Svokra sa do všetkého mieša. Som znechutená

20. máj 2022

Ahojte, chcem sa spýtať či je to normálne. Svokra sa do všetkého mieša a svoj život si neuprace. Ja už na ňu nemám nervy. Proste mi vadí už. Ešte som ako tak kvôli partnerovi bola trpezlivá, lebo predsa je to jeho matka, ale aby jedna žena nevedela dať pokoj svojim deťom a nenechala nech si žijú svoj život, to už je na mňa veľa. Príde sem so všetkým si rozkazuje, s partnerom, chce dirigovať ako vychovávať moje dieťa, človek od nej nemá pokoj....som znechutená až natoľko že už som znechutená z nášho vzťahu s partnerom, lebo mi vadí , že on ju vo všetkom poslúcha, akoby nemal vlastný rozum. A keď mu niečo poviem začne sa so mnou hádať. Čo by ste robili na mojom mieste?

deti95060810
20. máj 2022

len taká malilinká otázka ... bývate samy a či s svokry...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
20. máj 2022

No problém je u manžela, nie svokry. Takéto veci treba riešiť ešte pred svadbou, či chlap sa za teba postaví alebo nie

dskjhfdlkdjhl
20. máj 2022

Pises velmi vseobecne, ale aj z toho mala, co si napisala, je jasne, ze problem nie je svokra, ale Tvoj partner. Ak sa necha manipulovat, tak je nevyzrety, pre manzelstvo zatial nevhodny.

mandzula
20. máj 2022

Zavesila si si na krk mamickara, cele zle. Naco si taki chlapi vobec hladaju partnerky, ked maju "manky". To si vsak treba vsimat hned, na kolkom mieste v zivote chlapa si. Ak je to akekolvek ine ako prve, je to pruser a je uplne jedno, ci su pred tebou kamarati, konicky, frajerky, alkohol alebo manka.

andrejka1974
20. máj 2022

Jednoducho mu povedz že si neželás aby svokra chodila k vám pokiaľ sa takto bude správať môj muž bol tiež zaslepení vravel že jeho rodičia takí nie sú ja ha ja som to videla na nich už dávno že aký sú že má jeho otec nikdy nemal rád ani nemá ,ale pochopil a je už dávno na mojej strane horšie je že robí so svojrom už 30 rokov a žiadna vďaka za to že pre neho robí

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
20. máj 2022

Ja by som to s takým chlapom asi nedala, strašne by mi vadilo, ze mamu predo mnou uprednostňuje. Asi by to bol pre mňa koniec vzťahu, nemala by som silu súperiť s ním a jeho mamou.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janula12345
20. máj 2022

Ocividne pomoze len odstahovanie sa s dietatom. A bud si uvedomi, ze vy ste tie, ktore potrebuje k zivotu, alebo nie. Inak ho nezmenis, a budes iba trpiet. Takz eotazka je, ci je byt/dom jeho a ty byvas unho, alebo spolocny,, alebo tvoj. Kedze nie ste manzelia- asi ho nemate v spolocnom vlastnictve. A ak je byt jeho- mas kam ist a z coho platit najom? Ak ano- utekaaaj co najskor

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janula12345
20. máj 2022

To je cely dovod. Nielen ze je mama na prvom mieste, ale ty si tam akoze iba cudzia a vzdy budes. Preto si tam aj oni chodia ako do svojho, sak synove. Ak mas naozaj kam, chod. Normalne, kym bude v praci - zbal sa aj s malou a odid. Nic vopred neinformuj. Lebo by sa ti vyhrazal a ktovie co. Nechaj mu list na stole s kompletnymi inteligentne napisanymi dovodmi. Ze chces zit ako rodina, mama otec a dieta. Nie ako handra s otcom svojho dietata a jeho celoi familiou a este aj ponizovana a neuznana. Ked sa bude chciet rozpravat, moze ti zavolat. Ked bude chciet vidiet dieta- nech sa ozve. Branit mu v kontakte s malou nebudes, ale iba v tvojej pritomnosti. A si to aj odfot keby nahodou prislo niekedy k tahaniciam na sude o vyzivne alebo pod. Aj vsetky sms odkladaj. Naozaj, lepsie to s nim nebude, ak mu neukazes, ze si neni na nom zavisla.

loginexistuje
20. máj 2022

hlavne znovu neotehotni a hladaj moznosti ako odist toto nie je normalny vztah
porozpravaj sa so svojou mamou

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
22. máj 2022

Dala si temu anonymne a vsetky svoje komenty si zmazala .. tak neni divna len svokra ci tvoj muz.. nejaky problem bude aj u teba . Z toho uvodu sa neda moc vydedukovat je to velmi abstraktne. Neda sa povedat ci prehana svokra ci ty. Ale Jasne problem musis vyriesit s manzelom.

autor
22. máj 2022

@miadi zmazala som, lebo som musela..... najlepšie celú diskusiu zmazať a neriešiť to tu, ale doma....len neviem ako sa to robí....

erdolino
22. máj 2022

Prepacte, ale musim sa vyjadrit aj ja ten ,,nesvojpravny zly mamickar". Mozno nam to pomoze, lebo horsie to uz asi byt nemoze a ja uz som zufaly. Nic si mazat nemusela, ale asi chcela. Lebo sama dobre vies ake nezmysly si tu popisala. Sama si ma sem navigovala pri hadke, ze by som mal vidiet, co ti tu ,,radia", tak som sa pozrel. Podotikam pre ostatnych, ze ja som nikdy nikoho nekontroloval a ziarlivost je pre mna cudzi pojem.
Precital som si to tu a zostal som v totalnom soku, sklamany, smutny, zniceny ako si mna a mojich rodicov vykreslila. Ako totalne zdrudy. A to vsetko kvoli tomu, ze ti lezie na nervy moja mama, lebo sa ,,prilis stara a moc sa snazi radit" Ja uz som z toho uplne zufaly ako musim neustale pocuvat kydanie na mojich rodicov za uplne nepodstatne hluposti...

Moji rodicia su u nas cca raz za 2 tyzdne na 3 hodiny, samozrejme ze o nicom netusia a myslia si ako ich mas rada, oni ta maju velmi radi a stale nas tlacia do svadby. Keby vedeli co o nich za chrbtom hovoris, zrutili by sa. Za rok a pol co je mala na svete sme s nimi boli 2 krat na prechadzke. Opakujem 2 krat. To ze ich vo vsetkom pocuvam a riadia nam zivot je totalny nezmysel, neustale opakujem jednym uchom dnu, druhym von, nikto nikoho nenuti riadit sa ich radami a ja sam casto kyvnem rukou a berem ich s rezervou.
A tie dalsie nezmysly. Ze chlastam aj s rodicmi a ohrozujeme malu??? Pre boha mna vidis mierne pripiteho raz do roka ked mam posedenie s kolegami, ze si dam obcas 2 piva na zahrade? Moj otec je dlhe roky uplny abstinent, moja mama za rok 2022 vypila 1 pivo. Opakujem, jedno pivo...
Neviem cim som si toto zasluzil, makam od nevidim do nevidim, robim v nepretrzitej prevadzke 12 hodinove sichty, popritom cez volno brigadujem aby sme sa mali dobre, doma sa tiez pomaly nezastavim a pomaham ako vladzem. Absolutne tomu nechapem ako si mna a mojich rodicov ktori sa len mozno trochu privela snazia tu vykreslila ako uplne zrudy. Nikdy by som ti a toboz malej neublizil a velmi dobre to vies, zivot by som za nu bez mihnutia oka polozil. Ved kolkokrat si uz odchadzala ze... Pomaly pri kazdej hadke, ktora je vzdy za nejaku uplne nepodstatnu sprostost sa balis a vyhrazas rozchodom. Som nestastny, sklamany a uz neviem ako dalej, preto tu pisem.

A este jedna vec. Prosim Vas ste vy tu podaktore normalne? Ako mozete niekomu davat take extremne radikalne rady? Precitate si prispevok od niekoho koho vobec nepoznate, jednu stranu mince, objektivita uplna nula a bez problemov radite, ze utiect kym som v praci??? Ste sa zblaznili? To kvoli zabomysim nezhodam partnerky so svokrou rozbijat takto radikalne rodinu? Neuveritelne...

Nunu co si tu zo mna urobila? Uplneho netvora pred ktorym treba potajomky utekat? Co som ti take strasne kedy urobil? Dufam ze sa uz konecne zamyslis a uz prestanes riesit tieto nepodstatne nezmysly a takto sa chovat lebo si znicime rodinu a stastie. Ked nesuhlasis s mojou mamou kyvni rukou, nikto ta nenuti sa jej radami riadit. Jednoducho ma prve vnuca a je trochu premotivovana, to je cele. Ale je to moja mama a inu mat uz nebudem, nemozem ju predsa uplne vystrihnut zo zivota lebo tebe sa nepaci. Lubim vas.
Zbohom ,,modrykonik"

autor
22. máj 2022

@erdolino zasa obhajujes jednu stranu vašu rodinu, ale seba tam nevidím vôbec. Ja nie som tvoja rodina? Na mňa všetko kydas ako obyčajne, zamysli sa a naša rodina, prečo na ňu kydas? Ty si tá cudzia , nie? , prečítaj si to....Ok teda, ďakujem za pochopenie... Nehnevaj sa....vôbec, ale vôbec akoby som ani neexistovala....

erdolino
22. máj 2022

V prvom rade si moja rodina ty s malou, ale to predsa neznamena, ze svojich rodicov zahodim do kosa nie?
Diskusia je predsa o ,,svokre, z ktorej si znechutena a do vsetkeho sa miesa" a ja reagujem na to co si tu pisala ty. Tak o com inom mam hovorit?
Sto krat ti opakujem, neber si vsetko tak srdcu, neriad sa nicim s cim nesuhlasis, rob si po svojom si skvela mama aj bez nejakych rad. Preco musis z kazdej somariny co ti povie moja mama robit taku kovbojku a hovorit take hnusne veci?

autor
22. máj 2022

@erdolino aké hnusne veci, sme sa o tom včera rozprávali, preočo to celé vzniklo. Ty stále svoje, lebo poviem niečo na tvoju rodinu, ako nejaký votrelec 😯 keď sa mi niečo nepáči a ty si nevieš vo svojom domove nastaviť hranice, nikto nehovorí odstrihnúť rodičov, čo to tu trepeš? Ty sa prečo nezamyslis nad všetkým, kto normálny by radšej nechcel vychádzať s každým, len nech ma pokoj? Radšej by som bola v takomto strese? Čo som na hlavu? A snažis sa pochopiť mňa? To nie, kto teraz robí kovbokju kvôli tomu, že som niečo povedala na vašu rodinu, veď si chcel rozchod za vašich.... To aká je láska k našej rodine? Sme na prvom mieste? 🙂Ja som z toho v pohode akože? Úplne som v pohode, jasné od šťastia nevidím....čo robíš za to že som niečo napísala že sa mi nepáči že sa do všetkého motá tvoja mama. Úplne peklo teraz kvôli tomu bude.

erdolino
22. máj 2022

Tie hnusne veci ktore si tu radsej zmazala... Presne tie mam na mysli.... Tie kvoli ktorym ti tu niektore osoby radia utekat potajomky kym som v praci, aby som vam neublizil. Ja som hovoril o rozchode kvoli tvojmu spravaniu, ze furt su brutalne hadky kvoli totalne absurdnym nepodstatnym veciam. To ty sa pravidelne vyhrazas rozchodom, pri kazdej jednej hadke, ktore vznikaju kvoli uplnym hlupostiam. To je ta laska? Sama si robis ten stres, aj mne. Doslova ho vyrabas z nicoho....
Ziadne peklo tu byt nemusi, pisem tu uz so zufalosti, ale v klude. Lebo 2 roky sa hadame o tom istom, ze moja mama sa do niecoho zas starala, proste nepodstatne hluposti nad ktorymi by kazdy akurat mavol rukou, stale dookola a nikam to nevedie...

autor
22. máj 2022

@erdolino no dva roky kvôli tomu že sa niekto montuje do našeho života veď sme dospeli ľudia, ja chcem žiť podľa seba , nie ako mi niekto nadiktuje. Zmazala som preto, lebo, čo robíš kvôli tomu, ja som zúfalá už tohoto že stále to isté nevieš vyriešiť. Keď niečo poviem sú hádky, ktoré začneš ty, lebo som povedala niečo čo sa mi nepáči, neviem kto normálny by si nechal diktovať, ako má žiť svoj život. Tebe to asi vyhovuje. Mne nie...ja som zodpovedná za svoj život , tak si ho chcem žiť podľa seba, nie podľa rodičov preboha...veď toto je psycho, poslúchať a aby niekto nad niekým mal kontrolu, to nie je ok.

erdolino
22. máj 2022

A kto konkretne ta nuti zit podla toho co ti niekto povie? Ved si zijeme uplne podla seba, toto su totalne prehnane reci. To ked sa u nas niekto 3 hodiny za 2 tyzdne nieco ,,stara" tak podla toho musis zit ci ako? Kto ta nuti? Preco to jednoducho nemozes brat s rezervou a ignorovat to? Povedz mi jeden jediny, ale jeden jediny priklad, co ja presadzujem podla mojej mami a ty s tym nesuhlasis. Vsak si rob podla seba pre boha kto ta nuti pocuvat nejake rady? Tvoja mama nedava rady? Ty nebuded myslis davat rady nasej malej ked bude mat svoje deti? Vsetci staribrodicia to podla mna robia. Ale nikto ta nenuti sa tym riadit. Nemozes zit svoj zivot, pretoze raz za 2 tyzdne sa ti niekto snazi nieco poradit, co ani nemusis vobec brat vazne? Ale prosim ta...

autor
22. máj 2022

@erdolino ja už nemám síl na toto naozaj, mne sa nechce už. Aké rady ? To je neustále miešanie do všetkého....pritom keby si sa riadil podľa seba , tak sme oveľa šťastnejší, nie si až taký blbý , si aj sám dosť inteligentný a zodpovedný a si dospelý človek o to ide...

erdolino
22. máj 2022

Ja sa riadim podla seba, pol roka si pytam jediny priklad ktory nie si schopna mi dat. No povedz mi cim sa riadim podla mojich rodicov? Co konkretne z ich rad doma presadzujem s cim nesuhlasis? Vies mi konecne dat aspon jeden rozumny priklad? Alebo si jednoducho tak domyslas a mas na nich taku averziu, ze taky priklad proste ani neexistuje?
Myslis, ze ja mam este sily na to, pomaly po kazdej navsteve pocuvat ten cirkus kvoli takej sprostosti, ze niekto ti nieco chcel poradit?

erdolino
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
22. máj 2022

obidvaja nie ste normálni. to si dopisujete cez MK? 🤦‍♀️🤣 on sedí v obývačke a ona v kuchyni, či naopak? 🙈🙊🙉

erdolino
22. máj 2022

Ked uz sa teda vsetkym riadim ako hovoris, tak by si mala byt schopna vysypat z rukava minimalne 5 relevantnych prikladov. Ale nikdy, nikdy mi nevies povedat ani jeden jediny...
Hovorim nechajme to uz tak, nabuduce si vsetci spolu sadneme a musime to uz raz a navzdy vyriesit, lebo takto to dalej nejde taketo cirkusy kvoli nejakym ,,radam" raz za 2 tyzdne.