Malá svadba

6. jún 2024

ahojte. s priateľom by sme sa chceli vziať niekedy na jeseň. sme už v zrelšom veku 🙂 a teda jednak nemusíme ani nechceme svadbu so všetkými ceremóniami (ja už som rozvedená). Keby je to na mne, vydám sa niekde pri mori, ale teda je tu rodina, hlavne jeho, ktorá by to nerozdýchala. Jeho predstava je obed pre cca 40 ľudí a "trochu" hudby na zatancovanie. no a tu si to neviem predstaviť. lebo DJ-a nechce, že zbytočné výdavky, že stačí reprák... ale ako by to bolo? niekto to bude obsluhovať z mobilu? to už radšej tú tancovačku nechcem... ďalej si neviem predstaviť, ako poriešiť priateľov a kolegov, ktorí by určite tiež chceli prísť neskôr blahoželať. či im vysvetliť, nech prídu len na úrad, ak chcú a zákusky zobrať len do roboty?

a posledná vec - šaty pre mňa... prelustrovala som všetky možné stránky, ale nič vhodné som nenašla. chcem len jednoduché, padavé, s aspoň 3/4 rukávom, keďže bude jeseň. vysoká som 158cm a tiež chudšia, čiže možno aj dĺžka po kolená by bola fajn. boli by ste ochotné mi niečo sem hodiť? pozerala som aj tu bazár, ale všetko sú len také "príliš" honosné 😀 nepotrebujem čipky, krajky, možno aj len niečo hladké, šifónové. myslíte, že by boli OK aj napr. ružové? ďakujem za ochotu.

zmrzlinka2021
6. jún 2024

Autorka,

pises, ze obaja ste v zrelsom veku - spravte si svadbu podla seba. Ziadne, ze jeho rodina by to nerozdychala. Vy nemusiste naplnat ich ocakavania

autor
6. jún 2024

@zmrzlinka2021 ano, ja viem... ale asi to chce tak kvôli rodičom aj on. ešte ženatý nebol, tak chce tam mať najbližších.

gab
6. jún 2024

saty kludne aj ruzove, slonovinove, slabulinko modre, kremove.
sifon je fajn, pôsobi slavnostne a elegantne
https://www.dg-shop.sk/damske-saty-spolocenske-...

jaass
6. jún 2024

Dohodnúť sa. Chce rodinu? Ok, ty chceš dajme tomu DJ-a aby si si zatancovala, žiadne take, že zbytočne výdavky. To ako keby si mu ty povedala, že ok, tak kašlime na to a nevolajme tvoju rodinu lebo veď výdavky….. kompromisy….

gab
6. jún 2024
autor
6. jún 2024

@gab jej, tieto sú krásne, jednoduché, neprečačkané, celkom podľa mojich predstáv!! ďakujem!❤

autor
6. jún 2024

@gab pekné sú aj tieto... ďakujem. ❤

gab
6. jún 2024

aj môj styl je to, tiez mi hned padli do oka.

autor
6. jún 2024

@jaass tancovať by chcel práveže on, ale keď už, tak poriadne. lebo teda štýlom reprák - mobil mi to príde dosť trápne. to už radšej len obed, pokecať a domov.... ja som ani prvú svadbu nemala vo veľkom, iba obed so svedkami a vôbec mi to nechýbalo....

autor
6. jún 2024

@gab aj cena je super, aj tie ružové sú fajn. ja neviem, môj tvrdí, že asi už nie je vhodné mať biele šaty 😀, keď som už bola vydatá. ale podľa mňa takéto jednoduché sú super aj biele... 👍

1ryba
6. jún 2024

40 ľudí je na dnešnú dobu už väčšia svadba. D.j. predsa nemusí byť človek ktorý sa tým živí, ale trebárs aj spolužiak veľkého syna, niekto zo vzdialenej rodiny, kolega a pod. Stačí že bude obsluhovať hudbu. Playlist si zostavíte dopredu. Kolegovia - to nie je tak, že niekto chce prísť. Každý príčetný človek predsa počká na pozvanie. Čiže keď ich nepozveš, aby prišli neskôr na hostinu, každý normálny to berie tak, že ti príde zagratulovať len na obrad. Veď im pokojne povedz, že robíte svadbu len s najbližšími z dôvodu znižovania nákladov. Podľa mňa más zbytočné obavy, ktoré sa dajú hravo vyriesiť.

3petka
6. jún 2024

Normálne sa vezmite v kruhu najbližších a potom choďte na obed a poprípade si vyberte taký daru je skončite niekde na zábavu resp disco.
Prečo robíte svatbu teda pre druhých či pre seba? Ak vám ide len o to aby ostatný neboli smutný že sa nezabalili a nenajedol zadarmo tak sa ani neberte.

tamitamitami
6. jún 2024

Ja si viem predstaviť niečo takéto. Ak nechceš byť celá v bielom tak si pozri svadobné opasky (sú aj ružové/krémové).
Menšia reštika kde vám správania obed a nájsť si lacnejšieho DJ-a. Nemusí to byť profi DJ, určite nájdete kopu ľudí ktorý sa tomu venujú (daj inzerát trebárs na FB).

autor
6. jún 2024

@1ryba máš pravdu s tými hosťami. ja by som tam tiež mala rada všetkých ľudí, ktorých mám rada, ale nie vždy sa to dá. aj tých 40 je len najbližšia rodina, ale už sú tam deti, frajerky... dobrý nápad aj s tým "DJom", možno by sa dal zohnať niekto, kto by to obsluhoval.
@3petka tak sú to ľudia, ktorých máme radi, rodičia, ktorí ho vychovali a chce sa im odvďačiť (ja už nemám rodičov), tak aspoň súrodenci a kamošky, ktoré pri mne vždy stoja...
@tamitamitami veľmi pekné aj tieto... mám presne nejaký takýto typ postavy.

zorkahorka
6. jún 2024

My sme mali svadbu s 35 ludmi bez zvykov a s reprakom 😀 na usb som stiahla tanecne puesne, vytlacila zoznam kde co najst a vzdy niekto stukal. Velmi dobre sme sa zabavili. Podstatne je mat zabavacov, ktori urobia naladu, nie dj.
Pozyvali sme len tych, s ktorymi sa aktivne stretavame, lebo moj muz ma tiez velku rodinu. Kolegovia prisli o pol noci, jedli uz svedske stoly.
Saty si kukni aj v cinakoch, vedia niekefy prekvapit, pripadne teraz je v obchodoch vela bielych siat alebo si daj usit

beatinka
6. jún 2024

My sme sa brali ja 37 a muž 42. Zobrali sme sa na úrade za prítomnosti rodičov, súrodencov a našich detí. Bolo nás dokopy 15. Potom sme šli spoločne na slávnostný obed a o ôsmej sme boli doma. V piatok sme poslali zvyšnej rodine poštou oznámenia, kde bolo že oznamujeme, že sme sa vzali. Na pondelok sme objednali koláče a poroznášali širšej rodine, kolegom, kamarátom. V oznámeni bolo “za zlé nám to nemajte, šťastie nám zo srdca želajte.” A bolo vybavené. Pre oboch to bola prvá svadba, ale vzhľadom na vek a deti sme už nešaškovali s nejakými tradíciami.

autor
6. jún 2024

@zorkahorka hmm, takže predsa sa to dá....ďakujem za tvoju skúsenosť. šaty čo mi hádžu baby vyzerajú super, aj dobrá cena, asi pôjdem týmto smerom.

autor
6. jún 2024

@beatinka aj toto je dobrá verzia... možno ho ukecám, nech to dáme bez tancovačky a bude po probléme 😀

kitycat
6. jún 2024

Myslim, ze fotograf, DJ a vecera pre 40 ludi by stala za investiciu. Priatel si to predstavuje jednoducho, ale kazdy si bude hrat to svoje a pri "repraku" sa strhne akurat tak boj.

Rovnako mozete ist do nejakeho klubu po veceri.

Schvalne nespominam obed, to je vydavok navyse ak chcete len striedmo utracat

autor
6. jún 2024

@kitycat asi by sme dali neskorší obed a neskôr tie švédske stoly (ak to bude s nejakou hudbou, ak sa tancovať nebude, tak len obed a domov)... fotografov má nejakých v zálohe, keďže tiež fotí...

janinah
6. jún 2024

Keď nezarobil na DJ tak si ho neber😃
Akože ak svadba tak aspoň trochu na úrovni.

zorkahorka
6. jún 2024

@autorka dnes sa tie repraky daju sparovat s mobilom, takze ak nejaka puesen pochybi, viete ist cez youtube. Vezmite aj notebook, vzdy sa nuekto najde, co bude rad pustat hudbu, neboj. Predpokladam,ze nebudete do skoreho rana, takze par hodin to zvládnete!
Mimochodom... fotografa som mala len do krajania torty a prveho tanca, ostatok sme si fotili sami, video robila znama na kameru - uplne stacilo

zorkahorka
6. jún 2024

@janinah aaale preco? Mnohi to riesia obradom a idu grilovat na chatu. Nie kazdy musi mat vsetko tiptop podla predstav inych, lebo je to tak zauzivane... dnes su tie svadby velmi rozmanite. Uplne vo vsetkom

autor
6. jún 2024

@janinah zarobil, to tu nebudem rozoberať, ani nie som zlatokopka. kúpili sme byt, tam sú momentálne potrebné investície.

cubos
6. jún 2024

Ahoj, ja môžem odporučiť stránku luxie.eu 🙂
O týždeň máme takú malú svadbu + krst dieťaťa a tak som nechcela nejaké extra šaty, kúpila som si tieto (viď foto).
Majú aj krátke, dlhšie, materiál kvalitný 🙂
Objednala som si viac a tieto som si nechala, vrátili mi peniaze do dvoch dní. 😊

bylinka25
6. jún 2024

My sme mali svadbu pred 7. rokmi, len rodičia, súrodenci a jeden veľmi skvelý priateľ.
Mali sme aj fotografa, aj DJ bol.
Ja som mala 42, manžel 39, mala som klasické dlhé tylová šaty, vydávala som sa prvý a dúfam, že aj posledný raz, muž tiež nikdy ženatý nebol.
Bolo nás 26. Veľa vecí sme dokázali obstarať lacno a pritom vkusne, suma celej svadby bola 2 500€, Jasné, teraz sú náklady oveľa vyššie, ako pred tými siedmimi rokmi, ale písala si, že aj prvú svadbu si mala len takú malú, snúbenec ženatý nebol, tak si to užite, aj za lacný peniaz je krásna svadba, netreba profesionálneho DJ-a, či kapelu, ale nejaký ten technicky zdatný, ktorý vám zahrá do tanca.

autor
6. jún 2024

@cubos krásne, pozriem aj to.... ďakujem.

thereisabear
6. jún 2024

My sme mali 40 ľudí a neviem si predstaviť, čo by sme robili bez DJa. On to celé aj vlastne moderoval.

autor
6. jún 2024

@bylinka25 dáme hlavy dokopy a doklepeme to....
@thereisabear tiež som si myslela, že by to tak mohlo byť, nech netrapošíme. no veď uvidím, na čom sa dohodneme.

cacianka
6. jún 2024

pekné biele/svetlé šaty a za dobrý peniaz najdes aj v Bonprix