Kupujete dary deťom, ktoré má váš priateľ?

28. mar 2022

Ahojte mám otázku ..Kúpujete dary deťom ktoré má váš priateľ? Či na narodeniny ,meniny, Ježiška atď? Pretože nejak necítim potrebu kupovať niečo priateľovým deťom keď on taktiež nejaví záujem čo sa týka môjho syna 🙂

kitycat
28. mar 2022

To je vazne usmevne.. Si si ista, ze ste par?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. mar 2022

@kitycat Máme spolu aj mimčo🙂

slniecko66
28. mar 2022

Musis to mat tazke. Neviem si predstavit mat partnera, mat s nim dieta co nema zaujem o moje dieta..

kitycat
28. mar 2022

Mate spolocne a tvoje a jeho ocividne.. Ako cololadou asi nic nepokazis ale mrzelo by ma, ze priatel nema ten pocit kupovat nieco k sviatku aj "tym druhym" detom

panelacikova
28. mar 2022

autorka: osobne tiež nevidím dôvod, aby si ty sama individuálne niečo kupovala. je to ale divné, lebo keďže máte aj dieťa, tak by som kúpila s partnerom darček spoločne (alebo nech kúpi on, veď si pozná deti lepšie), ale podarovali by sme ho spolu, akože je od nás oboch. a to isté tvojmu synovi. vidí sa mi to ako najlepšie riešenie 🙂

pribinak
28. mar 2022

Áno kúpila by som im nejakú drobnosť. Ale priateľovi by som nekúpila k sviatku nič, aby vedel že je debil

miadi
28. mar 2022

Hmm ludia su vselijaki kupuju darceky detom ked idu k cudzim na navstevy ale detom ktore su polovicni surodenci ich dietata..,to uz by bolo moc . Ja by som kupila aj jeho detom nieco lebo rada davam.. a to ze on neda mojmu je jeho vizitka.

autor
28. mar 2022

@panelacikova Vieš mi to máme tak že každý si kúpi deťom čo chce s tým že ja nemám na to aby som si mohla dovoliť kúpiť synovi darček napríklad za 50€+150€ ..Priateľ má dobrý príjem tak ten si to dovoliť môže ja ale nie hhh Spoločne sa podieľame na platbách v domácnosti takže je to tak ako je

sense
28. mar 2022

Môj deti nemá, ale mojej kúpi vždy niečo aj na narodeniny aj na vianoce. A aj len tak jej niečo malé alebo sladkosť.

sasa1310
28. mar 2022

tvoje deti jeho deti a ešte si urobíte vlastné. Tieto splietané rodiny nepochopím nikdy, keď to takto beriete, že jeho deti a tvoje deti.

petamich
28. mar 2022

mamin manzel mi spolu s maminou kupuje darcek dodnes a mam 35 🤷‍♀️ a k sposobu vasho fungovania sa nevyjadrujem, maximalne cudne pre mna

lavinis
28. mar 2022

No ved a nekupujte ich spolu?? Mne to pride divne

sense
28. mar 2022

Inak ak necitis potrebu kupovať tak nekupuj..., ty kúpiš svojmu, on svojmu à spoločnému sa dohodnite alebo kúpte každý svoj...

abbey1
28. mar 2022

Moje deti, jeho deti, naše deti. A k tomu ešte prídu moje financie, jeho financie, naše účty. Bože, na toto som ja už staromódna. Našťastie!

dskjhfdlkdjhl
28. mar 2022

Deti, az na jedno, nemate spolocne, financie nemate spolocne, to je zaujimave spoluzitie-takto si to neviem predstavit, ja by som v takom vztahu nevydrzala ani pol dna.

h2
28. mar 2022

Áno, kupujeme si navzájom, aj ja im, aj oni mne. Beriem ich, ako svoju rodinu.

persephina
28. mar 2022

Mam 45 a mamin partner mi kupuje a aj ja jemu

petra8786
28. mar 2022

Ow,tak toto nie...to bola vždy hororová predstava pre mňa,môj priateľ má môjho syna rád ako vlastného a kupuje mu viacej veci a oveľa drahšie ako ja sama.Plati mu výlety,tábory a trávia spolu čas ako najlepší kamoši.Taky priateľ ako máš ty,by už dávno nebol priateľom,hneď pri prvom nezaujme o neho,alebo pri škaredom pohľade na moje dieťa.🙂

marsmykkok
28. mar 2022

Chúdatá deti... Teba by sa páčilo ked sa rozídete a tvoje dieťa bude budúcej partnerke len na obtiaž? Tu vidno, že nemáš snahu vôbec sa snažiť vytvoriť vzťah, nemusela by si dať darček za 100 eur, stačilo by napríklad 10 eur a za tie by ste si spolu sadli v cukrárni alebo v mekáči alebo na pizzu.

luccija
28. mar 2022

Tak, keď nemáš potrebu nekupuj, ale mne by to srdce nedalo veď nemusia to byť honosné dary

panelacikova
28. mar 2022

autorka: tak vieš.... ťaháš za kratší koniec, bohužiaľ. vždy budú jeho prvé detiská zvýhodňované, až kým nebudú dospelé. práve pre jeho vyšší príjem. mnohí chlapi sú takí, bohužiaľ.
ale ak sa na to pozriem z druhej strany, tak aj otec tvojho syna snáď zarába, nie? on mu nekúpi hodnotnejší dar, než tvoj súčasný?
a rozprávali ste sa o tom vôbec, že ti to je ľúto, že tvoj syn málo, jeho deti veľa? vie o tom tvoj syn alebo o tom vieš len ty?
a čo sa týka toho príjmu, ešte mi napadlo, bohužiaľ, že síce sa podieľate spoločne na nákladoch na bývanie, ale tie by si mala tak či tak. a on teda pociťuje potrebu vynahradiť svoju neprítomnosť svojim pôvodným deťom (berte s rezervou). a tvoj syn medzi jeho deti nepatrí. čiže ak sa na to pozriem jeho očami, tak nemá dôvod financovať dary tvojmu synovi. ak však obdarúvate všetky deti naraz a deti vidia, čo dostávajú, tak je to sprosté. mali by ste dávať rovnako hodnotné veci, inak bude jednému ľúto, že iní majú viac :( čiže je potrebné rozoznávať aj tieto aspekty...

autor
28. mar 2022

@panelacikova Priateľ rieši iba svoje deti čo sa týka darov.. Napríklad dostal peniaze z dedičstva s ktorých si vyplatil hypo a chce im kúpiť darček myslím že mobil ,na Vianoce už má obhliadnute zlaté retiazky takže tak..Nie nerozprávali sme sa o ľútosti a nefér čo sa týka darčekov..On to tak má zaužívané predomnou že vždy im niečo kúpil za 50€ a aj viac čo sa týka sviatkov.. Môj ex nekupuje honosné darčeky nášmu synovi, sám má tiež ďalšieho syna a to čo treba nášmu kúpime ale nerozmaznavame ho tým že keď nám ukáže Jordan tenisky za 150€ tak mu ich letíme hneď kúpiť🙂 Syna učíme od malička k skromnosti a pokory a čo sa týka priateľových detí tak nevravím že im nechcem kúpiť nejakú malú drobnosť .

panelacikova
28. mar 2022

autorka: to je naozaj pekné, ako učíte ty a tvoj ex vášho spoločného syna, to kvitujem, pretože ja učím dcéru skromnosti (jasné, aj ju poteším, ale nejdem sumami do výšin), ale ex preháňa, resp.kúpi jej, o čo si zažiada pomaly...
vieš, si v zložitej situácii, čo sa tohto týka. jedna vec je, že uvádzaš, že súčasný toto robil aj predtým, než ste sa spoznali (čo to znamená? už bol od detí preč? odídený? rozvedený so ženou?) alebo si tým myslela, že predtým - ešte keď žil s pôvodnou ženou?
tak či tak, bol na to zvyknutý on, boli na to zvyknuté jeho deti... neurobíš s tým nič.
a musím sa ešte k tomu dedičstvu vyjadriť. ja viem, že ty to vnímaš z pozície matky, ale musíš uznať, že to, čo on zdedil, fakt patrí reálne jemu a jeho deťom. čiže pôvodným a vášmu spoločnému. nie tvojmu synovi z predchádzajúceho vzťahu. je to možno mierne bolestivé, ale je to tak.
čo sa týka vášho spoločného dieťaťa, aký máš pocit? financuje všetko bez mihnutia oka? myslím teraz všetko potrebné? neviem, aké staré máte dieťa, či už plienky, hračky, oblečenie, kočiar, bicykel apod.?

marsmykkok
28. mar 2022

autorka choré toto, pokým hovoríme o neplnoletých deťoch a to aj zo strany tvojho manžela k tvojmu synovi a aj zo strany teba k jeho deťom. Pre deti je veľký stres len to že rodičia sa rozídu, zmení sa im život celkovo (často sťahovanie, mama je viac v robote, chodenie na víkendy do novej partnerovej rodiny alebo bývanie s cudzím partnerom matky) a je problém z oboch strán mať aspoň nejaký vzťah s tými deťmi lebo milujem ich matku/otca hoci nie sú moje? Prečo musia trpieť? Nehovorím že automaticky musí byť človek druhá mama alebo otec, nie každý vie si vybudovať také puto, ale ked tam nie je vôbec snaha o vytvorenie nejakého vzťahu je to smutné a delia sa deti na moje, tvoje, spoločné. 😢

mamkalentedkova
28. mar 2022

Ja priatelovym kupujem aspoň nejakú maličkosť a aj mojim sme na sviatky kupovali spolu ..Jasne ,že ak mamovela lepší príjem ,nemôže od teba očakávať mega dary ale nejaká drobnosť určite poteší

panelacikova
28. mar 2022

autorka: ešte som chcela dodať, že ak máš pocit krivdy, tak jednoducho ty nekupuj ich deťom nič. ak sa ťa na niečo opýtajú alebo zamrnčia niečo, pekne im povedz, že predsa tato už kúpil. a hotovo. prakticky ani teba nespája s jeho deťmi nič. posledná možnosť: porozprávať sa s priateľom, že ti to je občas ľúto, že máte spoločné dieťa, žijete spolu a on míňa kopu peňazí na svoje a na tvojho syna si akosi nespomenie :(
chce to nejaký kompromis + pochopenie na oboch stranách.

panelacikova
28. mar 2022

@marsmykkok nemyslím si, že deti trpia, ak nedostanú honosný darček. myslím si, že deti trpia, ak majú nedostatok lásky a pozornosti

trema
28. mar 2022

A co vase spolocne dieta, ty ho budes učiť skromnosti a priatel mu kupi dar za 150€?

panelacikova
28. mar 2022

@trema výborný postreh. ale mám zlý pocit, že partner bude brať spoločné dieťa ako "jej" dieťa :( lebo ona má nízky príjem, on vysoký. znie to strašne, ale sú také prípady :(