Výbuchu hnevu môjho manžela

16. júl 2023

Ahojte,raz som sem písala už dávnejšie čo stvára môj manžel.Maval výbuchy hnevu,trochu sa uvedomil a vzchopil sa.Bol normálny v rámci možností.No dnes bohuzial synček spadol z bicykla a udrel sa.Zas nadával ako o dušu a rozbíjal veci okolo.Dnes to schytali moje kvety v kvetináčoch,celé ich porozbijal od zlosti.Dlhsiu dobu sa zdržal takýchto výstupov,no dnes..Ja nemôžem byť nonstop pri malom a dávať naňho pozor aby nespadol.Uz má 5 rokov a stále sa to stane.Chvilka nepozornosti a už je zle.Najradsej by som sa rozviedla,no nemôžem.Nedala by som to sama finančne.Mam ešte staršie dieťa na SŠ,veľké výdavky okolo školy plus škôlka.Nezarabam veľa,úspory mám niečo našetrené no málo.Poradte ako ďalej,aj keď viem že neexistuje riešenie na toto.

deti95060810
16. júl 2023

aj rozbíja? takže jednoznačne poslať k psychiatrovi pre lieky - myslím manžela....
lebo ak nepôjde manžel, po istom čase budeš brať lieky ty.....

mane01
16. júl 2023

Nejaka terapia na zvladanie hnevu alebo co… ako, ja by som ho poslala na psychiatriu, lebo toto je trocha dost cez ciaru… a on ked sa ukludni sa k tomu stavia ako?

zmrzlinka2021
16. júl 2023

A rozprávala si sa o tom s drahým?

autor
16. júl 2023

@zmrzlinka2021 Rozprávala neraz,aj dávnejšie.On si neprizná že robí zle a nepôjde sa liečiť.Hovori že vo mne je chyba že slabo dávam pozor na dieťa.
@mane01 Keď sa ukľudní nič,robí sa ako keby sa nič nedialo,ani sa neospravedlní,proste nič.

abbey1
16. júl 2023

Ako myslíš, že toto vplýva na psychiku detí? Dala by som manželovi ultimátum. Návšteva psychiatra , psychológa, terapia, manželská poradňa, alebo rozvod.
Ak by odmietol, či by nepomáhali ani terapie, brala by som deti a radšej skromne a v kľude, ako toto zažívať.

rebellefleur
16. júl 2023

Ja neviem, ale toto nie je tvoja prva tema a ak sa nemylim, aj tvoj chlap tu uz pisal..
Nech navstivi odbornika!!! To, ze sem pravidelne budete pisat, problem nevyriesi

autor
16. júl 2023

@abbey1 Ja sa chcem rozviesť,no čo s tým získam rozvodom?Keď nemám kam ísť,nezvládnem to sama finančné utiahnuť podnájom.

abbey1
16. júl 2023

Máš príjem, budeš mať výživné na dve deti, staršie dieťa môže už brigádovať a tým pokryť svoje koníčky, lepšie oblečenie, mobil.
Máš pocit, že máš veľmi na výber? Chcete takto ďalej žiť? Radšej sa pár rokov uskromniť. Zajdi na mestský úrad, vedia aspoň v niečom pomôcť, poradiť.

monikkatt
16. júl 2023

Tvoj muz je psychopat a tvoje deti budu mat z neho akurat traumu ked budu svedkami takychto vystupov.
Pracujes, budes mat vyzivne.. podnajom, mestsky byt, nieco by sa mozno dalo vymysliet.

harrisson
16. júl 2023

Radšej dohovor manželovi nech sa nauci zvládať hnev. Sama s deťmi na ulici nie je žiadna výhra. Aby to nebolo z blata do kauze? Prečo vlastne tak vyváža? Spýtaj sa ho ci si koleduje o infarkt 🙂

kulumulu123
16. júl 2023

A on robi co ked ty davas slabo pozor na dieta???

autor
16. júl 2023

@abbey1 Starší není od manžela.A ako sa mám uskromniť keď za podnájom pýtajú 3mesacnu zabezpeku dopredu a aj to nie všade chcú matku s deťmi.
@monikkatt To není také ľahké, viď odpoveď vyššie.Aj keby som našla podnájom čo so škôlkou menšieho už nezoberú inde.Aj prácu by som si musela nájsť novú a ktovie za akú dobu si nájdem a takú aby som stíhala popri práci škôlku.

autor
16. júl 2023

@harrisson Práve toho sa bojím,lebo viem že nedám to sama finančne.Preco tak vyvádza,neviem,odkedy sa menší narodil robí toto.Boji sa oň aby sa mu nič nestalo.
@kulumulu123 On keď dáva pozor naňho tak mu je hneď za zadkom a pri ňom nespadne ani nič sa nestane.To len pri mne lebo ja dávam malému voľnosť a samozrejme padne alebo barsco sa stane.A potom manžel vyvádza.

jaskolka
16. júl 2023

Ty si tu písala opakovane, a myslím ze aj on. Jednoznačne on potrebuje liečbu, toto je choré. Ja by som mu normálne povedala ze bud sa bude liečiť, alebo odchádzaš. Áno, je to ťažké, byt samozivtel, ale keď takto mate žiť naďalej, tak čo z toho dieťaťa bude? Keď bude svedkom takých scén? Akože rozmlatit kvetináče s kvetmi, lebo dieťa padlo z bicykla...
Mne včera sa syn natiahol aký dlhý, taky široký na strkovom chodníku, behal na odrážadle a smykol sa, lakte zodrate, kolená rozbité.. No a? Deti padajú, s tým sa musí naučiť žiť.

rachel36a
16. júl 2023

Co ziskas rozvodom? To , ze tvoje deti nebudu zit v takom toxickom prostredi...teraz rozbija veci, neskor ta udrie a potom bude bit deti..pekna perspektiva s psychopatom...

autor
16. júl 2023

@jaskolka Áno ale kam mám odchádzať?Vyplatim si zábezpeku na podnájom,dôjdu mi peniaze a po pár mesiacoch ostanem na ulici s deťmi.To je lepšia perspektíva? Najlepšie by bolo ostať v dome,deti tu majú domov.No to zas on by sa musel vrátiť k rodičom.A platiť hypo sama tiež je na hrane finančne.Je to ťažké keď nemám x tisíce na účte.

alickapusinka
16. júl 2023

Boli na tom aj horšie matky že pomaličky ani prácu psychopata na krku a zvládli to. Ked sa chce všetko sa dá že pôjdeš bývať zo synom aj zo starším spolu bude zarábať tak vyjdete aj s jedlom aj bývaním. Dá sa všetko len treba chcieť. Starší postráži mladšieho pôjdeš okrem práce na brigádu neskôr pomôže syn. V rámci toho že si zdravá a nechceš byť chorá psychický tak by si sa mala dať dokopy a odsťahovať sa. Kde teraz žiješ je to čie bývanie. Deti žijú v toxickom vzťahu a budú v dospelosti svojho otca sa snažiť kopírovať hlavne ten mladší. Hovor si zvládnem to sú aj horšie prípady a nie nezvládnem, nedá sa, nejde to všetko sa dá ale musí sa chce kto chcieť hľadá spôsob kto nechce hľadá dôvod. TY len vždy nedá sa ,nezvládnem to ťažko samé negatívne myšlienky. Ak to zvládli iné zvládneš aj TY. Tak ten starší už tiež pomôže. Ked je to opakovaný problém tak to sa situácia vyostrí ešte ver mi. Aby si nepísala za chvíľu že ťa v návale hnevu zbil ta že musela si ísť k lekárovi .Aj to bude mala som takého bývalého čo všetko rozbijal. Pri hádke nemal problém rozbiť 6 okien to bolo bežné. Našťastie deti sme nemali ak si teraz spomeniem urobila som najväčšiu službu sebe že skončila som z agresorom.

jaskolka
16. júl 2023

Autorka, ale čo chceš počuť? Ak to mal byť len taky vylev, tak áno, je to smutné, že máš muža cholerickeho blbca. Je nám to ľúto, naozaj.
Ale názov témy je, že ako ďalej...
Píšeme ti to už opakovane viaceré, nie len v tejto konkrétnej téme, bohužiaľ túto radu ty nechceš, nemôžeš, bojíš sa využiť. No iná neexistuje, zázračnú formulku, po ktorej
ktorej muž sa normalizuje, nemáme a ani neexistuje. Tak si zvykni na to, že z času na čas a čoraz častejšie budeš upratovať vysypanu hlinu, rozbité taniere, budeš mat zničené kvety, veci a ver tomu, že aj sami seba a napokon aj dieťa.

autor
16. júl 2023

@alickapusinka Starší chce ísť potom na výšku aj tam treba peniaze.Byvanie je naše spoločné,spolu sme si brali hypo pred 6 rokmi.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
16. júl 2023

Autorka,

ved vase byvanie predajte a budes mat zaklad na kupu bytu pre seba.

Tiez si hladaj lepsi job, pracuj na sebe, aby si vedela zarobit viac a uzivit svoju rodinu

viestta
16. júl 2023

Ty si tu uz neraz pisala, vsak? Zakazdym dostanes rovnake oodpovede, zakazdym sa rovnako vyhovaras. Myslis si, ze je dobre ak tvoje deti vyrastaju s takymto clovekom? Ked si to nemyslis, zacni si riesit osamostanenie.

alickapusinka
16. júl 2023

tak nech bývanie sa predá a pol na pol budeš mať svoje. Ja už by som len kvôli tomu riešila tuto situáciu aby si si zachovala zdravie. Takýto chlap ved to je manipulátor. Rozbíja len psychopat normálny ľudia sa tiež pohádajú ved sa stane ale normálne si to vysvetlia nikto nič nerozbíja.

kulumulu123
16. júl 2023

Teraz rozbija veci okolo seba tak mas 2 moznosti bud od neho odid kym tebe nerozbije hubu alebo cakaj a uvidis ci sa zmeni 🤷‍♀️🤷‍♀️

januska12323
16. júl 2023

Utekaj preč keď nechce riešiť hádam nebudeš čakať kým treskne tebe?

mane01
16. júl 2023

A ked je dieta s nim, tak nikdy nespadlo? Akoze a ako ten krik pomoze tomu malemu? Ked si oškrie koleno, tak mu to ten amok zahoji, alebo co? Suhlasim, s tym, ze potrebuje ultimatum: psycholog (mozno psychiater, toto je fakt dost mimo chovanie) alebo dovi dopo!

domkakvet
16. júl 2023

Tak nech dieta strazi iba on ked mu to ide tak perfektne.

abbey1
16. júl 2023

Starší môže neskôr popri vysokej pracovať a slušne zarobiť. Tým utiahne internát i svoje výdavky. Nebude prvý ani posledný, keď to inak nejde.
Píšeš, že bývanie máte spoločné, čiže s neodídeš s jednou igelitkou. Na začiatok stačí prenájom dvojizbaku. Starší, aj keď nie je súčasného manžela, asi otca má a teda i nárok na aké také výživné.
Nikto nevraví, že je žene s deťmi samej ľahko. Ale ty veľmi na výber nemáš. Zvládli to mnohé ženy, zvládneš i ty. To sú dočasné finančné problémy. Zváž si, ako dlho chceš v takomto vzťahy vydržať. Aby sa ti raz deti " nepoďakovali", a ty sa zobudíš v 50 sama, nemilovaná, deti dospelé, mladosť v prdeli.

lujza123
16. júl 2023

Chudák chlapec, už je dosť veľký a toto si bude pamätať. Isto sa teraz obviňuje ze otec porozbijal mamine veci koli nemu.
Je mi ľúto deti ktoré musia vyrastať v domácom násilí.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. júl 2023

@domkakvet Nemôže stratiť dieťa iba on keďže chodí do práce a doma si chce aj oddýchnuť.Niektore veci s ním nerobí,príklad nezoberie ho na ihrisko alebo na bicykel.To robím ja a potom samozrejme pri mne padá.
@elizabet173 A čo by záchranka spravila,ešte by som ja bola za zlú že ich zbytočne volám keďže nikomu sa nič nestalo.Keby som aj zaklamala že sa mi vyhrážal,manžel by povedal že klamem a komu budú veriť.To by bolo slovo proti slovu.