Trápi ma manžel

28. aug 2024

Som vydatá . Mame dve deti veľký rozdiel 3-17 . Keďže mi konci rodičak tak začne sa školka..atď. to viem aj z toho mam stresy. No najviac ma trápi manžel. Vie zarobiť len ma taky zvyk ..z prace do krčmy za kamarátmi.. to znamená ze príde domov večer cca 20 hod alo kedy alebo plus mínus.. a začína to častejšie..viac krát do týždňa. Ja nechodím nikam zatiaľ..max obcas idem na bike..
Nemozem mu nic povedať. povedal mi ze začne skolka môžem mat čas na seba..nechce sa mi plakať aj keď by som chcela .No som skôr nasrata. Aj psychicky unavena. Hej povedal mi hocičo v hádke aj ze lieky si mam kúpiť aj ze mam chudnúť atď.. je mi vlastne aj asi lepšie keď je preč ale zas ma sere aj to že malo času trávime ako rodina. Mozno sa zamna nakoniec aj hanbi bohvie. Ja uz som z toho všetkého unavena

autor
28. aug 2024

A najviac ma vie vytočiť to ze keď ma ísť za kamarátmi tak je tam hneď aj o 16 ale keď za nami tak to sa moc neponáhľa

gribka1
28. aug 2024

Nesnívaj o šťastnej rodinke, ak je takto nastavený, už to nezmeníš. Ak to doteraz nerobil, zbytočne sa trápiš? Fakt ti je za jeho spoločnosťou ľúto, keď on na vás kašle?

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
28. aug 2024

Hm, jediná rada: zastav to chlastanie. Inak skončite ako úplne rozpadnuta rodina, otec alkoholik, matka psychicky vydeptana

oliolijanka
28. aug 2024

Keby si mohla nieco zmenit, zmenila by si jeho prichody domov, alebo by si zmenila svoju vahu?

Ja nerypem, ja ti chcem pomoct. Preto si nevies sama poradit, lebo nevnimas problem tam, kde je.

Neries jeho, ries seba a uvidis, ze sa to utrasie k tvojej spokojnosti. To, co hladas unho, si vies dat iba ty.

Tym nechcem povedat, ze mas schudnut alebo pribrat, ale ze sa mas dat do takeho stavu, aby si ty bola spokojna a stastna.

apolka77
28. aug 2024

@pribinak ako má ona zastaviť to jeho chlastanie? Keď on nechce, nevidí problém nepohne ním nič.

pribinak
28. aug 2024

@apolka77 tvrdý rozhovor, porada s právnikom, vybrakovať úcty s peniazmi, porada s psychológom

gribka1
28. aug 2024

@pribinak Už to niekomu pomohlo?

isis234
28. aug 2024

Začne sa škôlka.. Ty pôjdeš do práce? Budeš mať viac pohybu, schudneš. Nájdeš si partiu, kamošky, môžete chodiť na výlet, opekať, posedenie, na kávu. Venuj sa i ty niečomu. Maj svoje koníčky.

pribinak
28. aug 2024

@gribka1 áno

autor
28. aug 2024

@oliolijanka spokojna by som bola keby bol viac zaujem o nas spolocny cas ..vidim stale ako chodia s detmi pary von a nie len sama mama ako ja. Viacmenej len ja

autor
28. aug 2024

Vypalila som lebo dnes povedal ze 3 dni za sebou je futbal a to akoze co teraz ?
Tak nemusim ani doma ho cakat? To uz ti chlapi si ozaj robia casom co.chcu? Jak slobodna matka prisaham ze si tak pripadam. S malym po vonku sama

januska12323
29. aug 2024

Akože sorry máš doma alkoholika a ty riešiš, že nemáš na seba čas? Naser sa a keď pôjde domov ho predbehni, strč do ruky dieťa ahoj ja idem behať 😁

lily246
29. aug 2024

Máš muža alkoholika, sebca, ignoranta. A rozmýšľaš, či sa on hanbí za teba? 🤦‍♀️
Ty sa hanbi za neho a daj mu ultimátum. Buď do krčmy od dnes nikdy nestúpi a alkoholu sa nedotkne a začne sa venovať rodine a domácnosti, alebo mu podáš rozvodové papiere.

autor
29. aug 2024

@lily246 neni alkoholik až toľko nevypije len tam vysedava

tamitamitami
29. aug 2024

Ja by som trvala na tom že takáto vychádzka maximálne raz týždenne. Ok, krčma nie je najlepší "koníček" ale bola by som ochotná sa zmieriť s tým že raz týždenné ide s kamošmi na futbal a pivo. Ale teda to ako funguje tvoj manžel by pre mňa bolo neprípustné.

apolka77
29. aug 2024

Chces povedať že domov o 20 hodine nepríde ani pripity?
Každopádne, je to človek ktory ťa má na háku. Sú mu prednejsi kamaráti ako ty a deti. Nemá Ťa rád .
Ty sa pre neho trápiš že chudák možno sa mu nepáčis a on? Pri tých hodinách v krčme si na teba ani nespomenie a keď asi len že bože, tá stará vyzerá. A kvôli takému sa trapis?
Daj sa psychicky dokopy , vaz si sama seba a jemu ultimátum alebo dovidenia.
A nie nie je to o k keď je v krčme toľké hodiny..

lily246
29. aug 2024

Každý deň si tam dá aspoň 1 alkoholický nápoj? Je mu to prednejšie ako ty a deti? Ak áno, je to alkoholik.

autor
29. aug 2024

Vie ze mi to vadí a nezmení to žeby išiel snami . Ja musím asi ozaj do prace aby sa niečo zmenilo

autor
29. aug 2024

@apolka77 mas pravdu ja psychicky som vyčerpaná. Niekedy mám ozaj pocit ze niesom to ja ,či mi nešibe..hormóny somnou metu že až. Ale pomoc nikde. Ozaj si človek musí sám pomôcť každý sa naňho vykašle

tiika
29. aug 2024

Ak dieťa pôjde do škôlky “Ok”, ale ak ty začneš pracovať , nebudes mat veru viac času na seba. Jedine, keď mužovi na tvrdo povieš, že voľného času chceš mat rovnako vela ako on.
Ja to mám podobne. Tiež furt kdesi lieta, teda nie krčma, ale tréningy, kamosi, potom hokej, futbal… poznáme.

tiika
29. aug 2024

Chápem ta. Cítim sa veľmi podobne. Niekedy pochybujem o sebe. Potom si hovorím, že sa budem starať hlavne o seba, no neviem, ako dlho takto vydržíme.

liv1
29. aug 2024

Nemen jeho, zmen seba. Zacni cvicit, zacni sa o seba starat, zacni ty s kamoskami chodit von. A castejsie a castejsie. Zas ale nie tak nech to deti velmi ovplyvnuje. Nech vidi ze doma sa nieco meni a ze nema domacu putku ktora vsetko urobi a len na neho caka. Si taka ako predtym? Alebo si ozaj velmi pribrata? Chodis len v teplakoch? Mastne vlasy? Zaujimas sa iba o dieta a domacnost a o nic ine? Ak nema byt kto s dietatom, najdi si opatrovatelku. Zacni zit ako by si naozaj zila sama, ale zivot si uzivaj. Skus robit to co naozaj chces bez ohladu na neho. Ak sa po celej tvojej velkej zmene nespamata, potom asi nie je cesta. Aha a este, jeho tak trochu ignoruj. Bud usmiata, ale nebav sa s nim, necakaj ho, nestaraj sa o neho, nehadaj sa s nim, nevycitaj, len proste zi vedla neho. Neboj, on si vsimne ze sa nieco deje a potom mu mozno dopne.

karolinakr
29. aug 2024

vieš čo, niekedy "utekaju" z domu, tam by som hladala prvopočiatok, a ked na nič neprideš, že prečo by radšej travil čas vonku ako s rodinou, že je len flakač, potom by som to riešila...trebars, že mu každy deň píliš uši a ked nezabera nič, tak potom si najsť svoj život, svoje kamaratky, svoj okruh priateľov, záujmov, koničky a venovať im čas, nie čakat na nezbedneho manžela, to je najhoršie, čo môže byť...
zmeniš život, ale nebudeš už na ňom závislá, a najsť si nejaky kompromis, že raz za tyžden alebo mesiac idete spolu ako rodina a to si musiš vydupať, nejaké páky naňho máš, aby ste sa úplne neodcudzili

janinah
29. aug 2024

Tomu 3 r sa otecko kedy a ako venuje? Normálne by som mu to dieťa doviedla za ruku do krčmy a miláčik,postaraj sa dve tri hodinky,teraz idem ja s kamoškami kávu piť...
Alebo by som odišla z domu na par dni bez slova aj s 3 r,či by si to vôbec všimol...a keby ti volal,tak načo máš byť doma,keď tam nikoho nezaujímaš...
Bud sa uvedomí,alebo sa vaša rodina veľmi rýchlo rozpadne..
Áno,aj jamosov treba aj pivo,ale max 1x do týždňa,

apolka77
29. aug 2024

Je dosť možné že ten by si ani nevšimol že si vonku keďže trčí celé hodiny v krčme. Snáď až keby uvidel prázdne hrnce a chladničku a neporiadok či špinave prádlo v koši...až vtedy by ti zavolal kde si ...
Ja som to mala veľmi podobné a uz som vyše 10 rokov sama s deckami, sú už dospelé a poviem ti že je mi ľúto že som si roky mladosti zničila trápením ..niekto píše schudnúť, staraj sa o seba,nenos tepláky mastné vlasy...kuriózne ja som bola v Tom období najviac udržiavaná,,behavala som, postavu jak Lux...stále upravená aj tak furt boli prednejsi kamaráti.kazdy mu hovoril akú na peknú ženu ..pri všetkej skromnosti aj milú a dobru..aj tak nic...takze nie vždy sa chlap spamätá..ale všetko čo robíš rob pre seba nie pre chlapa...nezakladaj svoje šťastie na ňom..a keď sa nespamata tak odchod...a užívaj si život . Ani nevieš ako rýchlo čas ubehne a budeš mať 50 a ľutovať že celú mladosť si sa trapila kvôli somarovi.

karolinakr
29. aug 2024

@apolka77 👍

ahhola
29. aug 2024

Skus sa na vas pozriet pozitivnym okom... Vie zarobit, pises, teda ti dava peniaze a nudzou netrpite...? Kolke totalne chudobky by s tebou menili, citame to tu obden... Negativa-netravi s vami cas, lebo cez volny cas povysil nad vas kamosiv z mokrej stvrte zo stamprlou nad rodinou... Nuz z tohoto uz vzornu rodinku nevytrieskas. Starsie dieta je uz samostatne a s mladsim musis zit ty. Zaviest ho za tatkom, dat si kofolku, nech dieta vidi, na kom tatkovi zalezi... Ty sa potom pekne vyber s krpcom na vylet vlakom niekam. Nech ma decko nieco zo zivota, nie tatka v krcme a teba v depkach, ked mozte napr. Obdivovat Brno. 🚂

oktober3
29. aug 2024

A išla si niekedy okolo krčmy, či tam aj ozaj je ? 👀

autor
29. aug 2024

@oktober3 je .no neviem ci vždy ale myslím že je.