Svadba a súčasné opatrenia

adus188
30. sep 2020

Ahojte , prosim o rady ...
Mam svadbu 10.10. a tieto nove opatrenia su katastrofa .
Neviete nahodou niektora ako to je s tymi covid testami ? Treba mat ten negativny test aj ked ide len o obycajny obrad a treba nahlasovat na urad zdravotnictva ze sa ten obrad bude konat ?
Kazdu chvilu navrhuju nejake blbe nove opatrenia takze ja sa uz uplne stracam v tom...
Vopred dakujem za kazdu radu 🙂

unicornlady
30. sep 2020

Netreba byť otestovaný, pokiaľ viem.

vamajka
30. sep 2020

@adus188 obrad mozes mat bez testov zakazane su pohostenia po obrade resp. moze byt no tam uz vsetci zucastneni potrebujete neg. test nie starsi ako 12 hod a tie opatrenia nie su katastrofa ale na zabranenie sirenia virusu

veronikaszabova
30. sep 2020

@adus188 obrad bez hostiny - dnesne nariadenie.

unicornlady
30. sep 2020

a veď môžu byť podujatia do 50ľudí, nič tam o testoch nehovorili

ivkazba
30. sep 2020

@unicornlady kultúrne a športové a omše

veronikaszabova
30. sep 2020

@unicornlady svadba nie je kulturne ani sportove podujatie

mogaa
30. sep 2020

@adus188 to čo ty vidíš ako katastrofu, veľa ľudí čakalo kedy príde.....ono všade vo svete ak sa zvýšia počty a predpokladá sa situácia že to môže prerásť do stavu kedy to zdravotníctvo nezvládne, nastávajú opatrenia.....

adus188
autor
30. sep 2020

@mogaa kazdy ma iny nazor , vas vam neberiem ...ja si myslim ze to je len dobry biznis , nic viac ...trpia tym len obycajni ludia... 🙂

adus188
autor
30. sep 2020

@veronikaszabova viem , ale ja som si fakt nebola ista ako co bude kedze tusim aj vcera sa spominali aj cirkevne...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatka100
30. sep 2020

@adus188 niektori si objednavaju hostinu v rakusku, polsku...

malinoismum
30. sep 2020
evaachesa
30. sep 2020

@adus188 fakt nenormálny biznis toto 🤦

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janage
30. sep 2020

Neda mi. Keby tie otrasne opatrenia platili uz pred dvoma tyzdnami, nemuseli by sme my dnes riesit zatvor skoly, rusenie lekarov a vsetkej mimoskolskej cinnosti a hlavne kto odvezie nasu babku onkopacientku co ledva chodi na kontrolu k lekarovi a chemo. Si uz uvedomte ludia, ze kym ten prvy ochorie v retazci, tak sa to prenesie na dalsich co to siria bezpriznakovo. Ked tato retaz skonci u diabetika, onkopacienta, kardiaka je po nich. Ale to nevadi, vsak to bude cislo v kritickom veku s dalsimi pridanymi diagnozami.
Ten prvy nevedel, ze je nosic ked na tej svadbe bol. To ze sa uz tyzdne omiela, ze su vysokorizikove to sa ignoruje.

0silvia0
30. sep 2020

@adus188 a kvoli takymto vecne nespokojnym ludom sa menia opatrenia kazdy den, stale sa niekto citi ukrivdeny. Keby boli tieto opatrenia skor, nemusela som byt dnes v karantene kvoli zenskej, ktora hopsala pred 2 tyzdnami na svadbe🙄

halci
30. sep 2020

@0silvia0 suhlasim s Vami. Pozrite sa jak to teraz vyzera na Orave.

janage
30. sep 2020

Skoda, ze teraz nevystupi v mediach ta nevesta, co sa na jej svadbe nakazili desiatky ludi. Dosledky sa zrejme oplakavaju v tichosti, bez medii. Alebo sa pouziva veta, ze vsak nebolo zakazane.

0silvia0
30. sep 2020

@halci no ja trcim aj s detmi doma, ohrozila som svoje kolegyne a cakame na termin testovania syna, ktory bol s dotycnou osobou v kontakte... viem, ze by som nemusela, pokial nie je pozitivny test, ale by ma vsetci zozrali a ani mne by sa to nepacilo keby som bola na ich mieste...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evaachesa
30. sep 2020

@janage tak na tú svadbu budú mať fakt úžasné spomienky .. len či im to za to stálo organizovať aj napriek všetkému a ohroziť toľko ľudí...

vamajka
30. sep 2020

@evaachesa a stale je tu xy ludi ktori sa buria proti opatreniam

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halci
30. sep 2020

Ja som napr. zvedava, ci taky Kotleba, co vystupil v telke bez ruska a este sa s tym aj chvali, ze nenosi, ze ci bude nejako sankcionovany.

adus188
autor
30. sep 2020

@viestta 1 test =70€ ! Tak co myslite ....

evaachesa
30. sep 2020

@vamajka @viestta veď jasne, korona je predsa vymyslená kvôli biznisu ... To by som ešte potrebovala nech mi autorka vysvetlí že ako sa na tom dá zarobiť.... No pozrite ďalšiu tému voda teraz diskutuje ..korona a svadba a tehotná....tam tiež idú stoj čo stoj organizovať lebo veď neexistuje aby svadba nebola ...potom o pár dní budú v správach ...

vamajka
30. sep 2020

@halci nie nebude nakolko ucinkujuci v relaciach boli doteeraz oslobodeni od nosenia ruska akurat porusil interne predpisy televizie no pochybujem, ze ta ho bude sankcionovat

adus188
autor
30. sep 2020

@evaachesa paneboze ....tie testy nie su zadarmo ..takze sa na tom niekto dobre nabaluje ...
A len tak mimochodom ja mam cisto len obrad a na svadbe len rodicov a svedkov ... takze nerozumiem preco by sme mali byt v spravach 😂😂😂

janage
30. sep 2020

@evaachesa hej to ma fascinuje. Ludia ignoruju odporucania odbornikov, epidemiologov, ale ked ochoreju potom sa bezia liecit prave k nim. Vtedy uz chcu odbornika. To ze ten odbornik uz pada na hubu a ma svoju rodinu ich nezaujima. On predsa prisahal, ze bude liecit.

janage
30. sep 2020

@adus188 ano testy nie su zadarmo. Teda tym ktori sa nakazia a testuju a neplatia sami, tym to platime my vsetci. Aj my co dodrziavame odporucania.