Ženy, ktoré majú muža hasiča

suikatka1
21. máj 2022

Ahojte🙂
Nájde sa tu žena, maminka, priateľka ktorá má muža hasiča?
Chcela by som sa niečo opýtať.
Ďakujem🙂

evkamotka
21. máj 2022

Ved sa opytaj

suikatka1
autor
21. máj 2022

@evkamotka a máš muža hasiča?

gir
21. máj 2022

Nech sa páči, pýtaj sa.

suikatka1
autor
21. máj 2022

@gir ďakujem, nevieš sa opýtať muža, že do koľkých rokov sa môže urobiť odbor hasič? Neviem sa dopátrať na googli. Drahý má chrobáka v hlavne, že by rád urobil odbor len možno je to smiešne ale ma 42 rokov Podporoval ma pri mojej práci a chcem aspoň skúsiť sa povypytovat ci sa to dá alebo nie, či ten odbor môže urobiť popri druhej práci.

jana005
21. máj 2022

@suikatka1 ahoj,ja nemám muža hasiča, ale kamarát je hasič a ak si dobre pamätám,tak do 38 alebo do 39tky.
Len to neviem na sto percent,tak to neber ako istotu,počkaj,čo ti tu napíšu dievčatá

suikatka1
autor
21. máj 2022

@jana005 Ďakujem ti, počkám a uvidíme🙂možno je to smiešne a človek sa zamysli ze co to nespravil skôr, len keď bol malý nik ho nepodporoval a včera sa mi vyrozprával, že keby sa dalo tak by rád urobil odbor, lebo co robí to ho baví ale neni to ono.

jana005
21. máj 2022

@suikatka1 veď to,že človek niekedy až neskoro zistí, čo ho baví.
Ináč na nete som nenašla vekové obmedzenie,tak možno si len zle pamätám.
Držím prsty,nech sa mu to splní a bude z neho dobrý hasič

suikatka1
autor
21. máj 2022

@jana005 Ďakujem ti, idem ešte viac googlit🙂poprípade niekam napíšem eimal, či ma vedie informovať, ako on hneď to zakecal, že je už starý na to, ale mne to nedalo a poznám ho, že keby sa dalo urobiť odbor on by sa na to pripravil na 100percent. Možno ho mrzí jeho plat, a ze ma len ucniacku školu a keď máme dcérku tak ho teraz trklo, že sa mal učiť lepšie. Ale to zas som mu povedala, že to neni len jeho vina, mali ho podporovať v tom co chcel a nie dat na ucniaka lebo "na iné by si nemal".
Prepáč, trosku som sa vykecala😂

vilma7
21. máj 2022

Napísala by som rovno hasičom, tí ti dajú najpresnejšie informácie.

suikatka1
autor
21. máj 2022

@vilma7 ďakujem🙂

evkamotka
21. máj 2022

Ak chce pracovať ako hasic, nepotrebuje na to strednu ani vysokú skolu hasičskú (poziarnu ochranu). Musi spravit "len"fyzicke skusky, psychotesty a pohovor. Hasici maju rozne skoly, niektori uplne nesuvisiace typu kuchar čašník. Ak ho vezmu, hasici ho poslu (okrem ineho) na skolenia do ziliny. Konkurencna vyhoda oproti inym uchadzacom je vodicak C

suikatka1
autor
21. máj 2022

@evkamotka a treba vodičky preukaz? Keďže on nemá, ak dobre chápem tak to nemôže urobiť popri práci, dat výpoveď a potom ak by ho vzali tak pôjde na školenie do Žiliny? My sme z Galanty, tak idem im tu napísať ze aký je postup🙂ďakujem ti🙂

evkamotka
21. máj 2022

@suikatka1 ked nema vodicak, je to dost velke minus :( ako sa dostane obrovskou cisternou k zasahu? Na smene su zvycajne 8mi hasiči a na bezny vyjazd idu 3ja z nich. Museli by vzdy kalkulovat, ze nie je sofer a aby bol v skupine s takym, co vodicak ma. Vzdy na pohovore uprednostnia s vodicakom a to nie len obycajnym B, ale najlepsie C. Dostat sa zasahovym vozidlom na miesto zasahu je pre hasičov dolezite. Oni nemaju separe soferov, na zasahy sa vozia tymi autami sami.
Do tej Ziliny by chodil nejakych 10 týždňov na tyzdnovky, je tam skoliace stredisko pre cele Slovensko. Aj z Galanty. Ale to az ked by ho vzali

suikatka1
autor
21. máj 2022

@evkamotka ďakujem ti, skúsim im napísať a napíšem aj to, že nemá vodičak aby s tým rátali, či by ho zobrali... Je tu viac minusov ale za skúšku nič nedám, lebo keď pôjde do Žiliny to musím ja prácu ináč vyriešiť ale to by sme skĺbili, však stále sa dá nájsť riešenie🙂

skeblicka77
21. máj 2022

Môj syn je dobrovoľný hasič, ešte chodí do školy-tiež na ucnovku, počíta s tým, že bude robiť ešte nadstavbu, aby mal maturitu, ale on chce byť časom profesionál a hovorí mi, že musí mať maturitu a vodičak na C, bez toho vraj už neberú, dosť sa pohybuje medzi hasicmi, tak predpokladám, že info ma správne.

evkamotka
21. máj 2022

@suikatka1 skor by som na to sla stylom, ze nema vodicak, ale velmi rad si ho co najskor urobi, ak by to malo byt prekazkou prijatia 🙂

evkamotka
21. máj 2022

@skeblicka77
@suikatka1
Ano maturita je tiez podmienkou

gir
21. máj 2022

@suikatka1 žiadne vekové obmedzenie nie je

gir
21. máj 2022

@suikatka1 vodičský preukaz, nie je podmienkou prijatia do zboru. Hlavne sa tam dostať, absolvuje základný výcvik v Považskom Chlmci a potom podľa zaradenia bude absolvovať ďalšie školenia a výcviky.

suikatka1
autor
21. máj 2022

@evkamotka však toto,skúsim tak, on už rozmýšľal nad vodičakom, len ja som otehotnela a teraz ma mala 3 roky, tak mne sa konečne rozbehla práca síce zatiaľ na polovičný kým mala nepôjde do škôlky a potom už vieme peniažky odložiť na vodičský🙂

suikatka1
autor
21. máj 2022

@evkamotka achhh ďalší háčik, on ma ucnovku z Čiech (keď bol malý tam bývali) ale nedokončenu, papiere by som mohla elektronický vypýtat zo školy.... Nooo skôr ho asi pošlem osobne sa poinformovať🙂

evkamotka
21. máj 2022

@suikatka1 nema maturitu? Ten vodicak C nie je neprestrielna podmienka pokial viem, ale ak ho iny uchadzac bude mat, hadaj, koho vyberu

skeblicka77
21. máj 2022

@gir keď si majú vybrať medzitým tými čo vp ma alebo nie, je jasne, koho si vyberú. Zasa netahajme medové motuzy popod nos autorke. 42 chlap bez maturity, vodičaku, no skôr ho do zboru nevezmu ako áno. Myslím, že robia aj psychotesty.

gir
21. máj 2022

@skeblicka77 to nie je ťahanie medových motúzov, to sú fakty. Základ je sa tam dostať.

skeblicka77
21. máj 2022

@gir bez maturity sa tam nedostane, píše ze ma ucnovku v Čechách - neukončenú 🤷‍♀️

gir
21. máj 2022

V ďalších príspevkoch čítam, že nemá maturitu. Ale to je podmienka.

gir
21. máj 2022

@skeblicka77 až teras som prečítala, že nemá maturitu. Neukonečná učňovka je de facto základné vzdelanie. Ani ho nezaradia k uchádzačom.

kristin00062
21. máj 2022

@gir Dobrý deň, viem že je táto otázka úplne od veci ale ak máte muža/ priateľa hasiča, mala by som otázku aj na neho, ak smiem. V pondelok išiel priateľ variť a rozpálil v hrnci olej, že si ide nakrájať cibuľu. Za pár minút na mňa kričí, že horí celý hrniec. Samozrejme, že hneď vypukla panika, ale za pár minút som oheň udusila uterákom. Lenže sa nám tým zadymil komplet celý byt, ale ako hnusne. Mne bolo ešte do štvrtka zle ako som sa toho nadýchala, stále to tu cítim a mám pocit že nám obom nejak nie je úplne dobre. Zamenila som si prášky na čistenie riadu s práškom na riady, nakoľko bol pripálený. Ale hrniec bol úplne čistý keď som ho doumývala - mohlo by to mať súvis?
Myslíte že môžeme mať doma nejaké výpary/ splodiny, ktoré nám nerobia dobre? Vetrám už piaty deň, všetko som umyla, prala atď… Ďakujem za odpoveď 😞

gir
21. máj 2022

@kristin00062 splodiny horenia tam už nemáte. Muž vraví, že to bude ešte cítiť, tak ako napríklad byt, v ktorom sa fajčí,že je všetko nasiaknuté cigaretovým dymom. Jedine riešenie je vymaľovať.

kristin00062
21. máj 2022

@gir Dobre, už som troška kľudnejšia, asi to budeme musieť premaľovať, presne ako píšete. Ďakujem Vám za ochotu a manželovi za radu.