Unavený manžel a problémy medzi nami

lulufa
29. mar 2016

tak mám také "trápenie". snažili sme sa mať bábo 3 roky, prešli sme 3 x IUI, mali sme ísť na umelé oplodnenie, no stal sa zázrak a zostala som tehotná... narodila sa krásna dcérka, zdravá, úžasná, ja som popritom pracovala, ráno som došla z pôrodnice a večer som makala, nevyspala som sa, takto som to ťahala pol roka, potom som nastúpila do práce na plný úväzok, o bejby sa starajú starý rodičia, malá vstane o deviatej a o pol 1 ide spať, potom už prídem ja domov. Starám sa ešte o babku, ktorá nevládze a maminu, kt. je po operácií kľbu, tak navariť, upratať, porobiť okolo domu, proste makám v dvoch domácnostiach, nespala som celú noc už rok a 3 mesiace. a kameň úrazu, manžel chodí na týždňovky a keď príde nepohne ani prstom... na dome toho je dosť čo robiť, ale kdeže, ani len nezakúri, ani s malou nejak nechce byť. Akože chápem, že je unavený, ale aká môžem byť ja.. o piatej ráno začínam fungovať a až do desiatej večer. na paráda. manžel by ma mal podporiť, a on takto, nemôžem ho ani len vidieť, tak sa mi prieči, no je to ťažké, trošku som sa vyrozprávala...

pribinak
29. mar 2016

Najať opatrovateľku k babke a gazdinú na 2-3 dni v týždni, co ti pomoze
Preco hned rozvod, to je na rozhovor ci poradnu

mima4
29. mar 2016

@lulufa tak toto urite na rozvod nie je.
Musis ty pocas RD pracovat?
ako prist z porodnice a rovno padat do prace... no necudujem sa ti, ze si podrazdena...
a chapem aj tvojho manzela, pride z tyzdnovky... je rad, ze je rad...

vzdy nieco treba spravit doma, na dome... no kazdy sme len clovek, neda sa sto veci naraz..vlastne da....ale musis priniest za "obet" nieco ine...napr. aj vlastne nervy, zdravie...

sissy27
29. mar 2016

@lulufa rozvod? A čo by sa tým vyriešilo? Ubudlo by ti práce okolo mamky, starkej, dieťaťa? Už by si nemusela chodiť do práce?
Naložili ste si toho viac ako unesiete, takže si treba určiť priority... Nevyhnutne potrebujete dva príjmy plus rodičák? Buď sa uskromniť a zostaň doma a staraj sa o rodinu alebo si z toho zaplať pomoc v domácnosti, k starkej... Musíte nevyhnutne žiť v dome, kde treba stále čosi robiť? Byt by nestačil?
Treba porozmýšľať, čo všetko naozaj potrebujete... Ale rozvod to určite nie je 😉

sense
29. mar 2016

preco hned rozvod? ja som sa nevyspata uz takmer tri roky a nielen kvoli dietatu ale ajj zdravotnym problemom.... k babke by som nasla opatrovatelku a na upratovanie tiez niekoho kto by mi prisiel raz za tyzden poriadne upratat, alebo by som ostala doma a nie popri rodicaku robila na plny uvazok...

takze si treba urcit priority,....a nehrat sa na superzenu , ak nechces skoncit s nicenymi nervami v tom lepsom pripade alebo dokonca s praskami....

mijo53
29. mar 2016

neodsudzujem, len vyjadrujem svoj názor. Čakať 3 roky na bábätko a potom hneď po príchode z pôrodnice začať pracovať? a ešte k tomu mama, babka. 3 roky by som bola doma na rodičovskej a venovala sa dcérke a splácala dlhy mamke a aj babke.

dominika6
29. mar 2016

@lulufa
keby sa každý jeden problém riešil rozvodom,manželstvo by bolo pomaly prežitok...načo sa potom ľudia vôbec berú ked nevedia komunikovať,fungovať,nemajú priority,povinnosti,úctu,záujem...
príde domov a nech maká cez víkend...v piatok sa dohodnúť čo sa bude robiť okolo domu a ak nemá mužíček ochotu,chuť ani záujem,tak mu treba až potom oznámiť,že prežiješ aj bez neho..

s starkej vybaviť opatrovateľku,doma navariť na 3 dni,malú do jaslí žiadnu upratovačku...príde muž domov pobaliť mu malú a odchod vonku kým si upraceš...
ak rezignuješ a nevieš si dupnúť,chyba je v tebe...chlapovi to nedopne

pribinak
29. mar 2016

@dominika6 3 roky cakat na dieta, ist 3x na umelé oplodnenie a potom dat dieta do jaslí?
Ta gazdiná sa mi zda lepší napad ;)

sue
29. mar 2016

@lulufa
1.unavený nie je len manžel ale aj ty
2.dôvod na rozvod nevidím
3.prečo sa o babku nestará opatrovateľka alebo prečo ju nevozíte do denného stacionára?
4.problém vidím vo vašom, resp.tvojom katastrofálnom time manažmente...

Treba vám dva platy plus rodičák? Vieš, že toto sú tvoje jediné tri roky v cca 45ročnom produktívnom veku keď môžeš byť len so svojou rodinou? Nikdy sa to už nestane...už len práca...do 65ky, 70ky...........

Chcete si rozbiť rodinu kvôli takej kravine ako je zlá organizácia času???

dominika6
29. mar 2016

@pribinak
to som napísala ako si fakt uľahčiť život,lebo evidentne ísť z pôrodnice večer do práce tiež nieje znak matky roka...nič v zlom,len je tam tolko negatív a starostí,v jej neprospech,že chlap je asi to najmenej

trdelnik234
29. mar 2016

@lulufa Ahoj, ako mozes takto fungovat? Parcujes na zivnost, preto si nastupila hned po materskej? Skus upresnit, co robis a preco mas toho na pleciach tak vela. Ak som dobre pochopila, tak do prace nechodis na 8 hodin, ale skor na 5 az 6. Splacate hypoteku na dom, preto tolko roboty okolo toho? Ci prerabate po babke a tym padom sa o nu staras? Ako urcite je tu vela moznosti, len si nam nedala dost informacii. Inak zamysli sa nad tym, ako sa citis a ako budes na tieto roky raz spominat. Drina, hadky, stres, nedostatok spanku. Toto chces?

sardinka335
29. mar 2016

@lulufa máte vela nevypovedaného - treba si sadnuť a spoločne to riešiť, komunikovať! Ty si typická žena ,,pričinlivá,, si snazivá, berieš si na seba vela a chceš toho zvládnuť ešte viac...na ukor seba, na ukor malej, ktora ta zrejme tiež vidi len uchytkom pretoze tolko prace čo opisuješ jednoducho ti zaberie väčšinu dna...
Kazdu povinnost čo mozeš deleguj na niekoho ineho. Ok babka nevladze...tam beriem ze asi ma 80 rokov a viac...mama je po operacii...ale tak nevladze aspon zeleninu našupať proste neviem, niečo primerane svojmu stavu...Pre babku opatrovanie, pomoc.
Lebo týmto hektickým zivotným štýlom, nedostatkom spanku, odpočinku si akurat tak naženieš infarkt v 40tke...vieš ako to je, ludia sa prepinaju a potom často pride choroba alebo nejaky problém aby konečne spomalili a zistili čo je dolezite...tejto lekcii sa radšej vyhni.

trdelnik234
29. mar 2016

@dominika6 Presne. Ako nechcem sa jej dotknut, ale nepoznam nikoho, kto by pracoval vecer po navrate z porodnice. Poznam jedinu babu, co robila v sestonedeli papiere manzelovi do firmy, cize de facto tiez pracovala, ale nie hned po prichode domovn z porodnice. Tak ja neviem, 3 roky snazenia a ked si to mozes vychutnat, tak radsej ides robit ( sice neviem o aky druh prace ide, ale pre mna nepochopitelne, a to som sama pracujuca mamicka).

pribinak
29. mar 2016

@dominika6 maju viac ako 3 príjmy, ja si myslim, ze hlavný priblem je v nesúlade a zlom časovom manažmente, ale to tu uz písali
Za jeden prijem by sa dala najať pani co by sa starala o babku a zvládla by aj kopec domácich prác a tiez trosku nerozumiem, ze hned z pôrodnice musela ist pracovat...,,
To, ze je tehotna vedela minimálne 6 - 7 mesiacov, tak si zariadim pracu tak, ze bud nájdem záskok, alebo dam si odklad určitých povinnosti a počkám aspon prve 2 mesiace

Nekritizujem, píšem svoj nazor

suchana
29. mar 2016

No toto ma ako prvé napadlo, ked som si prečítala príspevok zakladateľky. Ja viem, že z niečoho sa žiť musí, ale tri roky čakať na vytúžené dieťa a nakoniec si ho ani neužiť, lebo riešiš prácu doslova od jej narodenia? Máš to ťažké, to by bolo aj na koňa veľa, ale to ste si vôbec nepremysleli, ako budete fungovať, ked sa malá narodí? Presne ako radili baby. Opatrovateľku k babke a raz do týždňa pomoc do domácnosti, aby si sa ty v klude mohla venovať malej. Venovať sa všetkému ostatnému možeš, ked pôjde do školky, dovtedy potrebuje len teba. Načo ste sa potom toľko snažili o bábo, ked teraz fungujete horšie takýmto spôsobom? Ty unavená a zničená a dieťa od mala " putuje" , aby sa oň mal kto postarať. Asi si musíš prehodnotiť priority. A to myslím v dobrom.

zanet63
29. mar 2016
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

mal by ti byt oporou ale aj ty jemu.. porozpravajte sa, povedz mu co ta trapi a spolocne najdite nejake moznosti ako to vyriesit.. opatrovatelku by som urcite zaobstarala k babke

sissy27
29. mar 2016

@pribinak mňa tiež udivuje, že žena, ktorá sa tak strašne túži stať matkou, 3x podstúpi iui, je odhodlaná na umelé oplodnenie a keď sa stane zázrak, tak rovno z pôrodnice uteká do práce? buď to musí byť nejaká brutálne jedinečná a nenahraditeľná funkcia - ale potom asi aj adekvátne zaplatená a teda si môžem dovoliť platiť niekoho kto sa mi nie len o domácnosť postará ale aj o mňa, alebo majú také výdavky, že musí... potom je na mieste porozmýšľať, či sa tie výdavky nedajú nejako okresať, uskromniť sa, požiadať v banke o iné nastavenie splátok na hypo...

pribinak
29. mar 2016

@sissy27 iste, skoda, ze uz viac nic nenapisala, kde by aspon čiastočne objasnila situáciu co a ako sa veci maju
Ja beriem, ze prachy treba, ale da sa uskromnit, presne ako si pisala znížiť výšky splátok na nejaky cas a ine ....
Ale toto su len nase hypotézy

sissy27
29. mar 2016

@pribinak no myslím, že toto je jedna z mnohých tém, kedy sa už zakladateľka neozve 🙂

katarinapekna
29. mar 2016

Ako vidíš,muža ti netreba, mimochodom načo ho máš? (recnicka otázka)🙂

jankali
29. mar 2016

hm, no oddychujúci manžel nie je tiež nic moc. (trochu to poznám)
opatrovanie babičky, to dokáže tiež zožrať veľa energie - v poradni som zažila dosť žien, ktoré sa úplne zničili... treba využiť sociálne služby (opatrovateľka cez obec, resp. VÚC).
A potom: preorganizovať "roly", keď sa dá... toho muža fakt zapojiť do riešenia (jej mamy a jej babky).
Malo by to celé mať nejakú nádej na zlepšenie🙂

trdelnik234
29. mar 2016

@pribinak hej, skoda. Ale tak asi nema cas, pripadne uz ani riesenie nehlada, ako to tu casto byva zvykom. Nacrtne sa situacia, baba opise situaciu doma, caka, ze ju tu ostatne zienky polutuju no a ked jej ponuknu iny pohlad na vec, tak koniec temy.

bohuslava8
29. mar 2016

@lulufa
ja som takto po 10tich rokoch vyhorela, už rok som v prdeli, ustatá zo všetkého, stačí trocha námahy a som chorá, volá sa to chronický únavový syndrom

mijo53
29. mar 2016

@bohuslava8 na základe tejto diagnózy moja spolužiačka išla na invalidný dôchodok

janinah
29. mar 2016

Nečítala som reakcie,ale....aj baran si naberie na rohy len toľko,koľko vládze uniesť.....ty si na seba nabrala oveľa viac a zlostíš sa,lebo nevládzeš....kto ti kázal tak skoro po pôrode robiť? kto ti kázal nechať dieťa babke.....kto ti kázal obskakovať babku,mamu a pratať dve domácnosti? nik,len ty sama si sa rozhodla všetko toto robiť...v práci si isto niekym zastupitelná,ty máš byť na MD,RD, babka môže mať opatrovatelku ,mamka môže tiež niekoho iného požiadať o prechodnú pomoc,.na upratovanie domácnosti sú dnes už služby,aj nákup ti donesú až do domu....že nemáte peniaze? hádam niečo máte,ak nie,tak si požičiam,dokelu, a nie padám na hubu a rok nespím....je to len na tebe,nik iný to neporieši...a manžel? treba mu polopate vysvetliť,že musí prebrať časť povinností,napísať na papierik čo presne má robiť,od nákupov až po vyčistenie wc,chlapi nevidia robotu aj ked na nich kričí.....

pribinak
29. mar 2016

Zásady dobrej gazdinky:
1) Okná umývam málokedy, pretože milujem vtáky a rozhodne nechcem, abysi zbytočne rozbíjali hubu. 2) Podlahu nevoskujem, pretože myslím na bezpečnosť svojich hostí. 3) Hmyz mi nevadí. Každý chrobák má meno a súhlasí so všetkým, čo poviem. 4) Jarné upratovanie nerobím. Mám rada všetky ročné obdobia a nechcem, aby tie ostatné žiarlili. 5) Neplejem záhradu, pretože nechcem mariť Božie úsilie. 6) Nevarím moc chutné jedlá, pretože nechcem vystresovať svojich hostí tým,čo majú uvariť oni, ak ja prídem k nim. 7) Nevyhadzujem staré veci. Manžel aj tak nemôže nič nájsť, načo ho pliesť ešte viac. 8) Nežehlím. Rozhodla som sa veriť cedulkám "nekrčivé". 9) Nestresujem sa ničím. Kto to robí - umrie mladý. A ja chcem vydržať čo najdlhšie!

A pamätaj! Uprataný dom je znakom toho, že máš priveľa voľného času!!!

gabriellka
29. mar 2016

ženy ale ruku na srdce. pri takomto tempe sa dostane na net, tak predpokladám v piatok 😀 😀 😀

jeennyv
29. mar 2016

@lulufa manzel chodi na tyzdnovky a ty sa dries od porodu, o dieta sa ti stara niekto iny....nechcem nejak vyryvat, ale to sa chvalis alebo statuzujes..podla mna by si si mala priznat, ze to nezvladas a nieco vypustit...financie su podstatne, ale na co ti budu ked budes mat po manzelstve a po rodine a po dalsie koho si myslis, ze dieta bude viac brat na vedomie teba, ci toho kto mu venuje vacsinu casu..moze sa stat, ze o par mesiacov budes pisat temu, ze mala je vzdorovita a pocuva len starych rodicov, lebo oni jej venuju vacsinu casu...za mna bud vypustut pracu a staraj sa plne o rodinu, ale si najmi gazdinky, opatrovatelky ci kde koho, aby si nepadala na hubu..venujte si svoj cas s manzelom a dietatom ako rodina...ono vies, aky chces mat vztah, ked zijete vlastne v behu....

lulufa
autor
30. mar 2016

veru... nezvládam to. Zostala som v rodičovskom dome, ktorý sme prerobili, samozrejme treba doopatrovať rodičov, ktorí, keď vládali vzali si babku k sebe, tá zostala mne. Rodičia nič nerobia, len sa mi starajú o dcéru, keď prídem z práce, tak sa starám ja, človek by to aj zvládal, len manžel má ešte aj hlúpe reči... to ma ešte viac ničí, keď niečo poviem, tak žiadne podržanie, ale že na čo to robím, ale keď je niekde nejaká mikča, alebo vec, tak je zle. Neuprace si po sebe ani trápny tanier, je to len maličkosť, ale mne to vadí. A moja práca? účtovníctvo. mám na starosti všetky peniaze vo veľkej firme, robím to už 10 rokov. Nechceli ma vymeniť, skúsila som to, no asi som nemala...

pribinak
30. mar 2016

@lulufa jaaaaj, to je vsetko o tvojich hraniciach, tu sa teraz dost propaguje liga za dusevne zdravie, tak im zavolaj a porozprávaj sa s psychologickou
Vaši nech idu do kelu aj s babkou, zoberú zo sebou aj firmu a tvojho muza kopni do riti nech sa zobudí

mamica
30. mar 2016

@pribinak ty si to ako rychlo vyriesila :D kiezby sa tak lahko dalo vsetko vyriesit ze 🙂