Zákerná švagrina

4. aug 2020

Pekný večer, zienky, mam taky problem, so svagrinnou ako to tak býva, je to manželova sestra, sme si veľmi nesadli. Vytaca ma ale do nepríčetnosti, ked sa mu celý rok neozyva, my sa pohadame, čo sa ona dozvie od ich matky a vtedy zacne manžela aj s jej priateľom vyvolávať na pivo, na futbal, von sadnúť a podobne, mame malé dieťa, a teda príde mi to take naozaj zákerné, ze vie ze sme pohadani a vyvoláva ho vtedy a taha od rodiny. Plus ešte ich matka je na deťoch závislá a ta to berie tak, že sú pohadani, tak nech ide chudak syn von. Lenže mame dieta a dojde mi to ako keby to vôbec ani jedna nerešpektujú, ze je už dospelý a ma rodinu. Co s tým?

dskjhfdlkdjhl
4. aug 2020

Preco informujete svokru o svojich hadkach?

autor
4. aug 2020

@dskjhfdlkdjhl nie vždy, ale niekedy sa stane, že sa niekto prekecne bud ja alebo manzel alebo to nejako zisti z toho, že napríklad neprídeme na navstevu alebo niečo, domysli si a henta uz mu píše a volá ho kade take....

soldi
4. aug 2020

tak asi sa ho snazi rozveselit a rozptylit, nevidim na tom nic zakerne.

autor
4. aug 2020

@soldi ale on ma dieta, malé, o ktoré sa treba starať, cely rok sa mu neozve nic, a teda hovorím nerozumieme si a ked sme pohadani vtedy ho vyvoláva na alko akcie a podobne, ako keby nechapala ze on uz ma rodinu, dieta hlavne

dskjhfdlkdjhl
4. aug 2020

Zato, ze ma dieta, tak nemusi byt iba doma, raz za rok sa snad aj so svojou sestrou moze stretnut, mozno by aj k vam prisla, ale asi je jej jasne, ze tam nie je vitana.

janinah
4. aug 2020

riešiš somarinu a zmeň svoj postoj k tomuto....malé dieťa neznamená,že muž /aj žena/ nemôže ísť na pivo s kamošom či s príbuzným

sejan
4. aug 2020

Prepáč ale to že má dieťa neznamená že nemôže ísť von a to je jedno či zrovna so sestrou. Veď predpokladám že ani ty nesedíš stále doma. Mať dieťa neznamená byť vo väzení. A ako často sa prosím ťa hádate keď ti vadí že ho potom vyvoláva von? Čo máte hádky každý deň?

soldi
4. aug 2020

mala by si zmenit svoj postoj a nie ho takto chudaka dusit. bud rada, ze si trosku vyvetra hlavu a uzije si oddych od rodiny. ak ho lubis, tak mu to dopraj. a na oplatku si chod niekedy Ty vecer sadnut s kamoskami a jeho nechaj nech sa postara o dieta 🙂 padne vam to dobre obom, vlastne vsetkym trom 🙂

vilma7
4. aug 2020

Nehadaj sa s mužom a budete mať svätý pokoj 🤪

simca06022011
4. aug 2020

Podla mňa preháňas. Ty pochop, že za to ze ma teba a dieťa neznamená, ze nepôjde niekam... Nechceš aby ho vyvolávali, nehadajte sa. Ale na druhej strane ti robia aj službu. Ponorkova choroba je hrozna vec. A keď sa partneri od reagujú, hneď je svet krajší 😎

soldi
4. aug 2020

@vilma7 to by bola aka nuda nehadat sa s muzom 😝

damtiporiti
4. aug 2020

A vy sa hadate raz za rok, ked sa teda neozve celý rok a len vtedy ked ste povadeni? To mi nevychádza. A dieťa nie je argument na všetko, takže to nemusíš opakovať dokola.
Ty sa komu zdoveruješ, keď máte nejaky problém?

martina1201
4. aug 2020

Ahoj, zákernosť by bola, keby ho volala na alkohol a ťahala od neho informacie o hádke a tiež by ho pohádala, aby na teba kydal a nadával. Ak to nerobí, tak je síce divné, že len v tom období je pre ňu zaujímavý, keď sa pohadate, ale zákernosť by som v Tom nevidela. Pomôcť si vieš viacerými sposobmi: 1. Prestante sa hadat., 2. Ak aj sa pohadate, nedajte to nikomu vedieť žiadnym spôsobom, 3. Dohodni si stretnutie s niekým iným ešte skôr ako si ona dohodne stretnutie s ním, 4. Keď už sa pohadate namiesto hnevu si sadnite a vydiskutujte si to ako dospelí ľudia a netrucujte ako deti, 5. snaž sa nájsť si cestu k švagrinej, 6. Zaplaťte si s manželom kurz asertivity a naučíte sa nehadat sa, ale konštruktívne komunikovať a vydiskutovať si vzájomne situácie bez hadok.....

hopsadobrandejsa
4. aug 2020

Ja sa nebudem priklanat ani na jednu ani na druhu stranu, ale skor som nazoru, ze by si autorka mala precitat svoje prispevky v tejto teme.

Ano, tvoj muz je otcom dietata, ale to neznamena, ze teraz musi byt prikovany retazou doma a nikam nesmie ist. Mat vlastnu rodinu neznamena zakaz socializovania sa ( stretavky s rodinou, priatelmi atd. )

Ja osobny si myslim, ze tvoj pristup nie je velmi korektny. To, ze nevychadzas so svagrinou je v poriadku ak ti to takto vyhovuje, ale pride mi to iracionalne aby si svojmu manzelovi zakazovala stretavat sa s vlastnou sestrou. Ak by moja svagrina zakazovala bratovi stretavat sa so mnou, zrejme by som tiez nebol velmi nadseny.

Za druhe, zrejme by jej to bolo h**** platne pretoze s bratom sme spolu ovela dlhsie nez ona s nim cize ak by mala so mnou zly vztah a nemala by zaujem ho zlepsit, urcite by som neodrezal brata zo svojho zivota. Samozrejme, ze by som sa s nim stretaval, ale bez pritomnosti svagrinej.....je to predsa moj brat a bolo by mi uplne jedno co si svagrina mysli.

Namiesto toho aby si sa snazila zlepsit vztahy v rodine, snazis sa svojho muza odputat od jeho vlastneho surodenca. To skor svedci nieco o tebe nez o tvojom muzovi ci svagrinej. Oni su pokrvna rodina cize udrziavat puto je absolutne normalne. Jedine vase pokrvne puto je vase dieta.

Myslim si, ze je skor smutne, ze sa u Vas v rodine robi cirkus pre taketo hluposti. Ako clovek ktory ma surodenca ti dam priatelsku radu: Ak sa nechces stykat s niektorymi clenmi rodiny tvojho muza, to je v poriadku, ale zakazovat to aj tvojmu muzovi, to ta coskoro v rodine budu mat vsetci za svihnutu ;)

leuchtturm
4. aug 2020

ty si nejaka jednoduchsia? Neries kraviny a zivot budes mat lahsi.

sissy27
4. aug 2020

Prestaň sa hádať s mužom a tým pádom ho nebude švagriná ťahať na pivo 😃 Problem solved ✅
Ako ďalší krok si nájdi konečne kamošky aby si nesedela stále doma ako knedľa a nezožierali ťa nervy, že tvojho muža niekto zavolá na pivo a teba nie.
Inak som matka už vyše 16 rokov, to podľa teba som od pôrodu nemala nikam ísť? 😳 a sakra, som nevedela, čo už 😅

lenuliatko84
5. aug 2020

Tak chce ist s bratom von len a nie s tebou, a jedina moznost ako ta neurazit je ked si s muzom pohadana.ved aj ty chod s kamoskami niekedy von,nie je na tom nic zle.o dieta sa vie jeden vecer postarat jeden rodic sam predsa.

lauriema
5. aug 2020

Nechápem prečo vie rodina o vašich nezhodach? To celá rodina musí vedieť ze ste na nože? Príde mi to detské. Z vlastného hniezda sa nevynasa.... Povedz mm že nech do vašich sporov svokru neťahá

terezka1947
5. aug 2020

Neziarli na sestru svojho manzela....robis kolosalnu hlupost.

zuzitko74
5. aug 2020

Predpokladám, že tvoj manžel je dospelý a svojprávny a plne zodpovedá za svoje konanie. Zbytočne teda obviňuješ švagrinú a svokru. Ak sa ti niečo nepáči rieš to s manželom.

1gabriela13
5. aug 2020

No a co? Ved nech ide, a chod aj ty na ďalší deň 😉

tomikejt
5. aug 2020

Preco by nemohol ísť občas von so svojou sestrou? Ci keď ma malé dieťa tak ma guľu na nohe a nemôže sa pohnúť z domu?

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckatka
5. aug 2020

Ja mam malé dieťa a so segrou ideme bežne na drink ( a hlavne keď sme s mužom povadeni...ved ho treba sviniara predsa dobre ohovorit!!!) 😂 😂 😂 😂
Toto nie je svagrinej problém ale tvoj...ze s nim nevieš vychádzať. A.kazdy ma právo na nejaký svoj osobný voľný čas...aj keď má rodinu a dieťa. (Za predpokladu ze rodina a dieťa nie sú zanedbávané, ale to je všetko vec dohody). Chod aj ty s kamoskami alebo súrodencami von a nerieš.

mogaa
5. aug 2020

Manžel je dospelý chlap, ak by nechcel ísť von,nejde....nevidím nič zákerné v tom že sestra zavolá brata von si posedieť...to že má niekto dieťa neznamená že s ním musí byť 24hodín a nemá nárok urobiť si vlastný program....ak sa ti to nepáči, tiež nechaj dieťa mužovi a choď s kamarátkou na kávu alebo si zacvičiť - sú to uplne normálne veci

prasiatko30
5. aug 2020

Zakerna svagrina lebo sa rozprava so svojim bratom 🤦🏽‍♀️

kittykat22
5. aug 2020

Myslim si ze autorka uz do diskusie nebude zasahovat, pretoze debata tu, vobec nejde podla jej predstav 😀

petkaaa
5. aug 2020

A prečo sa správate ako malé deti a po vašej hádke neprídete na návštevu? Veď si to vybavte vy dvaja medzi sebou, na čo do toho ťaháte iných? Nikto nemusí vedieť, kedy a prečo sa hádate, to sú vaše veci.
To, že tvoj muž má dieťa ešte neznamená, že teraz bude sedieť 24/7 doma pri ňom. Aj ty môžeš vypadnúť raz za čas, rovnako aj on. Takže to, že ho sestra zavolá von, nie je nič zákerné.

sapetka
5. aug 2020

Podla toho co pises mate asi malo rokov.. treba dospiet 👍