Odmietnutie pozvania na svadbu

10. sep 2022

Ako by ste reagovali na moju situáciu? Sme s priateľom pozvaní na svadbu z mojej blízkej rodiny. Priateľ mi pár dní pred svadbou oznámil, že tam ísť nechce a pravdepodobne ani nepôjde. On je taký konzervatívnejší typ, nerád sa zabáva, netancuje, nevypije si, sedí ako za trest.. No a moja rodina - presný opak. Neviem, ako sa mám k tomu teraz postaviť, mám tam ísť sama? Alebo neísť vôbec? Nútiť ho nechcem. Je mi to trápne ísť tam sama, keďže s priateľom sme spolu už zopár rokov a každý očakáva, že sa tam ukážeme spolu. Nechcem sa s ním hádať pre také "banality", ale príde mi to, ako keby si nevážil moju rodinu. Na jednej svadbe sme už spolu boli, no bolo to také ako za trest a nedokázala som sa tam uvoľniť, pretože on celý čas len sedel ako na ihlách a každú pol hodinu sa ma pýtal, kedy už konečne vypadneme. Bolo mi ho ľúto, lebo som videla, že sa absolútne nebaví a tým pádom som sa kvôli nemu nebavila ani ja. Miestami som mala pocit, ako keby som bola na svadbe s malým dieťaťom, s ktorým treba utekať domov.

stanulienkat
10. sep 2022

Chod sama. Na tom nie je nic hrozne. Nie ste siamske dvojcata. On sa nerad bavi, ty hej. Tak si to uzi.

emy797
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
10. sep 2022

Išla by som sama ved tam budeš mat rodinu, povieš ze on už niečo mal a nemohol prísť alebo pravdu, ze on na takéto akcie nie je. Ale prečo by si kvôli nemu nemala isť ty?

lindous
10. sep 2022

Buď by som išla sama alebo by som sa s ním skúsila dohodnúť, že prídeme spolu, aspoň obrad, zagratulovať, chvíľku posedieť, ale že nemusíme odísť spolu, keď bude chcieť odísť môže odísť skôr ..

autor
10. sep 2022

Ďakujem za odpovede. Popravde, cítim aj nátlak rodiny. U nás je to brané ako hanba mať priateľa toľké roky a na akcie chodiť sama bez neho. Názor mojej rodiny je, že si nás neváži a neváži si pozvanie na svadbu, keďže miesto zaňho je už zaplatené. Vedel o svadbe pol roka dopredu a nepovedal nič až teraz pár dní pred svadbou mi oznámil, že ísť nechce.

lalala94
10. sep 2022

To si pár dní pred svadbou len tak rozmyslel, že nakoniec nepôjde? No ja by som mu celkom vynadala. 😀 Môj muž je podobný, ale na svadby išiel vždy so mnou obzvlášť, ak sa jednalo o rodinu. A ani sa tam nesprával ako malé decko, ktoré sa pýta každú chvíľu domov. Je dospelý, jedná sa o tvoju rodinu, tak by sa mohol premôcť.

nikelca
10. sep 2022

Išla som už aj sama na svadbu a nie raz a sesternica prišla na svadbu bez partnera aj keď mal miesto, jedlo zaplatené že to zrušil na poslednú chvíľu - povedala že mal toho veľa v robote tak už nevládal aj na svadbu ísť. To sa stane. Podľa mňa chod a zabav sa. Zvlášť ak je ten typ že by sa pýtal kedy pôjdeme už možno ti to aj dobre padne. Ty si to užiješ tam a on vo svojom kľude ☺️

ninusa221
10. sep 2022

V prvom rade je to dobry sebec. Keď on bude mať daku rodinnú oslavu z ich strany tak by som nešla… toto sa nerobi ani moj nema rad oslavy zábavy a svadby ale vždy všade ideme spolu lebo sa to patrí. Ale určite choj aspon ty trochu od neho vypnes ale život snim budeš mať teda ťažký pretože to nieje len o svadbe ale keď budete mať deti tak to bude venček stužkova ich svadba atď…

jaskolka
10. sep 2022

Úprimne? Zdieľam názor rodiny. Skutočne neviem pochopiť, ako môže jeden dospelý človek byť taká trúba, že nedokáže sa ani na par hodín premôcť, veď preboha, nejde na nútené práce, nemusí byť parketovy lev, ani baviť sa s každým hosťom.
Ale normálne sa správať, byť spoločníkom svojej už dlhoročnej priateľky a slušne možno prehodiť slovo dve s ľuďmi, ktorí sedia pri vás, je hádam úplne jednoduche a zvládne to každý priemerne inteligent
ny človek..
Keby fakt ze v rodine mame niekoho, kto absolútne odmieta chodiť na všetky stretnutia, lebo "on je hrozne uzavretý" a jeho partner, či partnerka tak chodí potom sám, tak poviem priamo, že je to obyčajny sebec

autor
10. sep 2022

@ninusa221
@jaskolka súhlasím s vami. Ja tiež podporujem názor mojej rodiny. Aj mňa osobne to urazilo, to jeho odmietnutie. Neviem si predstaviť, že tak budem sedieť sama a vedľa mňa prázdna stolička. Každý s partnerom a ja sama... A hej rozmyslel sa pár dní pred svadbou, že nejde a hotovo... Na druhej strane stačí, že nepríde on a keby som tam neprišla ani ja tak to už je čistý vrchol.. tak asi neostáva nič iné len ísť sama a zabaviť sa, či s ním či bez neho..
@ninusa221 páči sa mi váš komentár, toto mu určite aj poviem.. nerozmýšľala som nad tým až tak do budúcna ale máte recht.. čaká nás toho prakticky ešte oveľa viac než len jedna svadba..

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. sep 2022

@jane89 nie sme zobratí ale plánujeme si zásnuby, tak si myslím, že je načase spoznať rodinu, zoznámiť sa (sme veľká rodina) a to, že uvidíme svadbu a možno niečo obkukáme by bolo len plus pre nás .

jaass
10. sep 2022

Išla by som sama. A ja s mojou povahou by som nemohla mať priateľa/muža, ktorý by so mnou nikdy nikde nechcel chodiť. Pre mna je to základ. Ísť spolu. 👍

autor
10. sep 2022

Rozmýšľam, či naozaj nebude lepšie ísť sama a zabaviť sa ako sa patrí.. ako namiesto toho ísť na silu s ním a celý čas pri ňom len sedieť, lebo on tancovať nebude, baviť sa nebude.... A tým pádom ani ja lebo by mi ho bolo ľúto

spadnutaslivka
10. sep 2022

nešla by som sama, ak ste už taký dlhoročný pár. Ale toto by ste si mali dopredu vykomunikovať ešte pred svojou svadbou. Alebo sa vzdá jeden alebo druhý, alebo kompromis, že nemusíte ísť na všetky svadby, ale raz za čas pôjdete, ale bude sa tam správať, ako sa patrí a nie ako jahňa na porážke. Kazí to potom nie len tebe, ale aj ostatným hosťom a hlavne novomanželom.

lubkavargova1
10. sep 2022

No tak minimalne neslusne, ze svadobcania svami rataju ako 2 osoby a zaplatia tiez menu za 2 osoby a vy tak s nimi vydrbete. Ako urcite by ako nevesta nic nepovedala tebe do oci, ale uz by ste ostali zaskatulkovany ako "XXXXXXXY" a uzby som s vami neratala nikde ako 2 alebo ani s tebou...takze toto ber tak, ze vlastne ste mali povedat skor, ze nejdete. Ty sama vies akeho mas partnera a nie ste spolu 1-2 dni ale uz nieco by ste o sebe mali vediet...

autor
10. sep 2022

@lubkavargova1 veď presne o to aj ide.. že je zaňho zaplatene.. a on to odmietol pár dní pred svadbou čo prekvapilo aj mňa .. a citim sa trápne zaňho

thereisabear
10. sep 2022

A chce on vôbec veľké svadbu? Keď aj na cudzej sa cíti zle...
Môj manžel tiež nemusí svadby a najradšej by nechodil. Ale je dospelý, vie sa prekonať a netváriť sa, aká to je otrava. Aj keď obaja netancujeme a nepijeme, vždy je s kým pokecať.

mirkaz156
10. sep 2022

Fakt sa chcete brať? A vašu svadbu si on ako predstavuje? Tiež bude takýto sebecký debil, že to zruší pár dní pred svadbou? 😳
To bude vo všetkom taký sebecký? Ujasnite si všetky dôležité udalosti vo vašom živote od svadby, či chcete deti aký má postoj on voči svojej budúcej rodine aké sú vzťahy v ich rodine otec mama súrodenci a potom aj vzdialenejšia rodina... Úprimne radšej prehodnotiť vzťah teraz ako plakať potom tehotná alebo s dieťaťom na krku že manžel nepomáha, nespolupracuje, zmenil sa...
Ja mám tiež doma introverta ale toto by nespravil...
A to sme mali svadbu celkom malú iba takú doma na dvore rodičia a súrodenci s rodinami 🤷.
Na nejaké veľké akcie tiež nechodíme ale zvládol so mnou aj svadbu mojej kamošky a vydržali sme až do čepčenia. Nakoniec ,,musel,, aj tancovať a to bol triezvy lebo bol šofér. Takže som tam prvýkrát videla tancovať manžela na verejnosti a na vlastnej svadbe sme tiež netancovali.
Ďalšie veci sme nemali až tak prediskutované a bola to obrovská chyba a bolo veľmi veľa hádok aj slovo rozvod padol ale ustáli sme to....
Takže vyjasniť si všetko už teraz a keď sa nezhodnete tak kašľať na to ...

kathak
10. sep 2022

@lindous úplne súhlasím, nechcem byt zlá , ale rodina je navždy

lalala94
10. sep 2022

@lubkavargova1 presne toto napadlo aj mne. Podla mňa si tí ľudia, ktorí odmietnu pozvanie na poslednú chvíľu kvôli nejakej blbosti vôbec neuvedomujú, že ten pár za nich už musel zaplatiť a tie peniaze im nik nevráti späť.

lubkavargova1
10. sep 2022

Tiez by som prehodnotila a pozorovala, ze ako berie tvoju rodinu. Lebo ja to vidim tak, ze ked to tak expresne rychlo zrusil..ze bud ste sa pohadali a stalo sa nieco teraz co mu sadlo na nos...alebo jednoducho tvoji rodinu nemusi alebo opovrhuje a to je potom na blikacku ala Las vegas

cocolino234
10. sep 2022

@autorka no aké hroty tu predvádzajú niektoré, že by s vami už nepočítali, to je hrôza. 🤦‍♀️ Social anxiety tu nikto nepozná? nezažil? celého polroka mu to muselo vŕtať v hlave a dúfal, že sa prekoná a bohužiaľ nabral odvahu to zrušiť až teraz. Ja mám vedľa seba chlapa, ktorý trpí sociálnou úzkosťou a prejavuje sa to rovnako, odkladá udalosti a vždy mu to prinesie len ešte väčší stres, lebo odmietne až na poslednú chvíľu, ale toto sa naposledy stalo pred pár rokmi, inak s tým pracujeme. Ja som úplný opak a ukázala som mu ako si užívať takéto chvíle. Ale kde je u vás nejaká empatia? Vy sa viete pretvarovať keď máte úzkosť? a to vie byť riadna bolesť aj v bruchu, aj na hrudi a aj pri dýchaní. Niektorí ľudia ani nevedia, že to majú a prejavuje sa im to v životných situáciach ako táto.

To je pre teba naozaj také ťažké ho ospravedlniť?vymyslieť si prečo neprišiel? ja by som to pre toho môjho spravila bez mihnutia oka a urobila by som to tak, aby si o ňom nikto nemyslel nič zlé. Mňa teda viac zaujíma on ako to, že sa na mňa budú rodinní príslušníci pozerať pomedzi prsty. Povedala by som niečo s prácou a podobne. Rovnako by som to nebrala nijak sebecky, prečo by sa mal prekonávať, keď NEMUSÍ a ja som tu na to, aby som mu pomohla a vyriešila to s vlastnou rodinou. A keby zaplatím za hostí a jeden z partnerov sa nebude môcť zúčastniť, tak pozvem niekoho ďalšieho alebo mu to jedlo nechám zabaliť domov a nie, že budem kvôli 150€ na svadbe robiť haló.

Všetko sa dá vyriešiť a vy z bežných situácií robíte cirkus, no toto by som ja neprežívala, keď nemusím. Ak by to zrušil takto na poslednú chvíľu, tak by som ho ubezpečila, že nebudúce nech to povie priamo, že to
asi nedá, aby sme sa tomuto vyhli. A najbližší rok sa zúčastníme viacerých osláv spolu, aby sme na tom pracovali.

autor
10. sep 2022

@cocolino234 on nemá sociálnu fóbiu.

cocolino234
10. sep 2022

@autorka nemusí mať sociálnu fóbiu 🤦‍♀️ ja hovorím ako sa úzkosť z veľkých akcií prejavuje.

hipuska
10. sep 2022

Veď spravte kompromis. Choďte na 2-3 hodiny. A on nech sa tiež trochu prispôsobí. ..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamatopo
10. sep 2022

Toto som mala ja s mojím ex. Toľké svadby, oslavy a iné som v rodine premeškala a načo to bolo dobré. Nakoniec sme sa rozviedli a mne už sa tieto rodinné udalosti nevrátia. Keď sa nevie baviť tak nech je doma.

autor
10. sep 2022

@cocolino234 viem ako sa prejavuje úzkosť, bojujem s ňou aj ja. To, čo predvádza on je lenivosť a neúcta. Žiadnu sociálnu fóbiu nemá.
Ospravedlniť ho môžem, ale hanbiť sa asi budem ešte dlho. Keby neprišiel kvôli práci alebo kvôli chorobe, každý to pochopí a aj ja. Ale neprísť lebo sa mu nechce... No neviem..