Darčeky iba pre dieťa

24. dec 2023

Je tu ešte niekto kto na Vianoce darčeky nedostáva? V zmysle že je dohoda že darčeky iba deťom? Ja keď to niekomu hovorím tak sa čuduje 😁

slavomira236
24. dec 2023

U nas len deti

tanyag
24. dec 2023

Áno, u nás len dcéra dostane. Dospelí nie. A takto je to už pár rokov.

babulkomale
24. dec 2023

Zrusili sme so svagrovcami, ze iba detom, bolo toho uz privela a neskutocne otravne.
Podla mna si maju davat darceky len v najblizsej rodine, inak sa to zvrhne na vymenu hovadin alebo penazi. 20 rokov svagrovi darcek nevymyslis...

amelie2017
24. dec 2023

Kym sme nemali deti, tak sme si vymyslali originalne darceky. Odkedy mame deti, tak sa dohodneme, co si kupime. Prekvapka si davame na narodky.

cyberk
24. dec 2023

Len dcerka a kocur mali pod stromcekom 🙂 ja si viem aj sama kupit, co chcem a manzel tiez. Ale hej, malo ludi to tak ma, a tiez im je divne, ze si nic nedavame :D

panonia
24. dec 2023

Tiež davame len deťom.

marsmykkok
24. dec 2023

Nemám deti, u nás dostáva iba pes. 😉 S tým nápadom v pôvodnej rodine pri rodičoch aj s partnerom nedávať si som prišla ja. Lebo som dosť náročná osoba, máločo sa mi páči, vybrať darček a potom si ho nájsť pod stromčekom mi príde trápne a bolo by to blbé aj v detstve tak od 10 rokov kedy som musela rodičom vravieť čo presne chcem. Hlavne že sme spolu v zdraví cez sviatky, to je najlepší darček. A okoliu to hovorím normálne, nech si myslia čo chcú. Párkrát sme v období Vianoc si vyberali letnú dovolenku, Tak to som povedala že sme si dali ako darček pred okolím. Ale ak vyberiem skôr alebo neskôr tú dovolenku neklamem a poviem, že si nedávame nič.

ninakajka
24. dec 2023

Aj u nas len deti. My, teda ja s manzelom, si dokonca ani na narodeniny a meniny nedavame darceky, zato hocikedy v roku sa necakane prekvapime.

vyrovnanaosoba
24. dec 2023

My si dávame všetci. Už len preto, že ježiško u nás ešte existuje a rozdáva darčeky každému. U nás len maličkosti, ako kniha, obraz, alebo peňaženka...ale niečo musí byť. Lebo ježiško nezabúda na nikoho.

mikadooo
24. dec 2023

U nás to tak bolo, pokiaľ dieťa trochu nevyrástlo a potom začalo riešiť, že my sme asi neposlúchali, keď sme nič nedostali 🤭🤭🤭. Tak teraz už "dostávame" darčeky aj my. Ale je to takým štýlom, že napr. v novembri som niekde stratila jednu koženú rukavicu, tak som si kúpila pod stromček a behala som v obyčajných do dnes. A tak.... Proste čokoľvek si potrebujem/chcem v rámci decembra kúpiť, ide automaticky pod stromček, pokiaľ to nie je úplne že potrebujem to hneď. Čo väčšinou vydržím ten mesiac aj bez toho.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavomira236
24. dec 2023

@vyrovnanaosoba aj u mojich existuje jezisko 10 a 6rokov. U nas nosi jezisko len detom. Tak to maju od mala a neriesia. Aj mikulas len detom nosi

jazula
24. dec 2023

@mikadooo Presne nad tymto rozmyslame…tento rok dostala darcek len dcerka 2,5r. Ale ked jej chceme hovorit, ze darcek dostane ten, co posluchal, musime dostat darceky vsetci….aspon drobnost. Aby nebolo, ze rodicia neposluchali 😁. Skor rozmyslame, ze zavedieme pravidlo 1 darceka.

cafelatte
24. dec 2023

Všetci dostávame už 15 rokov

nafka0483
24. dec 2023

S mojou stranou rodiny to tak mame, darcek len detom + stari rodicia dostanu kalendar s fotkami deti.
S manzelovou stranou je to klasika, kazdy kazdemu...

stanulienkat
24. dec 2023

Aj my sme to asi pred štyrmi rokmi zaviedli. Darčeky nikomu nechýbajú, sme zdraví, mame všetko, čo potrebujeme. Kupujeme akurát deťom, aby mali radosť. Je to super. Nemala som rada to naháňanie sa za darčekmi pre ľudí, ktorí majú všetko na svete a kupovať zbytočnosti a hlúposti len preto, že sa to patrí a že sa to má.

minenkak
24. dec 2023

U nás nik

lenka.25
24. dec 2023

No ja si neviem predstaviť , že si nenájdem od muža žiaden darček pod stromčekom .

anshelia
24. dec 2023

U nás len deti majú darčeky pod stromčekom. Nikdy sa nezamýšľali, prečo my rodičia nemáme. Tak sme sa s mužom dohodli, tak to máme

ivangeline
24. dec 2023

Aj navzajom. 🙂 Ako manzelia. Ak to tak myslis.

banalu
24. dec 2023

My sme si asi 4 roky nic nedali, po dohode. Tento krat len symbolicky po 1 darceku. A aj to len preto aby malej nebolo cudne, ze dostala len ona, tak to planujeme aj v buducnosti.

jaskolka
24. dec 2023

Vždy si dávame niečo všetci,aj keď sú to len maličkosti, typu kozmetika, sviečka, zartovne ponožky a podobne
Neviem si predstaviť, ze by mali pod stromčekom len deti niečo a my dospelí tam budeme sedieť s prázdnymi rukami.

petamich
24. dec 2023

kazdy do ma nejako 🙂 pre mna to je napr. zvlastne ale ked vam to tak vyhovuje

a ano aj my si pocas roka kupime co chceme a co potrebujeme, zaroven si ale myslim, ze aj vacsinu dospelych darcek pod stromcek potesi, moja svokra trva na tom, aby sme si nieco kupili aj pre seba, ze pre nu sme stale jej deti a rovnako moja mama, ked len drobnost, zrusili sme napr. so svagrovcami, sirsou rodinou, tam len detom ale moj muz a rodicia a svokrovci vzdy nieco dostanu 😃

zuzuliennka1
24. dec 2023

my si darceky davame - aj ked len malickosti, ale paci sa mi aj napad jednej mojej starsej kolegyne - oni si s manzelom uz roky davaju ako vianoc. darcek nejaky pobyt - najcastejsie kupele. proste si spolu kupia 2t pobyt v kupeloch, nic fyzicke si nekupuju

milanemila
24. dec 2023

S muzovou rodinou mame taku dohodu. My s manzelom si davame aj moja strana rodiny.

matkav21
24. dec 2023

Od kedy mame deti, tiez si nedavame. Nam to takto vyhovuje, ale tiez nepoznam inu rodinu kde by si vobec dospeli nedavali darceky.

3petka
24. dec 2023

U nás len deti. My si kúpime cez rok keď niečo potrebujeme.

mandzula
24. dec 2023

My to tak mame. Ako sme to zaviedli, Vianoce mam ovela radsej, kedze vymyslanie darcekov neznasam.

hendikep
24. dec 2023

ano, my 🙋🏼‍♀️

syslik81
24. dec 2023

ja - nema mi kto kupit dcera stale veri na jeziska a ikoho ineho tu nemam 😀 ale dcera som povedala,ze som si prialo jediny darcek a to ju a kedze boal neskutocne drahe tak ju mam na niekolko rokov pod stromcekom