Zlá matka. Prehnala som to?

lelulenka
2. júl 2015

Budem sa snazit skratit to. Moja matka sa o mna po narodeni nestarala, kur.ila sa, casto ma nechala samu ako babatko doma a nakoniec sa na mna uplne vybodla a dobrovolne ma dala na adopciu ludom, co nemohli mat deti a isli sa zblaznit od radosti. Kvoli chlapovi novemu ma dala prec, vydala sa, zalozila si s nim rodinu. Moji novi rodicia napriek tomu sa jej ozyvali, informovali ju ako sa mam, nebranili stretnutiam, no nikdy extra nejavila zaujem, mala svoje dalsie deti. Obcas raz za rok som k nim sla, tvarila sa ako ma lubi, chvalila sa mnou vsade. No ked som bola doma, hoci bola v nasom meste, sla za kamoskami a mna neprisla ani len pozriet. Rastla som v stastnej rodine, moji rodicia mi dali prve posledne. Vystudovala som, mam dobry zivot, dari sa mi, slusna praca, dobry muz, krasne zdrave deti. Casom som sa zblizila so sestrou, najstarsou dcerou z bio matky druheho manzelstva. Ma este dvoch chlapcov- stratene pripady, alkohol, drogy, proste bio matka a vychova nula bodov a ma este malu 10r.dceru. Kedze som sa zblizila so sestrou, navstevujeme sa, je krstna mojim detom, fakt skvela aj s jej muzom a dcerkou, navstevujeme sa ako sa da, kedze ziju v zahranici. Matka byva blizko nej aj s ostatnymi detmi. Ked som sla za sestrou, vzdy som sla pozriet aj matku, kedykolvek volala ze potrebuje peniaze, dala som jej, hoci ona mne v zivote ani len lizatko nekupila a svojim vnucatam detto. Sestru doslova zneuziva, chodi k nej zobrat o peniaze, ze nemaju na jedlo, ze malej treba na vylet atd, ked vsak maju vyplatu (spolu maju cez 70tis.ceslych korun!!!!), vtedy si dceru nepozna a ani v pazi nema prist k nej len tak. Nastal konflikt...sestra mi volala, ze je mama vazne chora, ze jej zlyhavaju ladviny a lekar povedal, ze musi nastupit do nemocnice, inak moze umriet. Podpisala revers, braj nema kde nechat malu dceru. Sestra ju nemohla vziat, nedali jej dovolenku, tak ci by som ju nevzala na 10 dni k nam na prazdniny. Pisala som mame, ze teda pridem po najmladsiu,a ona nech ide. Moj muz si bral kvoli tomu dovolenku, sli sme 400km tam, este jej hovorim ze nech to nepodcenuje, ze sa musi dat dokopy, tak ze jasne ano pojdem. Vzali sme malu, dalsich 400km s5, prisli sme po polnoci, moj muz do druhej rana este robil cosi do roboty, rano o piatej vstaval a siel busom do prace, lebo uz nechcel na naftu minat, minuli sme cez 150€ na cestu, jedlo, drobnosti detom atd tam. Sestra jej nakupila pyzama, sprchove gely, zupan, nove uteraky...a matka?rano mi pise, ze ju nezobrali do nemocnice!!! Vraj lebo berie ATB. Po dlhom vypisovani si a mojich vyhrazkach, ze zavolam do nemocnice, sa priznala ze neostala, a dovod??? "Ked som tam videla tie stare zeny lezat ako harpie, no hnus, kde ja tam mam ist"...chapete??? 50 rocna zena, ktorej visi zivot na vlasku mi toto povie. Neskutocne som sa rozculila, nahromadil sa vo mne vsetok hnev za cely zivot a ze my ako debili okolo nej skaceme, obetujeme sa a ona ma tu drzost este klamat nam. Vynadala som jej, ze ked zdochne, ze ani slzu nevyronim, ze je hrozna matka, sebecky bezcitny clovek..ani len prepacte, ze vsetko zbytocne, dakujem ze ste chceli pomoct..nic...este ona je teraz urazena, ze nemam k nej ako k matke uctu!!!! Vrie vo mne vsetka zlost, nenavidim ju, ako vsetkym vyuziva, zneuziva a ako ocakava, ze sme povinni jej ako deti pomahat (nie ona nam!) A este nas ohovara kade tade, ze ake sme my zle dcery. Povedala som jej, ze u mna skoncila, moje deti viac v zivote neuvidi a ze ju nenavidim za to, aka bezcitna je. Napisala mi, ze jej je jedno uz co si myslim. Ze si pride na bud.tyzden po malu a nikdy mi viac nepozrie do oci za to, co som jej povedala...najhorsie je, ze ja necitim najmensiu lutost voci nej, aj ta stipka ucty ktoru som mala je prec a je pre mna menej nez vzduch...a necitim sa na to, ze som to prehnala, hoci sestra tvrdi, ze ano no chape ma. Ako by ste sa zachovali vy??

eeffka
2. júl 2015

@lelulenka ja by som tam ani nesla...

lelulenka
autor
2. júl 2015

@eeffka vies ani ja, no sestra bola z toho hotova co lekar hovoril...a aj to, ze ma malu dceru, ked umrie, co s nou bude???..a clovek stale nejako dufa a veri, ze hadam predsa len nemoze byt tak zla a ja nie som ozruta, ze ked jej ide o zivot, ze nepomozem. Ale toto ako sa zachovala, to by som este ani od nej necakala. Keby aspon povedala narovinu, ze nepojde, nech zbytocne nejdeme. Dala som na to odlozene peniaze, co sme s muzom setrili na novu vanu co nam treba. A ona ze sa nikomu neprosila???

jana_eyre
2. júl 2015

ja byt na tvojom mieste, vobec biomatku nenazyvam matkou, ale len zenou, co ma porodila.. matka je ta, ktora sa o dieta stara s laskou a vychova ho.. urobila si viac, ako si mohla - mna by len stvalo to, ze moja mala sestra vyrasta pri takej zene a pripravovala by som sa na to, ze ak to bude takto pokracovat /zanedbava svoje zdravie/ niekto bude musiet sa o tu malu postarat..

narayan
2. júl 2015

@lelulenka ako by som sa zachovala? ROVNAKO!! .... nič si nevyčítaj, to by si mala ona...

breznica
2. júl 2015

ako by som sa zachovala? ona sa na teba vys.ala keď si bola bábätko a ty toto všetko robíš kvôli čomu?taká osoba ako je tvoja "matka" si zaslúži dobre nakopať a nie sa o ňu starať.čo ona pre teba za celý život urobila okrem toho,že ťa porodila?

lelulenka
autor
2. júl 2015

Keby sa aspon starala ako treba...ale z deti vychovala alkoholikov, ta sestra mala jedine stastie, ze este ako 18r.hned od nich odisla do zahranicia a postavila sa na vlastne nohy, nasla si dobreho muza. A este aj matke chcela pomoct, lebo zivorili a zili z poziciek, vsetko im ona posplacala, vybavila v zahranici pracu, byvanie...a nakoniec ju matka este kade ide ohovara a hanbu jej robia, z roboty ich povyhadzovali kvoli alkoholu, nerespektovaniu...vsetky peniaze minaju na alkohol, cigarety..ja som teraz jej malej vcera komplet cele oblecenie pokupovala, topanky, lebo ju ani von nemozme zobrat, ciste ciganca, kradne uz teraz, klame, v skole vymeskava...sa ma pytala, co to je, ked videla umyvacku riadu, eskalatorov sa boji, lebo to nepozna...ach boze...a este ja som teraz zla.

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulula1990
2. júl 2015

@lelulenka..ja si myslim ze si to neprehnala, len si prosto uvolnila vsetko to, co ta tazilo. Tvoja biologicka matka nie je hodna tvojej lasky, tvojho casu, ani tvojich penazi. Je zbytocne sa nou zaoberat a nicit si s nou zivot..vies ako sa hovori, na kazdeho sa niekde voda vari 🙂 skor by som porozmyslala co s najmladsou dcerou..kam sa podeje ak jej matka nahodou umrie ? Choroby obliciek byvaju zdradne a nebolia, len ked je to naozaj akutne a vtedy sa uz casto krat pomoct neda. Viem o com hovorim, som zdravotna sestra.

lelulenka
autor
2. júl 2015

@lulula1990 ona mala nejaky oblickovy zachvat a sestra ju viezli do nemocnice a lekar povedal, ze v ziadnom pripade by nemala ist domov. Napchala sa ibalginmi, my ked sme prisli po malu, bola v prisernom stave, v bolestiach, len lezala na posteli...a aj tak nie...vsetci sme jej vysli v ustrety, a ona nam este ide klamat do oci, ze ona bola odhodlana, ale lekari ju nechceli prijat. A este ako sa urazila, ked som si pytala nazov oddelenia, meno lekara (nevedela haha), ze "co mi neveris??nevolaj tam, len mi hanbu urobis"...no hnusny podraz od nej. Miesto vdacnosti este ma ohovara, ze som povedala nech zdochne (zdoraznila som, ze jej nic zle neprajem, ale KED zdochne kvoli sprostosti, ani na pohreb nepridem)...tak ze nech, ona ma tam nepotrebuje. A ze sa nemam vyhrazat, ze neuvidi vnucata, lebo ma na to pravo...no to urcite.

brisilda
2. júl 2015

klobuk dole ... ja byt na tvojom mieste tak bio matku ani nenavstevujem ! dotiahla si to naozaj daleko , vidiet , ze rodicia ta slusne vychovali no nic si nevycitaj ! ten kto by sa mal ospravedlnit a citit vinu je tvoja biomatka !

eeffka
2. júl 2015

@lelulenka naco minas energiu na cloveka co ti nikdy v zivote nic nedal? Len zato ze ta porodila? Svojej adoptívnej mame by si mala ruky nohy bozkat ( nevravim ze to nerobis) a nestrkat sa do zadnej casti osobe ktora si nezasluzi ani vidiet fotku tvojich deti.
Existuje nieco ako zdrave sebavedomie a sebaucta a toto tebe chyba. Tej zene nie si nic dlzna, dovi, dopo, zhasla fajka... a co bude s malou nevlastnou sestrou? nuz... mama neumrie tak skoro, to sa neboj, sestra dosiahne 15ky a pri terajsom style zivota ( uz teraz kradne a sprava sa asocialne) bude matka cakatelka...

manzanillaa
2. júl 2015

Teda to je mater☹ Podľa mňa si sa zachovala absolútne správne....naozaj urobila dobre, že Ťa dala na adopciu, lebo Tvoji adoptívny rodičia z Teba vychovali jednu milú, chápajúcu, dobrosrdečnú a slušnú osobnosť🙂

timea7
2. júl 2015

@lelulenka ja by som o takú "matku" ani okom nezavadila, jej život by mi bol totálne ukradnutý.

lelulenka
autor
2. júl 2015

@timea7 ved po vcerajsku je aj mne, fakt necitim absolutne nic, ziadnu lutost ako som sa zachovala, lebo ja som urobila maximum ako jej pomoct. Moj muz mi hovori, ze mu je jedine tych penazi luto, ze sme ich mohli pouzit inak. Ale mne ani tych luto nie je, lebo vdaka tomu ze sa stalo co sa stalo, mi konecne otvorila oci, ze v nej kuska dobra nie je a nemusim mat vycitky svedomia, ze mi je ukradnuta.

natalym
2. júl 2015

@lelulenka Smutné, to čo si povedala sa dá pochopiť. Na matku by som sa vybodla, ale čo tá malá.............

kiki68
2. júl 2015

ako co je to za zenu,nechala Teba ako dieta a mala si jedien stastie,ze si sa dostala k super ludom,co si vazili toho ze maju dietatko konecne. Si predstav ako by to skoncilo keby ostanes kdesi v decaku alebo este horsie adoptivni rodicia by boli zle povahy. Vie toto ked zena spravi ma to u mna prehrane, hlavne ona si narobila dalsie deti a napriek tomu,ze jej pomahate a mate so sestrou vztah (co by mohla byt iba rada) tak zase reaguje uplne zle a vlastne uplne egoisticky.
Radsej sa obrat na adoptivnych rodicov,ti su zasluzia uctu a pozornost,lebo Ta vychovali ako rovneho cloveka.
Myslim,ze ona ako biologicka matka zlyhala na plnej ciare, asi je taka povaha,ale cloveka neprerobis.
Ja by som ju ani nevyhladavala viac. A keby sa nieco stane tak malu si mozete niekto z rodiny vziat a adoptovat.

lelulenka
autor
2. júl 2015

@natalym tiez mi je luto tej malej...pretoze sestra zije u svokrovcov, nie je to ich dom, sice teraz si vybavuju hypoteku na vlastny byt, ale ved tiez maju svoje dieta, chcu druhe a nezarabaju tisice. My tiez mame dve deti. Ti dalsi moji bratia, jeden ma 24 a ked nie je v robote, tak je v liehu a celkovo si myslim, ze je psych.naruseny, agresor. Mladsi ma 17, bol v napravnom centre, zo skoly odisiel, tiez alkohol, drogy. No a otec?ten im umrel pred 8 rokmi na zlyhanie pecene, z celozivotneho abnormalneho alkoholizmu. Matka zije s nejakym divnym muzom, ktory tiez mimo prace si rad vypije s tymi dvoma chlapcami, okrem alkoholu a cigariet nic nepotrebuju. A ja fakt netusim, co by bolo s malou. Moj muz by ani nesuhlasil vziat si ju k nam, je sice mila, je to dieta, ale ozaj taky maly asocialik.

natalym
2. júl 2015

@lelulenka No do riti, ale nemôžeš sa na ňu vykašlať. A nebolo by jej lepšie v DD?

lelulenka
autor
2. júl 2015

@natalym och to nie :/ ako osobne si myslim, ze sestre by srdce nedovolilo ju dat do DD a mne tiez nie. A keby si ju ozaj nemohli vziat oni, asi predsa len by skoncila u nas :/ len by to bolo..no ufff...riesit s nou psychologa urcite ako prvy bod. No zatial je matka na zive...dokedy, bohvie...

luciferkax
2. júl 2015

Kasli na "mamu"...zbytocne stracas enwrgiu aj peniaze

natalym
2. júl 2015

@lelulenka Toto poriešiť dáko. Hm.

tina1991
2. júl 2015

ze nemam k nej ako k matke uctu!!!!....ze sme povinni jej ako deti pomahat... toto nie je tvoja matka (Rastla som v stastnej rodine, moji rodicia mi dali prve posledne - toto je tá tvoja)

ruthike
2. júl 2015

@lelulenka je skvele, ze si sa snazila mat s matkou dobre vztahy. To je dolezite hlavne pre teba, ze si tomu dala sancu. Tvoja sestra ma k matke iny postoj - predsa ju vychovala a je to jej jedina matka, vnima to inac. V takychto situaciach, kde rodic vykazuje znamky znacnej nezrelosti a sebeckosti (na to mala vplyv asi aj jej vychova a jej rodicia a zazemie) moze dieta/deti vyrast s pocitom zodpovednosti za rodica.Vidia aj viac do ich vnutra, tak ich viac lutuju. Ty to nemas tak nastavene, lebo ta nevychovala. Na teba to ocividne vplyva negativne, hnevas sa na nu a irituje ta jej spravanie.
Preto si myslim, zeby si sa od nej mala distancovat, nehovorim ze navzdy, ale na ako dlho to budes potrebovat, snazila si sa, ale doslo to do stadia, ze ta to z vnutra vycuciava a ona nie je schopna uprimnej sebaanalyzy, vies keby bola, asi by jej i tvoj zivot bol iny. Moze ta to cele vysat a nebudes mat energiu na vlastnu rodinu, treba tomu stanovit medze...
Sestre to vysvetli, ale snaz sa byt mierna, proste je to tvoja bio matka, ale ty si bola vychovana inymi ludmi, ktori su ti za rodicov a dali ti lasku a nehu, ktoru si u matky nepoznala. Sestre zbytocne nevycitaj, ze sa dava vyuzivat, ona chuda tomu nevie pimoct, uz je raz tak nastavena, tym zivotom. Ona ani nemoze matku len tak odrezat od seba, to by bolo pre nu sebadestruktivne. Ty si na nu menej naviazana.
To s tou nemocnicou - to je taky sebaklam - ona si odmieta pripustit, ze by bola na tom tak zle, alebo zeby bola tak stara. S tym nic nenarobis. Ak by sa jej stav natolko zhorsil, ze by sa nemohla starat o malu, tak ak mozes tak pomoz - kvoli malej, ale nedaj sa zatiahnut do osobnych konfrontacii s matkou, proste snaz sa ju neriest, sestra sprostredkuje co treba

katrin21
2. júl 2015

@lelulenka hlavne to v sebe spracuj. Urobila si , co si citila... ona tiež robi, co citi. aj ked sa ta vzdala, robila co citila....
Veci treba prijat. netrapit sa.. ona je tam kde je, nechape veci, co chapes ty, skoda energie , nezmenis ju. toto musis prijat.
Nedus hlavne v sebe hnev. Lebo sa zablokujes. Nemusis jej robit poskoka, ani ustupky. Proste ju neries, nechaj tak a rob len veci, co citis SRDCOM. Nie rozumom, Takze nase rady su ti nanic.
Ziadna ti neporadi, co je spravne, lebo my radime len rozumovo, ty musis robit veci tak, ako ich povazujes za dobre, ked v sebe citis, ze je to OK, aj ked to boli, alebo ked ta to naopak tesi.. proste vnutorne sa rozhoduj. nerob rozhodne nic z pomsty, alebo napriek. Len srdcom.

dada07
2. júl 2015

Si uzasna, skvela, bud na seba hrda. Neprehnala si to ..... Kazdy ma pravo na omyl(y) a je fajn, ze mu ludia dokazu odpustit. Ale co je moc je moc.

lelulenka
autor
2. júl 2015

No uplny gol...teraz mi volala sestra..a ze "pisala ti od vcera mama?lebo mne nedviha ani telefon"...vcera totiz matka zautocila prave na sestru, ze ju vyhodi ako psa ked pride, lebo vsetko kvoli nej sa stalo, lebo mi volala aby som dosla po malu!! Darmo som jej vysvetlovala, ze sa o nu boji a chce, aby sa sla liecit. Nie. Este sestra jej vcera volala a matka jej vynadala a aj na mna, ze toto si ona odo mna nezasluzila! Ze mi nikdy neublizila...no uz nemam slov a veru neriesim ju uz. Ja ich sposob zivota nepoznam. Aj mamka s ockom su dnes u nas, pomahaju mi s detmi a su mi psych.oporou, ze oni tusili, ze to takto dopadne, ale nechceli mi branit aby som si potom nieco nevycitala. Vraj je vela veci, co o nej ani neviem a nema vyznam to rozoberat, treba jej zazelat vela stastia a starat sa o svoju vlastnu rodinu. A maju pravdu.

kiki68
2. júl 2015

v 10 rokoch este dieta prevychovas, aj za pomoci psychologov, spec. pedagogov,ale ide to. Cize v tomto veku ak by to islo,tak sa to da zvladnut. Horsie je ked pride do puberty,tam by som uplne chapala ak si na to netrufnete. Ved mate aj svoje ine problemy. Aj tak i fajn clovek, ze sa snazis pomahat. Ja neviema nepomohla by socialka v tomto? aby mala nebola v tak patologickom prostredi?

kiki68
2. júl 2015

@lelulenka dobre,ze mas oporu v adoptivnych rodicoch, uz to ze ich volas mama a ocko svedci o tom,ze su to super ludia, velmi rozumni. Ano nebranili Ti, nemozes sa na nich hnevat,ze by cosi zatajovali. To je velmi dobre. Jasne, musis branit svoju rodinu. Vies nie si prva co stretla bio mamu a takto to dopadlo.Nasa suseda dopadla uplne rovnako. Bio mama nakoniec chcela od nej iba peniaze na alkohol

madlei
2. júl 2015

ťažká situácia, ale...kde do papuče bola celý tvoj život? v psej materi? čo sa teraz búcha do pŕs, že je tvoja matka?
viem, že s ňou dochádzaš do styku kvôli sestre, rodine atď. ALE ber ju len ako osobu...nejakú... ja by som sa nad to na tvojom mieste snažila povzniesť, oberá ťa to o energiu. máš svoj život, dieťa, chlapa... zameraj sa na to. nerieš minulosť, ber ju len ako prežitý fakt, realitu, ktorú nemáš moc zmeniť. nezaťažuj sa výčitkami, zlobou...neuchyľuj sa k nenávisti, zlej energii. každý deň sa teš že svojmu dieťaťu ponúkaš viacej ako tvoja matka ponúkla tebe. teš sa zo života, ži prítomnosťou! chyby druhých nezmeníš, sú to ich životy. odbremeň sa od toho, je to oslobodzujúce. a pamätaj aj vďaka zlým ľudom a zlým skúsenostiam sa posúvame tam kde sme...

vavrenka
2. júl 2015

je mi to naozaj luto.. ano, mohla si volit ine slova, ale konecne si si urobila poriadok.. mono nastal cas, aby si sa zacala starat o seba tak pekne ako doteraz si sa starala o nu. tovja mamina zrejme potrebuje hranice. tie si jej mozno prvy krat v zivote dala.
ucta sa enda vynutit. bude je alebo nie je. Skus jej odpustit, ze sa ta vzdala, vaz si ju za to, ze ta porodila a nesla s tebou na potrat, ale viac si jej naozaj neni dlzna a ani povinna. a ak ju lubis, co je super, z lasky k nej, jej pevne a neoblomne stanov hranice odkial- pokial, i za cenu toho, ze bude urazena a ze ta bude slovne, emocionalne vydierat. teraz sa hlavne postaraj sama o seba a svoje vnutro. mas co dohanat. drzim vam obom palce 😉 tusim si v tom vztahu ty dospela a ona dieta....