Koho si vybrať za svedka na svadbu?

22. jan 2023

Ahojte,

ma taku mensiu dilemu. Za par mesiacov mam svadbu no ja stale neviem koho si vybrat za svedka, kedze taku osobu ako sestru alebo najlepsiu kamaratku zial nemam ...rozmyslam preto nad týmito troma ludmi:

1. moj najstarsi brat (mam dvoch) ale s tym najstarsim mam najlepsi vztah od malicka, viem mu povedat takmer vsetko, vedel dokonca ako prvy o mojom priatelovi :D
a tym ze sme spolu vyrastali od malicka (je o 3roky mladsi odo mna) najlepsie ma pozna, vie presne aka som atd..atd..

2. moja najstaršia sesternica - s touto som vyrastala tiez takmer cele detstvo, je o 5r. mladsia, pozna ma, ale nie tak ako brat..mam s nou dobry vztah ale byva dost daleko - skoro druhy koniec SR... takze sa vidime tak mozno 1x do roka

3. kolegyna- ktora mi je ako dobra kamaratka, nemozem povedat ze najlepsia lebo az tak to necitim..ale mam s nou dobry vztah..tym ze sme kolegyne uz 4 roky sme spolu dost casto..takze o sebe vieme toho celkom dost, vie aj veci o ktorych nevie nik okrem mna a priatela 🙂 takze jej plne dôverujem a celkovo mam ju rada a rozumiem si s nou 🙂

A co sa tyka môjho buduceho manzela ten v tom ma jasno uz davno, za svedka mu pojde dlhorocny najlepsi kamarat z detstva 🙂

no ale koho by ste si vybrali v mojom pripade?

🙂 🙂 dakujeeem za kazdy nazor

anjelicek26
22. jan 2023

Tak mozu byt aj traja, ziadna drama sa nestane...budu radi, ze maju kazdy jednotlivo menej povinnosti... dvaja svedkovia su povinnost, ale viac nie je zakazane...

mata1001
22. jan 2023

Vybrala by som si brata.

nikol789
22. jan 2023

Aj ja by som si vybrala brata

risolino
22. jan 2023

ja som mala brata... mám ich štyroch 🙂 takže tiež z toto výberu by som si vybrala brata.

autor
22. jan 2023

@mata1001
@risolino
@nikol789 a mozem sa spytat preco by ste si vybrali prave brata? 😉

lavinis
22. jan 2023

Brat podľa toho čo píšeš

surama
22. jan 2023

Vyber si brata 🙂

mata1001
22. jan 2023

Ja osobne by som si nevedela predstavit mat za svedka kamosku-kolegyňu co poznam 4r...priklad...moze jedna z vas dat vypoved a uz sa nebudete stretavat...zabudnete na seba...
Brat je rodina a to je u mna na prvom mieste.este velke plus ked si rozumiete...

jana_eyre_2
22. jan 2023

Brata a prečo? No lebo podľa popisu ti je najbližší človek z tých troch, alebo nie?

risolino
22. jan 2023

je to najbližší človek... najbližšia rodina

gab
22. jan 2023

brat - najblizsia rodina 🙂

sovica
22. jan 2023

Z tohto výberu a podľa toho, čo o tých ľuďoch píšeš, by som si vybrala brata. Aj keď rozmýšľam aj nad tou kolegyňou. Keď si jej bola ochotná zveriť veci, ktoré vieš len Ty a Tvoj priateľ (brat nie?), tak to je véééľmi dobrá kamarátka.
Riaď sa srdcom. Ktorý človek Ti je najbližší a na ktorého sa môžeš spoľahnúť.

lindous
22. jan 2023

Ako čítam, tak čítam, vychádza mi z toho brat, ku nemu si napísala samé plus, ku sesternici (ten vzťah už nie je taký ako v minulosti, keďže sa nestretávatr pravidelne) a kolegynke (neberieš ju ako úplne najlepšiu kamarátku), tam máš aj mínus.. Ak chceš, aby v ten deň mali aj ony dôležitú úlohu, sprav z nich družičky 😊

zlatovlaska123
22. jan 2023

Ja ti tak poviem, že je to ale že úplne jedno, kto ti bude svedok. Povedala by som, že je to až nepodstatné. Môže to byť hocikto, neni to zas až tak dôležitá funkcia, jeden podpis a to je celé. Dala by som brata, je ti najbližší.

autor
22. jan 2023

@sovica no ano stali sa nam s priatelom aj take veci o ktorych sa nelahko hovori...a teda vedela by som si predstavit ich povedat aj bratovi, len mozno este nebola vhodna prilezitost...a prave vtedy ta kolegyna ma vedela vypocut, nesudit...a prave ten zensky nazor mi dost pomohol..brat by ma mozno az tak nepochopil..predsa je to chlap..

zmrzlinka2021
22. jan 2023

@zlatovlaska123 no svedok je napr. aj clovek, ku ktoremu by manzelsky par mal prist, ked ma manzelske problemy a mali by to s nim komunikovat - lebo on je svedok ich slubu

zmrzlinka2021
22. jan 2023

@autorka

Vezmi vsetkych troch.
Dnes napr. krstni mozu byt aj 3-4 ludia, preco nie aj svedkovia?

ivik4
22. jan 2023

Ja by som si nevyberala ci je to rodina alebo nie, nevidim dovod davat si rodinu, ale vybrala by som si podla toho koho mam najradsej ,kto mi je najblizsi a patri mi do zivota najviac. Ja idem za svedka mojej najlepsej kamaratke . Ak je to zhodou nahod u Teba prave niekto z rodiny, tak preco nie

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. jan 2023

a este sa spytam..boli ste niektora na svadbe kde boli svedkovia dvaja muzi? vyzera to dobre? lebo ja som vzdy ako svedkov videla len muza a zenu🙈🙈🙈

zlatovlaska123
22. jan 2023

@zmrzlinka2021 ale no, manželské problémy riešiť so svedkom? To hádam nie... A keby chceš, môžeš ich riešiť s kýmkoľvek, fakt to nemusí byť svedok...
Načo prosím ťa 3 svedkov??? Ako k čomu to je dobré? Nemá to žiadne opodstatnenie.
Ako sorry ale mne sú takéto problémy až smiešne. Som vydatá 20 rokov a toto sú tak nepodstatné veci pre život či manželstvo že až.

zlatovlaska123
22. jan 2023

a koniec koncov, svedkovia sú všetci zúčastnení na sobáši, len dvaja sa tam podpisujú.

zlatovlaska123
22. jan 2023

@autor väčšinou bývajú muž a žena, no môžu byť aj dvaja muži či dve ženy...videla som viackrát

lindous
22. jan 2023

Autorka, bola som tak, že nie dvaja muži, ale 2 ženy (sestra ženícha, kamarátka nevesty) a bolo to to uuuuuplne posledné čo ktokoľvek riešil 😅😅 ani mi nenapadlo sa nad tým zamyslieť

aceris
22. jan 2023

Brata. Ja som mala tehotnu sestru za svedka. A moj muz mal svoju sestru ako svedka.

autor
22. jan 2023

dakujem vam ;) asi teda pojde brat ❤

januska12323
22. jan 2023

Z tohto výberu brata alebo kamarátku. Ale svedok je taká funkcia, že je to jedno. Ak chceš mať družičky tak sesternicu a kamošku tam a brat svedok.

pbra40
22. jan 2023

Uz len tym, ze si dala v popise brata na prve miesto, si si odpovedala 😉
Takze za mna brat

ivangeline
22. jan 2023

Njn. Brat. Ja som mala tiez.. Sestru.

katulienocka999
22. jan 2023

Vybrala by som brata a kamosku a sesternicu by som dala ako družičky ktoré by napr dávali pierka,zbierali kvety a také veci 🙂 sú to podľa mňa pekne zodpovednosti v rámci svadby 🙂 by si mi dala napr zvlast vyrobiť nejaký kvetovy náramok 🤷‍♀️🙂