Malá svadba

7. okt 2022

Ahojte
V decembri by sme chceli svadbu
Ale.... /€€€€ nie je až tak veľa a ako rátam je to drahé už len na mňa ... Kozmetika kaderníčka šaty topánky 600€
Muž oblek 300€
Dcéra šaty 40€
To sme ešte nejedli 😄 ale ok tieto veci vyššie nerátam na to € mám odložené ...
No k podstate... Chceli sme obed u nás doma ale 28ludi sa mi do domu nezmestí ...tak že teda v malom kultúraku... No taniere a také veci si viem zobrať s práve
Výzdobu spraví známa zdarma
A jedlo ? Je niečo do čoho by sme vedeli dať rezne šalát a vývar tak aby 2veci s toho neboli studené ? Spravila by som si to sama všetko deň v pred okrem reznou ...(alebo iná alternatíva pre 28ludi jedlo ? Jednoduché?
Nebude DJ ani fotograf ani starejsi proste len naša malá rodina
Ďakujem 🙏

autor
7. okt 2022

A restiku ee na osobu keď dám 20€ plus alko nealko aj má vykoti 😄 a samozrejme € čo dostaneme nebudú v tej miere koľko investujeme nakoľko rodina € nemá
Ďakujem

85miska
7. okt 2022

Keď v kultúraku tak mala by tam byť kuchyňa. Aspoň v našom kulturaku kuchyňa je. Aj polievka sa dá prihriat aj rezne spraviť.

autor
7. okt 2022

@85miska nie nie je tam kuchyňa ... 😭

marca12
7. okt 2022

Neviem si predstavit ako podavat vyvar v kulturaku,to chces na dvojplatnicke zohrievat? A vyzdobu spravi kamoska zadarmo,to jej ani na kvety nedas? Radsej by som sa uskromnila na satach,topankach,vykaslala sa na kadernicku,ale slusne pohostila hosti. Naco ti je vybava za 600 €,ked ides setrit na pohosteni? Mne to hlava neberie. Hostia si nezapamataju ako si vyzerala,ale ako sa tam citili a najedli.

minutka
7. okt 2022

A musite to robit vo velkom? V KD? Ked nato nemate €? Lebo ja som nazoru ze bud peniaze mam a robim akciu ako sa patri. Abo nemam a nerobim nic. Sa vezmite so svedkami a rodicmi, chodte na obed do restiky a hotovo.

85miska
7. okt 2022

Tak neviem ak tá svadba nie je nutná čítam že dieťatko už máte tak počkajte keď si viac našetrite. A inak môžeš spraviť aj v kultúrnom dome v inej dedine pár kilometrov od vás kde kuchyňa je. Nemusí to byť vo vašej dedine kde bývate.

zmrzlinka2021
7. okt 2022

Preco si proste nezajednas restiku?

autor
7. okt 2022

@marca12 hľadám alternatívu nie
2 platničku 😄😄😄 nie som retard
Ja im chcem dať len najesť
Nie mať svadbu a minút kopu €

85miska
7. okt 2022

@zmrzlinka2021 písala že kvôli peniazom nie

autor
7. okt 2022

@minutka rodina mi to neakceptuje chceli sme tak urobiť

autor
7. okt 2022

@zmrzlinka2021 lebo je to dosť drahé na pár hodín
A načo keď si to viem spraviť sama

autor
7. okt 2022

@marca12 a na kvety ? Žiadne Mat nebudeme nemám rada kvety
Budú šišky vo vazach a vrecovina na stoloch aj stoličkách

autor
7. okt 2022

@85miska viem prečo sa berieme ... A sme spolu 8rokov
Šetriť sa ale nedá ....

lucilaines
7. okt 2022

1.vydaj sa v letnych bielych satach a muz v obleku zo H&M a z usetrenych penazi zaplat obed v restike
2. zredukuj pocet hosti a zaplat obed v restike
3.pockaj do leta a urob zahradnu party s grilovackou, gulasom
4.nerob ziadne pohostenie
Ktorakolvek moznost je lepsia ako zohrievane den stare jedlo v kulturaku. Po prve je to podla mna dost trapas a hlavne po druhe ty si nevesta, je to tvoj den, mas si ho uzit a nie prihrievat tam jedlo dobre ze nie v mikrovlne a ratat eura

buberova
7. okt 2022

Autorka ja by som veľmi zvážila rezne z predošlého dňa tam kdesi zohrievať v kulturáku a dávať hosťom.

Šaty možno zoženieš z bazošu ako ja za 100€, topánky som mala obyčajné z Humanicu za 30... Kozmetička kaderníčka po 50€... A už máš zo 600€ ušetrené.. neviem z ktorej časti Slovenska ste, my sme oblek kúpili v PL za 130€ sa dá úplne krásny aj na mieru upravený na mieste..

Určite dostanete svadobné dary takže sa ti časť investície do jedla vráti.

Je to raz za život tak nech na to máte pekné spomienky aj vy aj ostatní..

dusankomoj
7. okt 2022

A nedalo by sa urobiť tak,že by s jedlom pomohla rodina? Teta napečie,druhá teta urobí šalát.....možno by aj nemali problém. Treba povedať,že peňazí je málo,hlavne v dnešnej dobe.

85miska
7. okt 2022

Áno chápem je to náročné v dnešnej dobe. Tak ešte mi napadlo že skúsiť zavolať rýchlej rote vo vašom okolí čo robia catering a požičať si od nich 1 hrniec ktorý drží teplo na polievku ktorú doma prevaris a 1 taký neviem ako sa to volá ale tiež sa dávajú pod to také lampy do toho voda a nahrieva sa voda a udržiava teple rezne. Na švédskych stoloch to majú potom v restikach. Nebude to drahé tieto 2 veci si požičať. Cestovina studená ostáva a šalát tiež studený. Toto mi ešte napadlo

zmrzlinka2021
7. okt 2022

Pretoze budes neviem co chystat, budes unavena, upachtena

No dobre, ak su problem peniaze, tak proste:
- pozvite iba rodicov a starych rodicov, surodenci pochopia vase financne dovody
- cize v restike budete mat cca 8-12 ludi pozvanych
- svadobne saty v bonprix mas za 55 EUR, urcite nedavaj do nich 600 eur
- neviem vek dievčatka ale saty pre dieta sa daju kupit v pohode aj za 20-25 eur, pozri tiez bonprix
- oblek si nevie snubenec od niekoho pozicat? s podobnou postavou?

Musim uplne suhlasit s @lucilaines - prihrievanie jedla na druhy den je dost nevhodne + asi nebudes mat k tomu casnicky a aby si ty ako nevesta tam kmitala, to je nonsenz

pribinak
7. okt 2022

Toto čo popisuješ bude šialena akcia. Sorry, ale otras

Správ maličkú svadbu, jeden slušný obed v restike pre vás a rodičov a svedkov, ale nech to má úroveň
Nemusíš mat výbavu za 600 eur, dá sa aj lacnejšie.

lamonita
7. okt 2022

Keď im chceš dat "len najest" tak kľudne objednaj pizzu nie? (inak sama neviem ci toto píšem zo srandy alebo seriozne) alebo hocijaké iné jedlo... a keď chceš jednoduché ako píšeš hore tak prečo rezne???? Však to je taka prplačka🤦‍♀️🤦‍♀️

autor
7. okt 2022

@zmrzlinka2021 šaty stoja 350€ tie mám dávno doma
S bonprixu si nedám na seba nič ... A malej som dala ušiť rovnaké šaty ako sebe ...
Muž nemá v okolí takých muzov s jeho postavou ...a prihrievat noo šalát sa robi do predu vždy ... Vývar môže mamka postaviť ráno o to nejde ... A rezné sme chceli v ten deň
Jasné že to nebudem ja robiť ale kolegyňe 🙂

85miska
7. okt 2022

@buberova písala že okrem rezňov. Tie by boli čerstvé v ten deň. Ja nevidim v tom problém. Aj vývar aj šalát sú na druhý deň chutnejsie..ja neviem čo ste také zrazu paničky. To doma nejete zohrievanu polievku?

autor
7. okt 2022

@lamonita rezne sú prplacka ? Ja mám 200reznov za hodinu 😄 v týchto veciach viem čo robim

patus_2
7. okt 2022

Ak ti rodina neakceptuje malú svadbu len s najbližšími, tak nech veľkú s 30-timi ľuďmi zaplatia oni, ale tak ako sa patrí. Žiadne rezne deň vopred, ale aspoň jedna poriadna večera. Máš muža a dieťa, predpokladám, že aj vlastnú domacnosť, tak sa zariaď tak, ako tebe vyhovuje a nie pozývať tetky, ujov a sesternice....

zmrzlinka2021
7. okt 2022

Tak ja som rezne v zivote nerobila, ale ako dieta som videla, ze sa to robi v trojobale a tiez sa mi to zdala prplacka.
Ale ide o to, aby ty si sa citila dobre, a riesila maximalne pekny makeup, vlasky, nie riesila co este treba. Pripadne ak je to mozne, skuste catering - cize pridu tam do kulturaku z firmy s tymi nerezovymi dzadami a pekne ponakladaju, obsluzia 🙂

hlubik
7. okt 2022

ja som mala 24 ludi, zhrnem nikdy viac nebudem robit sama a to nebola svadba. 2 dni pred v kulture vsetok riad umyt t. j. vsetko. Nachystat stoly a jedlo den pred. Tie nervy nestoja za to. Ja som padala z nôch. Varit obsluhovat umyvať riad , jeden chce to druhy to. Keď to zvládneš si 👍. Myslim si že každá nevesta má dosť už v piatok

autor
7. okt 2022

@pribinak
@patus_2 no ..keď čítaš rezne v pred ? Ale no... Tetky ? Sesternice ? Pcha
Sestry bratia ich malé deti
Mužovi súrodenci a deti
Naši krstný rodičia
Rodičia ... A samozrejme svedkovia s rodinou

marca12
7. okt 2022

Takze tebe vsetci naokolo pripravia,kazdeho zaukolujes,ale hostom chces dat len najest ako si sa vyjadrila. Naco tam vlastne chces tych hosti? Mysli na to,ze aj na veceru budes musiet nieco urobit. Bud nejake studene misy so salatom alebo gulas,kapustnicu. Nieco by sa hodilo aj na neskor. A slane napiect,kolace.

autor
7. okt 2022

@hlubik ja som kuchárka
Pracujem sama s 2 pom.silamy na 200-250 ľudí
Ktorým varím
Plus vydavam a poobede ženám pomáham
Večer pečiem doma na objednávku čiže neboj ja viem makať 😄😄😄

autor
7. okt 2022

@marca12 anoo jasné guláš mám doma divinu ☺️ slané sladké pečiem ja 👌