Koľko dať do obálky na svadbu?

27. aug 2024

Vlastnim kebab.moja zamestnankyna pracujuca u mna cca 2 roky sa vydava.mame bezny pracovny vztah.bude mat svadbu a pozvala ma vecer po 19tej na svadbu (asi len zo slusnosti)..pojdem tam len na hodinku vecer pozriet,aby sa "nepovedalo"..kolko by ste dali do obalky?

biba_18
27. aug 2024

50 málo, 100 veľa? ja osobne by som dala 50 plus k výplate ešte niečo navyše

melanta
27. aug 2024

Daj podľa tvojich finančných možností a tvojho vzťahu k nej. Ak by niekto u mňa robil 2 roky, znamenalo by to, že som s ním absolútne spokojná. Preto ako šéfka a zamestnávateľka zároveň by som dala 300 eur.

malaopicka
27. aug 2024

@melanta tiež tak súhlasím aj ja.

autor
27. aug 2024

@melanta 300e na svadbu na ktoru idem na hodinu a nemam s tym clovekom ziaden blizsi vztah???? Ja som rozmyslala 200,ale doma mi povedali, ci som sa zblaznila 😀 .. a pracuje u mna len na dohodu, nie na tpp

autor
27. aug 2024

@melanta a mam v prevadze 6 takto brigadnicok ,aby sa striedali. Teraz mam dat kazdej 300e co sa pojde vydavat???

melanta
27. aug 2024

Pýtala si si názory. Toto je môj. Pracuje pre teba 2 roky, forma úväzku je pre mňa úplne irelevantná. Ja som si ľudí vždy vážila a toto boli pre mňa vždy situácie, kedy som ľuďom mohla aj touto formou ukázať, že sú pre mňa dôležití. Načo sa pýtaš na názory, keď ti potom vadí, ak má niekto iný názor?

biba_18
27. aug 2024

devalvujete sami svojimi postojmi hodnoty darov... kks, 300 eur do obálky je šialene veľa peňazí...

melanta
27. aug 2024

@biba_18 pre teba, pre mňa to veľa nie je, ak ich mám dať niekomu, kto pre mňa pracuje. Pretože ak pre mňa niekto pracuje, tak klienti/zákazníci chodia aj kvôli tomu človeku. A riešime svadbu, nie meniny, tak aká devalvácia darov? Ty svojim ľuďom nemusíš dávať nič, nie je to povinné.

autor
27. aug 2024

@biba_18 tiez by som rada videla, ako da niekto 300e cudzej osobe. 🙂 ale ved konik znesie... nepoviem, ked niekto pracuje v apple 😀 a nie v kebabe

zara1996
27. aug 2024

Ja by som dala 100€.

biba_18
27. aug 2024

@melanta ako zamestnankyni jej môžeš dať pri výplate ... a svadbu, áno. svadobné dary dávali kedysi iba rodina, žiadni vedúci a podobne. daj pre mňa za mňa aj 500 ak máš pocit že si niečo viac ako ostatní ...

autor
27. aug 2024

@biba_18 a druha vec je, keby tam idem na cely den. A nie ze ma pozve vecer po 19tej, ked vie, ze mam male dieta, ktoree musim dat o 8smej spat

melanta
27. aug 2024

@biba_18 ja nie som viac ako ostatní. Pre mňa ale vždy moji ľudia boli niečo viac. A na tom nevidím nič zlé. Ale uznávam, že je to neslovenské. Slovenské je závidieť si a hejtovať niekoho za to, že svojim ľuďom dožičí.

biba_18
27. aug 2024

@melanta čo závidím napr. ja? že dáš svojej zamestnankyni 300 eur k 600 eurovej výplate? alebo ako mám tomu rozumieť?

autor
27. aug 2024

@melanta mne ked sa narodilo dieta mi nedala nic. Tak ona si ma nevazi?

betulinka1
27. aug 2024

Na svadbu na hodinu by som nesla. Isla by som pred urad ci kostol a dala jej kyticu alebo nejaky darčekový kos. Vybavene

autor
27. aug 2024

@betulinka1 inak to je dobry napad... skusim jej tak povedat. Ze pridem do kostola a nie vecer... super tip

biba_18
27. aug 2024

veď o tom to je - dáš 300 aby babka ktorá žije z dôchodku mala blbý pocit že ona jedinej vnučke viac dať nemohla, ale šefka je naj na svete ...

nikha2809
27. aug 2024

Muž dostal od zamestnávateľa 100€, na svadbu nebol pozvaný.

mimi3008
27. aug 2024

Ides tam sama a na 1 h? Max. 100 eur

autor
27. aug 2024

@nikha2809 tych 200 bude podla mna ok

autor
27. aug 2024

@mimi3008 pojdem tam s muzom. Poznaju sa.povedala ze mame dojst obaja. Jest nebude, len jej zagratulujeme, max nejaky kolac, muz pripitok. Alebo pojdeme len pred kostol a vecer nie. Dam 200. Nech to nie je ani vela ani prilis.

apolka77
27. aug 2024

Pracuje pre Teba 2 roky tak úplne nie je cudzia osoba. Či? U mňa by záležalo aká je zamestnankyňa ( šikovná, usilovna , milá , poriadkumilovna, dochvilna)a podľa toho by som dala. Lebo zamestnanci držia tvoju prevádzku a zisky. Ak by som bola spokojná s jej pracou kľudne jej dám aj 300 aj viac ak nie, a mám ju tam lebo nikto iný nie je po ruke tak 100.
Alebo jej daj ten kôš kyticu a peniaze k výplate..

autor
27. aug 2024

@apolka77 no neodpadavam z nej , nebudem ti klamat :-ad

miggy
27. aug 2024

Šla by som pred kostol alebo úrad. 50 do obálky a kyticu. Ak to tam cítiš, tak jej daj prémiu k výplate, ale 300 mi príde šialené veľa. Aj 200. Toľko sa dáva rodine a nie v podstate cudzej osobe

betulinka1
27. aug 2024

@miggy presne mne sa zda tiez aj 200€ vela.

abbey1
27. aug 2024

Pýtal si sa na názor, dostal si.
Už si sám musíš zvážiť, koľko si ochotný dať.
Vždy je to o vzťahu k danej osobe, ako si vážiš jej prácu a koľko si môžeš dovoliť dať.
Dcéra má napr šťastie na zamestnávateľa a ten dáva hodnotné dary na sviatky, Vianoce a výnimočné príležitosti. K narodeninám vždy torta a malé posedenie v práci. Dokonca pred dovolenkou dáva.
Tvojou povinnosťou nie je dať, je to o ochote.
Ja som od jedných klientov dostala finančné hodnotné dary, pri ukončení mojej činnosti u nich som dostala dar vo výške niekoľkých platov.
Nemuseli mi dat ani cent navyše.
Čiže kľudne daj len kyticu, alebo tam vôbec nemusíš ísť. . Je to na tebe.

mariska1989
27. aug 2024

200 e je myslím veľa keď tam chcete byť tak krátko,tých 100 je akurát

januska12323
27. aug 2024

Aj mne sa viac hodí pridať k výplate ako dávať do obálky. Na svadbu tiež nemusíš ísť ak nechceš a nevyhovuje ti to, len jej to oznám.

7miriam77
27. aug 2024

Ja by som dala zlatý stred a to 70 euro. Podľa mňa je to pekne ...300 nedá ani rodina , to je hlúposť. A ako si napísala , kebab nie je nejaká pc továreň...