Zvláštne správanie mojej sestry

12. aug 2021

Ahojte je mi veľmi ľúto ako sa sestra začala správať. Vydala sa má našťastie zdravé dievčatko Emku už by ju mala dať do škôlky za mesiac pomáhame jej ako sa dá aby si trochu oddýchla malá je strašne hyperaktívna. Dnes tam tiež chcem ísť za ňou a pomôcť aby si mohla niečo porobiť boli sme dohodnutý, že tam pôjdem telefonovala včera s mamou ale povedala jej, že maximálne tak iba hodinku alebo dve a potom mám ísť domov lebo vraj sa nebude hanbiť za mňa pred kamarátkou ktorú si tam našla a je z nejakej bohatej rodiny ako keby sa hanbila za vlastnú rodinu hoci veľa peňazí nemáme ale vždy sme jej pomáhali ako sa dalo tak mi je to trochu ľúto čo si o tom myslíte?

anjelicek26
12. aug 2021

Najprv si prosim over, ci skutocne tvojej mame povedala - ze sa za teba nechce hanbit - alebo povedala, ze sa chce bavit s kamoskou sama, co je pochopitelne a nijako urazlive. Zavolaj radnes sestre a konkretne sa spytaj, o co ide. Lebo toto ked sa neurovna hned, dobre nebude...tebe to bude stale vrtat v hlave a sestra to pravdepodobne ani tak nemyslela.

hennyinnsbruck
12. aug 2021

Ja si myslim ze si treba usta otvorit si predsa dospela osoba a opytat sa jej nato . Kon ti s tym nepomoze.

kittykat22
12. aug 2021

tiez si myslim, ze by si si mala naskor overit co skutocne prebehlo v tej konverzacii, ako pise hore @anjelicek26 Velmi pochybujem, ze by toto povedala tvoja sestra (aj keby si to skutocne myslela). Mozno chce len byt sama s kamaratkou a uzit si cas s niekym inym ako je rodina. Je krasne, ze si pomahate, ze sa mate radi a navstevujete sa. Ale niekedy je fajn mat aj ineho kamarata a uzit si s nim taky - iny, spolocny cas. So sestrou sa urcite porozpravaj, bola by skoda, keby ste sa rozhadali koli takej hluposti - ktora nemusi byt vobec pravda. Nemusis to tam u nej rozbit vycitkami a krikom. Staci sa pokojne povedat co ti povedala mama, nech ti k tomu povie svoju verziu.

anjelicek26
12. aug 2021

@kittykat22 presne rozhadat sa kvoli nejakej vete povedanej v kontexte niekomu inemu... mozno sa hanbi, ze potrebuje sestrinu pomoc s malou ci domacnostou... a mozno slovo hanbi ani nepadlo... treba si to co najrychlejsie vyjasnit....

0silvia0
12. aug 2021

Ono sestra mozno tvoju pomoc ani nepotrebuje, ale ked uz sa natiskas, tak ta nechce urazit a strpi ta tam... Ono to mohlo byt vselijako. Najprv si over, ci ju svojou "pomocou" trochu neobtazujes, mozno staci zvolnit tempo.

ludka1402
12. aug 2021

Ktovie ako to bolo naozaj, ta komunikacia medzi mamou a sestrou, ale jedno je iste.
Nechce, aby si k nej chodila. Obavam sa, ze tvoju pomoc nepotrebuje, potrebuje sukromie.

bubbinaa
12. aug 2021

Porozprávaj sa o tom so sestrou, že ako to vlastne myslela, nech vieš nech zbytočne si len tak nedomýšľaš.

h2
12. aug 2021

Nemohlo to byť myslené tak, že sa bude hanbiť pred kamarátkou za to, že potrebuje pomoc od sestry?

nairia
12. aug 2021

ja si myslim, ze riesis uplne zbytocne tuto s ludmi nieco, k comu sa nikto relevantne vyjadrit nevie. si dohodnuta so segrou, ze mas dojst k nej, tak k nej chod a ser na to, ze "sa za mna hanbi a povedala to mame a mama to povedala mne"... pojdes tam, sama ti povie, ze ma dohodnutu kamosku a ked sa ti to nebude zdat, tak ju mozes konfrontovat alebo sama uvidis ako sa bude spravat... jzs, tieto domyslacky a ten povedal toto, ale co ak to myslel hentak? co mas 15?
a este lepsie, spoliehat sa na to, co ti zreferuje tretia osoba 🙈

autor
12. aug 2021

Prepáčte ja som jej brat a nemám 15 to si vyprosím
@nairia ak sa nemieniš baviť slušne tak sa nevyjadruj

autor
12. aug 2021

Okrem toho bola predtým s ňou u nás týždeň potrebovala si oddýchnuť takže pomoc určite potrebuje

cacianka
12. aug 2021

Haló, si anonym nikde nepíšeš v mužskom rode.
A ak mas viac ako 15, tak hadam sa vieš svojej vlastnej sestry spýtať na nejasnosti a vysvetlit si stavy aj pocity.

autor
12. aug 2021

@cacianka nemusím si nič vyjasňovať ja som sa len pýtal čo si o tom myslíte ale tu sa škoda čo pýtať a predstav si mám právo písať ako anonym využívajú to tak prečo by som nemohol aj ja trošku pochopenia by som ocenil

cacianka
12. aug 2021

Čo sa durdíš !? Nikto ti neupiera pravo poradiť sa, aj písať ako anonym, aj pochopenie si dostal, len vyskakuješ a aj tomto prispevku si to potvrdil.
Takže ak nevieš prijat bežnú diskusiu s + aj - tak škoda drať klavesnicu

nairia
12. aug 2021

neviem o tom, ze by som sa nebavila slusne a moja rada bola rovnaka ako aj u vacsiny diskutujucich, ze najlepsie sa opytat priamo sestry. myslim, ze pochopenie/nepochopenie vzniklo len preto, ze nechapeme, preco sa to pytas cudzich ludi, a prave v takejto situacii hladas u nich pomoc, ked jedine vychodisko je opytat sa priamo sestry. a ak nemas 15, tak sa postav k "problemu" ako dospely chlap a diskutuj to so sestrou.

autor
12. aug 2021

@nairia tlieskam to je naozaj úžasná rada ale ja som sa pýtal na niečo iné čítať s porozumením veľa ľudí nevie evidentne nemusím s ňou nič riešiť máme dobré vzťahy a preto nevidím dôvod kaziť si to a pýtať sa jej takéto veci ty by si sa svojej sestry takéto veci pýtala?

lubkavargova1
12. aug 2021

Tak uz chapeme preco sa sestra za teba hanby...tot vsjo...

autor
12. aug 2021

áno jasné kopať do druhých vám ide perfektne dakujem

nairia
12. aug 2021

predstav si, ze ano, opytala... najma ak by mi bolo jej spravanie cudne, tak by som sa jej opytala, co sa deje a preco sa zrazu sprava divne. a rozhodne by som nebrala ako finalnu instanciu to, ze mi mama povie, ze jej sestra povedala, ze sa za mna hanbi. sme dospele a taketo veci si vieme vydiskutovat bez mamy, ktora moze pochopit slova po svojom, rovnako po svojom ich pretlmoci dalej a nedorozumenie je na svete. pises, ze mate dobre vztahy, to je v mojom svete a ponimani znamenie, ze ste schopni riesit nedorozumenia a potencialne problemy racionalne a bez urazania sa a nejakeho kazenia vztahov.

autor
12. aug 2021

@nairia lenže niektoré veci sa nedajú riešiť tak priamo myslím si, že je prirodzené, že človeka také niečo zraní nie som predsa robot mám city

nairia
12. aug 2021

a ako to chces akoze riesit? ze my tu budeme polemizovat o tom, ci sa za teba hanbi alebo nie?

nikuskakri
12. aug 2021

Myslím, že neuvádzaš dostatok informácií. Pravdepodobne je to celé nedorozumenie. Mal by si sa sestry na to spýtať. Dá sa to aj slušne aj taktne a bez urážania. Nikde nepíšeš, či jej kámoška príde na návštevu aj s dieťaťom, či len sama. V tom prípade, by si sa tam cítil ako tretie koleso u voza, keď by mala Emka detskú spoločnosť. Ak by tam prišla kamarátka sama, tak zas tvoja sestra sa môže cítiť ako neschopná, keď jej chodí vypomáhať brat a cítiť sa pred kamoškou trápne a dokonca sa aj hanbiť. Takto môžeš len dedukovať, kým sa jej nespýtaš. Ak si jej chcel pomôcť a ona potrebuje trochu vypnúť s kamoškou, mohol si jej navrhnúť, že malú postrážiš u vás.

autor
12. aug 2021

@nairia nemusíte o tom polemizovať stačí napísať napríklad nie je to v poriadku alebo niečo podobné a mať trochu súcit ako by si sa cítila ty alebo tu ostatné ženy ktoré ma úplne nepochopiteľne urážate? Predstav si, že sestra by ťa nejako urazila ty by si tu napísala chcela by si sa posťažovať a ja ti napíšem niečo v zmysle tak ti treba alebo dobre urobila ako by si sa cítila? Vyššie odborníčka ktorá mi napísala, že chápeme prečo sa sestra za teba hanbí

autor
12. aug 2021

@nikuskakri dakujem za slušnú reakciu konečne niekto rád ti odpoviem áno aj s dieťaťom ale mne by to neprekážalo však ja mám rád deti a mohli by sa rozprávať a ja by som bol dával pozor vôbec by som sa necítil zle

nairia
12. aug 2021

neviem, zeby sa tu niekto do teba navazal, jedine ti tu radime vydiskutovat si to priamo so sestrou a ty nikde neuvadzas, ze ta PRIAMO urazila. lebo hovoris iba to, co ti povedala mama. zase nebud uzkoprsy a nedavaj tu ludom do ust nieco, co nepovedali.
ked si takto prekrucas slova a mylis si dojmy s pojmami, tak jasne, ze problem je, ale nemusel by byt, staci sa len postavit sa k nemu celom a vyriesit ho medzi 4 ocami so sestrou

autor
12. aug 2021

@nairia prečítaj si reakcie napríklad cacianka alebo lubkavargova1 fakt sa nepotrebujem hádať len mi je ľúto, že sa niekde stratila empatia a slušnosť v komunikácií žiaľ je taká doba asi to už lepšie nebude

nikuskakri
12. aug 2021

Práve, vidíš to zo svojho pohľadu. Ja by som sa cítila zle aj trápne na mieste tvojej sestry. Keď ku nám prišla kamoška s deťmi, tak som chcela byť sama. Manžel si urobil vlastný program. Vtedy som nepotrebovala pomoc a vlastne aj jeho prítomnosť by mi vadila. A to je dokonca manžel a nie brat. Skús to brať z môjho pohľadu, možno to cíti rovnako.

autor
12. aug 2021

@nikuskakri vôbec to tak neberie naopak je rada, že tam prídem ale už som písal, že nemá len takú obyčajnú kamarátku ale z bohatej rodiny preto mi to príde také ako, že máme málo peňazí s mamou tak sme nič pre ňu ale staráme sa jej o malú a Emka ma zbožňuje a babku tiež myslím, že súrodenecké vzťahy sú dôležité každý to má asi inak

nikuskakri
12. aug 2021

Presne takto to povedala tvojej mame, že sa za vás hanbí, lebo k nej príde bohatá kámoška? Alebo ste si to vy s mamou takto svojsky vysvetlili? Alebo povedala, že sa bude hanbiť a dôvod neuviedla? Áno, súrodenecké vzťahy sú dôležité, ale rovnako dôležité je mať aj dobrého priateľa. Prepáč, ale s bratom sa nebudem baviť určite o niektorých veciach, o ktorých sa môžem baviť s dobrou kamarátkou. A áno, vadilo by mi to, ak by som mala na návštevu kamarátku a zároveň brata. Či už z pohľadu sestry, alebo jej kamarátky. Pochop, že svojou prítomnosťou by si mohol narušiť akúkoľvek dôvernosť rozhovorov a mohlo by tam byť zbytočné napätie.

autor
12. aug 2021

@nikuskakri dakujem za tvoj názor pekný večer