Svadba v 17. týždni tehotenstva

27. apr 2020

Ahojte, mame s partnerom naplanovanu svadbu, drobny problem vsak je, ze som ostala necakane tehotna (tesime sa pravdaze) ,ale ja som sa nikdy nechcela tehotna vydavat. Mam pocit, ze tehotna si svadbu uzit nemoze, nemoze pit, brusko obmedzuje pri tancovani (v den svadby by som mala byt v nejakom 17tt), ze saty nevyzeraju pekne a nedaju sa zohnat take, aby to vyzeralo pekne... Skratka mam z toho depku :( Na partnerovi vidim, ze je sklamany z mojho nastavenia, ale ja si neviem pomoct a neviem co mam robit.
Mali ste niektora svadbu tehotna a uzili ste si ju? Zopakovali by ste to? Ake ste mali saty? Viem, ze je to vela otazok, ale myslim, ze sirsi nazor a hlavne zienok, ktore tym presli mi skor pomozu sa rozhodnut.
Dakujem krasne predom🙂

sara07
27. apr 2020

svadobné hostiny cca až v 4 fáze, a nevieš ešte aké podmienky vôbec budu na velké svadby
však porod a potom sa vydavaj ako chceš
no ano su pekne tehotenské šaty ale ono to už fakt nie je , klasika su klasika proste

autor
27. apr 2020

@sara07 ano ja viem, ze az 4.faza, ale tak od 6.6. maju byt a my mame mat v juni - nevidim v tom problem... skor mi naozaj ide o tehotenstvo a svadbu ako take

veronikaszabova
27. apr 2020

No v juny by som sa na velku svadbu este moc nespoliehala 🤷‍♀️

A k otazke - v 17tt mozno na tebe ani nebude nic vidiet.

autor
27. apr 2020

Ach prosim, neriesime teraz ten jun a velku svadbu, riesim tehotenstvo a svadbu 😒🙏

jeanne14
27. apr 2020

Tiež by som nerátala s riadnou tancovačkou teraz v júni.
A v 17tt na tebe ešte nič vidieť byt nemusí 😊
Tri kamošky takto otehotneli, svadby odložili.
Ale to už je ozaj len na vás 😉

autor
27. apr 2020

praveze bude urcite na mne vidno, lebo uz teraz mi brucho trci ☹ a to odkladanie je trochu problem, lebo uz raz sme svadbu odkladali ☹ a vidim na partnerovi,ze ho to trapi, ze som nestastna z toho... uz mi navrhol aj zo solidarity, ze tiez nebude pit, ale proste pre mna je svadba velka oslava, kopa tanca a zabavy a tehotna si pripadam nemozna

ajka0207
27. apr 2020

Takze v juni na 99% velka svadba mozna nebude kvoli korone, ci to chces riesit alebo nie. Inak 17.tt je v pohode, ja som sa vydavala v 20. tt. Uzila som si to tak primerane, pit som nepila samozrejme, ale zas ktora nevesta pije na svadbe? A inak najviac sa na svadbe bavila moja švagrina, tancovala do rana, rodila mesiac po nasej svadbe.

hederamonstera
27. apr 2020

No ostava jedine sa zmierit s tym, ze si svadbu uzijes inak alebo ju odlozis. Nemas iny vyber 🙂

hederamonstera
27. apr 2020

@ajka0207 ja som riadne popila😄 akoze vsak to je mega oslava s priatelmi a rodinou

annie6
27. apr 2020

ja som sa vydavala cca v 6tom mesiaci a uplne v pohode :D do 7mej rana sme dorazili domov 🙂

autor
27. apr 2020

@hederamonstera ale sak tehotna pit nemoze .. co som citala, tak ani poharik vina nieje vhodny ☹ a ano riesim to, ci je vobec sanca si tu svadbu uzit, alebo zaplatim 5000 eur za zabavu ostatnych ludi ...
@ajka0207 podla rozpisu od 6.6. su povolene aj velke svadby , takze neviem preco mas nutnu potrebu mi hovorit co bude alebo nebude ...

autor
27. apr 2020

@annie6 vazne ? nevadilo ti brusko pri tancovani alebo tak ? a saty si ake mala ?

ajka0207
27. apr 2020

@hederamonstera ja som praveze bola rada ze nemusim pit, ja som ten typ co uz po pohari vina je ako odtrhnuty z retaze, ja som nechcela byt nevesta tancujuca na stole :P

erickatt
27. apr 2020

Šak sa zas neopijes ako prasa. Pohárik neuškodí. Ja som na svoju ledva prípitok a bavila som sa

simona92101
27. apr 2020

Vydavala som sa v 16tt,nebolo na mne nic vidiet,mali sme mensiu svadbu,okrem unavy a obcasneho odbiehania na wc som si svadbu v pohode uzila,alkohol mi nechybal kedze som bola rada ze udrzim aspon trochu jedla v sebe.saty sa v pohode daju zohnat ale na snurovacku a kostice zabudni (aspon teda ja som sa necitila pohodlne pri sedeni v takych satach). Nechcela som sa vydavat po porode a uprimne si svadbu s nasim malym sidlom neviem predstavit,myslim ze by som si svadbu ako tehotna opat zopakovala.aspon ma nikto nenalieval s alkoholom a nenutil na krkolomne tance 😁

ajka0207
27. apr 2020

Podla toho rozpisu (ktory sa samozrejme moze zmenit) budu povolene velke svadby od 20.6., kedze medzi 3. a 4. fazou bude mesacny rozostup. Samozrejme je sanca ze sa to zmeni, ale ak sa chces bavit statisticky, tak je vacsia sanca ze prides o babatko v prvom trimestri ako to, ze budes mat ten jun velku svadbu legalne.

susedka1000
27. apr 2020

To ti ide o to ze nebudeš môcť piť? 🙂 Poznám veľa žien v okolí ktoré neplánovane otehotneli už keď mali naplánovanú svadbu, no a čo.... Dá sa zabaviť aj s bruškom, len decentnejsie... Už to 2x neodkladajte 🙂

melynda
27. apr 2020

Nerobila by som si z tohto ťažkú hlavu, akurát že nebudeš môcť piť, ale to je akurát tak všetko, inak si môžeš naplno užiť 🙂

autor
27. apr 2020

@simona92101 moc dakujem za nazor

autor
27. apr 2020

@susedka1000 nuz ano, klasicky som zvyknuta, ze na oslavach sa vypije (asi som taky maly alkoholik 😂😂) a ze tancujem a teraz si pripadam taka nemotorna a brusko ma taha ked si tancujem len po byte .. tiez to moc nechcem odkladat, mozno na mna dolahli len hormony, ale som z toho proste taka nestastna, svadbu som si predstavovala inak

autor
27. apr 2020

@ajka0207 odkial mas prosim ten posledny mesacny rozostup? vsade pisu, ze od 6.6. ma byt vsetko uz normalne a ok 🙂

simona92101
27. apr 2020

Btw brusko v 17tt velke nie je,pokial neplanujes tancovat na stole breakdance,tak ti nema preco zavadzat 😉 a naozaj,uz s babatkom uz toboz nebudes moct mat svadbu ze budes tancovat do rana s poharikom v ruke. Cize uzite si to este kym nie je babatko na svete 😉

ajka0207
27. apr 2020

Matovic povedal na tej tlacovke kde to prezentoval. Ale zatial nic oficialne schválené nie je samozrejme. Vsetko su to len teorie, schvalovat to budu "za behu" podla situacie.

autor
27. apr 2020

@simona92101 ten breakdance pobavil. Ja si pripadam strasne nemotorna uz teraz, neviem preco... taka proste nie ako ja 😀

hederamonstera
27. apr 2020

Vsak ja viem, len hovorim, ze mas len dve moznosti - zabavit sa bez alkoholu (co ja tiez by som asi bola z toho smutna, ze si nemozem vypit, mne alkohol pomahal vydrzat to do 6 rana) alebo to odlozis. Ale ja by som si asi vybrala tu prvu moznost, aj keby ma to sralo, ale tak zabavis sa urcite tiez🙂 ked sa teraz nemozes tesit tak na svadbu, presun tu radost na dieta🙂 a hlavne, s dietatom si asi tiez nebudes moct tak vypit a tak sa odviazat ;)

simona92101
27. apr 2020

A to pockaj ako budes fucat v 9 mesiaci 😀 aj ked ja som den pred porodom este okopavala zahradu 😀 ale zato 35 minutovy porod 💪 okopavanie asi pomaha 😀

veronikaszabova
27. apr 2020

@ajka0207 hej, vraveli ze medzi 3 a 4 fazou by mal byt mesiac. A na jednej tlacovke vraveli, ze tie "hromadne podujatia" v 4 faze budu do 50 ludi.

autor
27. apr 2020

@simona92101 pisem si do zoznamu , moja mama tvrdi, ze tiez pomaha umyvanie podlahy, ale klasicky, pekne s handrou a na 4 😂

annie6
27. apr 2020

nic mi nevadilo :D vsetko bolo fajn

majusska202
27. apr 2020

Ahoj ja som sa vydávala tehotná a vôbec to neľutujem. Práveže si neviem predstaviť ze by som sa uz potom vydavala z dieťaťom. Vsak kede by sme ho dali kto by bol. Sním. Za mna určite svadba v tehotenstve.