Vaši partneri a upratovanie

15. aug 2023

Ahojte idem tu s takou debatou ako to máte s mužmi a upratovaním. Môj nakúpil rôzne stroje len aby nemusel nič manuálne robiť (aj keď prach sa sám neutrie)… minule mi zahlásil žeby som mu teda mohla pozehlit veci …a to spolu nebývame. Ako ste to mali vy keď ste randili s polovičkou ? Ako veľmi udržiavali poriadok?

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bolarazjedna
15. aug 2023

Však to je super, keď ma stroje (napr robotický vysávač), ak má možnosť, prečo by si neulahcil bežný život? Však aj ty peries v práčke, nie ručne....
Ja osobne žehlenie už vôbec neriešim, okrem košele pred slávnostnou udalosťou alebo mam par veci, ktoré sa musia vyzehlit, inak sa nedajú nosiť....
Prach utieram sporadicky, nejak mam takú farbu nábytku, že to tam ani nevidno ☺️

Manžel občas povysáva, umyje riady a pravidelne vynáša smeti..

januska12323
15. aug 2023

Na tú poznámku si mu mala hodiť o hlavu žehličku keď také ešte doma nemá a nech si žehlí.

0silvia0
15. aug 2023

Ked som randila s polovickou, tak som mu domov nechodila ani upratovat ani zehlit.

anonymanonym
15. aug 2023

Ani by ma nehlo ist len tak bezdovodne (nie je chory, po uraze atd.) chlapovi zehlit alebo upratovat alebo podobne, ked nezdielame spolocnu domacnost.

thereisabear
15. aug 2023

Môj sa vtedy veľmi snažil, teraz na to nemá veľmi čas.
Určite to uz lepšie nebude, ber to do úvahy, či by si s nim takto vedela fungovať.

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

Moj priatel je celkom poriadkumilovny, niekedy sa az hanbim, ked mne sa nechce a mam doma bordel… 😅 ale teda neupratuje u mna, iba kuchynu po sebe odprace, a co sa zehlenia tyka, to nechape ani len ze naco zehlim svoje veci, ked sa aj tak po obleceni pokrcia 😃

hipuska
16. aug 2023

Vytrhnuté z konceptu. Neverím tomu, kebyže s niekým chodíte a on vás poprosí! ci by ste mu nešli ozehlit košele, zeby ste nešli. Veď to určitým spôsobom časť poznávania sa. Keď budete spolu bývať, budes to robiť automaticky a ak ho budeš naozaj ľúbiť tak láskou. Na oplátku sa bude on starat o teba.

janickacrazy
16. aug 2023

@hipuska no tak to isto by som nešla, ja žehlenie neznášam, nezehlim vôbec, maximálne jednu košeľu, keď ideme na svadbu alebo niekam

uglybetty1234
16. aug 2023

@hipuska toto je ake retro 😂 ze automaticky 🙂 ja manzela milujem a kosele si zehli sam. Ja nezehlim nic.

jaskolka
16. aug 2023

@hipuska nie, nesla. Nezehlim absolútne nič, ani sebe ani deťom som nikdy nezehlila(ani novorodecom) tak ani omylom by som nešla žehliť veci dospelemu priateľovi, s ktorým navyše ani vôbec nežijem.
Za 5 rokov, čo sms s mužom spolu, som zehlila celkovo 3 x,keď sme šli na svadbu a ples. Aj to len tak bodaj bolo, preletela som žehličkou. Nevidím zmysel žehlenia.

galganka
16. aug 2023

...no ja teda neviem, randili sme spolu keď som mala násť, ale nejako mi neprišlo blbé, ožehliť mu jednu košeľu, ktorú potreboval do práce, alebo popárovať ponožky, keď som bola akurát u neho vo vtedajšom byte. Aj upratovali pred vysťahovaním sme ho spolu. Rovnako jemu nebolo čudné, pomôcť s niečím, čo bolo "iba moje"... a teda hej, feminizmus sem, silná emancipácia hen, nežehlíme, čo netreba, žehličku vytiahneme raz za rok, ale toto mi teda čudné nie je. Skôr oba vytrhnuté z kontextu. Keby ty chceš, trebárs novú telku na stenu montovať, tiež by bolo čudné, že ti pomôže?

nenne27
16. aug 2023

@galganka presne teraz som si povedala ze uz sem s mojimi nazormi nepatrim.ze som stara.neviem si predstavit ze by som svojmu chlapovi neozehlila koselu alebo neurobila jest ked pride z prace.takisto on pre mna robi take tie "muzske" veci.tiez mi nepovie ze urob si to sama, mas zdrave ruky.to by ma zranilo.a jeho tiez urcite.to je laska ked pre druheho nic neurobim a este sa budem bit do prs aka som emancipovana? Baby ja som uz mimo.chora doba toto.som staromodna.mne sa paci ked sa staram o muza a takisto sa mi paci ked sa on stara o mna.my si doma nepocitame kto co pre druheho urobil.makame spolu

kvetinka75
16. aug 2023

@hipuska tak nešla by som. Keby ešte súrne potreboval košeľu a nestíha. Ale nie že prídi mi požehliť prádlo. Tak to teda prrr. A o týždeň ju bude volať znova nie? Ešte spolu ani nebývajú a už si z nej služku robí. Spoznávať sa dá aj ináč a nie že ja mu budem žehliť veci. Potom môže žena očakávať, že jej so žehlením, príp. inými domácimi prácami nepomôže, už keď teraz mu je to zaťažko. Keď sme spolu bývali, tak sme žehlili na striedačku. Ke´d niečo nevedel poriadne, napr. nohavice, tak tie som ožehlila.Ale ja aby som pravidelne chodievala priateľovi žehliť , tak to nie. Potom čo pridá, ešte utri prach, navar, povysávaj?

kvetinka75
16. aug 2023

@nenne27 tak je iné, už keď partneri spolu bývajú. Ale aby som chodila do bytu priateľa mu upratovať, tak to teda nie.

nenne27
16. aug 2023

@kvetinka75 tak to samozrejme ani ja nie.ale ked sme byvali s babami este na VS v podnajme a prisiel moj teraz uz manzel za mnou, chladnicku nam veru raz vyhadzal : D ale tam uz tomu rastli koncatiny.hrozne sme boli : D

marianarem
16. aug 2023

@hipuska No vobec to nemusi dopadnut takto idylicky. Kamoska chodila s chlapom, ktory presne toro robil - neprides mi umyt okna, neumyjes mi dlazku... Ona sa velmi chcela vydat a ukazat sa ako dobra gazdina, tak isla. No a dopadlo to tak, ze dnes doma robi vsetko a chlap, medzitym obezny, travi dni na gauci s tabletom.
Autorka, ja by som asi urobila to, ze by som mu ozehlit prisla, ale s tym, ze ho to vlastne naucim, aby si nabuduce uz vedel poradit aj sam. Nechodila by som pravidelne robit domace prace k chlapovi, s ktorym nebyvam.

kvetinka75
16. aug 2023

@marianarem tiež si myslím, že to k tomu smeruje, hlavne keď autorka písala, že ani prach neutrie. Hľadá spôsob, aby mal spravené a nemusel prstom pohnúť.

hipuska
16. aug 2023

@marianarem veď ja píšem, že to je vytrhnuté z konceptu. Nepíše, či sa jedná o jednorazovú akciu. Resp.ju pýtal o trvalu službu

hipuska
16. aug 2023

@uglybetty1234 ake retro? Je to len obrazne povedané. Niekto si zehli sám, niekomu zehli žena. Ale princíp je rovnaký. Veci, ktoré mozem pre partnera urobiť, urobim. A zase, naopak on pre mňa. A presne ako píše
@galganka ak by si potrebovala vymenit kolesa na aute, namontovať tv, resp.ine bez problémov ho popýtas. Mňa, kebyže priateľ popyta, ozehlim. A nie, nebol by to pravideleny servis. Podľa mňa, autorka majú iný problém vo vzťahu. Zjavne ma chlap viacero takýchto požiadaviek. A ak nie, neviem čo ju tak pohoršilo. Však keď nechcem, nejdem. Ale, ak fakt niečo potrebuje ozehlit a nevie, ona odmietne, kľudne môže popýtať susedu. No, to by bola autorka a tým ok?

vroni
16. aug 2023

Ja žehlenie milujem. Ale keby po mne frajer, s ktorým nebývam, chcel žehliť prádlo ci upratovať domácnosť, tak mu tu žehličku hodím do hlavy. Co mam ja s jeho prachom ci košeľami?

lindous
16. aug 2023

Zaaaaleží... Má tam kopu oblečenia a nechce sa mu alebo tam má jednu košeľu, s ktorou si nevie rady a proste potrebuje pomôcť? 😅 Keby to bol prvý prípad, zasmejem sa, že to nemyslí vážne, keby druhý tak pomôžem... Síce sa mi to ťažko predstavuje na žehlení lebo mám samostatného chlapa a toto je fakt činnosť, ktorú zvládne každý bez ohľadu na pohlavie

galganka
16. aug 2023

...ja som teda fakt zvedavá na doplnenie od autorky. Lebo z vyššie pisaného si ja osobne stále predstavujem modelovú situáciu u neho doma, po dobrom obede, umývačka beží, obaja odfukujú niekde na gauči a on si spomenie, ze zajtra má trebárs meeting. "Drahá, keď si tu, mohla by si mi aj požehliť košele?", Prípadne dovetok o tom, že je mantavý a nevie to... 🤷‍♀️ a teda, na tom ozaj nevidím nič zlé. Nachystaj dosku na žehlenie, za 15 minút to mám aj so zavretými očami, potom ma za odmenu berieš na zmrzku... 🤷‍♀️🤷‍♀️

milanemila
16. aug 2023

Kym sme spolu nebyvali, kazdy sme si upratovali vo svojom byte 🤷🏼‍♀️ ked sme spolu zacali byvat povinnosti okolo domacnosti sme si delili. Teraz ked mame deti a ja som na materskej, tak manzel vynasa smeti (to robi iba on), prezlieka postele (tiez iba on), umyvacka (to sa striedame) a obcas vyvesa pradlo, robi vacsinu nakupov a zvysok riesim ja. Ked som po prvej materskej nastupila do roboty, tak sme si zas tie veci podelili a rovnako to bude aj po druhej. Oblecenie si muz zehli sam, ale zehlia sa u nas naozaj iba kosele, kedze mame v satniku skoro vsetky veci zavesene.

viestta
16. aug 2023

@hipuska kebyze poprosi vyzehli mi tu koselu, ktoru teraz potrebujem, nie je problem. Ale zehlit kopu pradla v cudzej domacnosti? Upratovat v cudzej domacnosti? Tebe to pride OK? Upratujes u kamaratky? U svokry? U susedy?

autor
16. aug 2023

@lindous
@galganka
Veruže to tak je,že trebars ma naukladanú kopu oblečenia ktoré TREBA vyželiť...
Niesu to 2 trická a 3 košele ,čo za pár minut ozehlim.
Ked sa ma slušne spýtal/poprosil či mu nepomožem , nemam s tym problem. Ale ako baby napísali, mne doma tiez neupratuje. A aj nepodarený vtip typu "mohla by si prísť ku mne skôr lebo doma je čo robiť - požehliť tu kopu" vobec to nepadne ako vtip...lebo je to realita bohužial 🙂

galganka
16. aug 2023

No, tak to potom isto nezačal robiťzo dňa na deň, a isto s tým ani neprestane. 🤷‍♀️ treba mu zohnať kontakt na nejakú pani, čo mu to požehlí a ukázať aj jej cenník. 💪🏻

viestta
16. aug 2023

Na nepoadeny vtip o zehleni by som zareagovala, ze mas doma kopu riadov, nech pride skor aby ich stihol umyt.
Ale on uz teraz vie, ze ked sa date dokopy ma osobu, na ktoru presunie domace prace. Je otazka, ci si uvedomuje, ze o spolocnu sa ludia zvyknu starat spolocne a o svoju sa stara kazdy sam.

basulaak
16. aug 2023

Jeho byt jeho starost/povinnost. Ale akoze dobry vtipkar. 😅 asi by som sa hlasno zasmiala, ze ten bol dobry! A huronskym rehotom sa k nemu nahla a dala mu pusu, smejuc sa dalej. Mozno by ostal trochu vykolajeny

zooeynka
16. aug 2023

Mu oznam ze zehlenie nie je nic zlozite a urcite je dost sikovny aby to zvladol. Ine by bolo, ak by ste zdielali spolocnu domacnost a spolocne ju udrziavali. Potom by si mohla zehlit aj 2 hodiny, zatial co on povysava alebo uvari obed.