Pozvanie na svadbu zo slušnosti

15. aug 2024

Išli by ste na svadbu ak by vás niekto pozval iba zo slušnosti (veľmi blízka rodina z mužovej strany) aj keď reálne vzťahy sú zle ?uprimne asi by mi tam bolo nepríjemne ísť ale ak by som sa zúčastnila tak iba aby som mala svoje malé deti pod kontrolou keďže manžel by sa rad zabavil a to s 2 malými deťmi by moc nešlo. Neviem.. raďte baby

deti95060810
15. aug 2024

nie..

muchotrafka298
15. aug 2024

Odmietla by som slusne pozvanie. Nechodim niekam, kde ma nechcu. Pokial mate zle vztahy, tak preco by si im mala ist na svadbu? A este brat aj male deti. Nevidim najmensi dovod.

januska12323
15. aug 2024

Podľa toho aké zlé vzťahy máte. Ja by som šla, najedla sa a išla s deťmi domov, pan manžel nech ostane dokedy chce.

akinomel
15. aug 2024

Nevedela by som sa baviť, keď sú vzťahy zlé. Slušne a s poďakovaním by som sa ospravedlnila a nešla.

ukulela
15. aug 2024

Vyrozumela som tak, že manžel by s deťmi šiel bez teba, ak nepôjdeš?

autor
15. aug 2024

@januska12323 dokonca muž keď mi to oznámil povedal: ja s deťmi na svadbu vtedy a vtedy… a keď chces môžeš ísť aj ty s nami … čiže takto mi to bolo formulované… proste mozno aj počítajú s tým že ja vôbec neprídem… a presne, ja si myslim že na svojej svadbe by som ich nechcela čiže skôr asi nepôjdem

autor
15. aug 2024

@ukulela áno presne

autor
15. aug 2024

Môj problém je že tiež ale nechcem opustiť deti, sú malé a nechcem aby sa tam len tak potulovali, muž ich sám nezvládne tak aby som bola spokojná a oni na poriadku

lucia13022023
15. aug 2024

Nešla by som.

kikushaa
15. aug 2024

Nie

sense
15. aug 2024

Nešla by som, nech ide muž sam

martinaju
15. aug 2024

No mali sme to podobne absak nam nedali ani pozvanku len muzovi napisali ci planujeme ist nasvadbu. Nemala som v plane a chcela som sa slusne ospravedlnit a prist len do kostola ale po tomto “pozvani” (bez pozvanky) som sa na to vykaslala a nesli sme. Sice som bola tehotna a na to sa moj muz vyhovoril ale keby to je na mne odpisemmlen ze na aku svadbu? Na ziadnu sme neboli ani pozvani. 😅 ja nechodim niekam kde sa necitim dobre len preto ze sa to patri.

zeldia
15. aug 2024

Nešla by som a moje deti už vôbec nie. Ved ta ani nikto nepozval. Tak kam sa trepeš😉

adriena85
15. aug 2024

Nešla by som, nemám rada pretvárku

martinaju
15. aug 2024

Moj muz ale teda nechcel ist bez nas lebo vedel ze moje (jasne ze aj jeho) dieta na tu svadbu nepojde. Ale teda moj muz si je vedomi ze jeho rodina sme my a kto ma problem so mnou tak ho ma s nami. Takze osobne by som povedala muzovi ked chces ist chod ale bez nas (aj bez deti ked su male a on sa chce bavit).

katuskamala1
15. aug 2024

No ja by som nesla a ocakavala,ze sa moj muz za mna postavi a tam, kde nechcu mna nepojde ani on.

autor
15. aug 2024

Dobre baby čiže ostávam pri tom že ja s deťmi nejdeme na svadbu a muz nech si to užije sám 🙂

andreatytler
15. aug 2024

Aspon mas dobry dovod neist - ze mas male deti a tak by nemali byt urazeni ze si nesla.

januska12323
15. aug 2024

No tak v tom prípade by som nešla a muž nech ide s deťmi

terezka1947
15. aug 2024

No počkaj....tebe manžel povedal,že on ide s deťmi a keď ty chces,tak poď tiež?
Čiže....buď je tvoj manžel blbec alebo potom je problém v tebe,resp.ty máš problém s jeho rodinou s oni vás normálne pozvali všetkých.
V takom prípade,fakt dospelá žena nevie zvládnuť jednu rodinnú akciu s manželom?

xsuzannex
15. aug 2024

Ja by som nesla a nechcela by som aby sli deti len rozmyslam ze co potom ak muz bude trvat na tom ze berie aj deti.

katka700
15. aug 2024

Záviselo by ako vyzerá ten zlý vzťah. Ak by to bolo len že teda nemusíme sa ale tolerujeme sa a správame sa ako dospelí ľudia išla by som. Medzi pozvanými určite bude niekto s kým sa dá normálne porozprávať. Ale ak by ten zlý vzťah znamenal že som ako na ihlach aký podraz dotyčná osoba vymysli slušne odmietnem a je mi jedno čo si kto myslí.

autor
15. aug 2024

@terezka1947 áno, to bola ta “pozvánka”, takáto formulácia..nič viac.. prepáč ale to hodnotenie na záver čo si napísala si nemusela, nevieš o čo konkrétne ide, ja som písala iba podstatu

cacianka
15. aug 2024

Dostali ste normálne svadobné oznámenie a k nemu pozvánku ku stolu/ na hostinu ? ( Počet pozvaných ?)
Boli u vás doma a pozvali vás osobne ? Samozrejme snúbenci, prípadne max ich rodičia?
Alebo to bol iba telefonát v štýle "počuj Fero, dondite , budeme mať svadbu" , v podstate iba tvojmu mužovi len tak prehodili pol slova ?
Keďže sú tam vzťahy aké sú, čo spomínaš, tak nejdem ja ani deti, keď oni nie sú schopní slušného pozvania. Ja nepotrebujem cirkusy a ovácie, ale hádam vieme čo je slušnosť a ako to má fungovať, keď sa robí taký slávnostný akt, akým svadba je ( minimálne matrika) , to nie je pozvanie na Kofolu v miestnej krčme.
Muž keď chce a vyhovuje mu takýto šláger, nech si ide, ale ver mi že by som mu prehovorila do duše, čo to má znamenať ( mmch.by som mu na tú svadbu nič nechystala,či torta, obálka, košeľa, oblek , kvety, 00000 aktivita)

cimage
15. aug 2024

Zle vztahy mas len ty s rodinou? Ja by som kludne vychystala deti aj s muzom ked je taky frajer. Moj by to zvladol bez problemov. Ty budes mat aspon pol dna volno

betulinka1
15. aug 2024

Nesla by som ak by som nechcela, chlap s detmi nech ide. Isla by som s kamoskami pokecat.

kaktusik007
15. aug 2024

sla by som.

si na najlepsej ceste prist o manzela a odsudzut sa s nim.

bud tam nepojde nik - ani manzel, alebo vsetci.

andreatytler
16. aug 2024

@cacianka Mna by tiez urazila takato pozvanka-nepozvanka.

salome123
16. aug 2024

Nešla by som, ale dve malé deti by som s ním pustila... Nech si to "užije" 🙈

cacianka
16. aug 2024

@andreatytler nechcela som spomenúť že by som sa urazila, ale v podstate áno. Aj keby pozývali iba neformálne , na neformálnu svadbu, má to mať nejakú úroveň.
Poslať pekný email , fotku pozvánky na WhatsApp,messenger, v štýle Jožko a Anka pozývame ...
Áno, urazili by ma to, ako to poňali v tomto príbehu, urazil by ma aj takýto prístup môjho muža a vypočul by si "príhovor". Veď to nie je že ho pozval/ zavolal kamoš na pivo