Môžu byť rôzni krstní rodičia pre súrodencov?

mata02102010
3. aug 2012

máte niekto skúsenosť s rôznymi krstnými rodičmi pre súrodencov??? konkrétne, našu dcéru krstila sestra môjho manžela, a syna by som chcela aby krstil môj brat....

sakura77
3. aug 2012

? samozrejme ze mozes 🙂 ja nevidim v tom ziadny problem,co poznam vacsina to tak ma....

salma22
3. aug 2012

ano aj my to tak riesime paci sa mi velka rodinka :o) nase male maju roznych krstnych

edita84
3. aug 2012

prečo by si nemohla aj moje deti majú rôunych krstných dcere je kamoška zo strednej a synovy kamoška zo základky 🙂

hajajanka
3. aug 2012

Preco by to nemohlo byt? Ved nikto, kto je krstny rodic jednemu dietatu, nie je viazany byt krstny rodic inemu dietatu. Nevidim v tom problem. "Sily" budu rozlozene rovnomerne, z kazdej strany jeden krstny rodic a je o problem menej 😉

nikolka2
3. aug 2012

Jasne mne tiez sestra krstila moju dcerku 😉

ludka77
3. aug 2012

je to bežné, ale mne sa to nepáči. Deti budú mať z toho chaoz, neskôr nebudú chápať prečo ujo doniesol tebe toto a mne len to.. no neviem, a krstní rodičia sa dávali preto, že keby sa rodičom niečo stalo tak krstní by sa o dieťa postarali, ty by si chcela aby boli súrodenci rozdelení? (to bol kedysi zmyslel krstných rodičov - neviem ako teraz ale u nás taký názor pretrváva)

lypka
3. aug 2012

ja by som nechcela pre svoje deti rozdielnych krsných a to aj preto, že časom by sa jedny druhému mohli zdať byť lepší a začali by mi vykrikovať prečo on nemá tú krsnú, ale inú, samozrejme to je len môj názor

katren
3. aug 2012

krstit moze iba farar 😉 /vies ako to myslim/
deti mozu mat roznych krstnych rodicov.....my pri tomto tretom babatku tiez uvazujeme o inych krstnych rodicoch 😉
ale tiez suhlasim s nazormi @ludka77 a @lypka......aby sa potom nehadali ze oni maju lepsie atd....

pastelka74
3. aug 2012

..úplne v pohode..moja staršia dcéra má za krstných moju sestru a jej muža a tá mladšia zas môjho brata a jeho ženu...a nemá stým nikto problém.... 😉 😉

mirkakab
3. aug 2012

mne sa to nepáči. ja mám iných krsných rodičov ako brat a dopadlo to tak, že moji krstný mi nikdy nič nedoniesli a mne to osobne ako dieťaťu bolo lúto. Brat ked mal narodky, meniny, vianoce, tak dostal od krsných darčeky a ja od mojich nič.Vo finále to dopadlo tak, že jeho krsný rodičia nosili rovnako aj mne ako aj bratovi. Ja mám dve deti a maju krsného môjho brata a nikdy by som inak nevolila. A poznám aj tak, že dávaju len jedneho z manželov a druhý krsný rodič je z inej rodiny, to by som už vôbec nerobila.

katka1981
3. aug 2012

Ja som mala krstnych rodicov maminho najstarsieho brata s manzelkou, moj brat otcovu sestru s muzom. Nikdy sme nemali problem to pochopit.

mirkamurko
3. aug 2012

švagriná má dve deti a staršej sme my krstní a ml.kámoška,ale oni aj tak nás volajú krstný obaja a darčeky dostávajú od nás rovnako no od tek kámošky nie.

manittu
3. aug 2012

Najlepsie je dat za krsných niekoho z rodiny, to je jedno ci manzelou alebo nie. Ja mam osobne sestru a jej dcerke krstna niesom, ( krstna je sestra z MM strany z muzom ) no teraz sa jej ma narodit dalsie babo a krstnou mam byt ja 🙂 no nikdy by som to nebrala tak ze moje krsna je on a prvej dcere nic nekupim alebo nedam. Ci narodeniny, meniny, vianoce hocico je aj jeden dostane aj druhy.

margarita
3. aug 2012

aj nase deti maju roznych krstnych rodicov (ani nie su z rodiny, ale dva manzelske pary, kamarati nasi spolocni) a my sme to teda riesili zo zasady, lebo krst ako taky je pre nas hodnota, sviatost, nielen nejaky folklor alebo ze kto bude teraz do 18tky nosit detom darceky 😀

ale ak ide (najma) o tie darceky, tak to potom odporucam dokladne zvazit a vybrat vhodnych a najma solventnych kandidatov 🙂

mimochodom, ja som moju krstnu matku naposledy videla asi v 8 rokoch, potom sa totiz vydala a jej manzel jej zakazal sa s nami stykat a nas navstevovat. ludia su rozni, takze ja osobne som nikdy nic od nej nedostala a myslim ze som to prezila celkovo pri plnom dusevnom zdravi 🙂

vinifred
3. aug 2012

..môžeš,ale aj medzi známymi to robí len paseku..my máme rovnakého krstného a je to podľa mňa najlepšie..a viem,že keby sa s nami nedajbože niečo stalo,postará sa,lebo ich berie ako vlastných a to je najdôležitejšie..🙂

vvia
3. aug 2012

na vychode uplne bezne a este mam aj 2krstnych rodicov nie manzelov samozrejme ale tu v BA sa to vraj tak nerobi. krstnu mam maminu sesternicu krstneho ocovho brata. segry maju samozrejme inych krstnych rodicov... nikdy mi to divne nepripadalo. prave naopak u nas je to bezne a normalne. ja by som to tiez tak chcela

stastnamamulka
3. aug 2012

ja mam 3deti a kazde z nich ma inych krstnych rodicov,takto sme to s manzelom planovali este pred ich narodenim 😉 naopak my sme krstní rodicia 3detom,z toho 2su surodenci/teda druhí sa ma narodit v oktobri/,zaroven rodicia nasich krstnych deti su krstnymi rodicmi nasich deti 😀
co sa tyka darcekov pri navstevach a sviatkoch,darceky nosia rovnako vsetkym trom detom,nerobia rozdiely medzi tym,komu su krstní a komu nie,my to tiez robime rovnako 😉 myslim,ze vsetko je na dohode medzi vami a nezalezi na tom ako sa kde robi a co sa musi 😅

beruska113
3. aug 2012

My máme odlišných a zatial problem nevidim.

katussamus
3. aug 2012

ahoj ja mám dve detičky , keď som čakala druhého syna, tak som rozmýšľala, tiež nad zmenou, ale nakoniec sme dali rovnakých 🙂 , švagrina sa síce urazila a už mi oznámila, že druhému jej dieťaťu krstná nebudem, ale mne to nevadí 😀
Ale ináč ja mám 5 krstných synov 😀 krstili sme dvoch mojej sestre, jedného manželovmu bratovi, jedno manželovej sestre a jedno mojej sesternic 😝 , manželov brat krstil naších chalanov 😅

monika15
3. aug 2012

keby sme mali druhe babo tak urcite dame ineho krstneho otca.....
ale krstna mama ostava 🙂)

lienockaa
3. aug 2012

Ano,v pohode,aj my s bratom sme mali odlisnych..a bolo to dobre,pretoze mne moja krstna zomrela pomerne skoro,tak ju potom bratova krstna zastupovala napr.pri prvom prijimani..moje deti maju rovnaku krstnu,lebo to tak je zauzivane v muzovej rodine a v jeho regione,kde zijeme..ja si ale nemyslim,ze v pripade dacoho sa maju deti zverit krstnym,to ani pravne nemaju narok na tie deti ako prvi po rodicoch..to len tak mimochodom..takze taku stranku pri vybere krstnych nejako neberiem do uvahy..castokrat su krstni vobec nepribuzni a ani nebyvaju blizko seba..zohladnila by som duchovnu stranku a dusevnu stranku u krstnych..

zuzi0911
3. aug 2012

Aj moje deti maju rozdielnych krsnych,tak ako aj ja so surodencami kazdy mame nikoho ineho. Nevidim na tom nic zle

andreah25
3. aug 2012

Osobne v tom žiaden problém nevidím. A taktiež, ak bude raz druhé bábo, bude mať na 100% niekoho iného, pretože momentálny krstný otec môjho syna býva vo vedľajšej bytovke a príde sa na svoje krstniatko pozrieť možno raz za štyri mesiace. Časom sa plánuje sťahovať preč, čiže keď ho uvidíme aspoň na Vianoce, tak to bude úspech. Ja som chcela moju dobrú kamošku, no v rodine mi to neprešlo. A pravdu poviem, že s ňou sa vídam častejšie ako so švagrom ☹ .
A za ďalšie, ja mám tiež v pamäti to, že krstní rodičia sú tu pre prípad, že sa s rodičmi niečo stane. Od švagra som jediný raz potrebovala postarať sa o malého a to len na jedinú hodinku a nebol toho schopný, takže ak mi ešte raz, ktosi povie niečo, keď pri druhom budem mať kamošku, tak si servítku pred ústa dávať nebudem... A ešte jedna vec, jeho terajšia priateľka, teraz už manželka, nám vtedy žiadosť o to, aby bola krstnou mamou odmietla, takže nikdy viac....

polyana
3. aug 2012

Moje dvojičky majú tiež každe iných krstnych rodičov, a som rada,že sme to tak spravili.

cecil36
3. aug 2012

Ak sa krstna mama neosvedcila (nemyslim financne) alebo chces dat z nejakeho dovodu inych krstnych rodicov, mozes ja v tom problem vobec nevidim a neboj deti z toho chaos mat nebudu. Moje deti maju rozdielnych krstnych rodicov, lebo ten, ktoreho ma dcera to absolutne "zvoral" a este aj na krst prisiel opity resp. po opici. Bola to moja chyba, ze som ho vybrala, lepsie povedane bola som dotlacena rodinou. Druhykrat som bola mudrejsia. Syn ma krstnu mamu mm sestru a to je krstna na jednotku. Maleho zboznuje a on ju tiez 🙂 Dcera rozdielnych krstnych berie v poho, ale ona uz bola velka ked sme krstili syna. My s bratom mame rovnakych krstnych rodicov a predsa robili medzi nami velke rozdiely. Takze ani rovnaki nemusia byt dobra volba. Ale to vies len ty a tvoj mm.

mirka
3. aug 2012

môžeš

andrejka1983
3. aug 2012

moja dcera ma krstneho otca bratranca mojho manžela a za krstnu ma moju sestru....automaticky su krstný aj ich partneri...čiže my mame 4 krstných rodičov 🙂)))))) a je nam fajn 😉

katushka16
9. aug 2012

prečo by nemohli?jasné,že môžu🙂 aj u nás to tak máme.mne sa nepáči keď majú súrodenci rovnakých krstných-ako mm a jeho súrodenci:(

gabuci
9. aug 2012

Moja staršia má krstného otca brata môjho manžela,moja mladšia má krstnu mamu moju sesternicu.Chceli sme aj z našej rodiny,aj z mužovej rodiny.Niekto si vyberie aj kamarátku,dobru známu...každý to môže po svojom.🙂

janage
9. aug 2012

Moja staršia sestra s manželom sú krstní mojej staršej dcére a mladšia s manželom mladšej 🙂 U nás sa krstní nikdy nevnímali ako niekto" kto má nosiť dary"