Pomáhajú vám chlapi s prípravami na sviatky?

sunshineka
23. dec 2014

Neviem,ci len ja mam doma tento kus,ale moj nic nepomoze.Teda pomoze,ale vsetko mu musim hovorit a ja uz stracam trpezlivost a vsetko potesenie z Vianoc opadlo.Sam od seba nic nespravi a to sa netyka len sviatkov,ale celkovo bezneho dna.viem,ze mozem byt rada,ze aspon ked mu poviem,tak urobi,o co ho poprosim,ale aj tak ma ide z neho sibnut 😀

lady511
23. dec 2014

@sunshineka ahoj,,tak ja si neviem predstavit že by nepmohol a asi by ma to aj dost vytočilo,,pretože moj bežne pomáha,,ked nie s varením (vie len praženicu 😀 ae naozaj výbornu 😀 ) tak s upratovaním,,ja som prišla dnes z nočnej a vyluxovaný celí dom a to je doma s našou chorou dcerou,,umytá kuchyna,,riady,podlahy,,dokonca chladničk zdnuka 🙂 ,,komplet povysávané,,poumývané,,zachod umytý,,a teraz robím šalat,,a aj s tým mi ide pomáhat,,pretože mi to berieme tak rodinne že sa pri tom aj porozprávame,,,keby som prišla z nočnej a mam ešte upratovat,,varit,,a aj sa tešit,,tak neviem neviem

janinah
23. dec 2014

nerieš...máš doma typického chlapa,99% je takých ,oni za to nemôžu,je to diagnoza: CHLAP 😀

arwen88
23. dec 2014

no niektory chlapi su proste taky...rozmyslaju inak ako zeny..a co my vidime ako neporiadok, to im ako neporiadok nepripada.mas dve moznosti...bud s nim budes cely zivot bojovat a snazit sa ho preonacit, alebo ho prijmes takeho aky je a budes mu hovorit, co ma robit...ked ti okolo toho nefrfle a porobi, ked mu povies, tak to je este vyhra si myslim 🙂 viem, ze je to na nervy...a obcas ti tie nervy aj prasknu...ale lepsie obcas, ako sa stale hadat..a vianoce nie su o super porobenej robote a nastajlovanom dome a napecenych zakuskoch..to iste vies...ked ti bude najhorsie, vyloz nohy, zapni rozpravku, nalej si likeru a odpocin si...a bude vam fajn 🙂

sonetta
23. dec 2014

@sunshineka mne nepomohol tento rok mm s nicim. aj nakupy som si bud vozila postupne v kocari alebo v rukach. jedine co urobil, ozdobil stromceky, lebo to je jeho parketa. kolaciky som si piekla postupne. nieco som si upratala vcera, ostatne dnes dokoncim. dnes je dlho do noci v praci, takze ziadnu pomoc od neho cakat nemozem. a mozno je to tak aj lepsie, aspon sa nemusim na nikoho spoliehat a rozculovat sa. 😉

bubinko1506
23. dec 2014

ja sa nemozem stazovat, mne manzel pomaha - spolu sme robili visnove gulky, spolu upraceme byt. jedine, pri com mi manzel nepomoze, je zdobenie stromceka - jeho to nebavi a ja sa v tom vyzivam 😀
na stedry den mi pomaha aj s pripravou stola na veceru.
pocas beznych dni tiez pomaha, ci uz nakupi alebo uprace

sunshineka
autor
23. dec 2014

@arwen88 kurna,tak ale ked vidi horu riadu v dreze,tak hadam nie je slepy.ja neviem,co skor a on sa vala na gauci a prepina jeden kanal za druhym.a este sa bude cudovat,preco som nervozna.ja uz ani nepamatam,kedy som sa povalovala.raz som skusala neumyt riad po nedelnom obede.povedal,ze mam nechat tak,on umyje.do stredy som vydrzala obkracovat preplneny drez a linku,potom som to vzdala a umyla.hnile,lenive,rozmaznane individuum.v podstate zato nemoze,mamicka si ho rozmaznala a kym ja toto dam do poriadku,tak o nervy pridem

sunshineka
autor
23. dec 2014

@arwen88 a ani pohadat sa s nim neda.my sa ani nehadame,lebo on je vkuse ticho.proste na prasky

sunshineka
autor
23. dec 2014

@bubinko1506 u nas naopak.ja spravim vsetko a on jednu poonditu vec urobi a bude sa vychvalovat pred vsetkymi,co urobil.a moja mama ho zerie ani tej sa nemozem postazovat,lebo bude zase on za chudacika narobeneho,ktoreho mam ofukovat,lebo tak sa to patri

lady511
23. dec 2014

@sunshineka ahoj,,neviem či ste manželia,,a či bol tvoj taký stále,,ale ak ta to naizaj trápy a nechceš celí život sluhovat,,a robit mu servis hodte reč,,ale je pravda že ak to ma vštepene od rodičov že aj jeho ročia takto fungovai,,tak neviem,,ja by som si osobne takého muža nevzala ani s ním nežila,,,lebo by som bola obetou,,upratovania až do dochodku,,proste ked aj muž žije v tej domácnosti,,špiní riad,,pradlo,,atd prečo by nemal pomáhat?sa mi to vymyká logike troška,,

nanervy_2
23. dec 2014

@sunshineka moj tiez sviatky nemusi, minuly rok som sa tym nechala znechutit. tento rok som sa nedala, vysvetlila mu, ze nemusi sa im tesit, ale ocenim, aby velmi nefrflal. a tento rok co mu dam konkretne do ruky, to spravi (snurky na ozboby na stromcek, nakraja mi banan a pod). nakupovala som sama, len co som ho poprosila bolo zist dole k autu a vyniest veci.. ja to nachystam, a on to spravi. a ja sa tesim ze to robime spolu 😎 a on je nakoniec spokojny tiez, lebo vidi ze ja som happy a ze sa doma nieco dalsi spravilo... takze pevne nervy a male ulohy 🙂

brumka
23. dec 2014

@sunshineka nas pomaha,dnes ide stromcek zdobit. Bez povedania urobí všetko alebo sa spyta na pridel roboty,aj upratujemr spolocne. Nákupy čo treba. Aj deti okupe... Môžem sa spolahnut

mima4
23. dec 2014

@sunshineka
- kupit umyvacku riadu
- objednat kolaciky od nejakej gazdinky
- zavolat na brigadu nejaku mamicku tu z konika, nech poriadi
- kupit si dobre vinecko 😉

U nas manzel prpravuje kapra a pecie vianocny kolac, upratujeme spolocne, inak by platili body vyssie 😀 😀 😀

bubinko1506
23. dec 2014

@sunshineka nastastie som uz davno prestala robit nieco, len preto, lebo sa to patri a co by ludia povedali 🙂
domacnost je nasa spolocna, tak sa prilozime ruku k dielu obaja. iste, su dni, ked vsetko spravim sama, ale prevazuju skor dni, ked robime spolu - riad v umyvadle? ak manzel vidi, ze robim nieco ine, tak to umyje. zehlim? tak pripravi veceru, resp. obed na druhy den
ale toto vsetko funguje len vdaka tomu, ze sme sa tak navzajom naucili

miges
23. dec 2014

@janinah 99%??? moja manželka už tretí rok pracuje na štedrý deň a všetky prípravy sú na mne, a to sa nechválim, ale sťažujem 😀 pekne sviatky všetkým prajem 😉

melleanor
23. dec 2014

@sunshineka Ja som bola včera a dnes v práci, manžel má dovolenku, takže nakúpil, prezliekol postele, dnes varí zemiaky na šalát atď.
Ja som to urobila tak, že som mu na chladničku dala lístok s tým, čo má urobiť a viac neriešim. On vie a chce mi pomôcť, nakoľko dnes pracujem do 19,00 hod. máme to podelené. Dúfam, že si takéto dobré zvyky zachová 🙂

zebra41
23. dec 2014

@sunshineka no moj pomaha tym,ze som deti pomaly od rana nevidela a nepocula ziadne maaaamiiii. a to mi staci 🙂

yanni
23. dec 2014

@sunshineka a co ti ma akoze pomahat? ved riady hadam umyvate cely rok, aj smeti vynasate atd. To sa nerobi len na Vianoce. To co ty pises, to su bezne veci a to by mal robit kazdy z vas cely rok.
Pod "sviatkami" si ja predstavijem nieco ine. Napiect vianocne kolaciky, ozdobit dom. Ine "sviatkove" u nas nie je. Nerobim velke upratovanie len preto, ze idu Vianoce. Upratuje sa cely rok, kazdy tyzden. Zehlim len ja, periem väcsinou len ja, muz bud len vyvesia alebo prehodi do susicky. Mame umyvacku, cize nejake extremne umyvanie riadu u nas neexistuje. Moj muz super vari, cize ked je doma, tak vari väcsinou on. my to mame tak, ked je v kuchyni on, tak mu tma neleziem a naopak. Peciem len ja, to on nevie. Na nakup ide väcsinou on, ja len, ked nie je doma. A to mi, ked ide na sluzobku, predtym este velky nakup narobi, aby som nemusela aspon tyzdnen na nakup. Inak u nas je zdrava delba prace. Ja by som s lenochom zit nemohla. jasne, ze v domacnosti robim viac ja, pretoze on je casto na sluzobkach ale zase ked je doma, tam mi to vsetko vynahradi. Aj okna umyje (u nas raz za rok. To bohate staci. A urcite nie pred Vianocami) aj povysava, podlahy poutiera atd.
Kopni chlapa do zadku, ty nie si sluzka a nejdes sa zodrat. Ak ma dve zdrae ruky a v hlave tiez vsetko v poriadku, tak moze pomoct. Televizor zbal a spakuj do pivnice. Alebo predaj na bazosi 😀 My sme napr. do minuleho roka novembra telku doma ani nemali. A teraz tiez takmer vobec nepozerame. Ked su decka v posteliach, tiez sa obcas vyvalime na gauc, ale zapnut telku nas ani nenapadne. Keciame o vselicom. Ja by som tomu tvojmu to dialkove ovladanie otreiskala o hlavu a dala do ruky prachovku, nech poutiera prach.

simca06022011
23. dec 2014

Nie a teda ani ja sa nejdem pretrhnut. Nevidim vobec ziadny dovod aby som doma pre 3 ludi vypekala a vyvarala.. a potom to vyhodila. Cize klasicky zajtra sa doobeda navari... stvrtok-piatok sa chodi po navstevach... a je po sviatkoch :P Taktiez v tomto mini byte kde sa prideme vyspat nevidim dovod na prehnanu vianocnu vyzdobu... stromcek sme prave doniesli domov a idem rychlo upratat, co sa robi aj tak stale a aj kazdy den.. u mna ziadny rozdiel ci su vianoce a ci nie.. jedne co ma trapi ze sa mi pokazila pracka a veru den pred vianocami nekupime nikde to co chceme :P Ale zase.. naucilo ma to, ze NEMUSIM kazdy den prat :P Pradlo som pekne poukladala a skryla do najnevyditelnejsieho kuta :P Nákupy? Nenosi mi ich chlap ani inokedy, vcera som sadla vecer s malou do taxika, za 2EUR som sa odviezla do obchodaku na druhej strane "mesta", nakupila plny kos potrebnych veci a domov som sa dala tiez odviest. A trvalo mi to menej ako prosit chlapa o odvoz, pocuvat zduvacky PRECO potrebujeme to a hento... apreco nevezmem to.. no dakujem 🙂))
A presne uvazuujem o scenary co pise @mima4 🙂) len ziadnu maminu by som nechcela nechat tento nas neporiadok upratovat :P prave som sa zacala riadit heslom najnutnejsie veci a dost... cize len vyhadzujem a vyhadzujem :P A raz -slubujem- sa dostanem do stavu ked nebudem musiet tolko riadit 🙂))

yanni
23. dec 2014

@simca06022011 urob si vodicak a nemusis vyprosuvat. My mame kazdy svoje auto a jazdim si a nakupujem, ked mam cas a co potrebujem, popripade co chcem. Mne nastastie este nikdy muz nefrflal, ze naco som kupila to ci ono.
Ked ide on na nakup ma zoznam a tiez, ak kupi nieco mimo zoznamu, nekeciam. No tak kupil. Jedine co vie, ze bduem "nadavat", keby kupit nejake sladkosti ci slanosti. Netreba, nekupujeme, nejeme. Obcas nam nejaku coky a deti maju aj tak najradsej muffiny a tie upeciem.
Najlepsie je byt mobilna a nezavysla. Nemusim sa nikomu vyprosovat. Vybavim, pobeham aj pocas obednajsej prestavky. Muz sa zase stara o ine veci: stavbu domu, udrzba aut atd.

zutera
23. dec 2014

No,a já si to letos zařídila úplně,, geniálně".V sobotu jsem dostala i z dcerkou střevní chripku. Žádná sláva, naštěstí dneska už je nám líp-můj chlap uklizí,vaří i chystá na vánoce co po minule roky nějako nebylo,takže to ho trošku využívám aby vědět co to je všechno okolo.Napodiv všechno bez větších problemu zvládá 😉 Asi třeba toho chlapa nějako nakopnout 🙂

sense
23. dec 2014

vzhaldom na to ze u nas su vianoce sviatkami pokoja, ...tak sa za nicim nenahaname , nestresujeme ziadne uprataovanie vianocne, ani stokilove nakupne voziky a 30druhov peciva...

a ten zvysok mame s chlapom tak podeleny kto ma cas spravi, takze kedze on je dnes v praci ja som povysavala a umyla spravila salat, on spravi poobede kapustnicu, zajtra doobeda stravim ja s malou, on v praci a poobede spravi on rybu a ja nalozim na tacku kolace, kt. sme si nechali spravit a prestriem....

simca06022011
23. dec 2014

@yanni na to aby som raz za mesiac nakupila nepotrebujem hned auto... je s tym totiz viac starosti ako radosti. Skor si myslim, ze muzska hrdost by neutrpela, keby pohli zadkom a mohli zariadit aspon odvoz/dovoz nakup ;) Ja som si to zariadila takto a vyhovuje mi to.. a to mi tu stoja 3 auta pri dome. Taxikar mi pomoze s nakupom az do bytu, nemusim parkovat a nahanat auto ked idem niekam pesi... ja nemam problem s takymto usporiadanim 🙂)) zato mam problem sadnut si za volant, az taky ze by som pravdepodobne mala navstivit psychiatra :P

sense
23. dec 2014

nuz a ktomu hnilemu lenivemu individuu ti poviem asi tolko co si si vybrala to mas...

yanni
23. dec 2014

@simca06022011 no jo, to je ine, ked sa bojis. Ja by som auto nedala za nic. Byt mobilna je na nezaplatenie.
ale mas pravdu, chlapi su poniektori ako z inej planety. Ja som rada, ze ten moj je taky, aky je. 😉

babulka82
23. dec 2014

jasneeeeeeeee,ked vypadne z domu 😀 😀 😀 a to že mu musiš všetko hovorit mi pride uplne normalne proste je to chlap . Inak poznam aj takych čo vypekaju ,varia a mne osbone sa to až tak nepači ked to chlap prehana. Chlap ma ostat chlapom ale teda s riadom alebo povysavat može.

yanni
23. dec 2014

@babulka82 co je u teba uz "prehananie"? Ja si myslim, ze ked chlap vie dobre varit a piect a postarat sa aj o ine veci, ni je hned teplos a neprehana to. Moj muz vie super varit, robi to rad a ked je doma, tak ja kuchynu vidim tak len rano pri kave a vecer pri veceri a cez viken, ak sme doma.
Moj otec napr. tiez super vari a dokonca vypeka. A nie len na Vianoce a Velku noc. Aj tak obcas, ked ho napadne alebo ma chut v nedelu ako dezert. Nevidim na tom nic zle ak muzi roba aj "zenske" prace.

tajka1986
23. dec 2014

@sunshineka moj chlap je na nezaplatenie,nakupi,operie,nahadze do susicky,vysusi sa,odlozi,kupelnu dnes celu vydrhol,s malou bol na prechadzku kym som varila kapustnicu,ulozil ju spat a momentalne stavia vian.stromcek. Je to nasa spolocna domacnost a pochopil ze si mame ulohy delit. Vzdy mi pomaha so vsetkym a hnileho chlapa co serie na vsetko nielen pred sviatkami by som kopla do . . .🙂🙂

22beba
23. dec 2014

no však bych mu dala kopa v riť.. keby mi nepomohol 😀.. ale ja sa priznám mam doma zlatého chlapa.. koľkokrát sa mi nechce upratovať tak on skočí a poupratuje. ked robíme také veľké poriadky tak si vždy prácu rozdelíme 🙂

sunshineka
autor
23. dec 2014

@yanni no ved pisem,ze sa to netyka len sviatkov,ale aj beznych dni.on proste nema cit pre povinnost.na nakup ide,ale vtedy,ked mu dojde coca cola ☹ nepotrebujem,aby varil,piekol,ale ja ho neviem naucit ani tanier po sebe umyt.uz som skusala peknym slovom aj krikom,len sa zduje a tanier ostane tam,kde ho dal.ja ho asi poslem do kelu 😀

bubinko1506
23. dec 2014

u nas tiez vypeka skor manzel - ja to neviem a nebavi ma to, takze sa realizuje radsej on.