Váš názor na moju minulosť

dajana2711
19. nov 2022

Chcem sa poradiť.
Zažili ste niečo podobné v živote ako ja teraz?
Čo mám robiť?
Už je tomu asi 13 rokov, čo som v práci (zahraničná spoločnosť) spoznala muža. Obaja sme boli v tom čase slobodný (on dokonca "starý mládenec" mal vtedy 35 rokov). Veľmi sme si spolu rozumeli, randili sme spolu, bol ku mne veľmi milý, jeho spôsoby boli veľmi džentlmenské. Cítila som sa s ním vždy veľmi dobre, spokojne a chránená. Neskutočne to medzi nami iskrilo, ale nikdy k ničomu nedošlo až na jeden bozk.
No jeho pôsobenie vo firme sa skončilo. Odišiel, a potom pracoval v rôznych krajinách - Španielsko, Rusko, Anglicko, ale bol istý čas aj v Poľsku. Je veľmi zcestovaný človek.
Nikdy som na neho nezabudla, občas sme si napísali, ale už nikdy sa nezastavil, aj keď bol blízko napr. v tom Poľsku.
Toto ma tak trochu aj "ranilo", že si nedal tú námahu...
Pustila som to z hlavy. Mala som niekoľko vzťahov, ktoré vždy skončili zle, sklamaním a mojim veľkým smútkom. Mne sa blížila 30tka a veľmi som túžila po rodine. Nadbiehal mi jeden muž od nás, ktorého som dobre poznala, dokonca jedného času sme spolu začali aj randiť, potom som to ukončila.... ale znova sme sa nejak stretli, dali dokopy. Áno teraz poviem pravdu pravdúcu, vydala som sa za tohto muža, aj keď nebolo to z veľkej preveľkej lásky. Neviem, či som v tom čase verila ešte na lásku. Vedela som, že tento muž ma ľúbi a nikdy nesklame. A tak som vydatá, s dvoma deťmi, manželstvo spokojné, aj keď také nenaplnené. Sme úplne odlišný s mojim mužom...ale v zásade žijeme spokojne..
No a teraz zápletka. AKo inak....
"Starý mládenec" zpred 13 rokov sa vrátili na SLovensko, pracuje v tej istej firme ako sme sa tam spoznali. V meste kúsok od mojho bydliska.
Niekoľko krát ma kontaktoval na FCBa, hneď po príchode na SK lebo hladal podnájom, potreboval s tým pomôcť, aj sa chcel stretnúť na kávu a tak. Ale samozrejme, že som nešla na žiadne stretnutie (on je tu na SR pomaly tretí rok).
Zostalo teda pri takých občasných správach na FCB, keď si napíšeme na narodeniny alebo tak. Potom vzíde z toho nejaká debata, ktorá trochu vedie do minulosti. A spomienky ožívajú... a je to presne také iskrivé ako pred 13 rokmi...
Som z toho zmätená..
AKý je váš názor?

miadi
19. nov 2022

Ze Keby si ho mala doma jeho spinave trencle by si prala s rovnakym pracim praskom ako peries manzelove. A ze si ho nikdy vlastne nepoznala lebo ste randili len tak povrchne zaciatkovo ked je vsetko ruzove. Vymaz ho z fb a hladaj nieco pritazlive na tom co mas doma.

beata_k
19. nov 2022

@dajana2711 Zijes len z euforickych spomienok. Par krat ti gentlemansky otvoril dvere a podrzal kabat...ale...nikdy ste spolu nic nemali. Realne ho nepoznas.Mas pokojny zivot a dve deti, ktore miluju otca. Mysli na ne ked uz nic ine.

pribinak
19. nov 2022

Aký je môj názor? Že si máš vážiť to čo máš doma, lebo sa ti šťastie môže otočiť chrbtom

mikadooo
19. nov 2022

@dajana2711 pred rokmi sa zachoval zvláštne. Mám pocit, že osobná sloboda mu je prednejšia ako vzťah. Alebo o ten vzťah vôbec nestál (1 pusa???). Myslím si, že sa v tomto nezmenil. Nemaľuj si ružové obláčiky a neznič si "ok" vzťah kvôli takémuto. Nekŕm si hlavu "spomienkami". On robí len to, čo jemu vyhovuje. A bez mihnutia oka ťa zas opustí, keď sa mu to bude hodiť. Trpieť budeš len ty.

nicegirl369
19. nov 2022

@dajana2711 pred 13 rokmi mal 35 a vydal sa az vtedy cestovat. Teraz ma 48 a hlada podnajom? Chlap, ktory ako 48 rocny nema vlastne byvanie, deti asi tiez nie a asi nemal ani manzelku, je minimalne divny. Mas spoko manzelstvo, nevymyslaj. Snad nechces skoncit s 50rocnym v podnajme…

loliki
19. nov 2022

@dajana2711 Chute si narob kde chceš, ale večeraj doma. Čo si malá puberťáčka, načo sa hrabeš v tom, čo bolo pred 13 rokmi? Ten vlak už šiel.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deny81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deny81
19. nov 2022

@dajana2711 moj nazor - nebola si a nie si pre neho dostatocne dolezita v jeho živote,aby co i len skocil za tie roky na navstevu, aj ked mohol. To co citis je len "co by bolo keby". Vazne, on sa skontaktoval na teba len vdaka tomu ze nieco potreboval. Take iskrenie ako mal s tebou mal určite aj v inych štátoch a aj viackrat. Nechce sa viazat, a ani nechcel. Zatvor oci a predstav si, ako by si sa citila, keby si prisla o to, co mas teraz a o ludi/cloveka ktory je pri tebe a s tebou ALE bez toho, ze by si si na ich miesto dala jeho iluziu. A budes viac vediet o tom, co je pre teba dolezite a budes vediet na com si.
Ak si hovoris, ze ak by si mala toho praveho, tak toto k minulemu nepocitis - no neviem. Nie vsetci sme dokonali a vzdy neochvejni. Kazdy mame pravo na pochybnosti, dolezite je vsak, ako sa v ten moment rozhodneme.

nicegirl369
19. nov 2022

@dajana2711 a este dodám, ze potreboval pomoct s hladanim podnajmu? To by ma vazne zaujimalo, ze s cim potreboval pomoct. Ci nema pristup na internet, nema telefon alebo je invalidny.

petricka22
19. nov 2022

@dajana2711 nepokusaj stastie, ved vam to v manzelstve celkom klape. Tento tvoj vysnivany muz je clovek, ktory nema potrwbu sa usadit a skutocne si ho blizsie nikdy nespoznala, mas ho zidealizovaneho, aj ked chapem, ze ta to laka, ale racionalne si to sama sebe vysvetli a zatrhni. Pracuj radsej na tom, co mas doma a venuj tomu energiu.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckocka
19. nov 2022

Z čoho si zmatená? S manželom to neiskrí, s týmto ano. Že ťa to láka je pochopitelné. Len nejako neviem čo ti chodí po rozume, vyjadruje sa konkrétne že by s tebou chcel žiť, rozmýšlaš ty reálne o tom že opustíš manžela? Alebo len tak nezávazne o niečom snívaš?

konikkon
19. nov 2022

@dajana2711 no najlepšie bude ak opustis muža, deti, rodinu a zázemie, ktoré ti manžel dáva a vrhnes sa do dobrodružstva s chlapom pred päťdesiatkou (ak správne chápem), ktorý je stále starým mládencom ( ktovie prečo), a s ktorým si neprežila dokopy nič len platonický vzťah. 🤦 Ach ženy, ženy

nnnuuunnn
19. nov 2022

No tak si sa vydala z rozumu, tak aj naďalej ži z rozumu. Keď sa začneš živiť sama, môžeš si sexovať s kým chces.

svetlonos
19. nov 2022

@dajana2711
ahoj, odpoved jednoduchs. Ten pan je vychcany ako mraky. Ty si sa zachovala - prepač, ako hlapa a naivna teraz, ze si mu ma jeho stare bludy skocila. Stary scestovany chlap potrebuje od teba pomoc s podnajmom … jasne. Alebo si siroko daleko jedina realitna maklerka na okoli? On macrad take povrchne vzruso a toť vsio. Vidala si sa z rozumu, co narobis. Ine sa vydavali z lasky a maju doma peklo. Ja tiez z lasky a v mnooohom sme ako den a noc. Varenie, chute cista katastrova. Ja ukecana skor extrovert, muzovi staci komunikacia s najblizsou rodinou a s az jednym kamosom si napisu raz rocne mail. Mna keby nedeli vzdialenost, bola by som dva krat do tyzdna s kamoskami na kave, navsteve.
Vidis 🙂 to sa deje aj v manzelstvach z lasky 😁
Skus si napisat na papier, co je na manzelovi fajn a co pre teba robi atd. Mozno ti to oci otvori. V tvojom pripade by tie iskry totiz nesluzili prijemnemu zohriatiu ale k znicujucemu poziaru. Ten kolega by samozrejme zo vsetkeho vysiel uple ok, zrejme by si ani ten poziar nevsimol.

bluka2
19. nov 2022

@nicegirl369 ako vieš, že nemá vlastné bývanie? Veľa ľudí, čo žijú v podnájme majú vlastné bývanie. Má dobrý medzinárodný job, možno kúpil v nejakej inej krajine/meste. To je celkom bežné u ľudí, čo často mánia krajiny

gradation
19. nov 2022

@dajana2711 môj názor je ten že by som dala všetko za to, aby som mala vlastnú rodinu, milujúceho manžela 🙄 plus porozmýšľaj prečo muž v takom veku ešte nemá ženu?

retatka
19. nov 2022

48 ročný starý mladenec ,to neveští nič dobré ..je rozbehaný po svete .Zrejme nemá záujem o rodinu ,deti ,usadiť sa .Možno na nejaký flirt jedine ale rodinný život určite nie .Stareho mládenca už nezmeníš ,má svoje maniere a zvyky .On potrebuje slobodu a možno v každej krajine má nejakú frajerku alebo také platonické lásky aká si bola aj ty.

mamamoni
19. nov 2022

,,Lepší vrabec v hrsti,ako holub na streche" 😉

nicegirl369
19. nov 2022

@bluka2 neviem to pravdaze na isto. Ale cela ta story nejak smrdi. Ved snad dodpise autorka, ako sa veci maju. Kazdopadne je to 48 rocny chlap bez zazemia, s ktorym si dala raz v zivote pusu. Pride mi to cele totalne absurdne a neviem aku radu autorka potrebuje?

andrea78
19. nov 2022

@dajana2711 nazor? Bolo koze dobre, isla sa na lad smykat .
Daj si s tym pokoj, lebo zle skoncis. A keby mal ten princ zaujem, tak ste spolu, davno.

nikaeli
19. nov 2022

a fešák vie, že si vydatá a máš dve deti?

vieš, na našom názore nezáleží, je to tvoj život.. ale keď budeš ťukať iskrivé písmenká na FB, mrkni popri tom na svoje ratolesti a zamysli sa nad tým, či by si ich vymenila za zcestovaného fešáka bez bývania s neistou budúcnosťou 🤷🏻‍♀️ možno ti nezáleží na tom, že by si zranila manžela, ale tvoje deti si isto nezaslúžia prísť o rodinu, v ktorej je podľa tvojich slov teraz pohoda....

luccija
19. nov 2022

3 r je na SK 13 r od vtedy a je to iskrive?Ani sa necudujem doma nuda stereotyp, a tu scestovany zufalec, ktory Ta musel kontaktovat, lebo iba ty mu pomozes...neverim, ze podobne pocity nezazije zopar x kazda vydata zena.Skor co od toho ocakavas?ze si zasexujete, ze sa rozvedies a prides k nemu s 2 detmi?ze si uzijete a on znova odide do zahranicia?
Velmi rychlo na to zabudni, lebo to zle dopadne

liljana
19. nov 2022

Ze je to iskrive, lebo si s nim nikdy nezazila 1-2 obycajneho "nudneho" zivota, aky by bol vtedy. Ci by neprisli hadky, ci by ste si rozumeli v beznom zivote. Tolke roky "cestoval" a nikoho nemal? Taky clovek asi ani nevie zit s niekym, je zvyknuty byt sam. A asi ani nezazijes, lebo bud zase odide, alebo sa nedate dokopy, ani ked tu je.

dadis
20. nov 2022

Ja by som ho z FCB vymazala, blokla ho. To ze si sa nevydavala z cistej lasky je romanticky blud. Chybala tam chemia, ktora na zaciatkoch byva, ktora ma pomoct parom splodit potomka a potom ta chemia v kazdom manzelstve vyprcha. Ostava len uz snaha o to, aby sa mal ten druhy dobre (v tom je aj to pohladenie, capnutie po zadku, sex aj pranie treniek 😀), aby sa mali deti dobre..spolocne chvile, sloboda, respekt...to vsetko je laska a chemia tam nemusi byt. Mas vsetko a kvoli chymere mozes o to prist (myslim tym, ze aj v hlave prestanes verit, ze sa chces starat a lubit svojho muza). Nezahravaj sa s ohnom, uz vela zien a muzov sa popalilo a potom lutovali, ze sa hnali za vidinou lepsieho zivota, ale je to stale len zivot rovnaky 🙂 Jasne, ak manzelstvo stastne nie je, chlap ta nerespektuje, bije ta, gambli a pod..vtedy sa zo vztahu odchadza...ale kvoli snom? Zobud sa..

lvulik
20. nov 2022

@dadis chémia pomaha splodit potomka? 🙂

dadis
20. nov 2022

@lvulik Ano, je to tak. Zamilovanost, je ako manicky stav, si ovladany chemickym kokteijlom a vedie ludi k utvaraniu vztahov a k plodeniu potomkov. (vacsinou nas pritahuju ludia s odlisnym imunitnym systemom)..je to sucast rozmnozovacieho procesu...aj ked sa zamilujes do zenateho kolegu, on si pri sexe nasadzuje kondom, aby si nahodou neotehotnela a on nemusel opustit rodinu - je tiez vyuzitie tohoto chemickeho kokteijlu..😀😀..ale primarny ucel je ten prvy..pri druhom pravdepodibne k splodeniu potomka nepride...aj ked obcas hej 😀🤭

lvulik
20. nov 2022

@dadis nesúhlasím úplne, ale tak každého názor 🙂

marca12
20. nov 2022

@dajana2711 posnivaj,ale tam to musi koncit. Prilis si ho idealizujes. To,co prezivas je len poblaznenie a casom odide.