Keď nevesta bude mať ružové šaty

bala11111
14. sep 2024

Ahojte,
Čo si myslíte o Tom že ako nevesta v kostole nebudem mať biele šaty ale ružové? Vybrala som si ružové šaty skrz toho že už spolu máme dieťa a celkovo svadba má byť mala len s rodinou, apson tak sme to plánovali a nechcela som dať majland za šaty keďže musíme čo najviac šetriť. No ale moja rodina to roztrubila kade tade a teraz keď tam prídu všetci gratulovať tak mi je blbé že ja nebudem ako prava nevesta ale budem mať farebné šaty ... Viem že by mi malo byť jedno čo si o Tom druhí myslia, ale aj tak čo si o Tom myslíte vy? Zažili ste takú nevestu alebo si to len ja tak pripúšťam ? Totižto ja si ani neprídem ako prava nevesta keď nebudem v bielom a so závojom, no voľba šiat bola aj preto taká aby som ich vedela ešte využiť

pribinak
14. sep 2024

@bala11111 za mna neskutočne gýčové.
Však pozri šaty v bazári, určite nájdeš nejaké pekne za rozumnú sumu

anjelicek26
14. sep 2024

@pribinak tak nam sa to moze zdat gycove, ale ked jej sa to paci? Je to jej velky den, nema sa podriadovat nikomu. A Bohu je uplne jedno, co ma na sebe. Ide o slub, aky si idu dat.

michaelam2
14. sep 2024

@bala11111 velmi zalezi aky je to typ siat. Viem si predstavit pekne decentne ruzove saty a viem si predstavit aj totalny gyc

pribinak
14. sep 2024

@anjelicek26 pyta sa čo si o tom myslíme, tak jej píšem svoj názor.
Kuk 5-6 riadok od spodu
Ty jej mizes napísať ten svoj.

anjelicek26
14. sep 2024

@pribinak ja v tej farbe problem nevidim... gycove vedia byt aj biele saty, ked si zena vyberie nieco, co jej nepasuje...

pribinak
14. sep 2024

@anjelicek26 super, že tebe sa páčia, mne nie.

Ešte raz: autorka sa pyta na nás názor, tak som jej napísala, píš jej nie mne

bala11111
autor
14. sep 2024

@pribinak ďakujem za názor 🙂 ja som si dávala šiť..sú to skôr obyčajne spoločenské šaty aby som ich mohla ešte ponosit..teraz spätné keď si to zoberiem to aj bola chýba, asi si niečo pozriem ešte

deti95060810
14. sep 2024

@anjelicek26 tie čo si dala sú celkom Ok... nič im nechýba...😉

slavomira236
14. sep 2024

@bala11111 daj ai xo sa ri pacu. Inak riw biele saty ti je vlastne stmboli cistoty nevinnosti. Vy uz dieta mate takze nevinna nebudes.aj v hriechu zijete pred bohom. Svadobne saty su aj cervene aj cierne teraz na prehliadkaxh modnych.

veselo_neveselo
14. sep 2024

@bala11111 Pozri, biela je pre panny neposkvrnene 🙂
Za mna spokojne mozes mat ruzove saty, ked sa ti pacia a citis sa v nich dobre.
Ide o to, co chces ty. A len ty. Na ostatnych kasli.

hela_tn
14. sep 2024

Švagor sa ženil 2x, švagriná síce prvý, ale už mali pol ročné dieťa..nemala biele šaty, ale dlhé marhulkove, za mňa pohoda, vôbec mi to nevadilo😂

lalilla
14. sep 2024

Za mna zalezi od siat, farba mi nevadi. Je to tvoja svadba tvoj den, nie den susedy ani kamosky, oblec sa tak ako chces ty, hlavne pekne

yoxinka
14. sep 2024

Kamoška mala ružové šaty ako nevesta na svojej normálnej svadbe s 80 hosťami. Ženích mal bielu košeľu a ružového motýlika. Nebola to však gýčová ružová. Šaty boli veľmi pekné, jemné, ružová bola veľmi pekná, strih sa jej perfektne hodil a celkovo to vyzeralo úplne super. Oni ani deti nemali, ale snúbenci to chceli takto.

nikaeli
14. sep 2024

A máš ich už doma? ukáž..
Ja som mala biely vrch a sukňu bielo.červenú, folklórnu. Dcéra to mala naopak, teda folklórny vrch a bielu sukňu. Manžel so synom mali z tej folklórnej látky motýliky. Síce sme boli na úrade, ale to je podľa mňa jedno. Podľa môjho názoru sa nehodilo, aby som sa vydávala v princeznovských šatočkách (aj keď sa mi niektoré modely páčili), ale tiež som to vnímala tak, že už mám deti a naviac - nebola som ochotná dať za požičanie 500€, keď ma ušité stáli (aj pre dcéru) sotva stovku. Je to tvoj deň, obleč si to, čo sa ti páči. Ver, že sa vždy nájde niekto, kto bude mať reči.

minenkak
14. sep 2024

@bala11111 nie je povinnosť mať biele šaty na svadbe a v dnešnej dobe už určite nie a ani šaty

kavasmliekom
14. sep 2024

@bala11111 nemusíš minút majland na biele šaty. Nemusia byť preplacane a zo salónu, su aj napríklad v bonprix jednoduché do 100e.

cacianka
14. sep 2024

Absolútne sa netráp nad farbou šiat, nehodia sa len odhalené cecky a chachara. 🥰
Obleč si v čom sa budeš cítiť dobre, na úrovni a to ze šaty vyuzijes, je bonus(eko, bio, €)

januska12323
14. sep 2024

Obleč si v čom sa cítiš dobre. Šaty nemusia stáť majland aby vyzerali dobre. Ukáž ako ti sedia ak chceš.

gab1sol
14. sep 2024

@bala11111 asi záleží aj na farbe ružovej, taká ružová, akú mala “kráľovná”, je pre mňa gýč, ale keď sa to jej páčilo… A to, že máš svadbu v kostole, neznamená, že musíš mať biele šaty so závojom. Daj si, čo sa tebe páči a čo tebe príde vhodné. Ostatní nech si mysli, čo chcú… Veď niekto sa vydáva v kostýme, aj v nohaviciach, prečo nie v pekných ružových šatách?

gab
14. sep 2024

@bala11111 ja som sa chcela vydavat vo farbe levanduli, tiez som nebola nevinna, aj sme spolu zili 😅 a segra mi povedala, ze v bielych si ako nevesta raz. Kedy inokedy si ich oblecies? A mala pravdu. Biele, krasne, slavnostne: uz nie. Fialkove mam, na ine spolocenske nosenie. 😉 To je môj nazor.
Ale ak sa ti pacia, si v nich spokojna, tak si ich oblec, je to tvoj den, co sa inym paci alebo nie, je tak jedno. Je to tvoj svadobny den a je dôlezite, aby si bola ty bola stastna.

lenkakravcova
14. sep 2024

@bala11111 u nás sa ženy v mešite vydávajú v bielych, modrých, zlatých, zelených alebo v červených atď šatách - teda v akejkoľvek. (Teraz posledne sa jedna vydávala v bodových)🙂 A je jedno či už boli raz vydáte alebo nie. Veď je to o sľube. Na svadbe sa máš cítiť pekná. Teda vo farbe, ktorá ti sedí, v ktorej sa cítiš dobre 🙂

morusha
14. sep 2024

@bala1111 Sama píšeš: "Totižto ja si ani neprídem ako prava nevesta keď nebudem v bielom a so závojom..." to znamená, že s tým nie si vôbec stotožnená, inak by ťa len tak nerozhodili cudzie reči. Ja sa tiež prikláňam k názoru, že biele spoločenské šaty si žena oblečie len raz ako nevesta. Navyše dnes je na výber množstvo lacnejších alternatív, v ktorých by si si pripadala ako nevesta. Je to ale na tebe.

sofia1979
14. sep 2024

@bala11111 ja som mala zelené na svojej druhej svadbe na úrade keďže už mi boli trápne vziať si biele

martul
14. sep 2024

@bala11111 súhlasím s @anjelicek26 ružová má toľko odtieňov a nemusí to byť žiadny gýč. Práve naopak presne kvôli tomu že už máte dieťa a žijete spolu dlhšie mi to príde stokrát lepšie ako biela.

777januska777
14. sep 2024

Podľa mna úplne v pohode. To akože už aby sa aj nevesta cítila zle na vlastnej svadbe, lebo chce iné šaty ako biele? A nebodaj šaty, ktoré môže neskôr využiť aj na inú príležitosť? Ono možno by sme mali menej prežívať určite veci.

guudy
14. sep 2024

@bala11111 daj si saty, v ktorych sa citis dobre…

tatisna
14. sep 2024

@bala11111 okg nerieš, ja som videla nevestu v svetlomodrych, mama mala krémový kostým, skrátka aby si boli šaty aspoň trochu slávnostné. Sú aj šampanské svadobné šaty, mne sa to páči. Užívaj svadbu a nerieš.

walentina7
14. sep 2024

Plačková mala svadobné ružové a tenisky k tomu.

danica2711
14. sep 2024

kamarátka mala také jemne staroružové ´šaty a nie preto, že by mala dieťa (nemala), tak už nie biele, ale preto, že sa jej proste páčili a mala pravdu, vyzerala v nich skvele. A nikto sa farbe nečudoval. Obleč si,čo sa ti páči a budeš sa cítiť výborne

opica_skorica
14. sep 2024

@danica2711 mas foto?