Zákerní príbuzní

onryou
18. júl 2016

Som dosť znechutená. V rodine je niekoľko ľudí, ktorí sa mi pred všetkými vtierajú, vyzdvihujú ma ako úžasnú matku, že sme zlatí, rozkošní, ako nás milujú. No za mojim chrbtom ma ohovárajú. Dozvedela som sa o sebe, že sa nedokážem postarať o deti. Aby som to upresnila- problém nastal, keď som rodine oznámila, že čakám druhé bábätko- tak mi všetci gratulovali.
Potom mi za rohom, keď som ostala na chvíľu sama, jedna osoba chrstla do tváre, že sa nedokážem postarať ani o to jedno a že je pri mne chúďa. Nerozumiem takejto reakcii. Dieťa je vraj nevyvinuté, zaostalé, hlúpe a neschopné, podľa všetkého zle vidí a vyzerá ako postihnuté, a ja som už dávno mala vyhľadať psychológa. Toto mi povedala osoba, ktorá deti nikdy nemala a s mojim sa vidí max. raz za 3-4 mesiace. Syn je drobný (obaja rodičia sme veľmi nízki) a snažím sa ho stravovať čo najlepšie (napríklad sa mi otvára nožík, ak prídeme práve k tejto osobe na návštevu a strkajú mu do rúk údenú grilovanú klobásu a samé sladkosti). Syn je bystrý, vníma všetko okolo, má výborný zrak a sluch, je občas tvrdohlavý (je v období vzdoru), no poslúcha a je aj milý a prejavuje empatiu. Oblečenie samozrejme musím nakupovať pred každou sezónou, takže nejaký "spomalený rast" je blbosť. Povedala som, že moja mama robí s chorými deťmi už 10 rokov a dokonca sama správne naviedla mnohých rodičov, že majú podobnú pomoc vyhľadať- takže ona prvá by mi povedala, že niečo nie je v poriadku. Som názoru, že každé dieťa sa vyvíja inak, nebudem teraz tlačiť 2-ročné dieťa, aby sa učilo angličtinu a počítať, keď ho to nebaví a nejaví záujem, a naopak sa chce hrať, behať a pod.

mimanr
18. júl 2016

Zakomplexovane poznamky zakernej osoby vypust z hlavy a uzi si dnesny den. Si super mama a mas krasne, zdrave dieta! 🙂

n0mi
18. júl 2016

Uprimne by som si rady od cloveka, co sam nema deti, k srdcu nebrala. Ak ti vadi co sa rozprava, obmedz navstevy s takouto osobou, alebo sa jasne spytaj co maju za problem.

natalym
18. júl 2016

@onryou Verím, že naserie, ale poradím Ti: ser na to. 😉

mima4
18. júl 2016

@onryou

čo si pomyslis o niekom, kto ta vidi raz za 4 mesiace a namiesto povzbudenia vytasi taketo "reci" na teba?
v prvom rade, neber si vsetko k srdcu, keby to bolo u teba vazne, tak asi ta viacej ludi upozorni, ze nejakym spôsobom zanedbavas dietatko, nemyslis? a v druhom rade, čo tak sa na taky nazor usmiat a povedat "dakujem ti velmi pekne za nazor"? 😉

mozno ma ta slecna na teba tazke srdce, ze ona ugriluje tu klobasku a ty sa priecis, ze pre tvoje dieta nie... a to sa jej dotklo....

adam122
18. júl 2016

ked je tvoje dieta s tebou stastne a citi ze mu davas lasku a pochopenie, tak ti moze byt jedno kto co vravi.... ono si ta zastane uvidis. Takym to ludom sa pokus odpustit , lebo tym ze na to myslis a zlosti ta to , ublizuje len sebe tym ze sa dostavas z pokoja 🙂 vela stastia

tyelde
18. júl 2016

Názory takých ľudí púšťaj jedným uchom dnu druhým von....možno má osoba nejaký problém a závidí ti zdravé, krásne dieťatko, tak potrebuje niekde ventilovať frustráciu...

candii
18. júl 2016

Toto keby nejaka " pribuzna " povedala o mojom dietati. Tak by jej uz jedna letela.. bez srandy.

jana_eyre
18. júl 2016

Takými recami ta evidentne chcela ta osoba len nasrat, co sa jej aj podarilo.. Kasli na to, aj keď viem že trva kým prejde to prvotne nahnevanie, ale prejde neboj.. 😂 mne bolo tiež luto keď som zistila, že jeden človek ktorého som z mužovej rodiny mala celkomrada ma v láske moc nemá.. No jej problém, už ma to prvotne nahnevanie po mesiaci preslo..

hettinka
18. júl 2016

najviac potrebujú riešiť iných tí, ktorí sú nespokojní s vlastným životom ... kaši na to, radím vymazať zo života

onryou
autor
18. júl 2016

Vďaka za reakcie. Naozaj sa to ťažko počúva, hoci človek sa snaží nechávať si to prejsť iba ušami a nie hlavou. Nečakala som toto, taký výstup, takéto slová, takže ma dosť zasiahli- o to viac, keď som myslela, že tej osobe môžem veriť. Aspoň viem, na koho si dávať pozor. Samozrejme, jedovatých ľudí zo života vylučujem, no aj s tými sa v rámci rodiny musím stretávať.

marcelatje
18. júl 2016

@n0mi co myslela tym ze sa nevies postarat? Stara sa o vas tvoj muz alebo rodicia? Otazne je aj co tuto zenu k vyssie opisanemu vyjadreniu viedlo. Zatrpknuty clovek akebo clovek ktory ma pocit ze mu bolo ukrivdene mozno aj vdaka tebe toho nakecaaa......matka by inej matke nieco taketo nepovedala. Ak by na tom bolo nieco pravdy volila by ine slova.

marcelatje
18. júl 2016

@n0mi prepac omylom som oznacila teba, prispevok patril zakladatelke

adel222
18. júl 2016

by som riadnu prifajcila za taketo reci. pre mna by od tejto chvile uplne prestala existovat ale ze uplne

onryou
autor
18. júl 2016

@marcelatje to, že pri mne o dieťa nie je dobre postarané. Trošku sa aj obávam, že mi aj niekoho zavolajú, hoci malému nič nechýba, doma každý deň upratujem, venujem sa mu, chodí čistý a hladom pri mne netrpí. Som doma stále sama, kam idem, len s malým, muž keď príde z roboty, akurát ho dávam spať. Po nociach pracujem z domu. Občas mi malého postráži moja mama, vtedy si môžem oddýchnuť.

hettinka
18. júl 2016

@onryou nie, nemusíš sa s nimi stretávať ani v rámci rodiny ... ja sa napr. s rodinou manžela vôbec nekontaktujem. Ak sme pozvaní na oslavu, ide iba manžel s deťmi, lebo ja som vždy "pracovne zaneprázdnená", alebo "príšerne chorá".
Ked ma nahnevala svokra, rok som tam nešla vôbec (dúfala som, že sa spamätá a ospravedlní sa, nestalo sa, bohužiaľ) a potom obmedzila kontakt na nutné minimum.

marcelatje
18. júl 2016

@onryou ak je to tak ako pises nech posle, nemas sa coho bat.

gir
18. júl 2016

Preruš kontakt s touto osobou, zbytočne ťa oberá o energiu a čas. Zariaď si to tak aby pre teba prestala existovať. Je to zakomplexovaná chudera. A na margo tej klobásky by som jej chrstla do tváre, že žiadna normálna mama by dieťaťu v tomto veku nedala klobásku. Ale keďže nemá deti, tak to nemá odkiaľ vedieť. Nebuď hlúpa a neboj sa, sociálku na teba nepošle. Pekný deň.

mima4
18. júl 2016

@onryou
myslim si, ze ti chyba zdrave sebavedomie. Snazis sa v ociach iných vyzerat dobre a vidiet svoju hodnotu v ich "oceneni", a to nie je dobre pre teba..je to unavne, frustrujuce.... Je dolezite naucit sa byt asertívnou a mne osobne v zivote pomaha jedna vec, aj ked tazko som sa ju naucila, ucim sa: nemozem ocakavat, ze tak ako sa ja spravam k druhym, budu sa aj oni spravat ku mne. Lepsie je nemat ocakavania ale zaroven spôsobom ich komunikacie nepadnut tam kde su oni.

mima4
18. júl 2016

@marcelatje
"......matka by inej matke nieco taketo nepovedala. Ak by na tom bolo nieco pravdy volila by ine slova. "
never tomu...

kristalova_slza
18. júl 2016

tak ako, za chrbtom ta ohovara ci chrstla ti to za rohom priamo do tvare?

matricia
18. júl 2016

Tak to je od nich hnusne, priamo utocit na tvoje dieta. Keby aj bolo chore, co nie je, tak sa nepatri z toho vysmievat. A ako to dokazu, nerozumiem, na jednej strane ta pred celou rodinou chvalit a na druhej ohovarat? Ved to si samo protireci. Ja by som si to riadne vydiskutovala s dotycnou osobou, pripadne rucne, strucne, keby mi uraza dieta.

marcelatje
18. júl 2016

@mima4

annajakub
18. júl 2016

Poznam velmi dobre...u mna zabralo to,ze som si urobila poriadky s danymi ludmi a prisli na to,ze nie som cupka,ktora sa nevie ozvat.tak som sa vytocila,ze som urobila poriadny prievan a osoby som dala do laty...u nas ignoracia nezabrala,len to,ze som si dupla nohou a poriadne...

matricia
18. júl 2016

@onryou vidis, aspon sa oddelilo zrno od pliev, a uz vies, komu nemas verit a kto aky je naozaj

141993
18. júl 2016

a povedala si im nieco na to ? Lebo ak budes ticho budu to vsetci vnimat ze je vsetko ok. 🙂 Ak ti zalezi na tom aby si kazdy o tebe myslel len to najlepsie tak sa na to vyser ... s prepacenim za vyraz a aj kazdemu kto ta ohovara na znamost ze takto to nepojde... 🙂

sisaha
18. júl 2016

@onryou nabuduce jej povedz, ze kedze ide o rodinnu prislusnicku, tak sa dalsiemu prirastku do rodiny potesi, ale ze ty nemozes za to, ze ona deti nema a nemala by sa takto spravat, lebo to posobi ako zavist a neprajnost. A garantujem ti, ze budes mat od nej pokoj.

onryou
autor
18. júl 2016

@kristalova_slza zle som sa vyjadrila... toto sa o mne šírilo z tohto smeru vraj už dlhšie. Žiaľ, dozvedela som sa to až nedávno, nakoniec jej (asi) praskli nervy a mala potrebu chrstnúť mi to do očí.

onryou
autor
18. júl 2016

@141993 čo som mala odpovedať na urážky? Jedine, že je úbohé navážať sa do dieťaťa a urážať každého, kto žije inak, než sa jej páči.

141993
18. júl 2016

@onryou v podstate ano . Ja verim ze ta situacia nie je najlepsia a ze je to od nich hlupe ze urazaju dieta. ☹ to by sa v rodine nemalo diat. Ale ja ako matka si budem chranit a branit svoje dieta za kazdu cenu. ved je este malinky a sam sa nevie branit. 🙂 ja by som to urobila aj za cenu ze by sa na mna kazdy urazil... no a co sak sa casom odrazi a ked nie tak budem mat pokoj. Ale to je moj nazor ... 🙂 🙂 🙂
a co manzel/priatel... ?
Ale je pravda ze asi maju IQ hupacieho konika ak sa k tomu znizia ... ale k debilovi ako debil ... 🙂 drz sa

miluna777
18. júl 2016

@onryou Tuším, že niekto z tvojej rodiny je zelený závisťou, lebo máš deti. Takto sa väčšinou správajú zatrpknuté ženy, ktorým to zatiaľ nevyšlo, lebo nemajú správneho chlapa, správne prostredie, proste nemôžu. Alebo ťa pred ňou niekto neprestajne chváli a jej to vyliezlo už hore krkom, tak sa na tebe odbavila.
ja som kľudná povaha, čo dopraje každému, no keď mi rodina neprestajne vychvalovala dieťa mojej príbuznej a na mňa kukali akože "Áno, ty, nižšia trieda človeka, sa pozri, kto je tu MATKA.. ty nie", tak som obmedzila kontakt. Sama pre seba som sa jedovala, že to jej dieťa je beztak hlúpe a nič z nej nebude, aj keď objektívne je veľmi šikovné, zlaté a milé. Jednoducho hnev. Ale nepovedala som to nahlas, nikdy.
Tak alebo onak, bolo to od nej netaktné, hnusné a zákerné a s touto osobou by som sa na tvojom mieste naďalej nestretla. Nechceš predsa, aby tie jej bludy synček začal vnímať a vkorenily sa mu do mysle....