Čo obliecť 5 ročnému synovi na svadbu?

zontik
25. máj 2020

Ahojte žienky. 🙂
Idem si k vám po radu. čo obliecť chlapcovi na svadbu? klasika, alebo to moderné-rifle a košeľu? mne sa páči v klasike, ale nebudeme ako z inej dimenzie? dakujem za vaše názory 🙂 poprosím aj foto, ak máte, pretože žiaľ, mne móda nič nehovorí. ☹

saskia_98
25. máj 2020

Ja mojmu synovi davam rifle, koselu, motylik a neriesim. Ma converse, ja s manzelom ich obuvame tiez, tak aspon budeme ladit. 😁

janinah
25. máj 2020

rifle nepovažujem za sviatočný odev,ale nie každý má peniaze na nový outfit,ktorý o pol roka bude dieťaťu malý...ja som kupovala tmavé nohavice z nerifloveho materiálu a svettlú jednofarebnú košeľu...neobula by som dospelému chlapovi na svadbu conversky,tak vidíš,aký rozdielny vkus majú ludia...takže čo dáš,to bude...

lintu
25. máj 2020

našťastie ešte to všade nie je len o rifliach

saskia_98
26. máj 2020

@janinah ja som sa aj vydavala v converskach 😉

daganov
26. máj 2020

@zontik rifle by som mu nedávala, nanajvýš čierne, alebo nohavice s trakmi, košeľu, motýlika, ako je na tých spodných obrázkoch od @lintu.

zontik
autor
26. máj 2020

@janinah a košieľku bielu, či farebnú? Ja som chcela bielu, a motýlika nejako zladiť k mojim šatám..a môže mať krátke rukávy, však 😊

ajko2011
26. máj 2020

Môj bol krstnému na svadbe takto. Bol jún. My máme v októbri svadbu a plánujem dať dlhé nohavice (nie klasické oblekové) aby ladili k mužovi, košeľu, motýlika a možno nejaké sako.

jaskolka
26. máj 2020

Každý má iný vkus, a je to jeho vec. Ja by som rovnako dala synovi nohavice, košieľku a nejaké topánočky, možno aj z látkového materiálu, ale určite nie úplne športové. Manžel rovnako by nešiel v teniskách, a ako nevesta som mala obuté nízke poltopanky, a potom balerinky. Ani mne sa nepáči móda úžasných šiat, krásneho účesu, a na nohy botasky. Ale ako vravím kazdeho osobná vec.

stanusenka
26. máj 2020

My sme dávali na pozvanu svadbu elegantné modré šortky, košeľa krátky rukáv-biela s hviezdami tuším modrými a poltopánky také našuchovačky 🤗

ckatka
26. máj 2020

Ved sa spýtaj nevesty ako veľmi vážne ladia svadbu. Isto ti poradí.

oliali
26. máj 2020

@zontik my sme kupovali outfity sviatocne vzdy v nexte... nohavice, kosela a vesticka... rifle nie su sviatocne, vzdy sa snazim zladit synov s nami reapektive s muzom

evinqua
26. máj 2020

Zalezi aky styl svadby, ak klasika, tak sa hodi klasika, ale urcite nikto nesleduje deti, ci drzia dress code, ja som mojmu 2 rocnemu dala set nohavice vesta kosela kravata, ale topanky mal svoje obycajne tenisky a potom sa prezul do sandaliek, na nasej svadbe boli deti v rifliach, teniskach a karovanych koseliach aj v miniobleckoch so sakami v lakovkach a ja ako nevesta som to pokladala vsetko za vhodny vyber.

janulka1802
26. máj 2020

ja by rifle neobliekla určite dala by som oblek alebo min chino nohavice košeľu motýlika topánky nie tenisky pokiaľ by to bola taká svadba na záhrade inak moji chlapci sako vestičku a klasické topánky poznajú odmala a vždy majú v šatníku tak ako v zime elegantný kabát

petkaaa
26. máj 2020

Converse a rifle na svadbu 😨😨 a dospelí tiež v teniskách... tak ja neviem, či je to ešte vtipné, alebo naozaj si niekto myslí, že prísť v teniskách na svadbu je cool, ale je to vrchol nevkusu a nevhodnosti. Ako ženy, úprimne... ja si fakt nemyslím, že ak dospelý muž a dospelá žena sa vychystá na svadbu v teniskách, že je to v pohode. Nie je. Dieťaťu detto. Chápem, že nie každý má dosť peňazí na slávnostné oblečenie, ale v dnešnej dobe sa v pepcu dajú kúpiť za 3€ detské espadrilky, košeľa a chino kraťasy, alebo dlhé nohavice... do 10€ oblečený patrične na príležitosť.

saskia_98
26. máj 2020

@petkaaa akoze maleho conversky stali viac ako cely tento tvoj outfit 😂 ale dobre. Ide o to, ze napr. My ideme na svadbu, ktora bude v prirode, sama nevesta bude mat conversky a svadobne saty nad kolena, cize nie, neobujem ani sebe ani muzovi ani dietatu ine topanky. 😉

petkaaa
26. máj 2020

@saskia_98 Tak evidentne si to môžeš dovoliť a časť o tom, ako dieťa obliecť lacno sa ťa netýka 😉 Ja som vyjadrila svoj názor, neobula by som to ani sebe ani dieťaťu na žiadny typ svadby. Aj na svadbu v prírode sa dá obliecť slušne, nie do tenisiek 😉 To, čo urobíš ty, je tvoja vec, ja som sa len vyjadrila, ako by som to urobila, resp. neurobila ja.

saskia_98
26. máj 2020

@petkaaa ale pohorsil ta moj komentar 😉

petkaaa
26. máj 2020

@saskia_98 áno, pohoršilo ma to, že niekto považuje za vhodné, obuť si na svadbu tenisky... to je všetko 🙂

saskia_98
26. máj 2020

@petkaaa vitaj v dnesnej dobe kde si uz pomaly kazdy obuva na svadbu to co chce a neriesi kto si co mysli. Neviem si predstavit tancovat na tráve v 15 cm opatkoch ale ok. 🙈

petkaaa
26. máj 2020

@saskia_98 Kde som napísala niečo o opätkoch? 🙂 Tak som teda nevedela, že v dnešnej dobe už neplatia žiadne štandardy, etiketa a podobne. Ďakujem, že si ma vyviedla z tohto môjho staromódneho konzervatívneho sveta 😉

kikulienkadd
26. máj 2020

Ahoj,ja obliekam chalanov na slávnosti vždy pekne-nech majú trošku pojem,že to je iný deň ako všedný. Takže u mna: košeľa, slušné nohavice-nie rifle,v lete kraťasy a pekné topánky. Prípadne v lete sandalky. Motýlik iba ak chcú. Nemusí to byť jednofarebné,ale pekne zladené. Osvedčilo sa mi zobrať aj viac vecí na prezlečenie,to už beriem aj polokošelu.

zontik
autor
26. máj 2020

Ďakujem ženy 😊 je to klasická svadba, v kostole, potom v sále, či reštaurácii, ešte ani neviem, nakoľko nás pozvali v nedeľu 😁mne sa to tiež nehodí v športovom na svadbu, na oslave je to iné. Tak ďakujem, kľudne mi ešte píšte postrehy 😊 môžte aj mne prosím poradiť, ešte sa ladí- trebárs topánky k šatám, a kabelka a šperky?

petkaaa
26. máj 2020

@zontik Môžeš to doladiť ako chceš. Môžeš byť celá tón v tóne, alebo môžeš mať šaty, šperky aj topánky v jednej farbe, ale ozvláštniš to kabelkou. Alebo môžeš mať zladenú kabelku a topánky. Je to na tebe, hlavne s citom, menej je viac 🙂

duduska25
26. máj 2020

Pripojim sa do diskusie. Moj syn isiel na svadbu takto. Elegantna pudrova kravata a vesta. Biela kosela. Obute mal biele tenisky.

saskia_98
26. máj 2020

@duduska25 a ze vraj sa to v rifliach a teniskach neda. Velmi pekne zladene. Ja mam tiez takto nakupene az na vestu, tu nedavam. Inac to vyzera velmi dobre. 🙏🏻😊

saskia_98
26. máj 2020

@petkaaa tak ako sorry ale obut na svadbu čaptave balerinky je v pohode a tenisky uz nie ? Zvlastne zmyslanie. Nie, prepac ak uz elegantne tak len s opatkami.

duduska25
26. máj 2020

@saskia_98 dakujem. Bol vazne stramak. 5 rocnemu snad rifle na svadbe odpustia.

petkaaa
26. máj 2020

@saskia_98 Prečo mi vnucuješ to, čo som nepovedala? O žiadnych "čaptavých balerínkach" som nehovorila 🙂 Ak je pre teba v poriadku obuť si tenisky, tak si ich obuj, keď si za tým stojíš, prečo mi tu podhadzuješ to, čom som nenapísala?

saskia_98
26. máj 2020

@petkaaa pretoze narazas na to, ze sa daju obut aj ine topanky. Hm, ja ako zena si na cisto elegantnej svadbe ine topanky ako s opatkami predstavit neviem, kedze sa na takuto prilezitost hodia. No a ked ty mas iny nazor, tak chcem vediet ake su to tie ine topanky.

petkaaa
26. máj 2020

@saskia_98 Takže na elegantnej svadbe si iné topánky ako na opätku nevieš predstaviť, pretože sa na takúto príležitosť hodia, ale vlastne tenisky sa hodia tiež? 😀 Nejako mi tu uchádza logika.
Dajú sa obuť aj sandále na hrubom opätku, prípadne niečo takéto, čo ale pre teba už len z povahy veci budú určite vyčaptané balerínky 🙂