Váš nazor na situáciu

nikusssik
30. nov 2014

Ahojte,zaujíma ma názor maminiek ,ktoré už čo to majú za sebou 🙂 Je to asi banalita,ale chxem sa spýtať,čo by ste robili v situácii : rodinná oslava,švagriná donesie syna s kašlom,nádchou,chrčaním dva dni po návrate z nemocnice kôli laryngitide a švagor s kašlom,nádchou-vraj to dostal od syna... Rodinná oslava v jednej izbe kde bolo asi 30 stupnov....naša malá(20 m) bola na atb pred necelým mesiacom...proste sa nám to nepáčilo a po necelej polhodine sme sa zdvihli...nechápem na čo by som mala dieťa vystavovať chorobe,keď nemusím...vonku sa tomu nevyhnem,ani v škôlke,ale takto...ja sa vzdy snazim nosiť dcérku len zdravú ku deťom...soplíky mi nevadia,keď majú deti ale toto bolo viac ako sople...no a problém je v tom,že sme vyzerali ako blázni,že čo vymýšlame...fakt sa moc bojím alebo som reagovala normálne?neviem.

evitka83
30. nov 2014

@nikusssik ja mam sice mensie dieta, ale ked mame k niekomu ist, akebo niekto k nam tak sa pytam na zdravie, ked je niekto chory, skratka poviem nie. Keby som sa ocitla v rovnakej situacii, zdrzim sa zo slusnosti pol hodinu a odchadzam

lucindao
30. nov 2014

@nikusssik ja som sice s doktorskej rodiny otec dr mama sestricka tak mozno my to bereme inak ako ostatny ludia.ale ziadne oslavy ked niekto je chory.ale si pametam ze sme mali rax rodinne stretnutie kde bolo malinke dieta vtedy sme si dali masky na seba.svagrina by si mala uvedomit ze toto neni slusne a normalne nosit chore dieta do spolocnosti.aj ked mozno je uz po inkubacnej dobe.nrriskovala by som

zuzanakarcolova
30. nov 2014

Určite by sa to nepáčilo ani mne a odišla by som. Veď predsa riskovať zdravie...

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikusssik
autor
30. nov 2014

@evitka83
@lucindao
@zuzanakarcolova
@lusinda3 ďakujem baby...fakt som si myslela,že mne nejako prepína,ale proste môj inštinkt mi napovedal takto...viem,že raz bude mať súrodenca a prídu situácie,keď jeden bude chir a druh zdrav,ale toto mi prišlo úplne bezohľadn a ešte sme vyzerali my ako šibnutí...ale nevidím v tom logiku,nechať dieťa v brutalne vykurenom dome s bacilmi...aj keď to je rodina...

eeffka
30. nov 2014

@nikusssik zažili sme,svagrovci poslali neter s š
Atb k babke keď tam bola naša aby sa spolu hrali.... dozvedela som sa dodatocne... na nasledujúcu oslavu sme išli ku nim my chorý veď nech sa deti pohraju... viac sa to neopakovalo

sonetta
30. nov 2014

ja som malu nezobrala ani cvicit do kolektivu medzi deti, ked bola teraz nachladnuta. momentalne je tych chorob vela. svagrina a svagor sa k tomu podla postavili nezodpovedne. a ja osobne, by som netahala niekde svoje dieta 2 dni po navrate z nemocnice. 😒

tomasko27
30. nov 2014

@nikusssik Raz sa mi stalo ked deti chodili do skolky ze jedna mamicka neupozornila ze jej dieta ma kiahne,aby sme sa pripravili nato ze ich mozeme dostat.Sli sme na navstevu k ani nie mesacnemu babatku,samozrejme ze su kiahne v terene som nevedela,deti bez priznakov.Navsteva dopadla super.Vecer nic a rano sa obliekame do skolky,dcera tri vyrazky a vo mne stuhlo,krvi by sa mi nedorezal.Ostali doma,a behom hodiny bola cela obsypana.Teraz oznam mamicke babatka ze mame kiahne.Mala este dvoch starsich tak som ju upozornila nato,ospravedlnila som sa ale fakt som o tom nevedela.Dopadlo to tak,ze sme tam nikoho nenakazili,syn ich nedostal len dcera a ja 🙂
A som si vtedy povedala ze uz nepojdem k tak malemu babatku na navstevu,ked mame nadchu a pod. nechodime na navstevy,oslavy a podobne.Su tomu tri roky ale drzim sa tej mojej "zasady" 🙂

bosoriak
30. nov 2014

@nikusssik Nie v zlom, aj ja by som odisla, ale odist "uz" po pol hodine je z hladiska choroby uplne zbytocne 🙂 Akonahle ste vosli do miestnosti a je to choroba, ktora sa prenasa kvapockovou infekciou, tak je uz uplne jedno, ci ste odisli hned alebo po pol hodine.
Skor by som mala zopar jedovatych poznamok na adresu chorych, ci vedia, ze svojou chorobou ohrozuju ostatnych a ci je skutocne nutne, aby isli chori medzi ludi.

vefi89
30. nov 2014

@nikusssik my sme rodinné oslavy z našej strany zrušili, lebo obe svagrine z mm strany permanentne ťahali všade len choré decká. Bola a stale som najväčšia... V rodine, ale je mi to fuk. Už sa nestretávame vôbec,.a.bývame všetci vedľa seba. Prečo vedome vystavovať deti vírusom a bakteriam? V škôlke toho majú dosť

prasiatko30
30. nov 2014

tak u prvej by som mozno nad tym aj rozmyslal u druhej by mi to bolo srdecne jedno, kedze su dve aj tak sa nakazia ak sa maju nakazit - starsie ked mala mensia 20m uz chodila do skoly mladsia do jasli - naozaj som nekontrolovala kazdu osobu s ktorou prichadzali do styku ci ma alebo nema nadchu alebo mala pred hodinou zvysenu teplotu, chodili sme na rodinne stretnutia ked sme chceli tak sme isli ked bolo dieta na figu tak sme ostali doma. pri vacsich oslavach sa stretavame vsetci -niekedy je to skoro 30 ludi a naozaj nemam chut niekoho terrorizovat mojimi fobiami a kontrolavat ci ma nadchu alebo kasle viac ako je pripustne. vacsinou je to tak ze ak je niekto fakt chory tak sa snazi k detom moc nepriblizovat - nebozkava ich, neobchytava ich, ak maju fakt nejaku nakazlivu chorobu - ale to take ako virus usta, nohy, ruky ci ako sa to vola - tak to sa drzia mimo. ale aj mne sa uz stalo ze sme isli na oslavu a dieta sme nadopovali paracetamolom, pripadne sme mali oslavu my a mamicka pozvaneho dietata mi medzi recou povedala ze dieta malo teplotu dala mu apiretal a prisli - nezblaznili sme sa z toho. jasne ze pri takych malych babetkach do toho roka by som bola mozno trosku opatrnejsia ale ako hovorim co nevylieci cas to vylieci starsi surodenec

nikusssik
autor
30. nov 2014

@vefi89 presne sa rovnako cítim...ako najväčšia...

nikusssik
autor
30. nov 2014

@bosoriak hneď som to mužovi povedala, že je to už jedno, ale šli sme 🙂

0silvia0
30. nov 2014

@nikusssik pri malých deťoch som riešila bacily a vírusy ľudí, s ktorými sme sa stretávali. Pri veľkých deťoch to už neriešim. Predsa, veľké deti znášajú prípadnú chorobu lepšie a aj imunita je už lepšie vybudovaná.
Takže na tvojom mieste by som reagovala rovnako.

liz_lemon
30. nov 2014

tak toto ja neznasam, tiez mame v rodine takychto uzasne ohladuplnych ludi, co na kazdu navstevu dojdu s chorym dietatom, naposledy sa syn nakazil, od neho aj ja, a to som bola tehotna, a celu chorobu som si pretrpela bez liekov, a trvalo to niekolko tyzdnov, odvtedy tam odmietam chodit
detto mi vadia ludia na ihriskach, ked pridu s totalne chorymi detmi, a este to tam vsade hovoria, ze uz su chore 2 mesiace....

nefertitka
30. nov 2014

@nikusssik ja by som odisla asi hned ako by som sa toto dozvedela, zareagovala si normalne. Mne posledne tri razy takto malu nakazila sestra, alebo jej priatel, dva razy som ich prosila, nech nas k nim nevolaju, ked su chori. Na treti som sa uz rozculila a dobre sme sa vyhadali. Este som bola ja ta blba, no dobre sa im hovori, pokial nemaju deti. Viem, ze mi dieta moze ochoriet hocikde, ale ked viem, ze tomu mozem predist, tak preco nie?

zara0201
30. nov 2014

Pre utechu vsetkych- moja svokra k mojmu synovi(vtedy mal 5 mesiacov) vedome poslala hrat sa deti ktore mali v rodine kiahne a boli v inkubacnej.... Ked som sa to dozvedela tak by ste sa mi krvi nedorezali. No a vysledok- bola som vyhlasene za sibnutu JA.
Co uz, ziju medzi nami...

prasiatko30
30. nov 2014

myslim si ze to fakt beriete tragicky nezijem na sk a ked sa rozpravam s matkami spoluziakov akamaratov mojich dcer tak ziadna z nich nehlada pricinu toho ze je dieta chore v inych detoch, to ze maju sopliky alebo kaslu tak to sa nepovazuje za chorobu, s detmi sa stretavame - je jasne ze ak je moja s horuckami tak sa snazim s nimi nechodit von -ale tiez s nimi nie som po 3 dnoch horucok dva tyzdne doma aby sa zotavili 🙄 , ked dieta nema horucku tak ide naspat do kolektivu. ako fakt nevidim ze by to tu ti ludia takto riesili a este sa dobreze nie za to pobili 😅

loknicka
30. nov 2014

@nikusssik reagovala si dobre. Kazda zodpovedna mamina by tak urobila 😉

kofoluska
30. nov 2014

@nikusssik Nevymyslate. Reagovali ste s manzelom tak, ako by reeagovala hadam kazda normalna matka. To, ze svagrovci tam prisli s chorym dietatom a este aj svagor je chory, to je ich absolutna bezohladnost. Sopliky su jedna vec, tie by som neriesila ani ja. Ale to, ze bolo dieta v nemocnici kvoli vaznejsej chorobe je vec druha. Navyse - ani pre to dieta nie je dobre okamzite ho brat niekam do kolektivu. Tak maximalne si zarobi na dalsiu chorobu, pretoze ma oslabenu imunitu.

marionmarion
30. nov 2014

Nechapem co ti trvalo pol hodinu. Zdvihla by som sa hned, ako vidim ze niekto je medzi zucastnenymi infekcny a absolutne by som neriesil kto co hovori, alebo by som im rovno vynadala za nezodpovednost. A sla by som domov. Zdravie mojho dietata je predsa prvorade, na udrzanie nejakych blbych pribuzenskych vztahov sa mozem vykaslat!

janinah
30. nov 2014

je výborné,že si reagovala podľa materinského inštinktu,ten môj by mi povedal,že podáme ruku a darček oslávencovi a odchádzame okamžite.....nenormálne sa mali cítiť tí schoretí,ktorí bacily roznášajú...trochu od témy,ale mne sa dvíha tlak,ak dôjde do roboty chorá kolegyňa a ešte čaká,že na ňu ostatní budú brať ohľad,však sa chuderka obetovala a je chorá v robote..aj poviem,že nech láskavo neroznáša bacily,ale myslíš,že poslúchne?...a to robím v zdravotníctve... 😒 .

janinah
30. nov 2014

a nabudúce sa rodiny opýtaj,či niekto z nich ti príde opatrovať choré dieťa.....

nikusssik
autor
30. nov 2014

@janinah presne je to tak...im to všetkým je fuk,však oni sa o ňu nebudú starať keď ochorie...len nechápem ako im to môže byť jedno...ja ke mám choré dieťa tak to švagrovcom poviem a nechodím s ňou tam kde je ich malý...

lucy125
30. nov 2014

My sme mali včera oslavu velku v reštike,babka slavila 80tku,asi 35ludi a medzi nimi sesternicine deti 4r a 20mes. pred týždnom dobrali atb obe a naš maly štvrtok dostal nadchu ako hrom,jasne že sme tam nešli,čo nam bolo luto ale prevlakat dieta s nadchou medzi dalšie deti čo dobrli atb aby to zase chytili,tak to nie a dnes sme zase mali ist na oslavu kde je 2r dievčatko a zase sme odmietli,aby to od nas nechytila aj ked horučku nemame nadcha pomaly konči a kašleme,takže si dobre urobila toto sa nerobi,idem na navštevu ked sme zdravi a to iste čakam aj od druhych,že daju vediet či su zdravi alebo nie.Ine je to medzi dospelymi ale deti su nachylnejšie na bacily.takže si dobre urobila.

mummy01
30. nov 2014

@nikusssik u nas je to to iste...tiez sme my ti blbci ktorym vadia chore deti na oslave☹ a to mam ZTP synceka s imunologickymi problemami.Stalo sa ze sa svagrina vratila zo synom z dovolenky a svokra ju pozvala na obed a pozvala aj nas s detmi.Ona prisla s vracajucim a horuckujucim synom,ja som bola zhrozena a povedala jej co si o tom myslim a ze by mala odist s chorym dietatom domov.No vysledok bol taky ze ona ma vecsie pravo na obede byt a nevidi ziaden dovod neprist aj s chorym dietatom.Vysledok bol taky ze jej syna o par dni hospitalizovali s podozrenim na exoticky virus a nasa dcera to chytila od neho.Od vtedy sa proste nekaslem...

katarinamarkova
30. nov 2014

@nikusssik spravila by som to iste.
samozrjeme so slusnym ospravedlnenim sa, ze nemienim dalsi mesiac liecit doma dcerku, ktora len nedavno dobra antibiotika....ze sa tesim na dalsie stretnutie.

30stuponov? - uff, nikoho nenapadlo vyvetrat?

siska53
30. nov 2014

@nikusssik ja ta uplne chapem! Jednak nechapem,co taki nakazeni tam liezli,ved ja ked som chora,tak sa citim zle a nemam chut nikam ist (chuda najma to dietatko). A zas zbytocne sa vystavovat bacilom? My tiez rusime take navstevy,ak ochorieme a reciprocne vzdy aj druha strana.
Skus im slusne vysvetlit,ze sa vam to nepaci a prekaza vam to.

Ja som nebola na x rodinnych oslavach,lebo som bola chora a to tam ani male deti neboli. Niektorym ludom chyba ohladuplnost.

lucindao
30. nov 2014

@nikusssik urobila si najlepsie.a ak to niekto nechape tak kasli na nich.

bonaqa2013
30. nov 2014

niečo podobné sme zažili minulý rok na Vianoce. ocinko aj s 2 dievčatami odišiel na návštevu rodičov bývajú asi 30 km od nás. Prišla tam aj jeho sestra s rodinou - najmenšie dieťa malo ešte brušnú chrípku. Všetci ostatní už mali po. 2 dni po návšteve jedna moja dcéra začala neskutočne vracať a postupne prišli aj hnačky. do týždńa sme sa vystriedali takmer všetci. to že som to mala ja, by až tak nebolo najhoršie, ale máme dcéru, ktorá v tom čase mala 3 roky, problémy s jedením, rátame a jasáme pri každom pol kilečku a naraz hnačky, vracanie. nadávala som ako pohan, preplakala som a trápila sa niekoľko dní. no a samozrejme dieťa nie a nie sa z toho pozbierať. Dobre vedia, aké máme obrovské problémy, ale aj napriek tomu nemajú žiadne problémy sa sotrepať na návštevu s chorým deckom. Drzosť a arogancia niektorých ľudí nepozná hranice....