Koľko peňazí dať sestre na svadbu ?

lila1988
29. nov 2019

Ahojte, sestra mala svadbu v zahraničí o dvoch svedkoch(bez pozvania rodiny), budúci vikend organizuje neformálny obed, ktorý bude spojený s oslavou okrúhlych narodenin jej švagrinej. Jedna sa o obed asi o 10 ludoch a musíme tam vycestovať 300km a pravdepodobne si aj na tu noc platiť ubytko s dietatom, keďže by to bolo na ne veľa. Keď nám boli na svadbe, dali nám s terajším mužom finančný dar 500eur(samozrejme isli aj na obrad a hostinu), otázka na Vás, koľko penazi mame dat do obalky(100eur sa ešte skladáme na darcek sestrinej švagrinej a platiť si budeme ubytko a cestu).

pielka
29. nov 2019

@lila1988 tak ako asi by sa patrilo toľko čo oni dali vám, obed platiť nebudete a už tú cestu no nech to para tlačí..

mima1
29. nov 2019

Co ja viem asi by som dala to co oni. Aj ked by som musela cestovat. 300km neni tak vela ci. Zobrala by som to ako vylet plus by som ich videla.

lenka2710
29. nov 2019

@lila1988 ja som zas zástancom toho,že každý da,čo môže! Napríklad mne brat nedal nič, študoval vtedy na VŠ! A teraz čo?? Keď sa bude ženiť,tak mu tiež nedám?? Ak si môžete dovoliť vrátiť to,čo vám dali oni, tak dajte,ak nie myslim,že sa nič nestane! Je to predsa sestra a pochopí to

h2
29. nov 2019

@lila1988 Asi chceš počuť, že tých 500 dať nemusíš. No, nemusíš, ale ja by som dala. Aby nikto nemal pocit krivdy, keď oni vám tiež dali toľko. Skôr ma zaráža, že si sestra dovolila spojiť oslavu svojej svadby so švagrininými narodeninami. Sestrina švagriná je Tebe kto? Pozvala by Ťa na svoje narodeniny aj bez toho? Myslím, keby nemali spojenú oslavu? Sestrinej švagrinej by som kúpila maximálne kyticu. Vy tam nejdete na jej narodeniny, ale na svadbu Tvojej sestry.
Ináč teda, príde mi to strašne divné... 🤔

lenka2710
29. nov 2019

@h2 súhlasím s tebou, čo sa týka spojenia oslavy svagrinej a svadobnym obedom

lila1988
autor
29. nov 2019

@mima1 my sa vidime každý tyzden, lebo bývame blizko seba😀 to len kvôli jej švagrinej je tak daleko, lebo tam ona býva. Len som aj tehu a nechce sa mi ist moc dva mesiace pred porodom taku streku 300km a 300 naspäť, tak zvazujem len zložit sa tej švagrinej na darcek a sestru vybaviť tu.. za cestu a ubytko tých 200 “ušetríme”, tak potom jej tych 500eur dam. Myslite, že je to oka aj takto, že tam nepojdeme?

lenka2710
29. nov 2019

@lila1988 a to akože len ty dávas 100€ alebo viac ľudí sa skladá na tých 100€, a nechápem prečo, veď tebe to je v podstate nikto, ja si neviem predstaviť,ešte kupovať dary aj v mojom prípade brachovej svagrinej

lila1988
autor
29. nov 2019

@h2 no keby bolo na sestre, tak ani ziaden svadobný obed nedá, ona nám nechce ani fotky zo svadby ukazat, že to je jej súkromná zalezitost😀 každý sme nejaký, rešpektujem jej prianie. A to spojenie zbuchali jej svokrovci

mima1
29. nov 2019

@lila1988 tak ja by som tu co oslavuje natodky neriesila vobec. Priste kvet a hotovo. To by mi vobec neprislo blbe. Ved tebe to neni nic.
Sestre daj dar doma teda ked sa stretavate castejsie. Daj je teda tolko kolko mate moznost. A na obed sa ospravedln ze nepridete ze proste to je daleko a necitis sa na cestovanie

lila1988
autor
29. nov 2019

@lenka2710 akože za mna, muza, dieťa-ako za našu rodinu, lebo sa skladajú na pobyt v kupeloch

simonah73
29. nov 2019

my sme od muzovho brata dostali vtedy 5000sk, kym isiel zo svadby domov, tak si ich od neho pozical, do dnesneho dna nevratil. tento rok sme mali 14 vyrocie.
a ked ma k tomu sestra taky pristup, tak by som tam vobec nesla a nieto este sa skladat jej svagrinej na darcek, ved to je v podstate pre Teba cudzia osoba.

xjakubikovak
29. nov 2019

kvoli sestrinej svagrinej ides 300km? a este sa jej skladáš 100€ na dar? ... to ich ako mohlo napadnut, svadbu spojit s oslavou?🙄🙄🙄

lenka2710
29. nov 2019

@lila1988 ale prečo aj vy??? veď ma svoju rodinu,nech sa skladá ona
Ja keby som šla,tak max s kyticou, keďže to už spojili, ale nie so 100€, ale asi som lakoma 😁😁😁

lila1988
autor
29. nov 2019

@simonah73 s tou švagrinou sa stretávame raz ročne, keď príde do našeho mesta, ona je zlaty, dobrý človek, nemam problem sa jej poskladať na darcek, lebo nemajú veľa penazi, len sa mi moc tu streku cestovat nechce, ešte keď si predstavím, ako bude dieťa nevyspate a bliakat v aute🙈

lujza123
29. nov 2019

@lila1988 ved ste sestry, keď býva kúsok od teba skoč za nou na kávu a porozprávajte sa.
Keď sa ti nechce cestovať a platiť náklady s tým spojené vysvetli jej to, že by si radšej dala peniažky jej ako na cestu za jej svagrinou. Ale na toto ti odpovie lepšie sestra ako neznáme ženy na fóre ktoré vás vôbec nepoznaju
A koľko jej dat? No podľa vašich možnosti, nemusíš dávať presne to co ona tebe, predsa len slobodný pár nájde viac financií ako rodina s malymi deťmi.

evkao
29. nov 2019

@lila1988 ja nepochopim, ze sa aj ty skladas sestrinej svagrinej na pobyt v kupeloch - toto su uz ake rodinnne vztahy, ja bratovu svagrinu stretavam dost casto, no v zivote som sa neskladala na nejaky dar pre nu - a k tvojej sestre, prepac, ale ona vam ani fotky zo svadby nechce ukazat? No mate naozaj zvlastne rodinne vztahy
@lenka2710 asi som lakoma aj ja 😀

simonah73
29. nov 2019

@lila1988 tak sa ospravedln, nech Ti posle cislo uctu a posli jej peniaze tam. ako ja osobne by som jej neprispela a nie preto ze by som bola lakoma ale to mozes kupit aj predavacke v obchode, ktora je zlaty, dobry clovek a vidavas ju castejsie ako jej sestrinu svagrinu. nepoviem ze by ste sa stretavali aspon 1-2 krat do mesiaca.

namornicka
29. nov 2019

Ja by som to pozvanie odmietla, vzhľadom k pokročilému tehotenstvu. Nie je ti to blízka osoba tak sa prekonávať nemusíš. A tým pádom nerieš darček, darček sa dáva ak sa oslavy zúčastníš. Sestre daj (ak môžeš) takú istú sumu, akú ti dala ona.

simonah73
29. nov 2019

@evkao presne tak, nechces ukazat fotky, lebo to bola Tvoja sukromna zalezitost, nechaj tak, pre mna v tej chvili v podstate ziadna svadba nebola, takze nemusim davat ziaden dar.

simonah73
29. nov 2019

@namornicka keby sa moja sestra chovala takto nedostala by nic, ked jej sukromie, tak by som sa jej tam nepchala ani darom, ci peniazmi.

lila1988
autor
29. nov 2019

@evkao tak každý má právo mat svadbu aku chce. Keď jej predstava bola bez rodiny, o dvoch svedkoch a nikomu neukázat fotky, lebo sa jednalo o ich velky súkromný deň, tak budis, mne je to nejak jedno len rozmyslam, či to bude veľmi blbe tam neist..

kolieskova232
29. nov 2019

@lila1988 pokial si tehotna a dva mesiace pred porodom, tak si myslim, ze je to ospravedlnujuce, ze jednoducho tam nepojdete.

petkaaa
29. nov 2019

Takže ste neboli sestre na svadbe, nechce vám ukázať fotky zo svadby, lebo je to jej súkromná záležitosť, ale peniažky s radosťou príjme? Toto má kde logiku, prosím ťa? A spájať švagrinej oslavu a oslavou svojej svadby? Prepáč, ale toto je tak pomýlené, že sa nestačím čudovať.

evkao
29. nov 2019

@lila1988 inak ja som mala tiez len svadbu o 15 ludoch (len ti najblizsi), od nikoho by ma nenapadlo peniaze pytat, toboz nie od tych, co tam neboli - moja sesternica tam nebola, dostala som od nej len blahozelanie, rok na to sa vydavala ona v Prahe, pozvala mna, mojho muza aj syna, zaplatila ubytovanie, dostala od nas 250,-€ (ak by mi ona dala 250,-€ napriek tomu, ze na nasej svadbe nebola, zaplatila by mi polovicu mojej svadby)

0silvia0
29. nov 2019

@lila1988 máš výbornú výhovorku - tehotenstvo. Tak to využi a jednoducho tam nechoď. Aj tak tam nechceš ísť, aj tak tvojej sestre na tom nezáleží a švagriná bude spokojná, že má svoj kúpeľný pobyt zacvakaný. Pošli jej po sestre obálku so stovkou, sestre vráť peniaze, ktoré dali oni vám a máš vybavené.

janinka007
29. nov 2019

@lila1988 absolútne by som ani nerozmýšlala trepať sa niekde 300km kvôli oslave cudzieho človeka. Aj ked tam bude tvoja sestra. Tú by som poriešila doma. Punktum.

sara07
29. nov 2019

to ako fakt nevidím dôvod sa skladat švagrinej 100 € na dar, absolutne
300 km tehotná by som sa pre oslavu narodenín + všetko zatiahnut no netrepala by som sa ani náhodou
budiž pre svadbu alebo pre oslavu, ked nechce ukazat ani fotky tak nestojí ani o ten obed je do toho zrejme proste namočenáí
sestre by som dala podla uvaženia 300€ by som jej dala ked má taky postoj k svadbe, fotky ani nič ale dar daj teda patri sa, tak potom aspon tie fotky je fér patri sa ukazat

sara07
29. nov 2019

otázka je tá švagriná sa bude tebe niekedy skladat na dar, malému pošle aspon blbé dupačky ?

sara07
29. nov 2019

@lila1988 vôbec to nebude blbé tam íst a dva mesiace pred pôrodom ešte o to viac , a je to hlavne oslava narodenín

ysseba
29. nov 2019

@lila1988 Ja by som tam nešla. Vyhovorila by som sa na tehotenstvo, že mi poslednú dobu nebýva dobre alebo niečo. Mne sa zdá byť úplne mimo, že by ste mali dať peniaze sestrinej švagrinej. A ešte 100€, to mi príde úúúplne divné. A koľko peňazí sestre? Hmm... Za iných okolností by som povedala, že toľko čo oni vám. Lenže.... Svoju svadbu berie tak divne súkromne, divím sa, že vám o tom vôbec povedala, že sa vydala 😀 Ale ako píšeš - každí sme nejakí a je dobre, že to rešpektuješ 🙂 Tým chcem povedať asi toľkoto - na svadbu vás nepozvala, fotky vám ukázať nechce - preložila by som to asi tak, že vás úplne vyčlenila z tejto životnej udalosti. Nechcela sa podeliť s vami o tento deň, nežiadala od vás aby ste stáli pri nej a boli súčasťou toho dňa, preto si myslím, že ani nič neočakáva. Keby jej svokra nezorganizovala tú večeru, tak ona by asi sama neurobila nejaké posedenie k príležitosti jej svadby.
PS: Možno keď budú mať dieťa, tak ani dieťa vám nebudú chcieť ukázať 😀