Svadba v máji

5. okt 2022

ahojte ženy 🙂 čo si myslíte o svadbe v máji ? Budem sa vydávať a chcela by som svadbu v máji ... Máj lásky čas 🙂 Lenže mamka mi povedala ze v maji nie, že sa hovorí že manželstvo dlho nevydrží ... alebo jeden z manželstva skôr zomrie to som sa už dočítalaa ja... veríte na povery ? Je tu niekto kto mal svadbu v maji ? Ja si myslím ze je úplne jedno ktorý mesiac ,ak manželstvo nemá vydržať tak proste nevydrží, je to o ľuďoch nie o mesiaci...ďakujem za každú odpoveď

pribinak
5. okt 2022

Maminka žije v stredoveku? A termin svadby by si si mala dohodnúť s budúcim manželom a nie s maminkou

zlomika
5. okt 2022

a ty takymto veciam realne aj veris? sprav si svadbu, kedy ty chces a nie vtedy, kedy ti povie mamka. ved je to predsa tvoje manzelstvo, tvoj den 😅 a toto su len take babske povedacky, ktorym by som neprikladala ziadnu vahu.

melanta
5. okt 2022

Ideš sa sobášiť s maminkou? V tom prípade nerobte svadbu v máji, ak sa jej ten termín nepáči. V opačnom prípade si termín dohodni s nastávajúcim a maminke povedz, že jej ďakuješ za záujem, ale ona si zariadila svoju svadbu a teraz si ty zariadiš svoju. O úspešnom vzťahu ani náhodou nerozhoduje dátum svadby. Zato o úspešnom vzťahu môžu rozhodnúť aj veľmi sa starajúci rodičia.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka5161
5. okt 2022

never tomu..je to čistý díst

hilda08
5. okt 2022

My sme mali svadbu v máji, tiez sa mi paci ten mesiac a tiez som sa napočúvala týchto reci az az

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
85miska
5. okt 2022

Je to len povera. Tak ako sa hovorí že keď ti v deň svadby prší tak pršia peniaze. Niekto povie že prší šťastie. Máj je krásny mesiac. Ja som sa tiež vydávala v máji paradoxne sme už aj rozvedení 😅ale nie kvôli tomu že bol máj alebo nám pršalo. Proste to nevyšlo.

melanta
5. okt 2022

Málo kto má v máji svadbu? K tomuto ako si prišla? Máj je plný svadieb, možno zo všetkých mesiacov najplnší. A reakcie sú aké sú, pretože zdravá žena nemôže mať takéto zmýšľanie.

galganka
5. okt 2022

...mamina sa v ktorom storočí zabudla? Mali sme svadbu v máji, hneď po troch zamrznutých. Dokonca vonku. A aktuálne po 11 rokoch sa zatiaľ nechystáme rozvádzať, umierať ani nič podobné...

85miska
5. okt 2022

A moji ex svokrovci sa brali tiež v máji a majú krásne manželstvo už 35 rokov. Takže never na také sprostosti

beronsche
5. okt 2022

Svadba v maji, nevesta do roka na mary... 🙃
Trochu to v davnej minulosti davalo zmysel.. ked nevesta hned otehotnela, rodila na konci zimy, cize vycerpana a nutricne podvyzivena po dlhej zime..
Kedze tohoto sa bat nemusis, smelo do majovej svadby..

Realne ma malokto svadbu v maji? Tak to sa teda sakra mylis.. mozno v COVID casoch, ked v maji boli obmedzenia. Ale pred tym boli mesiace Maj, jun a September najrychlejsie vybookovane mesiace..

pribinak
5. okt 2022

Malo? Maj je väčšinou dlhodobo obsadený. Napr ja som mala tiež sobáš v máji. Sme spolu takmer 20 rokov. Moji rodičia cez 50 rokov

Mama mize byt fyzicky mladá, ale myslením fakt stredovek

viestta
5. okt 2022

Svadba v máji je na tej istej úrovni relevancie ako čierna mačka cez cestu alebo rozbité zrkadlo.

aniele
5. okt 2022

Táto povera má korene v dávnej minulosti. Ak májová nevesta hneď otehotnela, rodila vo februári, na konci zimy, kedy už aj uskladnené potraviny dochádzali, ľudia viac zomierali... skrátka to zvyšovalo riziko úmrtia matky a dieťaťa, ktoré aj tak vtedy bývalo vysoké. Niektoré opakované javy sa transformovali do pranostík (studený máj, v stodole raj), iné do povier (májová nevesta býva nešťastná). A povery majú dlhú životnosť, stačí si spomenúť na červené náramky!
Takže sa v pohode vydávaj v máji, ak ste sa tak vy dvaja rozhodli. Na mamu sa usmej, nemyslí to zle, to len v nej funguje kolektívne podvedomie.

miamaria
5. okt 2022

Ja som mala svadbu v maji... mne bolo povedane, ze dobre manzelstva su tie, ktore boli uzavrete v mesiacoch konciacich sa na BER, cize posledne 4 v roku

lienka9
5. okt 2022

Poznam viacero majovych svadieb a zatial sa z nich nikto nerozviedol :D zavisi od toho , ci tomu veris ty..ak nie,tak ti to moze byt jedno

andrea_82
5. okt 2022

jaj, ako by si písala o nás. My keď sme oznámili, že sa ideme brať, tak namiesto gratulácií sa do nás pustili, že v máji svadba prináša smolu. Bola som veeeľmi sklamaná. Ustúpili sme a zobrali sa v júni.
Tento rok sa sesternica vydávala v máji a už jej to nikto nezakazoval ani nevyčítal.
Ak chceš svadbu v máji, tak ju vtedy urob. Never na žiadne povery, je to blbosť.

birika
5. okt 2022

poznam "majove manzelstvo" su spolu 20 rokov a v pohode 🙂 na mesiaci nezalezi, zalezi na vas dvoch 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
5. okt 2022

Ono zvyčajne zomrie ci už v manželstve alebo len v pare jeden skôr ako druhý... Sú to len povery

autor
5. okt 2022

@elizabet173 presne takými odpoveďami ;) ale ja sa tu hádať nebudem:D ja som sa len pýtala co si myslite o svadbe v máji :D

hilda08
5. okt 2022

Kolko zien ti normalne odpísalo a ty riešiš len tie “zle”…tak jasne ze je to zlo kŕmiš bude rast..mala si sa na tie zeny vykaslat a reagovať na tie normalne

elviku11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gir
5. okt 2022

Ja som sa vydávala v máji, iný mesiac neprichádzal do úvahy. Už sme trinásť rokov manželia a láska je krajšia ako keď sme sa brali. Manželstvo je o ľuďoch, nie o dátumoch.

maribell
5. okt 2022

My sme mali svadbu v máji..ja som o tejto povere nikdy nepočula, práveže som doteraz mala pocit, že to je najkrajší mesiac na svadbu - máj lásky čas. S mužom sme spolu 10 rokov.
Len ti poradím, aby ste si nevybrali dátum na troch zmrzlych..my sme mali zrovna na Pankráca a bola zima, mrholilo celý deň 😬😅

henriettak
5. okt 2022

Ako tiež v tom nevidím nič čím by mohol byť takýto mesiac ohrozujúci. Ak vzťah alebo teda manželstvo nemá vydržať, tak je úplne jedno, kedy sa budete brať. Ak sa ti máj páči, tak kľudne do toho