Žiarlivosť mi kazí život

lucinka02
21. feb 2011

Ahojte. Chcela by som od vas poradit, co so sebou. Vzdy som bola dost ziarliva, ale to co sa deje v poslednej dobe so mnou je k nevydrzaniu. Je pravdou, ze som si prezila dost bolestivy sedemrocny vztah, kde ma moj priatel niekolkokrat podviedol. Mnohokrat som bola v tom, ze je to moja chyba, ze ma klame, ale uz viem, ze nie je to len v tom. Teraz mam uzasny vztah, vsetko je perfektne, sme skvela rodina, ale v poslednej dobe prepadam neuveritelnej ziarlivosti. Cudujem sa, ze ten moj je este stale so mnou. Vzdy ked sa nad nejakou situaciou spatne zamyslim, tak si nadavam, ze som mohla reagovat uuuplne inak a miernejsie. Ale mna vytacaju smsky a telefonaty od kamosiek, kavicky a podobne. Velmi sa nad tym zamyslam a velmi ma to vsetko znervoznuje. Nemozem dobre spavat, stale som nervozna, ci ma niekde nepodvadza. Prosim poradte mi, kym nestratim toho, koho velmi milujem. Dakujem

macka01
21. feb 2011

ak má ten tvoj priveľa dôverný vzťah s kamoškami,no neviem či by som aj ja nezačala žiarliť,....treba si vyjasniť,či je prečo žiarliť alebo je to len v tvojej hlavičke.Vzťah musí byť založený na dôvere,nie na pochybnostiach a žiarlivosti

ullala
21. feb 2011

tak toto by aj mna znervoznovalo. ja tiez celkom ziarlim, ale sposobil si to sam, neslo sice doslova o neveru, ale chrobaka v hlave mam vdaka tomu co robieval.

burina111
21. feb 2011

@lucinka02 že kávičky s kamoškami, sms..........podľa mňa to nie je normálne....tiež by vo mne hlodalo............... 😒

maggie2
21. feb 2011

@lucinka02 žiarlivosť je nepekná vlastnosť. Odporúčam zájsť za psychológom. Svojou žiarlivosťou môžeš skutočne zničiť si partnerský vzťah.

vodnarky
22. feb 2011

@lucinka02 -zalezi na tom,ako casto sa stretava s tymi kamoskami..pokial je to v norme,ze raz za cas si ide sadnut na kafco,tak by si mala najst odbornu pomoc,ak je to s tebou az take...lebo mne zas nepripada normalne,ze ked sa muz ozeni,tak uz nemoze mat kamaratky...cim viac ho budes "skrtit" tym viac sa ti casom bude vzdialovat...nas tatino ma kamaratov,ale aj kamaratky s ktorymi sa raz za cas stretne...ale ako som spominala na zaciatku je to v norme...neni su to kamosky,co by mu neustale vypisovali a nestretava sa s nimi kazdy tyzden...takze nemam dovod ziarlit,lebo aj ja mam kamaratov...
a persne ako to napisala
@macka01 ....vztah musi byt zalozeny na dovere,lebo inak sa bude len vsetko zhorsovat a tebe to moze prerast cez hlavu...drzim ti palce,nech sa tak nestane... 🙂

veonka
22. feb 2011

@lucinka02 ahoj, tak ja tiež dosť žiarlim na môjho, a on to o mne vie, vie čo mi vadí a snaží sa nedávať mi na to dôvod. Ono možno by to niketo posudzoval z mojej strany za nevhodné, ale ja myslím, že je to otázka tých partnerov aké mantinely si vytýčia sami, čo áno a čo už nie. Takže je to asi ťažko povedať, či je to na mieste alebo nie.
Možno si ale nesieš so sebou niečo z minulého vzťahu a to nie je dobré. Nemôže niesť vinu za to čo ti spravil niekto iný, musí tam byť obojstranná dôvera. Psychológ by ti pomohol vyrovnať sa s predchádzajúcim sklamaním, možno vlastným sebavedomím. Ja mám tiež problém s tým, že si vravím koľkokrát prečo je vlastne so mnou, je veľmi krásny urastený muž, zábavný, o ženy núdzu nemal, mohol si vyberať ... a je so mnou. Keby nechcel, tak by nebol, a ja viem že chce, lebo mi to dáva každý deň najavo a to mi stačí, aby ma to upokojilo.

janus32
22. feb 2011

@lucinka02 ahoj,nemyslim,si ze sa s tebou deje nieco nenormalne,zena väcsinou podvedome citi,ze sa nieco deje a ked samozrejme nevie co,tak znervoznie.Myslim,ze to je aj tvoj pripad.Poznas tie jeho akoze kamosky?mal by byt ten tvoj chlap trosku zdrzanlivejsi,co sa tyka tych sms,kaviciek...

lucinka02
autor
24. feb 2011

@burina111 no ved to, ale mne vadi vlastne to, ze su to zeny, s ktorymi nieco mal v minulosti alebo oni chceli mat nieco s nim a mozno aj chcu :((( a on to nevie pochopit. ja mam tiez kamaratov, ale vsetko su to dlhodobi kamarati a nikdy sme spolu nic nemali... tak ja neviem...

lucinka02
autor
24. feb 2011

@maggie2 som si vedoma, ze pokial ziarlivost prekroci to gro zdravej ziarlivosti moze to byt dost problem. Rozmyslala som nad tym psychologom, aspon mozno pre posilnenie samej seba, ale ani neviem za akym by som sla. Nemate nejake rady ci skusenosti ?

lucinka02
autor
24. feb 2011

@vodnarky nevravim, ze je to kazdy den, len ako som uz spominala, on ma vsetky kamaratky bud byvale frajerky alebo milenky. A to mi naozaj vadi. Ja mam tiez kamaratov, s ktorymi sa stretavam, ale nikdy som s nimi nic nemala. Ja neviem. som z toho zufala. ale neviem komu by sa to pacilo. Ja nevravim, ze mu neverim, naozaj sa velmi snazim mu verit, ale vadi mi ked s nimi nieco riesi. Nechcem ani vediet, co sa deje, ked nie je doma - s kym vola, pise a podobne...

lucinka02
autor
24. feb 2011

@veonka aj mne dava najavo kazdy den, ako nas lubi, viem, ze by urobil pre mna vsetko... ale aj tak sa mi to nezda, aby sa stretaval s byvalymi. Je to zvlastne, lebo mozno prave s nimi uz nikdy nic mat nebude, lebo uz to skusil a nefungovalo to, mozno by to prislo s nejakou novou osobou, ktoru by stretol, co ja viem. aj tak sa mi zda chore, ze nad takym vobec uvazujem :( namiesto toho, aby som sa tesila zo vsetkeho pekneho, no nie ?

lucinka02
autor
24. feb 2011

@janus32 poznam niektore z jeho rozpravania. Lebo ked sme spolu zacinali samozrejme si hovorili uplne vsetko aj taketo veci. Viem, ze niektore ho stale chcu, ine sa ozvu, ked maju krizu vo vztahu... no neviem... viem, ze ja by som mu nikdy takto neublizila, ale neviem, ci aj on mne, i ked to tvrdi. Vravi, ze keby stretol niekoho ineho, s kym mu je lepsie, tak by mi to povedal narovinu, nepodvadzal by ma. Ale pre mna su to slova. Asi som fakt poskvrnena z byvaleho vztahu :(

veonka
24. feb 2011

@lucinka02 no, tak teraz fakt neviem, čo ti povedať. To si predtým nepísala, že tie kamošky sú zároveň bývalky. To by mi teda vadilo riadne a myslím, že to nie je normálne. Je to síce po jednej stránke pekné, že sa dokázali rozísť v dobrom a ostali kamoši, ale na to aby sa pravidelne vyhladávali a stretávali a riešili svoj terajší život a problémy v nových vzťahoch a pod. musia mať podľa mňa aj oni dobrý žalúdok... Ono podľa mňa tebe skôr behá po rozume, že či náhodou to neskúsia spolu znovu, alebo po sebe skrátka len možno fyzicky zatúžia. Ja čo mám teraz môjho priateľa je môj prvý muž a prvý vážny vzťah, zatiaľ čo on má už asi kopec zárezov... no a vždy mi bude vadiť, že tie holky mal, bude mi vždy vrtať v hlave také to primitívne porovnávanie, či a v čím bola tá či tá lepšia, krajšia, dokonalejšia, koľko ich mal len na jednu noc, ... že ja som nie taká pekná ako bola iná, že ju možno viac miloval ako mňa... to sú také blbosti, ale tiež mi to raz za čas príde na rozum a riešim to. Sama v sebe a so sebou. Niekedy mu rypnem.
Ale nestretáva sa s nimi, ani si s nimi nepíše, neudržiava žiaden kontakt. A neviem si predstaviť, že by to robil a ja by som mu to tolerovala. To asi nie. Podľa mňa je to o tom čo som písala, stanoviť vzťahu nejaké tie hranice, veď nič nie je na tom, povedať tomu druhému, toto mi vadí, toto mi ubližuje, takto to necítim....
Ono zasa vyčítať mu, že čo by tie ženy chceli robiť s ním, je zasa o niečom inom. Lebo to ani on sám moc ovplyvniť nejde, pokiaľ im vyslovene nenadbieha. Takých by bolo čo by chceli riešiť s mojim, viem o tom, žiarlim, niekedy kypím, a niekedy sa len pousmejem.
Mne trochu pomôže to, že keď sa nad tým zamyslím, tak v konečnom dôsledku chcem aby bol šťastný. On vie čo mi vadí, takže pokiaľ chce byť so mnou vie kde sú hranice. Pokiaľ si myslí, že bude šťastný s niekým iným, ja mu to prajem. Nech je. Aj bezo mňa. Nechaj zodpovednosť aj na ňom, musí si byť vedomý čo je voči tebe vhodné a čo nie. Naznač mu to ak si tak ešte neurobila.

lucinka02
autor
24. feb 2011

@veonka velmi pekne ti dakujem 🙂 su to povzbudzujuce slova 🙂 my sme mali stanovene hranice, vie, ze mi to vadi, ale nevie to pochopit, pre neho je to uplne normalne a preto z kazdej hadky o tom vychadzam ja ako najvacsi idiot a extrem v ziarlivosti :( vyvrcholilo to tento tyzden v pondelok, ked sme boli trosku pohadany, lebo ho prezvanala nejaka spoluziacka z anglictiny o jedenastej vecer v nedelu, co ma celkom nastvalo. No a na margo toho, kedze som bola trosku nastvana este aj v pondelok mi zavolal, ze ide z prace a zastavi sa za jednou kamoskou - co bola jeho byvala spoluziacka este zo strednej, s ktorou spaval. A ze sa zastavi za nou domov, ale bude tam aj jej sestra s manzelom, mi tvrdil. To som uz vybuchla ako parny hrniec, ci fakt sranduje. Ze chce ist za nou domov. On chcel ist len pokecat, asi preto, ze sme boli pohadani. Snazila som sa mu vysvetlit, ze je to nevhodne, ublizuje mi to. A dobre vedel, ze tento vztah konkretne mu netolerujem a nebudem. A on chcel ist k nej domov. A nevedel ma pochopit, preco tak zurim. Stale na mna utocil, ze mu nedoverujem, ale to ani nebolo o tom, ale ze chcel ist k nej. Toto sa podla mna nerobi a neviem mu to vysvetlit, ze by mal ukoncit svoje "rodinkarske" vztahy s byvalymi milenkami a frajerkami :(

veonka
24. feb 2011

@lucinka02 fúúú a koľko on má vlastne rokov? lebo toto je také čudné...nevie pochopiť, ako čo nevie pochopiť, že ti vadí, že ti zavolá, že ide k inej holke vyplakať sa jej na rameno zatiaľ čo ty ho trebars čakáš doma, a jemu sa domov nechce lebo je tam dusno. To je také detinské utekanie pred problémom ktorý on sám vyrobil... ono ale neviem ako vlastne fungujete- bývate spolu už, či len sa stretáte raz u neho raz u teba? Na tom podľa mňa tiež záleží, lebo kým človek býva sám má väčší pocit slobody (teraz nie v tom zmysle že môže robiť ako hocičo) , keď žijú spolu už je to iné, majú svoju domácnosť, starosť o ňu, sú radi že sú, že je všetko porobené, že majú čas na seba a konečne si kdesi navzájom vyrozprávať čo kde kto... my veľa kamošov nemáme ani ja ani on, v podstate on sa so svojimi prestal úplne stretávať (lebo tak oni hýria ďalej), takže my sme fakt jeden pre druhého, hovoríme si všetko a všetko prežívame spolu. Je si to už inak neviem predstaviť. Nerobíme si zle, proste si seba navzájom vážime, že jeden druhého máme, lebo nikto iný by mu tak dobre nerozumel a nenahradil to, čo on...
Neviem akú máte komunikáciu, či si tiež všetko poviete, pokecáte o tom ako kamoši, lebo to je tiež dôležité, nielen ťuťu muťu, ale aj môcť sa tomu druhému kamarátsky zdôveriť. Myslím, že toto podľa toho čo píšeš asi hľadá niekde inde. Treba si na to asi sadnúť, požiadaj ho, aby to stretávanie obmedzil, ak mu na tebe záleží, pretože ti to ubližuje, ubližuje ti pocit, že je s niekým komu predtým patril... a keď si nevie uvedomiť aké to je, tak mu ty raz zavolaj, že ideš ku kamošovi do bytu... pokecať. Povedz že mu dôveruješ, ale máš pocit že vystavuje vašu lásku moc veľkým skúškam, a ty to nerobíš, pretože ho stratiť nechceš. Prečo to robí potom on?

To je dôležité. A vždy keď ťa niečo rozhodí pomysli si v duchu: buď šťastný. Zaleje ťa krásny pocit a pokoj, hádam sa aj usmeješ, lebo ti tá predstava jeho šťastia urobí radosť. Praješ mu to. A ak ťa on tiež tak miluje ako ty jeho, mal by to priať aj on tebe.

veľa zdaru.

vodnarky
24. feb 2011

@lucinka02 -to co si tu rozpisala,meni celu situaciu..to,ze ide o byvale milenky som predtym nevedela...a navsteva az k nej domov....? 😅 ...tak to by mi urcite prekazalo... 😠 ...a myslim,ze kazdej zalubenej zene...
nebudem ti tu rozpisovat,co mas urobit...to dolezite uz napisala "veonka"...hlavne ries vsetko v klude,aby si z toho zas nevysla ako nejaka hysterka(aj ked je to na roztrhanie sa...)...viem,ze sa to lahko rozprava,ale tazko potlaca,ale ukaz mu,ze ma pri sebe rozumnu zenu,ktora uz nebude hystercit,ale snazit sa zacat o vsetkom rozpravat...drzim ti palce... 😉

juraj17
25. feb 2011

Ja to zjednoduším. Ty keby si sa stretla s bývalým, tak sa sním automaticky vyspíš?

juraj17
25. feb 2011

Stále hovoríte o tom aby to videl partner z vašej strany. Skúste sa na to pozrieť z jeho strany.

andysok
25. feb 2011

@juraj17 juraj ci ty len aj budeš Jurajom.......

lodgermaniacka
25. feb 2011

@lucinka02 nehnevaj sa, ale ja by som radšej nemala žiadny vzťah, ako taký, ako máš ty 😒 nie je tvoj "priatel" trošku zakomplexovany a potrebuje si stale dokazovať aky je žiadany? Z takých chlapov mi je na grc 😠 tvojmu malemu pomôže, že si stale smutna a hlavou niekde inde? stoji ti to všetko za to?

martija
25. feb 2011

neda mi nezareagovat @lucinka02 , nestojim na niciej strane,lebo do veci nevidim samozrejme,ale ved on ti vlastne neklame! keby chcel robit nieco nekale, tak ti povie,ze ide na pivo s kamosom,prip. zostane dlhsie v praci akoze a moze si to v kklude bez hadok uzit s inou. On ti ale povie pravdu - tam bude skor problem asi inde, podla mna, asi chce ti ublizovat,alebo ta skusa,alebo co.....

janus32
25. feb 2011

@martija Ahoj,ja len tolko,ze niektori chlapi su majstrami v klamani a mali by dostat nobelovu cenu za klamanie 😖 Moj byvaly konkurenciu urcite nema-takze aj z vlastnej skusenosti viem,co niektore typky dokazu-bohuzial 😠

lucinka02
autor
7. mar 2011

@veonka ahoj 🙂 on ma 24 rokov, ja som od neho starsia. a byvame spolu, ved aj s detickami. Ono je to zvlastne a prave preto to velmi nechapem, lebo my sa rozpravame o vsetkom, teda mohli by sme sa samozrejme aj viac, ale ako ludia, kamarati a partneri si v komunikacii velmi rozumieme, az na tento "detail". Ale prave minuly tyzden sme mali celkom dobry rozhovor, lebo proste som dospela do chvile, kedy som si uz povedala stop. A narovinu som mu povedala, ze nechcem byt v takomto vztahu a mam pocit, ze mu aspon ulomcek toho docvakol. Nechcel pripustit myslienku, ze zahodime nas vztah, ked si tak rozumieme. Snazila som sa mu vysvetlit, ze ja sa trapim, on sa trapi, lebo stale sa na neho za nieco hnevam, ze to nema vyznam. Ale on nie a nie a nie, ze musime bojovat. :D takze nechcel ma pustit zo svojho zivota a som zvedava, kolko mu to uvedomenie sa vydrzi :DDD dufam, ze naveky. 🙂))

lucinka02
autor
7. mar 2011

@vodnarky dakujem :D naozaj sa snazim brat niektore veci s odstupom. Ale ako som pisala veonke, minuly tyzden bol celkom zlomovy, tak som zvedava, kolko mu to vydrzi :D

lucinka02
autor
7. mar 2011

@juraj17 vzdy sa pozeram na veci z oboch stran. nechcem nikoho obmedzovat. ja sa so svojimi byvalymi nestretavam.

lucinka02
autor
7. mar 2011

@lodgermaniacka presne to som mu povedala v pondelok, ze ja takyto vztah nechcem. Tak uvidime, ci sa naozaj uvedomil alebo nie :D posledna sanca !

evinka2311
7. mar 2011

ja mam taku skusenost,ze co mi ozaj vrtalo v hlave v tejto suvisloti a co ma stvalo....sa ukazalo,ako hola pravda...doveruj,ale preveruj.
poradila by som akurat to,ze ak nemas pravdu ozaj v rukach,na nic ho vopred neupozornuj

evinka2311
7. mar 2011

@lucinka02
no uprimne....ja som mala cely nas vztah podkladane,aka som ziarliva a mam ist za psychologm.nakoniec to skoncilo tak,ze som pravdu mala,aj ked to vsetko bolo len jednostranne a druha strana to neopatovala.ale za to som sa dozvedela veci,ktore som o nom ani netusila.a dnes som stastne rozvedena...
ja neviem,nesla by som za psychologom,netreba to zvalovat len na tvoju stranu

tatiana1985
7. mar 2011

@lucinka02
ak su to byvale a stretava sa s nimi... 😅 😅
nechcem ta zneistit uz viac ako si...ale to nie je normalne... z vlastnej skusenosti viem, ako koncia taketo kavickove stretnutia... a ze prezvanala o 11 vnoci??? 😒 😒
no podla mna fakt : doveruj, ale preveruj 🙂 🙂

lucinka02
autor
7. mar 2011

@evinka2311 🙂 ja som presvedcena o tom, ze mam pravdu, a dufam, ze to konecne pochopil aj on. Ja budem samozrejme tiez na sebe pracovat tym, ze niekedy by som mohla reagovat trosku inak a miernejsie :D