Záleží mu na mne?

monita662
23. máj 2017

Ahojte ...pisem v mene kamaratky kedze ona nema vytvoreny nick.Jej problem spociva vtom,ze ma priatela sktorym je 8 rokov maju 3 rocnu dceru ziju spolu...krasny par...rozpravkovy ....az nato ze proste jej nedava najavo city ....nepohladka neobjime nepovie ze ju lubi ..ani len obcas ...ked sa ho to spyta jeho odpoved je samozrejme : jasne lubim ta ked sa nieco zmeni dam ti vedet....dalsi probem u nich ked ma ona meniny narodenniny den zien den matiek vianoce....nikdy jej nekupi nic ...ani kvet...ziadny dar...lebo zabudne (ano chlapi su taki) ale ja si myslim ze existuju pripomienky v telefone) ..v domacnosti jej len obcas pomoze ...aj to musi mat naladu....zacina ju to strasne trapit ...ma pocit ze ju nelubi ..ze mu na nej nezalezi absolutne ...lebo ze co je to za chlapa ked si ani raz nespomene a nikdy ju nicim nepotesi ...len tak ...z mojho hladiska je typ chlapa (ako ho ja poznam) ze on robi prenich maximum....vela pracuje aby mali vsetko...ale to je naozaj vsetko...nic viac nespravi lebo je ''unaveny'' jej muz nepije nechodi von ..z roboty domov a je doma snimi a venuje sa svojej dcere ale zabuda na svoju zenu sami zda ...ked som sa ho nato spytala ze preco ju niecim nepotesi tak mi povedal ze ved dvam jej vsetky peniaze ..ban,kartu ma u seba nech si kupi ...hovorim mu ano to je krasne ale ona potrebuje citit odteba ze ju mas rad ...ze si cenis co preteba robi ze ti vytvara pocit domova...zostal ticho ..som si myslela ze potom sa vzschopi a pojde jej daco kupit ale nic ....co myslite? ma ju rad?

dominika6
23. máj 2017

@monita662
nech si žijú ako chcú,teba nech to netrápi..ona si vybrala tak nech si to rieši..každý má čo si zaslúži a vyberie ..
môžeš ju iba vypočuť nič viac..

magmolatus
23. máj 2017

@monita662
Nie je to v tvojej kompetencii riešiť ich vzťah.
Aj tak nechápem k čomu by ti bola odpoveď áno alebo nie. K čomu by ti to bolo.
Ak to chce riešiť a nevedia si sami pomocť, nech idú do manželskej poradne a hotovo.

Ak sa im budeš ty do toho moc angažovať, tak z toho vyjdeš ty najhoršie, tak to totižto býva zvykom.

emilia25
23. máj 2017

Inac takato velmi podobna diskusia tu uz bola a nebolo to davno.a radim treba aby mu ona povedala co citi ako sa citi treba len komunikovat nielen sa opytat mas ma rad.ale treba mu to povedat ze to potrebuje pocut casto aj kazdy den povedat mu prosim ta umy riad ja idem kupat maleho malu.prosim ta povysavaj pozametaj ja idem urobit toto. Proste je to vsetko len o tej komunikacii nic viac a nic menej.lenze ona si to radsej urobi sama ako by ho mala o nieco poprosit a potom to tak dopada.toto robia vela zien chybu a potom kade chodia sa len stazuju akeho maju neschopneho muza.pritom by stacilo slovko prosim ta....

magmolatus
23. máj 2017

@emilia25
Časť mužov s tým nemá problém, časť to aj tak nespraví.

Na druhej strane, napr u nás bola tiež situácia, ked som mal vela práce a fakt som nestíhal absolutne nič. Keď sa manželka posťažovala že nestíha ja je to ho veľa, návrh z mojej strany prišiel, že nech povie čo treba a zariadim, spravím. Ale už tým zvykom zo svojho zabehnutého rytmu, sa ma spýtala, že kedy to chcem asi tak stíhať, keď chodím domov neskoro.

Takze ono je to vždy chyba na oboch stranách.

emilia25
23. máj 2017

A este deti ucime hned od malinka slovicka nech sa paci prosim dakujem tieto slovicka by mali bezne pouzivat aj rodicia medzi sebou.ale na to tiez zabudaju.

emilia25
23. máj 2017

@magmolatus ano je to chyba oboch.ale po vecsine si zeny myslia ze chlap dokaze citat myslienky a ze ho to sameho napadne.a ked obaja nestihaju tak sa to nespravi urobi sa to ked bude cas pokial to moc nehori.tam si tiez aj v povinostiach musia urcit priority co treba ako prve urobit.

snehuuulienka
23. máj 2017

@monita662 neviem prečo,ale mám pocit,že píšeš za seba,nie za Tvoju kamarátku....je problem vytvoriť si dnes nový nick?veď aj Ty si ho mohla dobrej kamoške vytvoriť,či čo nemá azda prístup k netu???😀

K Tvojej otázke: komunikácia,a ešte raz komunikácia....chcem od Teba to a to,peniaze mi nestačia,pokiaľ mi neprejavujes Tvoje city asi ich začnem hľadať inde atď...
Treba mi pomôcť s tým a tym

papulienka48
23. máj 2017

Môj ocino bol tiež takýto, teda vlastne kedysi bola väčšina chlapov takýchto, že chodili do práce a domácnosť veľmi neriešili, ženu sem tam chytili doma za ruku alebo za rameno, príležitostne nejaká malá pusa ale inak nič. Teraz je už tak trošku rozšírené, že aj chlapi prejavujú city viac ako doteraz ale nie každý to robí. Záleží to aj od výchovy ak to on doma nevidel, že by jeho otec pred ním hovoril jeho mamine, že ju ľúbi a mojkal a ju podobne tak jemu to tiež nemusí prísť prirodzené a preto to nerobí

mischelin89
23. máj 2017

@monita662 Ja som extremne mojkavy typ,stale sa chcem laskat, objimat, pusinkovat. A tiez som mala frajera (vlastne vzdy), co proste na to nebol. Popravde to casom kazdemu lezie na nervy :D Mal ma rad, bol ku mne dobry, ale ked opadla faza zamilovanosti, stacilo mu objat ma raz za den. Ked som sa s nim o tom bavila, ze mi je to malo...tak sa na par dni premohol, snazil sa kvoli mne a potom sa veci vratili do starych kolaji...ale popravde, ked ta niekto objime, lebo chce a ked ta niekto objime lebo ty chces, je to sakra rozdiel...

Kolko aktivit vyvija ona? Muz pozera telku, sup mu na kolena a pritulim sa, odchadza do prace, idem za nim ku dveram, objimem ho, chcem, aby nieco urobil, polozim mu hlavu na plece a urobim na neho oci, zoberiem malu a ideme tatinka vystiskat spolu, ako ho lubime, je mi smutno, idem ho objat a poviem zlatko ty si taky super, tvoje objatie ma vzdy utesi, tvoja pusa zdvihne naladu. Pochybujem, ze pri tychto situaciach dotyk neopatuje...treba si pomoct, ako sa da 🙂 vlastne si to stale pytas, ale prijemnejsie, zensky,nenasilne a on ma pocit ze to robi lebo chce on a nieze nie je jeho spravanie uspokojive :D a efekt je prijemny pre oboch, aj mu trosku ego pohladkas 🙂

Ja som to vyriesila tak, ze som si nasla muza, co je taky mojkavy ako ja. Tazko uverit, ze existuje. :D A nedelu sme isli cez mesto a zachytili sme asi desat semaforov na cervenej a na kazdom sme sa pritulili. Ked som si to uvedomila, dost som sa na tom smiala.

Myslim, ze v tomto pripade je lahsie zmenit sam seba a svoj postoj ako druheho cloveka (kedze predpokladam, ze skrz malu sa nebudu cez takuto vec rozchadzat a hladat nieco viac vyhovujuce)

Cize navrhujem lahku a nikomu neublizujucu manipulaciu :D

marse
23. máj 2017

to musi vediet on ci ju ma rad...

mozno k tomu nebol vedený davat najavo city...

ked pracuje, nek*rvi sa, nebije ju, neni alkoholik, tak je super. a v tom to jedine rozhovor, vecer sadnut a nech mu normalne racionalne vysvetli co jej chýba a ci by sa nemohli pokusit to zmenit... ale normalne, ziadne vylevy ani vyhrazky, vydierania...

bud sa daco zmeni, alebo to prijme a nauci sa s tým zit...

a zit sa s tým da... mam takých svokrovcov a bezproblemov... ziju spolu vyse 30 rokov, a spokojnost..

moni244
23. máj 2017

Vedela, aky je, musel takyto byt od zaciatku, tak nech sa nestazuje, co si myslela, ze dietatom ho zmeni? Ze mu dojde? Je taky aky je a nezmeni ho.

vilma7
23. máj 2017

Ako to už spomínané bolo, každý prejavuje lásku ináč a dotyčný pán už tebou spomínanými spôsobmi-postará sa finančne o rodinu, nevymetá krčmi ale stará sa o malú a ak je kamoška na materskej, tak domácnosť by mohla zmáknuť kým je priateľ v práci a potom majú čas len a len pre seba všetci 3-ja. Čo sa už také nedá dnes stihnúť pri práčkach, robotick.vysávači či bez neho, umývačke riadu...ak nestíha navariť, nech si spolu navaria večer na druhý deň a riady snáď stihne umyť. Žehliť a oknä umývať nemusí denne a nakoniec, tá domácnosť predsa nemusí byť tip-top. Alebo?

monita662
autor
23. máj 2017

uplne svami suhlasim ...a podotykam naozaj nejde omna 🙂 a nie nestaram sa do ich zivota ani sa dotoho neangazujem viac ako treba 🙂 ale kedze sme skoro ako sestry a pozname sa od plienok rozpravame a rozoberame spolu vsetko ...jej muz je naozaj zodpovedny clovek ..takeho ako je on je tazke najst ... (vravim ja) ...pokial viem uz x-krat mu povedala co ju trapi ...tu nejde ani tak o domacnost ze nepomoze lebo to spravi ona sama lebo je doma este ...tu ide skor oto ze nie je schopny ju aspon na jej sviatok niecim prekvapit potesit a aspon vtedy jej dat najavo ze ju ma rad ...aj ona tvrdi ze nemusi kazdy den skakat okolo nej ...ale aspon na tej sviatok sa posnazit povedat dat kvet .....tiez jej vravim ze komunikovat treba aj sa snazi ale jeho odpoved na vsetko je : ok bude tak ako chces ..ok spravim to...ok pojdeme ...atd atd ..tak teda dakujeme na nazory boli sme len zvedave ako to vidite vy ...@mischelin89 @snehuuulienka @magmolatus

dzjanetta
23. máj 2017

Ahojte...baby/chlapi...myslím, že mojho kamaráta bolí zub...myslíte si že ho bolí????...😂..ja niekedy odpadávam z týchto ,,OTÁZOK,,

marse
23. máj 2017

@dzjanetta lebo niektore na MK vedia odpoved na všetko 😀

dzjanetta
23. máj 2017

@marse ja zas myslím skor, že niektoré nevedia odpoveď ani na to či vôbec chcú vedieť odpoveď😂😉

0silvia0
23. máj 2017

@monita662 pozri sa, toto je vzťah niekoho iného. My ťažko vidíme do ich manželskej intimity a ich vzťahu. Tu nejde o to, dožadovať sa kvetiniek a bonboniér na sviatky. My nevieme ako sa ona k nemu správa, či im funguje všetko čo im fungovať má, či sa spolu rozprávajú, trávia čas, smejú sa... My dotyčného nepoznáme, nevieme aký bol predtým a či sa niečo u nich zmenilo. Nevieme akým štýlom ona s ním komunikuje a či jemu sú mu jej dotyky vôbec príjemné. To je kopa drobností, na ktorých dosť záleží. Jeho zodpovednosť k rodine je chvályhodná, ale to nevypovedá o vnútornej kvalite ich vzťahu.

snehuuulienka
23. máj 2017

@monita662
prikláňam sa k nazoru @0silvia0 ,zodpovednost je jedna vec,to je pekné,ak je zodpovedný,ale ak medzi partnermi prevlada chlad:-chýbajú dotyky,pozornosť,objatie,o čom je takýto partnerský vzťah ????....

renirv
23. máj 2017

musel byt taky aj pred tym no :/ mozno si to mala trosku lepsie premysliet ci s nim chce byt pred ako si spavili dieta ked je taka, ze to potrebuje aby jej to aj niekedy povedal alebo ukazal tak sa s nim jedine skusit porozpravat ale neviem ci to bude na nieco dobre. ale treba skusit spravit kompromis netreba cakat, ze ju hned zacne stiskat a neviem co dalsie. postupne sa k tomu prepracuje

vilma7
23. máj 2017

A čo to ubralo na intenzite, alebo také vyznanie dotyčný nepreferuje už 8 rokov a už jej to začína vadiť? Riešiť by to mala hlavne ona a s ním doma, nie cez kamošku na MK. Alebo bude spokojná keď jej všetci odpíšeme, Jasné že záleží, a vec vybavená? Tiež žasnem na čo všetko má MK odpoveď, pomaly lepšie ako google 😉

libawet
23. máj 2017

@monita662 Ty nejako veľmi vidíš do ich vzťahu, až je to divné.....časom aj tá najväčšia láska vyprchá a mení sa na zvyk, časom aj stereotyp, ak sa vzťah " neživí", napr. spoločnými záujmami, koníčkami...nič nie je len tak, na všetkom treba pracovať a je to na oboch stranách.

marse
23. máj 2017

a ta tvoja kamoska, ked je doma...je to ta typicka mamina v teplakoch? ci sa aj o seba stara , aby bola pre muza zaujimava? ono je to mozno malichernost ale aj to je ista stranka muzovho zaujmu

monita662
autor
23. máj 2017

preboha zeny ...tu uz fakt sa nemoze nikto nic opytat lebo hned je napadnuty a zblbnuty ze dava primitivne otazky ,,,preboha co vam je natom cudne ? sme kamaratky rozpravame a rozoberame vsetko ...ano vidim do ich vztahu velmi tak ako ona do mojho ...trapi ju to a bola zvedava aj na iny nazor okrem mojho ..tak jej vravim sak napiseme sem ..a co je ztoho nakonec ? toto ako fakt dakujem za nu ...odpoved na ktoru bola zvedava bola len taka ako bolo par napisanych ..komunikacia bla bla bla ..to co aj vie v podstate...a vety typu : mi to odkial mame vediet? nevidime do ich vztahu bla bla to si prosim odpuste ...to by kazdy mohol toto napisat..bola zvedava len na nazor nic viac a ked ktomu niekto nevie napisat nieco inteligentne a podporit nech preklikne spet a nech nereaguje

mandala77
23. máj 2017

@monita662 nechápem, čo sa ešte ideš pohoršovať.
Založíš diskusiu v mene kamarátky, nemáš sa čo čudovať komentárom.
Kamarátka si nevie založiť nick a spýtať sa sama, potrebuje sprostredkovateľku?
Diskusie za kamarátku sú nedôveryhodné. Keby sa pýtala sama za seba, aj komentáre by tomu zodpovedali. Tak sa ukľudni.

mamutka
23. máj 2017

@monita662 ak chceš nejakú jasnú odpoved, prečo nie? Ak muž žene nedá ani malý darček na Vianoce, tak ju má na haku a nelubi ju. Ak ani čokoládu na deň matiek či žien, to isté, tie sviatky sa nedajú nevšimnúť. Jemu stačí, ze rodina funguje, dieťa je opatrene, domácnosť čistá, inak ma na haku. Je mu lepšie ako za slobodna, inak žiť nevie a nepotrebuje. Toľko chladný externý a povrchný opis. Viac tu neziskas, nech ho dotiahne do manželskej poradne. Nevieme ani aká je ona, ak si to nepisala, kým tukam. Ako ho oslovuje, ako s ním hovorí, ako sa ona o seba stará, či mu doma len nelamentuje, ze ja zavreta doma, pribrala, nemá kariéru..... Z niečoho jeho chlad možno vyplýva. Tu poradňu by mohli skúsiť

marse
24. máj 2017

@monita662 nehnevaj sa ale na primitivne otazky, primitivne odpovede... mne to pride ako spravanie 16 rocných báb. Je dospela a svojpravna.. Ja byt jej chlapom a zistim ze takto sa pýta po forach ci mu na nej zalezi tak si tukam na čelo.

My tu nepozname ju a nie este jeho, nezijeme s nimi, nevieme ako sa k sebe spravaju, akých su povah...a tiez pozname len jeden pohlad jej/tvoj... kazda minca ma dve strany...

ak bol taký vzdy tak uz s tym nepohne... chlap je tvor pohodlný a nerad robi zmeny...
ak bol taky a zmenil sa tak hladam pricinu.... v sebe, v nom, vo vztahu... ale tu sa nedozvie od cudzich zien na fore 😉

a zase si povedzme , že zamilovanost, mojkanie , objimacky su vo vacsej miere na zaciatku vztahu, viacmenej to ochladne alebo klesne vzdy u kazdeho...

a co sa týka sviatkov...no bohuzial ked niektoremu chlapovi nenapovies tak si jednoducho nespomenie, niektorým na to chýba chromozom... mam takeho doma a zijeme zplne normalne uz skoro 14 rokov a da sa to... na narodeniny nezabudne to je pravda ale ine datumy neriesi... vsetký datumy mam na starosti ja a vzdy mu to s predstihom 1-2 dni pripomeniem.. zmierila som sa s tym.
Valentín neslavime, den matiek je u nas iba o detoch a ich prekvapeniach, a vyrocia riesime vecerou.

Ale osobne pre mna sa vztah nezaklada na tych materialných maličkostiach a prekvapeniach, pre mna maju vacsiu hodnotu to čo pre mna vykonava, o tej istote co mi dava a pocite bezpecia, zazemia a rodiny.. A to tiez mi vnutri v dome nepomože, interier je moj, exterier jeho.. Deti su spolocne 😀

Mozem ja okaslať cele romanticke gesta, ked vidim, ako sa jasi s detmi na trampoline, ako mi dolieva vodu do ostrekovaca, ako dotahuje brzdy na bike len aby som sa nedorazila...

Nech da kamoška hlavu hore, lebo vzdy moze byt aj horsie 👍

monita662
autor
24. máj 2017

ja sa nepohorsujem na nikym a nicim ...keby sem ona napisala skoncilo by to uplne rovnako...primitivna otazka-primitivna odpoved...lebo zle bola naformulovana otazka (prepacte za neschopnost-kazdy je dokonaly len ja nie)rychlo sme to pisali....nikto snimi nezije-nikto do nich nevidi-kazda minca ma 2strany....stacilo sa opytat par veci ako sa chova ona k nemu atd adt.preto bola vytvorena diskusia aby sa to rozoberalo...ale ved v pohode nic sa nedeje 🙂
@mandala77
@marse

moonlight1210
24. máj 2017

@monita662 nech sa aj kamaratka zamysli nad opacnym polom tejto situacie.
Keby nemala co jest, bola by vdacna za kusoch uschnuteho chleba.
keby mala chlieb kazdy den, tak na uschnuty kusok bude pozerat nespokojne.

vsetko je relativne.

ma pravo, aby ho poziadala, aby jej prejavoval lasku aj inak ako starostlivostou o zazemie (zaraba), ale na druhej strane sa musi zamysliet nad tym, aby z toho neurobila svoju vnutornu dramu (z komara slona).

lebo lahko moze sklznut k zamene 80 za 20 (ked mas 80% toho, co potrebujes od svojho partnera a stane sa to pre teba samozrejmost. potom zrazu zacnes postupne vidiet tych 20% ako najdolezitejsiu vec v zivote. a su ludia, ktori tu potrebu 20% tak zvelicia, ze kvoli nej zamenia partnera za toho, co im dava tych 20%. ale obvykle potom zistia, ze tych 20% bez tych 80% vobec nefunguje, a ze zijuc si predtym v pohodli tych 80%, dolezitost tych 20% umelo vnutorne zvelicili a ani si to neuvedomili. takze vytrestali seba samych.)

v com ale mozes pomoct ty, kedze ste ako sestry a dobre sa poznate. ak jej naozaj ide len o tie sviatky a ty mas na jej muza cislo, posli mu v kazdy den jej sviatku, ci ich nejakeho vyrocia (predpokladam, ze poznas vsetky datumy) smsku s pripomienkou, aby jej nieco kupil. a samozrejme aby tu sms zmazal, nech ju ona nenajde. aby to takto nepokazil.
alebo mu porad, nech si nastavi pripomienky do telefonu.
ak nevie, co by jej kupil, tak nech to vezme aspon tak vseobecne. kvety, nejaky drobny sperk (privesok, nausnice, naramok). sperkov je tolko, ze ma na vyber do smrti. v najhorsom sa poradi u teba, co by sa jej pacilo, ak nema odhad.

co sa tyka pomahania v domacnosti, to bud uz nezmeni (ak to doteraz nejak neriesila - to uz maju nastavene pravidla fungovania), alebo moze po trosickach aspon na nejaku uroven. a zrejme vzdy len tak, ze mu povie, co potrebuje, aby urobil. sam od seba sa asi malokedy priberie do pomahania.
ale zazrak nech od neho necaka.

dobra rada:
ak sa s nim chce o tom bavit, tak nech si to pripravi dopredu. musi to byt kratke, strucne a k veci.
ziadne vysvetlujuce omacky o detailoch jej pocitov. to ju prestane vnimat po stvrtej vete. a ak to bude trvat viac ako pat minut, tak chlap zvycajne znervoznie a radsej sa s nou pohada, len aby mal od takej tortury pokoj. nikam sa s nim potom nedostane.

marse
24. máj 2017

@monita662 ale vytvorit diskusiu aby sa to rozoberalo by mali oni dvaja 😉
a nie o nom bez neho

mandala77
24. máj 2017

@monita662 mne Tvoja reakcia prišla ako pohoršovanie. Ale je to jedno.
Nemyslím si, že je primitívne, čo si sa pýtala.
Ale takéto diskusie cez druhú osobu, hlavne osobné, vzbudzujú dojem, že to žena píše o sebe takto zaobalene alebo, že prečo rieši, čo sa jej netýka, hlavne ak nie je problém si založiť nick pre hocikoho a spýtať sa. A čo som si na koníku všimla, diskusie tohoto razenia sa odvíjajú smerom, ako tá Tvoja. Diskutovať o niečom, čo sa ani autorky diskusie netýka - podľa mňa reakcie zodpovedali tomuto faktu. A naozaj sa niet čomu čudovať.
Ako sa Ty čuduješ reakciám, tak veľa ľudí sa čuduje tomu, že sa pýtaš za niekoho iného.