Vraj nie sme rodina

mata391
6. dec 2022

Baby, mame s priateľom dieťa. Dnes povedal, ženie sme rodina, keďže nie sme zobrati. Trochu ma to zranilo. Ako by to vnímali?... Rieši aj financie, že spoločne nie, keďže nie sme zobrati

jan510
6. dec 2022

Mohla si mu povedat" a co tak to zmenit? "😃😃 pokial to nepovedal v hadke🤔😏

nnnuuunnn
6. dec 2022

Nech si Ťa vezme, alebo by som sa pobrala prec, veď nie ste rodina 🤷

viestta
6. dec 2022

No asi tak, ze ked som mu nestala o sobas, tak ani ja by som ho nebrala ako rodinu

mila23
6. dec 2022

toto ste si mali vydiskutovat pred dietatom

h2
6. dec 2022

Máte dieťa, čiže ste rodina. Za mňa ste rodina viac, než keby ste boli manželia a nemali dieťa.

zuzanka.zuzu
6. dec 2022

iba trochu ťa to zranilo? zajtra je streda, u nás to je okrem soboty sobášny deň, kedy sobášia zadarmo (dá sa aj v iné dni, ale to sa už platí). zajtra čo máte na pláne? ja by som buď stála pred oltárom alebo balila kufre 😉 síce ja nie, ja by som bez sobášu dieťa neporodila 🙊 (a to píšem s plným vedomím, že práve ja sama som sa takto narodila!)

panelacikova
6. dec 2022

rodina ste. rodinu tvoríte na základe toho, že ste matka, otec a dieťa. ak to chcete oficiálne spečatiť, vezmite sa. kde je problém? on sa asi chce, ty zrejme nie, tak mi to nejak vyplýva z tvojho príspevku. samozrejme, povedal ti sprostosť, len aby mal ako odôvodniť to, že každý si hrabete do vlastnej kasy. pochopiteľne, ty asi podstatne menej. preto použil takýto trafený argument...

doriiis
6. dec 2022

Asi si chlapec prečítal diskusiu,čo bola minule tu na MK a použil názory odtiaľ ako parádnu vyhovorku

stellarstar
6. dec 2022

Mala si ho poprosiť o ruku ty 😅🤌

dskjhfdlkdjhl
6. dec 2022

@mata391 Dieta mate spolocne a financie nie? Ani rodina nie ste? A co teda ste a preco spolu byvate? Ci len tak mimochodom? Na dietati bez svadby ste sa dohodli? Ci to len tak nahodou sa vam podarilo? Mate to cele divne.

viestta
6. dec 2022

Este napisem aj inac, ani podla zakona nie ste rodina. Keby sa cokolvek stalo, namas narok na nic, ani na dedicstvo ani na vdovsky dochodok. Kedykolvek ta moze vypoklonkovat z bytu a ty ostanes bez strecha nad hlavou. Jeho peniaze su jeho peniaze, tvoje peniaze su tvoje peniaze. Nie, ze by kazdy chlap po sobasi okamzite pochopil, ze vsetky peniaze co zarobite su uz vase spolocne peniaze, aj vsetko co spolocne nadobudnete je vas spolocny majetok.
Je otazka, ci by svoj postoj k tebe, peniazom a majetku zmenil po sobasi. Je najvyssi cas si tieto veci vydiskutovat. Aj ked nebudete manzelia, tak mate spolocnu domacnost a dieta a to vsetko treba spolocne financovat. /Po primeranej a spravodlivej dohode dvoch rozumnych ludi to ide aj bez pocitu krivdy, bez pocitu, ze je niekto vyuzovany u dvoch rozumnych ludi zvladnut. Ale to je cesta kompromisov a kompromis nie je nic ine ako ustupit zo svojich poziadaviek.

lubkavargova1
6. dec 2022

Nuz nevieme co je za tym viac a preco to povedal...takze vyznieva to rozne. Nerobme z neho hned debilka a narcistickeho psychopata...mozno sa pani autorka bila do prs a hrdo si ide teoriu, ze ona sa nechce vydavat a je to len papier...a on ma mozno trosku iny pohlad na vec...no smola, ze uz mate dieta. Na koho je byt kde byvate? Spolocne financie? Oddelene financie? Vyzivne? Ked ta posle do prdele o par rokov kam pojdes? Praca? Tu je tak vela otazok co potom preberie pani autorku ked uz bude neskoro...

panelacikova
6. dec 2022

@viestta sú rodina skrz dieťa. a teda matka je rodina s dieťaťom a otec s dieťaťom. po právnej stránke má nárok dieťa na prípadné dedičstvo. rovnako si nie som istá, či môže otec dieťa vyhodiť z bytu, asi nie.... ale inak máš pravdu.

mandzula
6. dec 2022

Podla mna je rodina najma o pocite rodiny a spolupatricnosti, nie o niecom, co je dane pravnym predpisom, ak sa o nej teda nebavime vyslovene v rovine prava.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
6. dec 2022

@mata391 Pred zákonom rodina nie ste. Nemôžeš si robiť nárok na jeho peniaze, majetok. A ani on na tvoje.

marsmykkok
6. dec 2022

čudujem sa, že sú niektoré ženy s tým v pohode. Ako chápem, že nebudem sa brať po roku známosti, ale ak sú ľudia spolu niekoľko rokov, často aj 10 a viac a majú deti, tak to nechápem, že sa nezoberú. A toto je výhoda len pre muža, že majetok je len jeho a žena čo je doma a stará sa o spoločné deti môže odísť s holým zadkom.

lubkavargova1
6. dec 2022

@viestta toto je typicky učebnicovy priklad v rodinnom prave ako ženy zmyšlaju už veľmi neskoro...ružove okuliare padli, padli prve ostrejšie slova a zistilo sa, že "s igelitkou prisla s igelitkou odide" ako vravi nas docent....ale teraz nas ostatne zeny ukamenuju

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
6. dec 2022

@viestta Autorka nepíše nič o tom, komu patrí byt, v ktorom bývajú. Čiže k nejakému vypoklonkovávaniu by som sa zatiaľ nevyjadrovala.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ghostsgirl
6. dec 2022

@mata391 tak zial, z pravneho hladiska rodina nie ste. A zrejme ani z pocitoveho alebo akeho tu niektore obhajuju hladiska rodina nie ste, kedze on sa vyjadril ako sa vyjadril. Evidentne ani on nema pocit, ze ste rodina... Nie kazdy chlap sa k tomu pocitu dopracuje len skrz to, ze mu niektora porodi dieta. Potom sa iste typy zien strasne cuduju... Zatial co ked si muz zenu vezme, tak je asi s pocitom rodiny stotozneny, kedze do nej vstupil dobrovolne, ale niektorym zenam toto tazko vysvetlit...myslia si, ze s dietatom si poistia muza a vybavene

viestta
6. dec 2022

@panelacikova áno, mali by byť rodina, mali by mať v tomto jasno. Ale vidíš, mladý pán to tak nevníma, on to berie dosť vágne, necíti zodpovednosť za to aby ako rodina fungovali a hlavne si drží "svoje peniažky" lebo akosi mu nedocvaklo akú zodpovednosť ma akontotec, partner. Zadné dvierka si necháva otvorené. Keby nebol taký vydzubanec a nezodpovedný tak už dávno sú rodina so všetkým čo k tomu patria aj bez papiera z matriky.

viestta
6. dec 2022

@h2 áno, ak je byť jej, tak ho vypoklonkovat môže aj ona. Ak je spoločný tak tam to nie je jednoduché, ale v konečnom dôsledku aj v takom prípade ťahá žena s dieťaťom za kratší koniec

abbey1
6. dec 2022

Podľa definície rodiny v učebnici 6. ročníka skutočne rodina nie ste. ;)
Som už trošku v rokoch a úprimne nechápem, prečo sú ľudia ochotní mať spolu dieťa, dom a to manželstvo k tomu nie. Tak ale nemusím rozumieť všetkému.
Základom však je láska a opora vo vzťahu. Ty si musíš zvážiť, či ju v partnerovi máš. A tam je jedno, či ste či nie rodina. ;)

gladys_07
6. dec 2022

dufam ze dieta ma priezvisko po nom, hrdinovi

rony2255
6. dec 2022

Po pár diskusiách na MK by som dieťa pred svadbou nechcela. Som rada, že rok a pol dozadu, keď som priateľa presviedčala, povedal, že dieťa až po svadbe. Nie, nerozišli sme sa, ale zatiaľ nie sme ani zobratí. Ale viem, že ma miluje a ja jeho. No dieťa až po svadbe.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomira236
6. dec 2022

Ja žijem s mojím už pár rokov máme 2 deti 9a skoro 6 a sme rodina a financie riadim u nás ja vydávať som sa nechcela ja keďže som už raz bola

aurora33
6. dec 2022

@mata391 ja si tiež myslím že nie ste rodina. Ste dvaja ľudia, ktorí majú spolu dieťa.