Zničená torta

7. dec 2022

Ahojte ja ani neviem kde zacat proste ..mozno si mnohe z vas poviete ze na co riesim takuto banalitu ale neda mi to a ked uz nenajdem riesenie aspon sa vykecam..tuto sobotu oslavoval moj manzel 40 tku..oslava bola u jeho rodicov ktori ziju cca 10 km od nas v dedinke v rodinnom dome..samozrejme na kazdu riadnuu oslavu patri aj torta a kedze moj manzel je od malicka milovnikom folkoru (ucinkoval aj v subore) dala som mu u nas v meste v cukrarni upiect krasnu poschodovu tortu na tento motiv zaplatila som zalohu a v den oslavy kedze som nestihala tak sa svagor so svagrinou (muzova sestra) ponukli ze oni skocia po tortu, dala som svagrinej peniaze zhodou okolnosti byvaju hned vedla tej cukrarne..ze teda tortu vyzdvihnu a pridu s nou k svokrovcom..ešte rano mi cukrarka ktora je moja dobra znama poslala fotku torty po dokonceni a uz ani nemohla byt dokonalejsia..strasne som sa tesila na reakciu manzela..kedze tie ludove motivy sa im tam podarili krasne ešte tam urobili aj umele postavicky v krojoch a podobne..prosste nadhera..prisiel den oslavy..uz bolo vsetko pripravene len sa cakalo na tortu, ja som chystala zakusky a pitie..v tom prisli svagrovci tortu vylozili na stol tak som ju isla otvorit ze ju dam na podnos.ked som otvorila krabicu skoro ma ranila mrtvica..torta uplne domackana, akoby do nej niekto skocil, nikde ziadne postavicky, opadana poleva proste torta takmer znicena..najskor som volala do cukrarne pytam a ze co to ma znamenat ze ved ta torta je uplne znicena ( stala ma 160 eur)-tak uplne zaskocena cukrarka mi vravi ze ona ju odovdzala svagrine v poriadku ešte otvorila krabicu aby jej ukazala ze torta je ok, presne taka aku som si zelala.tak som sa ospravedlnila pytam sa svagrinej ze co robili s tou tortou ze je uplne znicena ona na mna vybehne ze nic nerobili ze jej to cukrarka podala v zatvorenej krabici zobrala od nich peniaze a isli prec..tortu cely cas drzala na kolenach v aute kym neprisli k svokrovcom a potom mi ju podala..hovorim svagrinej ze vsak ale cukrarka tvrdi ze vam tu tortu odovdzala v poriadku ze ešte otvorila krabicu..hned ma umlcala ze ziadne take ze im to podala zatvorene a krabicu neotvarala ani ona ani oni, z torty som potom nakrajali aspon tu cast ktora sa dala..chutovo bola dobre..ale proste neviem sa preniest cez to sklamanie..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. dec 2022

co je tam podobny styl pisania ze obe piseme o tortach?..nerozumiem teraz..a nie ten prispevok nieje moj!

syslik81
7. dec 2022

bohuzial sa pravdu co sa stalo s tortou uz nedovies... silne pochybujem ze by cukraren odovzdala poskodenu tortu a svagrina ju nepozrela . podla mna sa poskodila cestou a nepriznaju sa . musis sa s tym zmierit-ine ti neostava ..hlavne ze manzel bol mspokojny s oslavou a nabuduce si po toru skoc radsej sama

autor
7. dec 2022

tak spokojny ako spokojny..videla som aj na nom to sklamanie, samozrejme nedal najavo lebo nieje male dieta..ale hlavne pre mna to bolo strasne, lebo som sa tesila na jeho reakciu...nejde mi ani tak o tie peniaze.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
7. dec 2022

no hold smola ..ste dospely prenesiete sa cez to a nabuduce si vzbav veci sama . aspon si sa ponaucila

pinkgirl
7. dec 2022

Ponaučením pre teba do budúcnosti je, nenechávať takéto dôležité úlohy na cudzích ľudí. Skrátka veci, na ktorých ti extra záleží si musíš vybaviť sama. Nabudúce vyzdvihni tortu deň pred oslavou a získaš tým čas na druhý deň.
A kde je pravda? to sa asi nedozvieš aj keby si cukrárku a švagrinú osobne naraz konfrontovala - každá povie "svoju" pravdu.

syslik81
7. dec 2022

este mozes povedat svagrinej-v klude bez vyhrazok etc..ze si bola v cukrarni a maju tam kamery takze si videla ze tortu videli ... teda ak si myslis ze cukraren je ok -ja si myslim ze je ... povies ze ta to sklamalo ale ze hold tvoja vina a nabuduce si ju vezmes radsej sama

elis248
7. dec 2022

Švagriná je dosť hlúpa, keď si neskontroluje, čo preberá. A dosť pochybujem, že by cukrárka- profesionálka tortu pri preberaní neukázala.

veronika3110
7. dec 2022

Cukrárne si zvyknú torty aj fotiť a dávať na svoju stránku ako reklamu, čo vyrobili... možno majú aj oni a videla by si ako vyzerala... ale ked ti svagrina poslala fotku z auta a bola dokonalá, myslím, že je to jasné kde nastala chyba..

chillibubble
7. dec 2022

@elis248 ja si myslim, ze by taku ani neodovzdala. pretoze nemoze cukrarka vediet, ze nikto dnu pred nou nepozrie. podla mna si cukrarka nedovoli odovzdat poskodenu tortu.

chillibubble
7. dec 2022

je ale zvlastne, ze prisla taka znicena. beznou cestou v aute by podla mna bola obuchana len o skatulu, takze otlaceny potah a pod. nie popadane postavicky, opadavajuci krem/potah, preliacena ako keby do nej niekto skocil atd. ci im aj nepadla.
tiez suhlasim, ze taketo veci by som cudzim ludom nezverovala. keby si to sama pokazis, tak vies, ze si za to mozes len sama.

elam1234
7. dec 2022

Ak jej tortu ukazovala , tak to bude na kamere , väčšina podnikov ich má, pokiaľ chceš zistiť pravdu.

lienka.7
7. dec 2022

Mama mi bezne chodi po torty, bez skontrolovania ze je torta ok ju ani neprevezme a nedoplati.
Poškodili ju oni, len ti to nepovedia. Inak 160€ za tortu, to je iná pálka, aby mi ju doniesli donicenu. By som im povedala svoje, rodina, nerodina....
Btw, cukrarka nema nahodou foto? Nakoľko u nas si práve kvôli tomuto bezne fotia torty, plus chvália sa nimi aj FB ci IG.

elis248
7. dec 2022

@chillibubble presne, tiež si to myslím.

marca12
7. dec 2022

Preberala som uz vela tort a kazda jedna cukrarka otvorila krabicu a ukazala tortu. A neverim,ze by nejaka cukrarka poslala takuto tortu.

derdia
7. dec 2022

Mne uz len pri predstave, ze by som dakoho poslala rope tortu prislo zle...
Pravdu uz asi vie len Pan Boh...

dilino
7. dec 2022

160 eur za tortu. To krém bol z diamantovou prichuťou. A ozdobená diamantami a bielym zlatom. ZA takú sumu. to už je poriadny dar a nie torta cena vysoka.

autor
7. dec 2022

@dilino bola poschodova s roznym zdobenim ornamentami postavickami..a ked som videla fotku tak sa mi zdala hodna tej ceny

chillibubble
7. dec 2022

tak ta cena zalezi aj od hmotnosti. a hmotnost/velkost od poctu hosti.

katarinka89
7. dec 2022

@syslik81 súhlasím......švagriná je teda super 👌 prepravca a už by som jej do rúk nezverila ani fľašu s vodou......už to nevratis späť ale aspoň si objavila jej skutočný charakter- klamarka, zrejme aj zavistliva osoba. Ser nato

luccija
7. dec 2022

Cukrarka by Ti taku tortu neodovzdala este, ked ste zname.Svagrina klame okrem toho vzdy sa torta pri preberani ukazuje.Este by stalo za to zistit ci tam je kamera a, ak ano svagrine povedat o klamstve.Bola by som sklamana, ale tak vies kazdy sa snazi si zachranit kozu vedela, ze Ti na oslave zalezi asi ju zle chytila ci muz prudko zabrzdil…

autor
7. dec 2022

@luccija ta kamera a nenapadla

dilino
7. dec 2022

šialene ved za takú sumu kúpiš darček.

hipuska
7. dec 2022

Akože,.ja osobne by som sa do krabice pozrela, bola by som proste zvedavá na zázrak za 160€. Ale, ak majú deti, nemohol do nej niekto skočiť? A nepovedat rodičom? Tiež si nemyslím, zeby cukrárka predala poškodenú tortu. Čo ja viem, vždy sa preberajú torty tak, že sa ukazuje. Je to proste poistka pre cukrára, že torta odchádza v poriadku. Ale, ešte sa mohlo stať...nám torta po ceste totálne spadla. Tiež sme ju doviezli zničenú. Aká bola dnu plnka? Bo teraz sa robia kadejaké ovocné ľahké plnky, ktoré vôbec nedrzia a korpus o korpus sa šmýka

laurita285
7. dec 2022

@dilino to, že pre teba je to príliš drahé neznamená, že sa nenájdu doslova tisíce ľudí, ktorí to zaplatia bez problémov a ešte sa im zdá cena nízka... resp nie každý je z lacného kraja a nie každý je žgrlavý a nedokáže oceniť prácu iných.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
7. dec 2022

@dilino a ty si bol v obchode za posledny rok?chodia ti faktury za elektrinu? a v praci mas na hodinu kolko?torta pre aspon 20 ludi so zdobenim potahovkou modelovanim trva spravit aj 2 dni to neni jama co vykope cigan za dve hodiny.je to precizna praca ktora stoji vela casu a detailnej prace kde su suroviny ovocie kremy energie a kde je hodinova praca cukrarky...
Niekomu staci aj mrazena z kauflandu za.5e aj margarinova s kompotom za 20ku.ale za kvalitu sa plati...

solange7
7. dec 2022

Mna by zaujimalo ako hrozne ta torta vyzerala. Pretoze ak vyzerala realne tak hrozne, tak by ma ziadny svagrinin argument neumlcal. Pri odovzdavke sa vzdy otvara krabica, a pochybujem, ze by taku katastrofu niekto zobral na triko a ze by taku hrozu svagrina prebrala.

sandyan
7. dec 2022

Mala si svagrinej ukazat fotku po dokonceni torty...