Vzťahy s ex

3. nov 2022

Ahojte dievcata
Stretavam sa s 1 muzom, sme obaja rozvedeni a mame deti.
Ide o to, ze on ma nadstandardne vztahy s jeho ex zenou.
Nechcela som a nechdem do toho velmi hovorit, ale z pozorovania vidim, ze on len caka co mu ona nadiktuje. So mnou sa nikdy nechce fixne dohidnut na stretnuti a spozorovala som, ze je to preto, aby bol vzdy k dispozicii, ked ex potrebuje (napriklad ide ku kadernicke, ma kurz, sport atd). Ona zije uz par rokov s novym muzom. On zije sam.
Citim sa na druhej kolaji. Uplne rozumiem ze maju deti riesia starostlivost atd ale vidim a citim ze jej nechce v nicom oponovat a akokeby ju nehcel nastavt.
Ked som sa parkrat o tom chcela rozpravat resp som sa nieco spytala tak sa tvaril nad vecou a nechcel o tom hovorit …
Pozname sa vyse roka ale ja nevidim progres a stale mam v hlave to ze s tym treba skoncit len teda on tvrdi ze s ex vychadza dobre kvoli detom (co je uplne pochopitelne) ale pre mna logicky a prirodzene by mal dat v niektorych situaciach prednost mne
Mate niektora skusenosti?
Dakujem

s_o_n_i_k_e
3. nov 2022

Ja by som z takého vzťahu išla preč, ak som neni šťastná nie je o čom budeš sa len trápiť :( na rovinu akú má toto budúcnosť, ak prídu náhodou deti a oni budú vždy na prvom mieste, budeš sa znova len trápiť :( život je až moc krátky na to, aby sme sa trápili.

autor
3. nov 2022

@s_o_n_i_k_e uvedomujem si to …

laurita285
3. nov 2022

Treba zdrhnúť z kratšej cesty...

s_o_n_i_k_e
3. nov 2022

my Ti môžeme radiť, ale musíš sama na to prísť :( viem je to ťažko, bolí to ale ver, že časom nebudeš ľudovať, všetko sa deje pre niečo a niekam nás posunie a ver, že Ti bude lepšie s človekom pre ktorého budeš na prvom mieste a bude to len o Vás.

autor
3. nov 2022

@s_o_n_i_k_e ja viem … uvedonujem si to vsetko a snazim sa na to triezvo pozerat
Potom si vravim ze musim tolerovat a respektovat situaciu - ze proste idealne to nikdy nebude
Ale ten pocit ze ja nie som ta “prva” ze nie je zo mna az tak hotovy to ma strasne nici

syslik81
3. nov 2022

tak mu to povedz tak ako si tu napisala a ak sa nebude chciet k tomu zas vyjadrit tak to nema zmysel.. neodputa sa od nej a ty budes nie ta druha ale az niekde za nou a detmi a ktohovie kto este bude pred tebou

s_o_n_i_k_e
3. nov 2022

Musíš na to prísť sama, prečítaj si po sebe, čo píšeš. Keby si bola na našej strane napíšeš to isté, utekaj kým môžeš a nemáš záväzky, skôr si myslím, ak sa nevie on odpútať nemá čo robiť v inom vzťahu a nemá ničiť život iným ženám...to len pre tvoje dobro, musíš na to prísť žiaľ sama.

autor
3. nov 2022

@s_o_n_i_k_e viem to ved sama sebe radim a uz som to s nim raz ukoncila a vratila som sa spat

s_o_n_i_k_e
3. nov 2022

Ak môžem poradiť, ja som odišla zo vzťahu po 11rokov, odísť a blokovať, venovať sa rožným aktivitám a zabudnúť, nesedieť doma a neľutovať sa! Si silná žena a fakt nestojí za to sa trápiť a ver, že časom uvidíš že si urobila dobre, človek sa musí mať rád toto je fakt na hlavu takto žiť a prosiť sa niekomu kto o to ani nestojí a nestojí ani za to. Ver tomu, že tiež som neodišla na prvý krát, vždy som sa tiež vrátila alebo ma namotal na rečičky, ale potom som povedala dosť, že fakt sa musím mať rada a nie trpieť na úkor niekoho kto si to vôbec nezaslúži.

autor
3. nov 2022

@s_o_n_i_k_e krasne a vystizne to pises
Ja som to s nim uz 1x ukoncila a najprv som sa strasne trapila a potom som konecne zacala zit, zrazu sa mi vynorilo kopec inych prilezitosti…ktore som mechala prave kvoli nemu.

s_o_n_i_k_e
3. nov 2022

tak časom na to prídeš sama 🙂 asi treba sa dostať v tom vzťahu do štádia, kedy na to prídeš, že život je až moc krátky takto žiť na druhom mieste. Hlavu hore ako sa hovorí, každý nový deň je nový začiatok a šanca na to vstať a ukončiť to. Držím palce!

autor
3. nov 2022

@s_o_n_i_k_e paradox je ze on ma anilen na recicky nenamotava … len mi tvrdil ze s ex nix spolu nemaju … tomu aj verim ale na druhej strane jej on piska na zavolanie a ja nie som nejaka chudera alebo skrata odkazana na neho … a proste aj tak sa ho neviem vzdat ☹

atina12
3. nov 2022

Napísala si, ze ona žije s novým mužom, (kadernicka, kurz, sport) ved toto sú veci, ktoré si má dohodnúť s novým partnerom a netahat do toho ex. Nie je to zdravé.

autor
3. nov 2022

@atina12 urcite ano. Ja to tak tiez vnimam. Jedine on a ona to vnimaju po svojom

deti95060810
3. nov 2022

ja by som z toho vzťahu išla preč. asi sa ešte stále od svojej ex neodstrihol...

janinka007
3. nov 2022

A prečo sa vlastne rozišli? Toto je cele zle.

autor
3. nov 2022

@janinka007 lebo ona si nasla ineho s ktorym je dodnes

zmrzlinka2021
3. nov 2022

No stále sú rodičia a teda rodina a buď sa s tým zmiernis alebo odíď z toho vzťahu

atina12
3. nov 2022

Zjavne nie je odpojený, toto už do nového zdravého vztahu nepatri. Ale treba to skúsiť vykomunikovať ak vám na sebe záleží.

autor
3. nov 2022

@atina12 snazila som sa komunikovat. Vyhyba sa o tom hovorit. Vacsinou to otoci ze ja zbytocne riesim a ze proste to tak maju … nezaujem o konverzaciu

oslo1
4. nov 2022

Urob si fixny program na 4 dni dopredu, co sa tyka vikendov, tak 2 dopredu.
AK sa Bude chciet stretnut, tak sa s tebou Bude musiet dohodnut dopredu, ak to zrusi, tak zas caka na dalsie rande.
Ty si budes zit svoj zivot, nebudes sa koli nemu obmedzovat a on bud pochopi, alebo odide z tvojho zivota.

cacianka
4. nov 2022

Ja mám tiež partnera s dieťaťom s ex
Vedela som že dieťa tu bolo predomnou, ale môj chlap si vedel rozdeliť čas ja versus dieťa, nie ex -dieťa- ja. Tam už do rovnice exka nepatrila, neskakal ako opica či,kedy a ako ho exka zavolá. Ja som nebola prekážka na ceste k dcére, ani naopak. S dcérou som našla spoločnú reč, dobre si rozumieme, aké ex je ex
Toto je už naozaj nezdravé, ja by som to neakceptovala a chlapa by som nechala exke, nech si ho cvičí.
To som ja a čo urobíš ty ?

1sally12
4. nov 2022

Tiež som si to zažila - dieťa a ex na prvom mieste🙄a ako ex zavelila, alebo zavolala ja už som išla bokom🤷‍♀️ale on by si mal vediet nastaviť priority, hold nemôžeš mu poručiť...teda on si to musí (mal by) usporiadať. Keď nie budeš sa len trápiť.

atina12
4. nov 2022

Ako to vníma jej nový partner si nezistila? On je s týmto spokojný? Ak mu to nevadi, asi mu to vyhovuje

petricka22
5. nov 2022

Ty mas deti, on ma deti. Obaja mate nejaku minulost. V tomto pripade sa od svojich expartnerov nemozete odstrihnut, lebo vas spajaju deti. Uvedom si, ze je lepsie, ak spolu dobre vychadzaju, lebo je to vyrovnany muz, ktory nema potrebu riesit zabomysie vojny a dotahovat sa s byvalou, resp. robit si naprieky. Vela to o nom vypoveda! Ci k nej este nieco citi, to by ti vedel zodpovedat jedine on. Ale pochop, ze vzdy bude ona matka jeho deti.
Nejde mat skratka vsetko. Pisem teraz vseobecne - Chces mat uzasneho chlapa, ktory je dzentlmen, ale na svoju ex nadava a robi jej napriek. Co vsak znamena, ze dzentlmenstvo len predstiera. Chces, aby mal tvoje deti ako svoje, ale aj ty sama uprednostnis tiw svoje pred jeho. Od neho chces, aby na svoje deti platil co majnizsie vyzivne, ale svojho ex by si aj zodrala, nech vyplati na svoje deti celu vyplatu. Proste si treba uvedomit, ze nemozes mat dvojaky meter a hlavne si treba uvedomit, ze taketo spoluzitie si vyzaduje straaaasne vela kompromisov z obidvoch stran. Nie je to jednoducha cesta, ale vobec to neznamena, ze tato cesta nema zmysel. Musis si byt vedoma jeho kvalit a zvazit si, ci nejaka ta vacsia obeta stoji za to.
Ja podobne fungujem uz par rokov a mame spolocne dieta. S mojim ex mam nadstandardne vztahy skor ja. No kvoli detom a nasim ex boli zo zaciatku spory a nezhody v nasom vztahu. Az kym sme si vsetci neuvedomili, ze nema zmysel riesit niektore veci. Ked su tam raz deti, tak ty ako rodic urobis pre ne prve-posledne a tvoj partner sa niekedy moze citit dotknuty. Ale je to vzajomne. Urcite sa spravas niekedy aj ty voci nemu tak isto. U nas sa vsetko utriaslo a funguje to velmi dobre. Ale nestalo sa to cez noc. Proste to chce cas a trpezlivost. No nelutujem, ze sme tomu dali sancu.

autor
5. nov 2022

@petricka22 dakujem za reakciu
Je ine, ked otec robi vsetko pre svohe deti a ine ked robi vsetko pre svoju ex. Velakrat sa so mnou nechce dohodnut na programe lebo caka ci exka nebude potrebocat aby zobral deti - je jej non stop akokeby k dispozicii

autor
5. nov 2022

@atina12 netusim a nemam to akp zistit

petricka22
5. nov 2022

Chapem, co ta hneva. No mozno pre neho je to prave prilezitost byt s detmi, resp.byt tu vzdy pre ne. Niektori otcovia sa vedia obetovat a hlavne, ked su rozvedeni a chcu pre svoje deti urobit aj nemozne. Mozno to fakt robi pre deti a mozno pre nu. Pozname len tvoj pohlad…

autor
5. nov 2022

@petricka22 na 1 strane chcem byt a aj som tolerantna a na strane druhej nechcem aby to bolo uz cez ciaru co styka mojej osoby
Je pekne ak s detmi chce byt ALE ak chce a zalezi mu na budovani vztahu so mnou tak si myslim ze by si mal zivot zariadovat aj so mnou - teda aspon par dni vopred
S detmi je velmi casto, asi aj viac ako polovicu mesiaca a viackrat sa stalo ze v den kedy sme sa mohli po dlhom case vidiet tak si zobral deti lebo ex isla na koncert alebo vylet

petricka22
5. nov 2022

Aha, takze spolu nezijete… tym padom travite spolu malo casu… rozumiem. Ak mas budovat nejaky vztah, musis sa mu samozrejme venovat. No, vztahy, ked su tam deti a hlavne male su mega narocne budovat. Ak chces, kludne mi napis, lebo nase zaciatky boli podobne, akurat my sme spolu zacali zit pomerne rychlo a tym padom sme ten spolocny cas mali.