Meno pre synčeka

lenka1209
1. feb 2015

Mame dilemu asi ako polovica mamiciek co cakaju chlapceka kedze aspom podla mna je pre chlapceka tazsie najst meno respektive co sa paci mne sa nepaci manzelovi a naopak dnes sme natrafili na meno Enrik bo Enrico co si myslite? Je pekne bo radsej dat daco ine? Mne sa paci este Damian to mi nepreslo manzelovi Richard to zase ja nemusim znie mi velmi tvrdo a inak sme rozmyslali nad Mathiasom bo Nicolasom ...som zufala ze chudiatko drobcek nema meno pre dievcatko sme mali Samantha ale je to chlapcek a zamiesal kartami 😊

huginko
1. feb 2015

Richard..

evelynm
1. feb 2015

o menach je tu tolko debat... a vo vsetkych je to o tom, ze sto ludi, sto nazorov. Mne sa z tych mien, ktore si napisala, paci len Richard. Ostatne vôbec. A ine zienky ti napisu, ze im sa niektore z tych ostatných pacia. Je to len na tebe a tvojom muzovi, zvaz si, ake mate priezvisko, aby sa spolu hodili, zvaz si, ako budete dietatko volat, ake zdrobneniny sa ti pacia, ake nie, co by ti vylozene prekazalo atd. A mysli na to, ze tvoje dietatko bude raz dospely muz, mozno vazeny clovek, tak aby mu vystredne meno nesposobovalo nejake potiaze.

lenka1209
autor
1. feb 2015

Manzel sa rehoce hehe ako ja nemam problem s richardom ale nepaci sa mi ked mu niekto povie riso ...chcela by som meno ze mu nebudu mat ako spatne povedat 😒

janinah
1. feb 2015

Kým neprezradíš priezvisko je to bezpredmetné,inak znie Richard Richvaldský a inak Richard Nálešník 😉 Alexander Páll a Alexander Maličký.....

huginko
1. feb 2015

podľa mňa radšej Rišo ako Enrik, Enrico... 😉

lenka1209
autor
1. feb 2015

Kala je priezvisko 😊

danieli
1. feb 2015

Poznám vela Nicolaskov, Mathiaskov aj Tobiaskov(mame doma) meno Richard je podla mna krasne, take honosné, skôr trvajte na výslovnosti, ja som napr. Daniela a nemám rada, ked ma volajú Dana či Danka, som Daniela a hotovo, ked mi niekto povie Danuš to by som ho uz aj ovalila

lenka1209
autor
1. feb 2015

No ved toto ze do toho 5 roka dietata sa to da ze budes trvat na tom aby ho oslovovali richard ale potom bude uz iba riso a to mi pride akoby ho vsetci hresili 😕

lilyianka
1. feb 2015

Ja by som k tomu priezvisku nedala meno Enrico, nehodi sa to ..skôr by som dala toho Richarda ..Inak aj mojmu muzovi sa paci toto meno, ale tiez by som ho synovi nedala ..ak ho raz budem cakat 🙂 ja mam vybrate ine mena, aj ked muzovi sa nepacia .. tak snad dufat, ze ked budem tehotna, tak to bude dievcastko 😵 tam sme sa na menach zhodli

extrate
1. feb 2015

@janinah presne tak, ináč vyznie Enrico Kostolný a ináč Enrique Iglesias. 🙂

a náhodou mne sa páči meno Enrique, máme v rodine hovoria mu Kike.
Aj Richarda máme a nehovoria mu Rišo ale Riči. A ešte jedného richarda poznám tomu zas hovoria Riki.

nicolle21
1. feb 2015

no z tychto co ste zvazovali jednoznacne Richard.. a co ked znie tvrdo? ved je to dobre, bude z neho chlap, nie dietatko cely zivot 😉 meno ma byt silne, zvucne, k priezvisku sa hodi, ked bude malicky, vymyslite si zdrobneninku 🙂 inak aj Damian je pekne, ale k priezvisku viac Richard

luliu
1. feb 2015

@lenka1209 tiez sa mi z uvedenych paci len Richard. Enrico a Enrik urcite nie

lenka1209
autor
1. feb 2015

Juuj ja neviem preco mi ten richard nereze ja netusim ale dakujem vsetkym za komenty 😊

bajana
1. feb 2015

Pri mene Enriko si predstavim chlapca z cigánskej osady...preco nie našu verziu Erik? Richard je krásne, skus si uvedomiť, že dávaš meno dospelému človeku, nie malému chlapcovi. A co, ze mu budú hovoriť aj "skaredo"? Však to je úplne normálne...

lenka1209
autor
1. feb 2015

Ty kokos vidis chudiatko skoro sme z neho spravili cigana hehe boze drobec maly sa musel v brusku spotit 😊

katrinka8
1. feb 2015

@lenka1209 - Mne sa z tých, čo si napísala, najviac hodí ten Richard. Ostatné vôbec, najmenej Enrico. Mimochodom, nefandi si veľmi, že si vydobiješ, aby Tvoje dieťa oslovovali tak, ako chceš Ty. To sa dá tak ešte v rodine, ale mimo rodiny sa Ti môže stať, že sa Ti proste nebude chcieť neustále každého opravovať. Ak dáš Richarda, bude pravdepodobne ako malý pre cudzích Riško. Neskôr Rišo - ale tak zrejme mu to ako chlapcovi v škole vadiť nebude 😉 Napr. u nás v škôlke sa všetky deti vzájomne oslovujú zdrobneninami (ak sa z mena urobiť dajú) a oslovujú sa pekne. My máme Terezku a niektoré deti ju volajú Terezka, niektoré len skratkou Terez. Našťastie sa nekoná žiadna Terka 😀

h2
1. feb 2015

@lenka1209 Ahoj, možno sa Ti nebude páčiť, čo Ti napíšem, ale pýtala si sa na názor. Ja jednoducho nedokážem pochopiť tento dnešný trend cudzokrajných mien. Každá mamička chce byť moderná a netradičná pri výbere mena a potom to vyzerá tak, že tých "netradičných" Mathiasov, Nicolasov, či Damiánov sú plné ihriská. Hlavne Nicolasov poznám vo svojom okolí niekoľko, ale pritom meno Mikuláš, čo je vlastne to isté po slovensky, to už dnes nedá nikto. Lebo to nie je "moderné", lebo je to také naše, obyčajné, slovenské a tým pádom nezaujímavé. Takže bude radšej Nicolas, čo na tom, že s týmto menom budú v škôlke štyria. 😖
Asi Ťa nepresvedčím, keďže som čítala Tvoj výber mien (dievčatko Samantha!!!), takže na záver len jedna rada (k tomu Richardovi): Nedávaj meno, ktoré sa Tebe nepáči, nenechaj sa nikým ovplyvniť, je to Tvoje dieťa a Tvojho manžela, samozrejme, musíte nájsť také, ktoré sa vám bude páčiť obidvom. Aj keby sa mal volať Enrico, čo by som ja osobne nedala ani za nič. 😉

nelly004
1. feb 2015

Môj manžel je Richard a volám ho Richard 🙂 Je to krásne meno...Syna máme Jakuba, ale ja som chcela aj Richarda, ale manžel nechcel, pretože už by to bol tretí Richard v rodine 🙂)

majulienk
1. feb 2015

Tak skus popremyslat aj nad inymi menami. Ved nie su len Richard alebo Enrique (co je mimochodom podla mna hrozne meno. Je to ako spomienka na medove tyzdne v zahranici 😀 a k sa tvojmu manzelovi pacia take tvrdsie znejuce , tak co tak Gregor? Kazdy by mu hovoril Greg 😉

casy30
1. feb 2015

@h2 ja s tebou súhlasím. Inak mam dvoch:Jozka a Martinka 🙂 😉 v konečnom dôsledku si lenka 1209 vyberie aj tak to, co sa jej bude páčiť,ale my mame take krásne slovenské mena 🙂 nechcem sa nikoho dotknúť, ale niekedy sa mi rozum zastavuje, co dokazu ludia povymyslat deťom za mena... A vôbec nerozmyslaju nad tým, ako ich budú volať iné deti... Takze ja sa prikláňam k Riskovi 🙂

leteku
1. feb 2015

@katrinka8 - ja mam tiez Terezku a dlho sme sa vyhybali Terke ale ako prisla do skoly tak moje usilie bolo marne. Takze v skole uz pocut aj Terka a mne z toho az husia koza naskakuje.

h2
1. feb 2015

@casy30 🙂 Ja mám Vilka (Viliam) a ani nespočítam, koľkokrát som počula otázku: "A prečo ste mu dali TAKÉ meno???" Keby sa volal Mathias a podobne, nečudoval by sa nikto. 🙂

lavinis
1. feb 2015

@h2 Viliam je náhodou super!

nelly004
1. feb 2015

@h2 Viliam je krásne meno 🙂 Vznešené 🙂

h2
1. feb 2015

@lavinis
@nelly004 Ďakujem, dievčatá. Aj mne sa páči. 🙂

lavinis
1. feb 2015

@lenka1209 ..s takým priezviskom môžte ísť kľudne aj do zahraničných, len aby to sedelo 🙂 jazyky sa vždy ovplyvňovali a aj ovplyvňovať budú, len si pekne čeknite, či tie "rýdzo" slovanské mená, ktorými sa tu niektoré pýšia, su naozaj slovanské ;) meno treba napasovať k priezvisku, ak znie typicky slovensky, tak samozrejme dať dieťaťu meno Mário Diego Kováč je trocha odveci.

casy30
1. feb 2015

@h2 jeeej Viliam, Vilko je nádherne a meno 🙂 vieš si predstaviť ten rozruch, ked som priniesla do škôlky Jozka? Alebo ked sme boli prvýkrát u doktorky 🙂 bola som ale milo prekvapená, pozitívnymi reakciami typu: konečne krásne slovenské meno 🙂

danieli
1. feb 2015

@lenka1209 nuž a mam este kolegu Richarda, my ho voláme Riško (ma uz takmer 40) a jak mu to pristane

lavinis
1. feb 2015

btw. Jozef nie je slovenské meno, ale hebrejské ;) teda, pôvod je hebrejský.

h2
1. feb 2015

@casy30 Tak náhodou jeden Jožko chodí s mojim Vilkom do škôlky. 😀 Mne sa tieto tradičné mená vždy páčili viac.