Odložená narodeninová oslava dieťaťa

27. jún 2024

Chcem sa vás opýtať ako riešite oslavy v rodine, hlavne oslavu dieťaťa, ak je choré alebo niekto z rodiny pre niečo nemôže prísť. Moja 9 ročná dcéra bola chorá na narodeniny, tak sme jej len gratulovali a dali darček. Starý rodičia tiež prišli hneď v ten deň na pár minút a gratulovali. Teraz je zdravá a chceli sme robiť oslavu a zrazu nikto nemôže, že však načo, už jej gratulovali. To akože aj vy zvyknete tak odkladať oslavu až ju dieťa nemá? Ked niekto dôležitý má nejakú povinnosť, tak odkladáte oslavu, alebo rozlišujete dôvody prečo nemôže a keď je to niečo iné ako choroba, tak robíte oslavu bez neho? Mne je to tak ľúto, že dieťa nemôže mať normálnu oslavu.

sense
27. jún 2024

Ak to mala byť oslava so starí rodičmi tak ba čo vy ste gratulovali, starý rodicia gratulovali...

zorkahorka
27. jún 2024

Ak je velmi chore, dopredu oznamime,ze oslava bude o tyzden. Ak je len nachladnute, oslavime

lulana79
27. jún 2024

Tak ked jej rodina gratulovala, tak nevidim dovod robit teraz oslavu. To si tak potrpi na rodinnu oslavu pre XY ludi??? Niekto taketo oslavy nerobi vobec. U nas tiez pridu stari rodicia, tety zagratulovat kedy chcu a mozu. Ja robim oslavu, kde pozveme par deti, ale bez rodicov, su to kamarati zo skoly... ale rodina uz chodi individualne...

bu1bu
27. jún 2024

My to od cca 6 rokov robime tak, ze oslava s kamaratmi a spoluziakmi vacsinou v nejakom detskom centre na to urcenom, tam sa deti vyblaznia, zjedia tortu. Vzdy to planujem tak aby to detom vyhovovalo, oreto to nieje nikdy presne v den narodenin, ale skor vikend po, pripadne pred.Rodina ( stari rodicia, krstni) jej gratuluju osobitne kedy im vychadza cas, nakolko zijeme daleko od rodiny, byva to s odstupom aj tyzdnov. Aj tak sa tesi len na oslavu s kamaratmi, s rodinou je to v tomto veku pre nasu len povinna jazda.🤨

lulana79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
27. jún 2024

Však si urobte oslavu vy ajo rodičia a súrodenci a nech si pozve kamosky

medyna
27. jún 2024

My oslavujeme s najbližšou rodinou všetky narodeniny našej dcéry a plánujeme ich zopár týždňov vopred, aby si najbližšia rodina našla čas ... starí rodičia a naši súrodenci s rodinami. Súčasne oslávime aj naše sviatky, keďže ich máme blízko seba. Zatiaľ sme nemali situáciu, aby bol niekto tak chorý, aby sa museli oslavy zrušiť .. ale ak by sa to stalo, asi by som ich už neprekladala, zagratulovalo by sa individuálne, kedy má kto čas a chce prísť.

januska12323
27. jún 2024

Majú pravdu, už gratulovali aj keď oslava nebola. Či teraz majú prísť znova s darčekom a podávať ruku? Sprav párty pre kamarátov. Na oslave nemusia byť len príbuzní.

jaond19
27. jún 2024

Ak je choroba, tak negratulujeme a nedavame popredu darceky ale kompletne vsetko presunieme. U nas su oslavy hlavne kvoli tomu rodinnemu stretnutiu a posedeniu, nie odovzdavaní daru ako nejakej odbytej povinnosti.

lelelienka
27. jún 2024

Ak mala byt oslava odlozena, nemali ste jej gratulovat s darcekom, ani stari rodicia. Teraz uz oslava naozaj nema zmysel.

felycity
27. jún 2024

myslím, že chyba je, že nevieme odkomunikovať tieto udalsoti. Ja osobne nemám rada, ked hned v den narodenín sa všetci bez pozvania nahrnú , aby zagratuovali - chápem chcú urobiť radosť atd. ( ak sa aj tak stane, tak im poviem, že máme v pláne spoločnú oslavu a rovno pozvem) Preto ja to robím tak, že v predstihu ich pozvem, že budeme robiť oslavu, ak viem už termín rovno poviem, ak mi dieťa ochorie tak oznámim že to presúvam, kto môže príde a kto nie tak nie, čo sa dá robiť .

autor
27. jún 2024

Dcéra si želala gratulovať a darčeky v deň narodenín, lebo sme nevedeli kedy bude zdravá a bude čas na oslavu. Raz sme jej oslavu odkladali mesiac a jej bolo ľúto vtedy darčekov. Oslava je o rodinnom stretnutí, lebo inak na seba všetci nemáme čas. Dieťa sa na ňu teší. Je to tradícia, už majú prísť len posedieť a pohostiť sa. Je to detská oslava. Pre dospelého by som na tom netrvala, ale keď dieťa to vníma inak. A hlavne by bolo pekné sa ako rodina stretnúť aspoň pri tejto príležitosti. Môže mať pocit, že ju nemajú radi, keď ona oslavu nemá a druhé deti áno. S kamarátkami ešte neoslavuju spoločne a ja nechcem byť prvá, ktorá to zavedie, lebo potom tie nekonečné oslavy každej kamošky by boli hrozne. Dávajú si len darčeky.

nikoleta999
27. jún 2024

Ja Ťa práveže chápem, nerozumiem prečo by oslava nemala mať zmysel ?? 9 ročná určite pochopí, že darčeky už dostala, ale podľa mňa každému dieťaťu sa ráta balónová výzdoba a torta ... My sa nestretávame kvôli darčekom, aj keď jasné, že pre dieťa sú práveže darčeky gro, ale že sa stretneme celá rodina ... Ja by som nepočúvala ostatných, že načo atd.... Normálne by som poslala pozvanie na oslavu aj ľuďom, ktorí už gratulovali a kto chce, nech príde, kto nechce, nech sedí doma ... Ale myslím si, že starí rodičia by vnučku neodbili a nakoniec prídu ...

lucia13022023
27. jún 2024

U nás v rodine je 5 deti. U každého sa vie dopredu aj mesiac kedy je oslava, nech si vie každý vybaviť voľno atď. Ak sa stane, že dieťa ochorie, oslava sa preloží na ďalší víkend, a kto môže príde, väčšina ľudí má víkend voľný. Samozrejme za gratulujeme ci už po telefóne v ten ako na dieťa narodeniny, ale s darčekom prídeme na oslavu a gratulujeme ešte raz.

sense
27. jún 2024

Vidíš dcéra si ozelela darčeky a gratulácie na deň narodenín a to dostala. Ak ide o rodinné posedenie, tak sprav rodinné posedenie a nie narodeninovu party

ivik4
27. jún 2024

Neprezivas to ? Nas syn bude mat uz 3ti krat narodeniny ( tiez 9) na dovolenke pri mori takze dodatocne ziadnu oslavu nerobim, ked sa vratime zagratuluju mu ked prideme k jednej a druhej babke na navstevu.

nevenka
27. jún 2024

Tak vlani mala dcera oslavu 2x, lebo sme sli na svadbu, ma narodky 1.9., svadba bola 2.9., prespavali sme u nasich 60 km od nasho bydliska. Mamina sa hecla a tortu jej spravila. Tak sme posedeli toho 3.9. na dvore, gratulovali. No a druhi stari rodicia prisli potom cez tyzden, ako uz chodili do skoly, urobila som dalsiu malu tortu.
Vsak nejaka obria oslava to byt nemusi, ale stretnut sa, posediet. Vsak darceky uz dostala, ja by som ich pozvala "na kavu", no ale ked nechcu...Tak co ja viem, mrzelo by ma to...Za to dieta, ked sa to takto odbije. Este stale je to male dieta, ktoremu sa take oslavy rataju.

dadka1997
27. jún 2024

Nevidim dovod robit oslavu, keď uz darceky dostala.. samozrejme, ze nie kazdy sa bude prispôsobovať.. spravte si oslavu doma iba vo vasom kruhu, a nech si zavolala kamosky

beata_k
27. jún 2024

..."uz maju len prist posediet"

Ja si neviem predstavit, ze pridem k dietatu s prazdnou rukou. Pre mna by to bolo iba opatovne kupovanie darceka. Aj ked maleho, ale kupovala by som.
Trochu tu situaciu hrotis. Mali ste jej gratulovat na oslave, nie teraz. A argument, ze si nevedela kedy bude zdrava je taky no. Hadam by raz vyzdravela. Aj ked o mesiac neskor. Stalo sa jej nieco za ten mesiac bez darcekov? My to pride, ze len na darceky cakas.

prasiatko30
27. jún 2024

Tqk jej zavolaj par kamosiek a oslavte to s kamoskami

h2
27. jún 2024

A prečo by ju tvoja dcérka nemala mať? Urobte oslavu, pozvite hostí. Kto príde, príde a kto nie, nie. Alebo nech si pozve kamošky.

lia2022
27. jún 2024

Mne by bolo tiež blbé prísť na oslavu bez darčeka aj keď som už pred tým dala..ale nejaký čas už od toho isto uplynul a mne by ti bolo trápne a taktiež by som mala pocit že sa to odomňa aj očakáva. Možno majú na to podobný pohľad a za to tie reči " načo veď darčeky sme už dali ". Skús sa pozrieť na tu situáciu nie ako rodič toho dieťaťa a možno ti to príde tiež tak, aj keď samozrejme ja netvrdím že ty alebo tvoja dcéra niečo očakávate.

autor
27. jún 2024

Má prisť len blízka rodina, tak pre nich nič trápne nevidím. Prídu len ako na návštevu, ale pohostenie bude aj torta. Ona chcela, aby jej prišli gratulovať v deň narodenín. Také dieťa si už vie povedať svoje. Proste sa nevedela dočkať darčekov. My sme si oslavu v ten deň urobili. Toto má byť len posedenie so starými rodičmi a tortou. Pre mňa by ani nemuselo byť, je toho teraz aj tak dosť. Len pre dcéru by to bolo fér. Ja to nehrotim. Len nechcem, aby sa cítila ukrátená, lebo má rada oslavy. A inokedy sa aj tak takto nemáme času zísť.

beata_k
27. jún 2024

Ked si take dieta vie povedat svoje, tak take dieta vie aj pochopit preco sa oslava posuva. A ze sa nevedela dockat darcekov....ved to aj ty sama pises, ze len o darceky vam ide.

belbel
27. jún 2024

A keď to nazveš nie že oslava, ale ako návšteva? Nemali ste možnosť sa stretnúť a tak robíš posedenie s rodinou. Kto môže príde, kto gratuloval, tak už bez darčekov, kto ešte negratuloval, môže podľa uváženia prísť aj s darčekom. Nezdá sa mi, že by autorka tu vymýšľala len kvôli darčekom. A ďalšia vec, ako rodičia by sme jej zagratulovali samozrejme v deň narodenín. Vždy to tak robíme, ved bývame spolu, dieťa má narodeniny, ako by sme to mohli "obísť" a odložiť🤦🏻‍♀️? My sme vždy gratulovali, aj keď sa oslava konala v inom oznámenom a plánovanom termíne. Podľa mňa kľudne pozvi hostí na návštevu a posedenie. A starí rodicua môžu prísť aj mimo oslavy, vidím to ako nornálne, či nie?

natiblaskova
27. jún 2024

Už sme odložili, dohodli s každým a nebol problem

nikiki29
27. jún 2024

A čo by ste na tej oslave robili? Zagratulované bolo, darčeky boli… torta chýbala? Pozvite ich domov “posedieť pri torte”. Nemusíte to nazývať oslavou. V niekom to možno evokuje pocit že treba doniesť ďalšie dary a gratulácie 🤔
A dcérka to ako chce? Čo od oslavy očakáva? Podľa mňa to treba starým rodičom tak nejako vysvetliť… že len podelíte, alebo teda že vnučka by bola rada že……
A do budúcna máte poučenie, že odloženie oslavy = odloženie gratulácií.

mantilka
27. jún 2024

My robíme 2-3 oslavy. S rodinou, s krstnými a s kamoškami. Urob jej s kamoškami a nebude jej chýbať. Oslavu s kamoškami robíme kedy nám vyjde tento rok až niečo vyše mesiaca. Neprinutis ostatných, keď majú iný názor.

pralinka86
27. jún 2024

Choďte spolu na vylet, opekacku, zoo, kino, .. zalozte novu tradiciu..
Ak bola uz torta aj darceky, tak taka klasicka oslava by bola zvlastna
Na ďalší sviatok, meniny, si lepsie naplanujete. Dcéra to prezije, uz nie je taka mala

simma42
27. jún 2024

Mne tiež príde divné, aby najskôr gratulovali aj s darčekmi, a potom prišli na oslavu. Tiež nemáme problém oslavovať aj mesiac po sviatku, ale blahoželáme až na oslave. Mne je hlavne divné, že bola chorá, ale zablahoželať jej aj tak prišli...Dcérka už má dosť rokov, aby niektoré veci chápala. A to, že chcela darčeky v deň narodenín je vzhľadom na vek slabý argument, mohli ste to lepšie odkomunikovať. Trošku by to chcelo upraviť hodnoty u dcérky, mali ste jej zablahoželať v daný deň osobne aj s darčekmi len vy ako rodičia, s ostatnými ste si mohli keď tak zavolať aby popriali všetko najlepšie, a ostatné ste si mali nechať na preloženú oslavu. Skúste to už nehrotiť a zavolať ich len "posedieť" na kávu, nech si užijú dcérku, ponúknite aj tortu keď chcete, ale ostatné by som asi nechala tak.