Vyšetrovanie a vypočúvanie kvôli domácemu násiliu

esmeralda1414
3. jún 2021

Prosím vás ma niekto skúsenosti muž ma fyzicky napadol volala som policajtov spísali to a budeme predvolany do Žiliny neviete či nás budú vypočuvať spolu alebo osobne a hrozi mu aj pokuta ďakujem

luccija
3. jún 2021

@esmeralda1414 urcite zvlast dobre si spravila🙂bola si aj u lekara?

stefi_k
3. jún 2021

Zvlašt vas budu vypočuvat. Dalej sa to bude odvijat od toho či podaš to.a kolko škody narobyl.

esmeralda1414
autor
3. jún 2021

@stefi_k napadol ma už tretíkrát dokonca raz ked som bola tehotná teraz som to nahlasila prvýkrát

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stefi_k
3. jún 2021

@esmeralda1414 no otazka je čo s tym chces podniknút ?
Ak nepodaš trestne, tak s tym vela nespravia. Tiez zavisi čo je v lekarskej sprave, bol aj vykazany ?

22abigail22
3. jún 2021

Mám s tým osobnú skúsenosť s tým, že na mieste sme zavolali políciu, ale nič nespísali. Nasledovné sme išli na nasledujúci deň podať trestné oznámenie. Prípad sa "musel" ťahal po polícií a súdoch az 4 roky kým dotyčný bol konečne uznaný za vínnika. Ale zavrieť ho nezavreli aj tak. Dostal iba "pokutu" - čiže platiť nahradené škody, ktoré do dnešného dňa nezaplatil (a už je tomu vyše roka)

makova333
3. jún 2021

@22abigail22 velmi zalezi co to bolo za skutok (napadnutie, rozbijanie vec, psychicke tyranie?) , ci mala obet nejake lekarske potvrdenie, bola na osetreni, PN atd. Dalsia vec PZ ma moznost vykazat tyrana z bytu. Mozete podat exekuciu. Ale zas ak nic nema, ani stat nevezme...

sszuzu8
3. jún 2021

Vypočujú teba jeho osobitne dostane pokutu a pustia vás spolu znova domov. Maximálne ho na 10 dní vykazu z domácnosti co nerieši nič. To je tak celý postup

felicita027
3. jún 2021

vždy primárne vypočúvajú zvlášť konfrontácia ("spolu") je len v právne vymedzených prípadoch

esmeralda1414
autor
3. jún 2021

@felicita027 nie na ošetrení som nebola dal mi facku a držal ma pod krkom predtým som to nenahlasila lebo som sa bála čo teraz aj ľutujem dávnejšie aj rozbil moje veci je tam aj psychické tyranie a nedava mi ani peniaze byt ale plati on sme manželia máme spoločného syna a este ďalšieho ktorý nieje jeho.

vikusjk
3. jún 2021

@esmeralda1414 napadol ta tretikrat? a preco s nim ostavas? 😲

esmeralda1414
autor
3. jún 2021

@esmeralda1414 kedydi som mala modriny po celom tele ale som taka povaha že som to nehlasila čo je škoda a stále len odpušťala čo bola ďalšia chyba samozrejme sa my vyhraža že mi syna neda čo spomenul aj pred policajtmi keď boli u nas doma

esmeralda1414
autor
3. jún 2021

@vikusjk práve sa to snažim riešiť lebo som na rodičaku a neviem ako to utiahnem.

dievcacitajucelist
3. jún 2021

@esmeralda1414 tak ako píšu vyššie...vypočujú vás separe...ak uznajú, že to bolo "dostatočne" závažné výkažu ho na 10 dní z bytu a to vsjo...ak máš kde ísť zbal Decká a choď preč...ten sa nikdy nepolepsi a aby ešte nezačal aj deti biť...

makova333
3. jún 2021

@esmeralda1414 odid okamzite z domacnosti ak mozes. Po podani trestneho oznamenia sa moze jeho agresivita stupnovat. Okamzite podaj neodkladne opatrenie na zverenie dietata a na vyzivne na dieta aj teba kedze si na RD. Ma ti kto pomoct?

1natasa1
3. jún 2021

Nebudú vás isto vypočúvať spolu naraz. Každého pekne oddelene. Ak to nebolo teda po 1. krát, tak by som od neho čo najskôr odišla. Isto máš niekoho, kto by ti vedel pomôť

esmeralda1414
autor
3. jún 2021

@dievcacitajucelist viete najhoršie je že to robi za triezva aj jeho otec bil matku zrejme si to doniesol s detstva

makova333
3. jún 2021

@esmeralda1414 nie je dolezite preco to robi, ale to, ze to robi.

22abigail22
3. jún 2021

@makova333 V skratke:
fyzické napadnutie 4 osôb (medzi nimi aj ročne dievčatko) na verejnom mieste. Na mieste bolo okrem policajtov bolo privolane aj sanitka.
2 z 4 ťažko zranení (zlomené rebrá, otras mozgu, upchanie dýchací ciest ), hospitalizovaní v nemocnici.
Čiže lekárske správy boli od nemocníc, všeobecné lekári + súdny lekár. Boli vypočutí vyše 15 svedkov + k dispozícii kamerové záznamy (nakoľko sa to odohralo v reštaurácii - na terase).

vikusjk
3. jún 2021

@esmeralda1414 tak budes musiet do prace, dieta do jasli/skolky. Ale da sa to. Je to urcite lepsie, ako zit s nasilnikom.

22abigail22
3. jún 2021

@makova333
Ako trest za toto celé dostal nahradiť každému dospelému náhradnú škodu, ktorú ako som spomínala, neplatí. Áno, je možnosť podať exekúciu ale majetok nevlastní takže maximálne stiahnuť z platu (ak je vôbec pracujúci) + zákaz priblíženia miestu TP.

dievcacitajucelist
3. jún 2021

@esmeralda1414...vacsinou si to so sebou nesú agresori z detstva a práve preto by ste mala odísť čím skôr kvôli vašim deťom...ja som s agresívnym človekom žila 12 rokov ale jedného dňa som povedala a dosť! Ja som však trestné stiahla veľká chyba to bola....lebo doteraz môj ex robí problémy kvôli chlapcom...deti ho nechcú...majú zle spomienky...ale to mu nebráni stále deti prenasledovať a aj mňa...vydrzat s tým trestným...nestiahnut ho už len kvôli následnej úprave styku ak bol agresívny aj na deti je tam možné stanoviť zákaz styku...a hlavne zbaliť deti a odsťahovať sa preč...držím vám silno prsty🤞

cacianka
3. jún 2021

Ak sa ukáže jeho agresia, môžu ho vykázať z bytu na 10 dní a ty zatial môžeš poriesit podanie na súd vo veci zverenie deti do tvojej starostlivosti a stanovenie výživného, styku otec/dieťa do riadneho rozhodnutia a do rozvodu. Taktiež zákaz priblíženia a aj zákaz vrátenia.
Vstup do skupiny Právne poradenstvo, verejná a velmi nápomocná, hneď na úvod si precitaj pravidlá, základné info od právnikov a potom nájdeš na 300 stranach mrte skúseností od žien

iwanka222
3. jún 2021

@esmeralda1414 Aj sa nejak vyhrazal ze vas zabije alebo nieco take? Pokial ide o dieta hned ist na UPSVaR za kuratorkou a ona vam pomoze spisat navrh na sud o bezodkladne opatrenie na dieta. To znamena ze do hlavneho pojednavania si ani neskrtne.

esmeralda1414
autor
3. jún 2021

@22abigail22 ku svojmu synovi sa správa pekne len ku nevlastnemu nie aj tomu nadava ako aj mne vzdy mi začne nadávať za maličkosti a potom bitka takže určite ma niečo so psychikou domácnosť ma tip top upratane navarene napecene všetko s kamaratkami nikam nechodim aj tak je zle

dievcacitajucelist
3. jún 2021

@esmeralda1414 tak na toto som hakliva....s partnerom máme spoločného syna...ja mám ešte dvoch starších a on ma tiež z predchádzajúceho vzťahu syna...ak by som postrehla, že sa robia rozdiely, alebo ak by bol zlý na mojich tak s nim spravím krátky proces!

esmeralda1414
autor
3. jún 2021

@vikusjk co je najhoršie neviem ako to bude s pracou mam 36 rokov obidva bedrove klby poškodené aj obidve platničky mam problém s chôdzou a veľké bolesti tak to je ďalší problém

makova333
3. jún 2021

@22abigail22 riesila by som to s pravnikom dalej, predpokladam, ze dostal podmienku a trest nahrady skody. Kedze si to neplni, musi existovat ina forma riesenia problemu.

esmeralda1414
autor
3. jún 2021

@makova333 ano budem to musieť riešiť s pravnikom nakoľko je toho dosť čo porobil ani som to cele nenapisala a ako som už pisala bola u nas polícia pytali sa či to chcem spísať ja že ano tak budeme predvolany do Žiliny tak som zvedavá ale už teraz mam s toho stresy

makova333
3. jún 2021

@esmeralda1414 v provom rade ries ten odchod, potom co bude na policii.