Trapas u svokry

20. máj 2022

S priateľovou mamou sme sa videli už párkrát a dnes nás pozvala na obed. Robila parené buchty. Ja som začala jesť a zrazu som videla, že sa hore na tých buchtách posýpka hýbe, a potom sa mi pred očami začal hýbať a loziť celý tanier. Ja som si myslela, že mám asi halucinácie zo stresu, že tam prvý krát jem, tak som položila príbor, nejedla a sledovala, a videla som biele zatočené červy ako sa hmýrili. Bolo mi trápne sa ozvať, ale nakoniec som povedala priateľovi, že sa mi zdá, že sa tam niečo hýbe a nakoniec to uvidel aj on. Moje buchty sme vyhodili do koša, ale jeho tanier a tanier jeho mamy boli ok, tak to dojedli. Ja teraz myslím len na to, že som pojedla červy a či sa mi z toho nemôže niečo stať a je mi na vracanie, pre toto neznášam jesť mimo domu. Mne bola tá situácia strašne trápna, nevedela som čo mám povedať a teplo mi je ešte teraz, a oni dvaja sa tvárili, že sa nič nestalo a vôbec neriešili, kde sa tam tie červy zobrali ...

zmrzlinka2021
20. máj 2022

A naložili ti znova?

viestta
20. máj 2022

Aké červy tam moi byt? Coho? Celý tanier červov?
A ak by aj boli, bol to tréning na budúcnosť. Hmyz bude čochvíľa hlavným zdrojom bielkovín pre ľudstvo. 😉

deti95060810
20. máj 2022

nič sa ti nestane... len je to nepríjemné .
prepáč, ale ja by som tam už jesť asi nechcela nič..

autor
20. máj 2022

@zmrzlinka2021 ja som sa poďakovala a povedala, že už si nedám, nech si jeho mama nerobí starosti.

@viestta podľa mňa to boli také, čo sa objavia, keď sa zle skladujú potraviny, ale netuším, ako sa to volá.

maciatkolulu
20. máj 2022

To boli na 100%obyvajne červík, čo sa vyskytnú v múke atď, áno aj v granku atď. Kvôli tomu sa zozierať? Véd to si ľahko dovleces aj z obchodu.... Netcarte sa, že ste nikdy nemali móle a červík následne babeny🤣🤣🤣

syslik81
20. máj 2022

no mne pride divne ze oni to zjedli ..ak boli u teba museli byt u nich .. a ze ona to ako gazdina neriesila ...

dominidi
20. máj 2022

Normalka, chcela sa ta zbavit hned takto na zaciatku😀

autor
20. máj 2022

@maciatkolulu ja viem, že to nie je koniec sveta, len to je nepríjemný pocit, že som si z nich asi odjedla. Ja keď varím po 1krát pre návštevu, tak všetko 10krát skontrolujem pre istotu a keby mi hostia našli červy v jedle, tak prehľadám hneď celú kuchyňu, aby sa nerozliezli.

ckocka
20. máj 2022

Máš preddavok na jeden riadne nepodarený obed na ktorý raz pozveš svokru.

zuzanazu85
20. máj 2022

Troška zvláštne,tak iní na svojich buchtach nemali ,,voškovú" posýpku a ty áno? 🤭🤣. No a ak sa ti len z tých nervov myhalo pred očami. Určite by ti neponúkla jeho mamina,dlhoročná kuchárka,žena v domácnosti skazené buchty. Rozmýšľaj 🙄😄

loginexistuje
20. máj 2022

tak zjavne si dostala speci porciu asi ti chcela svokra nieco naznacit

autor
20. máj 2022

@zuzanazu85 neviem, či si teraz ironická alebo to myslíš vážne, ale hádam viem čo som videla, obaja mi to potvrdili, že mi lozia v tanieri. Ja by som bola radšej, keby aj môj obed bol ok, ako sa hanbiť, že som ho musela vyhodiť do koša, ale dojesť som to nemohla, lebo už mi grcky stúpali do hrdla ak to mám takto povedať.

barus26
20. máj 2022

ako my keď sme isli k švagrovi na kapustnicu a druhý svagor(vietnamec) jedol a len ich vyprckaval lebo nevedel, že či to má povedať. Potom si to všimla jeho žena, že čo robi a potom ja že čo zase dvaja robia. Pozerám že čo vám šibe to nás necháte ďalej jest ?😀😀 no najviac to vyhral môj muž a svagor, ktorý ju varil, ti si ešte nestihli nabrať 😀😀 škoda tej kapustnice, lebo fakt dobrá bola 😀😀😀

loginexistuje
20. máj 2022

este raz a pomaly
za co sa chces ty hanbit ? ze ti svokra (potencionalna ) naservirovala na tanier cervy ?
a oni si spokojne dojedli ? ved to je jasne ak by to nebolo naschval tak ani ona nedoje svoje a leti kontrolovat spajzu

dolezite je ako zareagoval proatel ci sa ospravedlnil atd alebo to len tak presiel podla toho sa k tomu postav ale ja to vidim na

utekajjjjjjjj

zuzanazu85
20. máj 2022

Prepáč,ale dala si tak takú poznamnku,že jesť niekde inde. Nemáš skôr s týmto problém? Ono je to aj taká ,ako to nazvať,keď má človek problém jesť inde ako doma? Ja si skôr toto myslím. Nič rypačné nemyslím 😊

amiaja
20. máj 2022

Ty sa citis trapne? Trapne by sa mala citit ona, by som pod zem prepadla keby sa to stalo mne a oni kludne jedli dalej?🙈

mimi2120
20. máj 2022

Je trochu divne že oni svoje dojedli.

zuzanazu85
20. máj 2022

Áno,jesť mimo domu 😉

dada0902
20. máj 2022

Fuha no tak trápne to malo byt jej ja keby to mam na taniery hneď sa tam 🤮 a napyna ma tam ja mam citlivý žalúdok a asik by ma vždy naplo keby vidím niekde takéto parené buchty už by som viac u nich nejedla neviem ci len náhoda keď ostatný nemali

h2
20. máj 2022

Preboha, to vážne také komentáre, ako keby sa vlastne nič nestalo? Vy bežne jete červíky, baby? Autorka, čudujem sa, že si ich mala len ty a oni nie. A ešte viac, že v pohode jedli ďalej, ako keby nič. Veď tá posýpka musela tým byť cítiť, aj keby sa im červík "neušiel". V každom prípade, trapas to je riadny. Ale určite nie tvoj. Svokrin.

autor
20. máj 2022

@zuzanazu85 áno, ale bolo to myslené tak, že každý inak dochucuje a má svoje zvyky pri varení a recepty, a ja sa neviem pretvarovať, že mi niečo chutí, keď to vyslovene nie je dobré, ale v živote by mi nenapadlo, že budem mať v tanieri červíky a ako nechápem, čo to má spoločné s mojimi stravovacími návykmi, ty by si ich zjedla?

zuzanazu85
20. máj 2022

Ak ich robila v ten deň,tie červy až za týždeň. Ak boli domáce. Kupované skôr 😉

thereisabear
20. máj 2022

Neviem si predstaviť, že akurát do tvojho jedla sa náhodou dostali živé červy. To asi náhoda nebude 🤔

fadama
20. máj 2022
tamvtme
20. máj 2022

Boli posypane grankom? ja som uz zazila cervy v granku, ako mala som si zvykla hoooodne granka zaliat horucou vodou a urobit si tak horucu cokoladu....a raz po takomto zaliati na hladinu vyplavali male biele cerviky....odvtedy som grnako nemala :D :D :D ale trapne by sa mala skor citit svokra, preco ty?

h2
20. máj 2022

@thereisabear Tiež nad tým premýšľam. Červy boli určite v tej posýpke, možno boli navrchu a svokra posypala autorke buchty ako prvej, tak sa ušli všetky jej. Ale skôr si myslím, že museli mať nejakého aj oni, možno stihli zjesť skôr, než si to všimli. 😝

autor
20. máj 2022

@barus26 bože zlatý, ja som bola presne ako on, lebo som nevedela, či to mám povedať, aby som ju neurazila.

zuzanazu85
20. máj 2022

Tak možno už slabšie vidí a posypala to. Tiež možno bola nervózna. Nie je to koniec sveta a ak ta bude mať rada ako budúcu nevestu,budete sa na tom smiať. Nerob z toho ,že by ti to posypala otravou na patkane 😄. Mala si jej to povedať.

vso10
20. máj 2022

Nerobila by som z toho takú tragédiu. Teoreticky to mohli byť červíky potravinových molí. Mne osobne robia dosť problém, už som viackrát vyhádzala absolútne všetky potraviny z kuchyne a špajzy. 2 týždne kľud a potom sa zasa objavia. Vypucovala som skrinky octom, mám lepivé pásiky, určitú dobu som mala aj špeciálne chemické prostriedky na mole. Ide ma šľak trafiť, lebo furt sa ich nemôžme zbaviť, furt vyhadzujem, čistím a furt sa objavia. Ak mala priateľova mama napr nachystané pomleté orechy s cukrom a to len posypala na tie buchty, tak tam asi v tej posýpke boli tie molie červíky. Ja osobne by som to nejedla, a divím sa, že to jeho mama a priateľ zjedli, ja zvyknem všetko napadnuté hneď vyhodiť. No skús sa zamyslieť aj nad ich pohľadom. Čo ak sa chúďa (možno raz) budúca svokra snažila o fine obed a nakoniec sa to takto sprosto dosralo 😅 Možno zajtra pribudne príspevok "zbláznim sa, omylom som dala synovej priateľke pokazenú posýpku, je mi trápne" a možno sa už sťažuje susedke, že aký trapas sa jej stal 😂

hellwant
20. máj 2022

presne v posypke, tiez som zazil Grankočervy😆, ked vo vlhkom prostredi mas dlho granko...som si mlieko ochucoval, aj take pavuciny tam boli. Ale na granko som nezanevrel, nebola to chyba vyrobcu😁