Svokra v jednom dvore

majca1995
4. júl 2022

Ahojte bývame so svokrou v jednom dvore.
Ide o to že sa vrátila nedávno zo zahraničia a tým že mi si dokončujeme dom tak nemám urobený vonkajšok a keď bola preč tak som si nakúpila kvietky čo som mala okrasné veci a dala si to do altánku. Ktorý robil môj muž. Prišla domov dnes som odišla na dve hodiny preč a ona za ten čas presadila kvety ktoré ja som mala posadené do svojích crepknikov dala si to pred svoj dom a aj všetky okrasné veci. Nahnevalo má to ale nepovedala som nič len som celý deň nevyšla ani von a potom mi niečo doniesla a vraví že poliala všetky kvety. Možno to beriem tragicky ale nechcem aby sa mi do týchto veci starala ja som do toho investovala nie malé peniaze a 4 mesiace som sa o to starala len ja a teraz sa ide zrazu ona ? Neviem vo vnútri sa cítim hrozne nahnevaná.........

katikabarl
4. júl 2022

Muž na to čo povedal? Inak, aj mňa by to nahnevalo.

dzulli1980
4. júl 2022

Vieš ako sa hovorí: "nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie" ... si myslíš, že keď sa budeš hrať na urazenú, pochopí to? ... normálne slušne no na rovinu jej povedz, že si to nepraješ, a čo je na tom?
@majca1995

tykat
4. júl 2022

@majca1995 ...opytala by som sa jej preco to urobila? Ci ju nenapadlo ze je to tvoje.

karhu
4. júl 2022

🙈ach jaj...a co tak opytat sa jej co to ma znamenat? alebo: DAKUJEM VAM ZA PRESADZANIE, ALE NETREBALO..a ber si to naspat
..hoci zatvorit sa v dome a tam sa oduvat, to tiez nie je zly napad😅

viestta
4. júl 2022

A čo tak nehrat urazenu a otvoriť ústa a vydiskutovať si to priamo so svokrou?

majca1995
autor
4. júl 2022

@katikabarl nevravela som mu o tom ešte je v práci...

majca1995
autor
4. júl 2022

Bolo by najlepšie jej to povedať, ale je mi to také blbé strašne jej vravieť,že mi to vadí.. preto som radšej zostala doma. Lebo ja teda by som si to nedovolila pokiaľ by ma o to nepožiadala...

majca1995
autor
4. júl 2022

Je mi to aj blbé si zobrať tie kvety späť čo si dala pred jej dom aj keď fakt mohla sa ma na to opýtať nie si spraviť po svojom

viestta
4. júl 2022

@majca1995 ale dokedy budeš takto? Však veci sa dajú vydiskutovať aj civilizovane a bez hádky.

mata1001
4. júl 2022

No .... chod si ich zobrat a presad ich naspat do tych kochlikov, v ktorych si ich mala a daj ich tam,kde boli doteraz.Keby ti nieco povie, tak nebuď ticho a povedz jej slusne, ze tie kvety si si kupila aby boli v altanku a su tvoje.

majca1995
autor
4. júl 2022

@viestta len nechcem aby sa na to neurazila

matullienka
4. júl 2022

@majca1995 Ako sa urazí tak sa odrazí, ak je normálna tak to pochopí. Hlavne sa nezatváraj doma ale komunikuj

viestta
4. júl 2022

@majca1995 ale zas treba byť asertívny a nie držať hubu, lebo... Nikto iný tvoj konfortnu priestor brániť nebude. Musíš si ho brániť a udržať sama. Milo ale dôrazne. Stačilo sa spýtať, či si myslí, že v týchto horúčavách to tie presadenie kvety prežijú. Možno by si sa ďalšej debate dozvedela viac.

ukulela
4. júl 2022

@majca1995 mama, vam tiekvety v altanku prekazaju? Ja som ich tam dala zamerne.

majca1995
autor
4. júl 2022

@matullienka no doteraz bola normálna po väčšine.. ako tak... Ona tiež prišla domov a ja sa jej už nestarám o jej kvety ani o nič čo bolo jej. Robila som to len vtedy keď ma o to požiadala lebo bola dlhodobo preč

januska12323
4. júl 2022

No buď to urobila narocky alebo len nevedela, že sú tvoje. To nezistis keď sa budeš oduvat doma.

majca1995
autor
4. júl 2022

@ukulela no ona si chcela skrášliť okolie jej domu podľa mňa to bol ten dôvod prečo z toho altánku pobrala kvety

matullienka
4. júl 2022

@majca1995 skús sa s ňou porozprávať možno ti povie, že mali malé kochliky alebo málo hliny

majca1995
autor
4. júl 2022

@januska12323 jasné,že vedela že sú moje a koho iného by boli

heni79
4. júl 2022

@majca1995 Moja svokra by si to nikdy nedovolila. Ani ja by som nesadila kvety na jej dvore. Máte to rozdelené? Ale, ak by mi niekto presadil moje kvety na svoj pozemok, rázne by som zakročila. Zvýšený hlas by bol až ako druhé. Prvé by boli argumenty. A vecné vysvetlenie. Ak by to bolo bez reakcie, tak zvýšený hlas. A samozrejme argumenty. Ak ani to nepomôže, tak ... Zatiaľ neviem. 😉

sardinka32
4. júl 2022

A to je taký problém povedať...prepáčte, ale tie kvety boli moje...chcela som si ich posadiť tam a tam...preco ste ich zobrali? A pockat si na odpoved. Ona dobre vedela, ze su to Tvoje kvety, zrejme vie, ze jej nic nepovies a dovoluje si to. A ak budes stale ticho, tak to tak bude robit veselo aj nadalej. Vsak sa nemusis hadat, ale normalne sa opytat? Ved by som si pripadala jak debil, ze som ticho.

solange7
4. júl 2022

@majca1995 nepovedala si nic a cely den si nevysla von. Kvoli tomu ze ta stvalo presadenie kvetov si nevysla von z domu. To je dost hlupe, nie? Rovno by som sa jej spytala kde su moje kvety a ze ti ich ma vratit naspat. Bodka.

syslik81
4. júl 2022

tak jej povedz ze mohla povedat ze sa jej kvety pacia ze by si aj jej kupila a nemusela brat tie tvoje .. nepovies nemas/nevies.. ak sa nozves hned bude si dovolovat viac a viac-treba si urcit hranice hned

majca1995
autor
4. júl 2022

@heni79 máme to tak že dvor je spoločný ale ja som kvety nemala posadené v zemi len v kvetináčoch. Čakám pokiaľ sa spraví zámková dlažba okolo nášho domu aby som si ich poukladala tam zatiaľ boli v altánku.. aby skraslovali altánok kde som sa o ne starala... Keď som videla ako mi ich preliala 🤦

majca1995
autor
4. júl 2022

@solange7 noo nemala som vôbec chuť chodiť na dvor a riešiť to s ňou. Úplne ma prešla chuť do dňa a k tomu mám ešte dva týždne do pôrodu. Jediná moja útecha tento rok boli tie kvety keďže muž ma nenechal nič iné robiť tak som sa aspoň o tie kvietky starala ale asi aj to mi skončilo...

majca1995
autor
4. júl 2022

@syslik81 kvetov som jej pokupila do interiéru dosť každý ktorý umrel keď bola preč som jej nahradila minula som veľa peňazí na jej vnútorné kvety tak jej nebudem ešte kvety kupovať aj na von

viestta
4. júl 2022

@majca1995 tak ti poviem, čaká ťa ťažký život na spoločnom dvore so svokrou. Nevieš aninorkotinu vykomunikovat a zduvas sa doma urazená. Co bude, keď dôjde na skutočné záväzné veci? Tiež budeš držať ústa a čakať kým jej doc akné alebo budeš muza používať ako komunikatora? No ten sa vám na babské sprostosti rýchlo vys*r*

syslik81
4. júl 2022

@majca1995 lenze ja ti neradim aby si jej ich realne isla kupit ale aby si sa tym sposobom ozvala ze ti ich brat nemala ... nemozes cakat ze manzel bude riesit vase spory ..si dospela? mas usta? ries si svoje starosti ...

majca1995
autor
4. júl 2022

@viestta skúsim jej to tak pekne povedať že teda tie kvety tam zatiaľ zostať môžu pokiaľ nebudeme mať urobenú zámkovu dlazbu ale o kvety sa budem naďalej starať ja ...

cacianka
4. júl 2022

Máš občiansky preukaz ? Si svojpravna ?
Si dospelá ? Lebo sa chovas ako zdute decko.
Zalezieš🤦
Čo takto úplne v kľude ísť za ňou, normálne sa spýtať kde sú moje kvety, a reagovať podľa jej odpovede. Mala si jej povedať, že ak niečo chcela, mala ti povedať a nie brať haj buj. Ty si kúpila, ty si sadila, ty si si urobila radosť tak aký dôvod do frasa mala ich zobrať ?! Ak chcela skrášliť svoj dom, bola by si jej poradila kde ich dostať.
Úplne v pohode si ich mala zobrať k sebe , presadiť do svojich kvetináčov a dať všetko do pôvodného stavu .
Iba by si normálne zobrala čo je tvoje.
Tak nebuď trúba a komunikuj. Nemá sa čo urážať, za slušne otázky, to skôr ty lebo ti defakto ona ukradla muškáty.