Oslava - divoké deti

2. dec 2021

Ahojte baby , chcem nestranný pohľad na vec..
Máme mať oslávu a majú prísť aj deti z našej rodiny...my ich máme veľmi radi o tom pokoj ale oni keď prídu ničia veci ..skáču po gaucoch , posteliach pretože doma sú tak zvyknutý že môžu...otvárajú skrine, a trestnú s nimi ,ťahajú závesy, s pastou búchajú do okien tak že sa trase sklo a aj s našimi detskými hračkami zachádzajú tak že sa bojím aby sa moje deti po ich návšteve mali s čím hrať.uz teraz som zúfalá z toho , pretože oni upozorneniam nerozumejú oni majú voľnú vychovu , ich rodičia sa čudujú prečo naše deti to robiť nemôžu takže tadeto cesta nevedie ,žeby rodičia dali na ne pozor, a upozornili ich.som divná , že nechápem tomuto ,ja viem že každý má inú výchovu ale ak viem že niektorí ľudia nemajú radi toto alebo to tak sa o to postarám aby to moje deti nerobili druhým doma, veď to je ich domov a tam sa rešpektujú ich nariadenia.deti majú 8rokov a 5rokov čiže nie sú to najmenšie deti ktoré nerozumejú😔 som trošku v strese z toho

kacena4
2. dec 2021

nariad svoje pravidla, a trvaj na nich u teba, aj my sme tak byvali, ale ked som zacala upozornovat riesit to pokazde ked prisli trochu sa to zlepsilo (u nas aj jedli rukami a potom so spinavymi behali po byte, steny os..., proste des) drzim palceky

autor
2. dec 2021

@kacena4 vieš čo ja to tak samozrejme riešim upozorňujem ale nič ,ani rodičia ani deti,rodičia vedia čo mi vadí , ale nezakazu im to

muminka27
2. dec 2021

Oslava cez lockdown? 🤦‍♀️

maciatkolulu
2. dec 2021

Sa dobre bavím, že Lockdown, že pandemia, že zodpovednosť, že strach, že plne nemocnice, že očkovanie, že testy, že karantény. Waaaaaw. A potom, ze sa na sk fnuka... No commnet

annamalaga
2. dec 2021

@maciatkolulu a nič nefunguje, keď to takto pôjde ďalej , lockdown bude do 5 marca.

annamalaga
2. dec 2021

Stretnite sa na dve hodiny a popros ich, nech po dvoch hodinách odídu , nakoľko nechceš , počas zákazu vychádzania zbytočne riskovať.

autor
2. dec 2021

@muminka27
@annamalaga baby lockdawn má byť 2tyzdne či?n

agacela
2. dec 2021

Ja by som sa nebabrala … hneď by som povedala že takto sa u nás nehrá alebo u nás sa po posteli neskace nie je to trampolína … ak by nezabralo, dala by som im spoločenskú hru do miestnosti kde sú aj rodičia a tam by čučali pri hre …
Iné východisko nie je 🙂

viky173
2. dec 2021

rodina, nerodina ja by som ich k sebe nepustila... bud sa budu spravat normalne alebo nech ani nechodia

cimage
2. dec 2021

Upozornovala by som pred rodicmi a ked by nepomahalo, tak by som vysvetlila dospelym, ze si to neprajete a ked nic, tak nepozvat k vam najblizsie. Stretnete sa v restike, alebo vonku ked sa bude dat.

deti95060810
2. dec 2021

ja by som si dobre rozmyslela pozývať takúto "milú" návštevu...🙄

elanor
2. dec 2021

to si vazne myslis, ze bude iba 2 tyzdne??? wooow, kolka naivita...
Celkovo si ale naivna, lebo si ta "cudzi" ludia vo vlastnom dome natieraju na chleba, a robia si z teba dobry den.
Vo svojom dome nedovolim "cudzim" detom robit to, co nedovolim svojim. MOj dom, moje pravidla. Ak sa niektomu nepaci, tam su dvere, a moze ist kade lahsie.
Takze bud sa mili hostia budu spravat ako ludia, alebo nech sa pakuju, tade kde murar nechal dieru. A bars nech sa pre mna za mna zduvaju, urazaju, bars na hlavu stavaju, a mozu kludne aj lietat.
A viac by som ich nepozvala. A keby sami chceli prist, nie sme doma, sorry.

ankare
2. dec 2021

Neorganizujte oslavu, vyhovorte sa na koronu,alebo že ste vy chorí.

nenne27
2. dec 2021

Dva tyzdne? Minuly rok zavreli skoly na 2 tyzdne a bolo z toho 7 mesiacov...tak aby toto nedopadlo podobne

autor
2. dec 2021

@elanor áno dúfam že len dva týždne ,už toho bolo dosť , moje dieťa je total nesocializovane lebo sme nemohli za celý čas ako je na svete nikam chodiť,s nikým sa stretávať .
Ja ich upozorňujem ale oni to nerešpektujú

autor
2. dec 2021

@nenne27 dúfam že nie , už mám toho dosť naozaj , sama korona nič iné nepočujem , nečítam len očkovanie, neockovanie, taká mutácia ,hentaka mutácia

autor
2. dec 2021

@deti95060810 vieš no je to dosť blízka rodina ale už teraz mi je z toho zle

vlada2401
2. dec 2021

Lockdawn bude do jari to si myslím ja,oslavu by som spravila a keby prišli hneď na začiatku by som im vysvetlila ako sa majú správať,poprípade by som im naznacila,že všetko čo zničia si zaplatia zo sporkasiek,ak by sa chovali neúnosne ukončila by som oslavu predčasne, našťastie také prípady z detí s ktorými sa stretávame nemáme a keď sa aj niečo nechtiac stalo vždy to vyriešili rodičia, poprípade ja som upozornila a bol kľud,tak si neviem predstaviť,že by som toto mala zažívať a mať nervy

mamamasama
2. dec 2021

@muminka27 aby ste sa nepo.... s lockdownom

martina1201
2. dec 2021

Lockdown je predbežne na 2 tyzdne ak sa nič nezmení na situácii v nemocniciach bude sa predlžovať.

Čo sa týka návštevy schovala by som všetky hračky okrem tých, čo by ti nebolo ľúto ak by zničili. K oknám by som dala stoličky tak aby sa k nim nedostali, na sedačky by som dala papiere s nápisom Som na sedenie, nie na skákanie. Čo sa týka jedla tak bol by kútik kde sa môže jesť a piť. Chceli by odtiaľ niečo odniesť? Smola. Miesto na jedenie je tu. Bud si tu sadnes alebo nejesť a nepijes. Na skrinky a skrine by som dala detský zamok ak nemáš tak lepiacu pásku s nápisom neotvarat. Prípadne by som tam nalepila girlanda s Happy birthday tak aby sa nedostali k uchytkam. Závesy uviaz do rohu a pred ne tiež stoličky.

Jasné že ak by bol ďalej lockdown tak by som oslavu zrušila. Naša malá bude mať 13. decembra 2 roky a oslavu si urobíme len rodinnú mama otec a súrodenci. Ani starkovxi a ani iní rodinný príslušníci.....

autor
2. dec 2021

@vlada2401 vieš čo ani to nechci zažiť je to hrôza.upozornujem ich ,minule naschvál vrazil ten starší z odrážadlom do skrine , s celou silou., Rodičia nič , vôbec nič , mykli plecom keď som im vravela čo spravil

deti95060810
2. dec 2021

a keby si návštevu odložila až na časy kedy sa bude dať chodiť do rešt.? či myslíš že aj v reštike sa budú chovať ako besné psy?

autor
2. dec 2021

@deti95060810 oni nechodia do restik v živote tam neboli

sasitimi17
2. dec 2021

Nie neznášam takéto rozmaznané deti čo si myslia že môžu všade všetko robiť. A ešte viac neznášam ich rodičov ktorí takéto správanie zastávajú 😂
A keby náhodou sa ta potom spýtajú že prečo si ich nepozvala, povedz pravdu.
Moja dcéra je tiež živá ale zas odtiaľ potiaľ..

autor
2. dec 2021

@sasitimi17 aj moje najmladšie je živé ale za prvé ešte maličké a za druhé dávame pozor a návštevách dupľom.

danieli
2. dec 2021

Taketo navstevy ak je to nevyhnutne pozyvam na kavu, caj, kolac, detom rozpravku a dovidenia...

vlada2401
2. dec 2021

A môžem sa opýtať to su deti nie z tvojej strany ale mužovej?Ak áno nech im dohovorí muž či už deťom alebo rodičom, u nás stačilo raz,že muž zvýšil hlas dohovoril a teda rešpekt pred ním mali riadny či už moja dcérka a aj kamarátky jej

sense
2. dec 2021

Nerobila by som žiadnu oslavu.... A hotovo,... Oslavovať nie je povinnosť obzvlášť ak mám mať paniku a stres x týždňov pred oslavou

autor
2. dec 2021

@vlada2401 my sme im dohovarali , aj som rodičov prosila nech to tie deti nerobia ,muž ich upozorňoval tiež ale rodičia sa Max na chvíľu urazili a bolo , deti sú ako nechápavé pozerajú na teba čo od nich chces , prečo to nemôžu robiť a idú znova.,rodicia sedia na gauči a rozprávajú sa zo zvyškom rodiny, aj keď ich upozorňujeme, odpoveď je doma to môžu robiť , oni si zvyknutí

blumchen2
2. dec 2021

Veď im povedz, že nerobíš žiadnu oslavu, lebo corona a na oplátku ani ty nechoď k nim na oslavy.