Meniny na narodeniny

28. mar 2021

Ahojte, zaujalo ma, ze dost vela ludi ma meniny na svoje narodeniny. Ale preco?
Rodicia napriklad vedeli (tusili), ze sa syn narodi 29.3. a dali meno Miroslav.
Preco?
Nie je clovek potom “ukrateny” o dalsi sviatok v roku, ked to ma spolu?

patka06
28. mar 2021

nechápem a nepáči sa mi to...možno chcú rodičia ušetriť ..jeden darček, jedna oslava
my sme vyberali meno tak, tak aby boli oslavy pekne v roku rozložené
meniny ...júl, narodeniny ...september

vroni
28. mar 2021

Bolo to bežné vo viacdetnych rodinách. Jednoducho už piatemu, siedmemu, jedenástemu dieťaťu meno vôbec nevybrali, dostalo najbližšie meno z kalendára. V moderných dobách to zase bude rodičom dosť fuk, nie všetci oslavujú meniny.

ovaaa
28. mar 2021

Každého vec....asi tak...

dusankomoj
28. mar 2021

Ja síce nemám narodeniny na meniny,ale volám sa Eva🤣 a je pravda,že málokto mi vinšuje k meninám. Neviem,ako inde ale u nás sa meniny veĺmi neprežívajú ani pri ostatných členoch rodiny. A kedysi sa hovorilo,že dostaneš meno ktoré si ,,prinesieš" pri narodení😉(to chápem,lebo ľudia mávali veľa detí a tam už potom fantázia zlyháva)

evkao
28. mar 2021

ja mam meniny na Vianoce, tiez by som sa mohla stazovat, ze som ukratena - no nikdy som nebola - rano mi vzdy rodicia blahozelali k meninam, aj som dostala darcek, a vecer sme mali Vianoce 🙂 a momentalne s muzom meniny ani vobec neoslavujeme... (ale my sme celkovo taki antisviatkovi 🙊)
a nie vzdy sa da naplanovat narodenie dietata.... moze sa narodit predcasne, neskor, a ak je prave to meno, ktore sa rodicom paci, blizko datumu narodenia...myslim, ze to dieta to urcite nepoznaci 😀

marpel
28. mar 2021

My sme mali mena vybrané cca dva roky dozadu. To sme ešte deti neplánovali. 😅
Čiže ak sa narodí na meniny, tak bude mat dva sviatky v jeden deň. 🤷🏻‍♀️
Ale vyzerá to tak, že jeden mesiac oslávi meniny a druhý narodeniny.

sasanka605
28. mar 2021

My sme schvalne vyberali tak aby sa meniny nebili ani s narodeninami ani inym sviatkom v roku.

syslik81
28. mar 2021

nie kazdy oslavuje meniny ... ja napr neoslavujem a moja dcera ani len netusi co to znamena .. niesom krestan zijem v zahranici kde tiez nechapu ten vyznam .. ale nesudim ludi .. mozno nehladeli na to kedy je meno v kalendari a proste dali take ake sa im paci a hold nahoda ze sa vtedy dieta narodilo ...

dazdovka
28. mar 2021

Moje 3 deti nemaju meniny, maju take mena, ktore sa nam pacili a neriesili sme este to, ze aky budu mat tie chuderky zivot bez menin. Placu kazdy den v roku, ohromne trpia, ze si nemozu uzit taky vyznamny sviatok, kedy by mohli dostat kopu zbytocnych somarin a sladkosti.
Je to hlupost co riesis.

petrastrbanikova
28. mar 2021

Nas krpec sa narodil presne 24.12. a chcela som Adamka lenze prave kvoli tomu aby nemal vsetko v 1.den som sa rozhodla pre Matiaska 🙂niekedy to tak jednkducho vyjde 😄

elenka74
28. mar 2021

Ja som narodená na svoje meniny 18. 8., mama mi dala meno po sebe a nikdy som s tým nemala problém.

karelova
28. mar 2021

Tak my uz mame mena vybrané aj ked deti ešte nie sú, tak bude na nich, kedy sa narodia... 🤷 Nejak nemam v plane kvôli to zmeniť mena, ktoré sa nam pacia a chceme aby sa tak volali nase deti....

zuvelyn
28. mar 2021

Syn ma meniny a narodeniny tyzden od seba. Meno som vyberala ale sa mi páči a nie podla tohto ze kedy má meniny, to uz co je za kritérium, 🤦🏼‍♀️🙄 aj keby sa narodil na meniny, bolo by mi to jedno

medeaa
28. mar 2021

Mne zas pridu meniny ako uplne zbytocny sviatok. Naco to je, darceky si mozu ludia davat aj bez menin. Meno, co chcem dat synovi, je blizko mojho terminu porodu, urcite nebudem kvoli tomu davat ine meno, nez to vybrate.

ervenka
28. mar 2021

Mam rozdiel 2 dni. Kokegyna, ktora sa vola Eva a bola narodena 23.12 😏 ... oslavovat meniny to je zvyk v okolitych statoch, su krajiny kde meniny nepoznaju.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aurorastone
28. mar 2021

@marpel ved presne, ako mam meno vybraté niekoľko rokov a teraz co mam kvôli tomu počítať a dúfať ze sa narobí v iný deň, mesiac len aby nemal v rovnaký deň aj meniny aj narodeniny? 😀🤦‍♀️

huginko
28. mar 2021

Mat tvoje starosti... 🙈🙈🙈

mata1001
28. mar 2021

Syn sa vola Adam...na meniny mu gratulujeme rano s darcekom...na vecer si rozbaluje dalsie pri stromceku...oslavy sme na meniny nikdy nerobili...narodeniny ma v lete, takze oslava je vtedy...

breznica
28. mar 2021

Môj brat má meniny raz za štyri roky a nikdy sa necítil ukrátený 🤷 mama je zas Eva, takže tiež sa jej meniny nejak obídu lebo treba chystať vianočné menu a tak.a žije

ninusa221
28. mar 2021

U nas je to tak že aj tak najviac darčekov aj hodnotných sa dostáva na vianoce brat je Adam takze mu gratulujeme rano.. o 2 tyzdne ma mamina narodky a ja po nej 2 dni a praveze je to super zbuchame jednu oslavu 😅

sslobodnamama777
28. mar 2021

sviatok si mozes spravit hocikedy inokedy po nedele a nemusis mat meninky.

mimuska18
28. mar 2021

Ja som mala termín pôrodu 17. Júl. Malý sa narodil 21. Júla. Meno sme mali vybraté keď som bola asi v 5 mesiaci, vôbec sme neriešili kedy by mal syn meniny jednoducho sme to neriešili chceli sme meno Daniel a hotovo no čo sa nestalo. Narodil sa presne na meniny zistila som to na pôrodnej sále. Každý náš odhováral nech mu dáme iné meno no my sme iné meno nemali v zálohe tak zostal Daniel a oslavuje meniny a narodeniny naraz zatiaľ sa nesťažuje má 6 rokov a takto sme spokojný.

lechtivka
28. mar 2021

Tiež sme mali meno dlhšie vybraté a malá sa narodila neskôr 21.júna a 22.júna oslavuje meniny.. Vôbec to neriešim a verím že to nebude ani ona 🙈

basska_b
28. mar 2021

Podľa mňa je to trapošina celé meniny... vo väčšine krajín sveta to nie je ako sviatok

miadi
28. mar 2021

Ked len toto Ta trapi. Je dost tazke vysvetlit ludom vo svete preco sa na Svk oslavuju meniny. Ze tvoje meno je v kalendari a co teraz?najlepsie to chapali v mexiku dia de santos. Den svatych mien v kalendari. Cize sa oslavuju krestansky svaty. Ja meniny cele roky neoslavujem a to som inak mam rada vsetky sviatky Vobec by som neriesila preco davaju druhi ludia svojim detom mena na narodky ich vec.

zuzubb007
28. mar 2021

ja osobne som dala meno synovi Martin, lebo odajkživa som povedala, že keď budem mať chlapca, chcem aby sa volal Maťko, no a ako to vyšlo na november takže rozdiel medzi narodeninami a meninami má 3 dni, ale zase som sa zaprisahala, že kvôli tomu mu to nebudem nikdy spájať, aby nebol ukrátený, takže už niekoľko rokov robím oslavu menín a narodenín na dva víkendy a je to, zavisí od toho ako si to človek zariadi 🙂, takže čo sa týka darčekov a oslavy nieje ukrátený

cookie29
28. mar 2021

Kedysi ako dieťa mi to pripadalo fajn oslavovať meniny. Najmä preto že narodeniny ľudia väčšinou nevedia kedy sú kdezto meniny áno.
Časom si človek uvedomuje že to je najmä dôvod k pitiu :( vždy sa nájde niekto čo čaká že uleješ. Tak som náhodou rada že tu zahraničí nič take nepoznajú.

myriada
28. mar 2021

Ja som mala meno vybraté odkedy som vedela že to bude druhé dievčatko a dlho dlho som hľadala také ktoré by bolo to pravé, no a potom prišiel pôrod, cisársky, naplánovali mi ho na deň jej menín, čo som netušila skoro do pôrodu, že v deň cisárskeho je Terezy, takže potom som to už nechcela meniť. Vymýšľať nové meno...ja mám napr narodeniny 23.12. 🙂

kittykat22
28. mar 2021

Tak neviem ako ty, ale vybrat meno nie je prave jednoducha zalezitost. Casto su rodicia stastni, ze sa vobec dohodnu na jednom mene. Podla mna to funguje tak, ze sa zena dozvie ze je tehotna a prve co planuje je pohlavie a meno. Niektore zeny maju vybrane meno uz davno, alebo maju meno po rodicoch, starych rodicoch, oblubenych kniznych hrdinoch, vysnivane z detstva. Potom pride debata ohladne pohlavia, dohody na meno pre potomka su v plnom prude (podla mna v tom 22 tyzdni je uz vo valnej vacsine rozhodnute ako sa bejbe bude volat) a ked sa blizi termin, tak sa zisti ze meno je okolo. Lenze s menom su uz rodicia stotzneni - kolko krat maminka oslavuje miminko este v brusku menom ktore mu vybrala. Je to osobne, citove a maminky sa tak szili s miminkom davno pred jeho prichodom. A ked sa narodi v den kedy sa narodi, tak uz meno davno maju. Samozrejme by bolo lepsie keby to nebolo v rovnaky den, ale co sa da robit.