3-týždňové dieťa na svadbe

janulka5988
7. jún 2024

Isli by ste na svadbu s 3tyzdnovym bábätkom ? Samozrejme ono by bolo na izbe,babku na stráženie mám zabezpečenú ☺️ a ja by som odbiehala na svadbu / nakojit maximálne do polnoci 🙂) Myslite že je to pre babatko riskantne z nejakého hľadiska ? Poprosím bez nejakých veľkých hejtov, keby to neni pre mna svadba veľmi blízkej osoby tak to vôbec neriesim ☺️ Dakujem za každý názor ☺️

dennissa16
7. jún 2024

@janulka5988 myslim,že by ste to v pohode mohli zvládnuť, nevidím problém.

doriiis
7. jún 2024

Len či aj babka nebude chcieť ísť na svadbu

pribinak
7. jún 2024

@janulka5988 keď máš zabezpečenú babku tak to je super.
Neviem čo by bábätko mohlo ohroziť, veď bude na izbe

sissy27
7. jún 2024

@janulka5988 ja som 3 týždne po pôrode nevedela kde je sever, takže nedala by som svadbu 😀 ale kvôli sebe.
Ak sa ty cítiš dobre a nemáš problém nechať bábätko s niekým druhým, tak za mňa kľudne choď a zabav sa. Ak to nie je ďaleko, tak by som skôr zvážila možnosť nechať dieťatko doma s babkou, odstriekať mlieko nech dá babka fľašu a išla sa normálne zabaviť a nie odbiehať každé 2 hodiny alebo ako často kojíš.

prasiatko30
7. jún 2024

@janulka5988 a ty chces íst, cítis sa ok? dieta je v poriadku? zorganizovala si si to tak aby ste mohli ist? tak preco nie? co ta je potom co si niekto iny mysli o tom, ze ti si na veselke

gejb
7. jún 2024

@janulka5988 predpokladam že bábätko ešte nie je na svete a este len planujete dopredu však? 😁
Ja by som po mojej skusenosti nešla. Moja dcéra bola prvé týždne na prse každé dve hodiny, ked som chcela aby spala tak jedine na mne..,nedalo sa ju odlozit. Veľa plakala, ja som bola nevyspata troska...na tancovanie by som ani nepomyslela. Plus som sa necítila vôbec fit tak skoro po porode.

simona20201309
7. jún 2024

@janulka5988 3tyzdnove bábätko väčšinou len spi. Ak to bude pre teba náročné, jednoducho ostaneš na izbe. Ja osobne by som to asi 3tyzdne po cisaraku nedala, ale ak sa ty na to citis a je to blízka osoba ako píšeš tak chod.

belllinka
7. jún 2024

Ja si napríklad neviem predstaviť vložky v podrpde, tečúce mlieko, tučná poporodná vložka medzi nohami a na to si dať šasty a ísť na svadbu.

katulienocka999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikacernickova
7. jún 2024

Je to individuálne, uvidíš sama podľa toho, ako sa budete aj s bábätkom cítiť. My sme boli na svadbe s dcérou, keď mala 5 týždňov - všetko bolo úplne v pohode, malá strávila celý čas v kočíku priamo v sále, nevadil jej hluk ani svetlo. Tým, že bola ešte malinká, nedovolili sme, aby ju brali na ruky cudzí ľudia. Mohli iba nakuknúť do kočíka 🙂 Takmer celú svadbu prespala. Mali sme vyhradené miesto, kde som ju mohla prebaliť a nakojiť. Už si to presne nepamätám, ale boli sme cca do jednej v noci 🙂 Záleží od toho, ako sa ty cítiš. Ja som bola v tom čase už úplne v pohode, malej nič nevadilo - úprimne, také malé bábätko ešte veľa toho nevidí ani nepočuje. Držím palce, nech všetko dobre dopadne.

janulka5988
autor
7. jún 2024

Dakujem krasne za odpovede ! Svadba je budúci týždeň, maly ma dnes 2 tyzdne a je to už moje tretie dieťa 🙂)) takze viem odhadnúť svoje moznosti a samozrejme keby sa na to necítim tak ani neuvažujem ☺️

janulka5988
autor
7. jún 2024

@gejb Svadba je budúci týždeň, maly ma dnes 2 tyzdne a je to už moje tretie dieťa 🙂 samozrejme keby sa na to necítim tak ani neuvažujem ☺️

gejb
7. jún 2024

@janulka5988 tak to už máte nejaký režim. Potom si teda uži svadbu 😊

cookie29
7. jún 2024

Vlastna skusenost, nie... ale zalezi od dietata. Ja som bola po porode strasne rozbita, ani ma nechceli pustit z porodnice, a maly reval kazdy vecer 3-4 hodiny v kuse. Takze si neviem predstavit, ze by som sla na svadbu... ale pokial je kludne dieta, su take co vecer padnu a spia, nevidim problem.

sissy27
7. jún 2024

@belllinka ja som napríklad tučnú popôrodnú vložku nemala vôbec (krvácať som prestala už v pôrodnici) a ani mlieko mi netieklo tak dramaticky, aby som si nemohla obliecť kľudne aj plesové šaty. U každej je to inak.

iwka_77
7. jún 2024

Jasné, že to zvládneš. 🙂 Ľudia majú aj horšie podmienky a dajú to 😀 Máš izbu, kde môže bábätko spinkať, nebude ho rušiť žiadna hudba ani ľudia, máš takisto vybavenú aj babku na stráženie 🙂 Všetko ok.

mili2016
7. jún 2024

@janulka5988 ja osobne by som na tvojom mieste išla, využi kým je to ešte spavé bábätko a má ti ho kto postrážiť. Už keď to bude veľký huncut ťažko sa niekde dostaneš zabaviť sa☺️

anna_anicka83
7. jún 2024

@janulka5988 Ja som tak takmer pred rokom a pol absolvovala 3 svadby. Na prvej mal okolo 5 týždňov. Presne izba a mama so mnou. Tiež 3 dieťa. Fyzicky som na tom bola úplne v pohode, ja som nikdy nejaká rozbitá z pôrodov nebola. Zvládli sme, ujmu nemá, len je to megaspoločenské dieťa. 😉😀

monicatko20
7. jún 2024

@sissy27 presne to som chcela napísať..ja som síce po pôrode mala komplikácie a teda sme ostali kvôli malému dlhšie v nemocke, ale tiež tenká klasická vložka už po týždni a mne mlieko nevytekalo vôbec, teda okrem sprchy keď sa uvolnilo 😊

banalu
7. jún 2024

Pokial budes mat v pohode porod a budes sa na to citit, nevidim problem s babom na izbe pod dohladom babky 😉
Ja som sa vtedy zacinala na 135x hojit 🤦‍♀️😂

lenik223
7. jún 2024

@janulka5988 ja som tak bola na svadbe mojej sestre, mali sme tiež 3 týždňové bábätko...chvíľu sme s ním boli aj v sále, kým sme sa najedli, potom bol na izbe, ja som chodila kojit, on iba spal 😀. Po čepčeni, okolo 1 sme šli domov ☺️ bolo to v pohode ☺️

wudz
7. jún 2024

Keď mal môj syn 3 týždne, vydávala sa moja sestra. Podľa nášho plánu som mala byť ešte tehotná, on sa rozhodol inak. A výsledok? Celú dobu na mne v šatke, mala som také šaty, že si nik ani nevšimol, že kojím, v pohode som s ním aj tancovala, prespal úplne celú dobu. Totálne úžasná svadba, ani mi len nenapadlo neísť. Avšak - bolo to aj bezproblémovým pôrodom, zžívaním a aj tým, že on bol prvý mesiac totálne spavý. Pri prvom synovi by som také čosi nezvládla, lebo som bola mesiac po pôrode úplne fyzicky ko, on mesiac preplakal, nespával. Čiže záleží od teba aj od bábätka, ako to cítite, či ste ok a trúfate si.

jesenzima
7. jún 2024

Ja by som nešla. Mysľou budeš pri dieťati a nechať babku sedieť celý čas na izbe, tiež nič moc ...

barka1
7. jún 2024

@janulka5988 neexistuje. Šestonedelie nie je zastaralá myšlienka a doležité pre matku i pre dieta. Dnešné superženy rady kašlú na prirodu a často i na vlastne zdravie 🤦🏻‍♀️

lelelienka
7. jún 2024

Určite nie, nie je to vhodné pre dieta ale ani pre matku.

martinka13
7. jún 2024

Úplne v pohode. Pokiaľ bude mat dieťa zabezpečený komfort a Ty si ok s odbiehanim nevidím žiadny problém. Narodením dieťaťa život nekončí

diewcatqoo
7. jún 2024

Ja by som nesla, nechcelo by sa mi. V sestonedeli chcem klud a svadby moc nemusim. Ale ak si ty s tym ok a mate zabezpecene strazenie, tak chod.

kitycat
7. jún 2024

@janulka5988 vsak aj s tebou v kociku moze byt, nie len na izbe s babkou 😄

kiki68
7. jún 2024

Normalne ist, ako ja som hned na treti den behala lade tade. Zvlast ked mozes odbehnut na izbu k babatku, tak super . Ja neviem, mne s dietatom nikto nepomahal, mne to neprislo nejake extra narocne.

mantilka
8. jún 2024

Dieťa neohrozis a keď sa na to cítiš, vyskúšaj. Keď nebudes vládať alebo bude plakat polezis pri ňom na izbe koľko bude treba. Také malé toho veľa nepotrebuje a keď pri ňom bude babka..