Svokra pozýva manžela na rodinné akcie bez mojej prítomnosti

20. feb 2022

Stalo sa to minimálne 3x. V druhý rok manželstva ho pozvala na Vianoce samého predo mnou na just, lebo ja som chcela byť z objektívnych dôvodov na štedrú večeru u mojich rodičov a k jeho rodičom sme plánovali ísť prvý sviatok vianočný (takto sme sa dopredu s mm dohodli). Tak sme sa s mužom pohádali, že nakoniec šiel sám.
Druhý krát ho pozvala na štátnice mužovej sestry - samého, to jej muž povedal, že sa to nerobí a nešiel, ale vykričal mi to že mohol.
Tretí krát spravila večeru pre jej deti a zaťa pri špeciálnej príležitosti mužovej sestry a mm vylákala z domu so zámienkou, že treba niečo priniesť v presne určený čas... došli sme tam aj s naším dieťaťom, takže sa prerátala...

Ako viem že ma nemusia (svokrovci aj mm sestry), ale uči mm takýmto spôsobom mi klamať a nerešpektovať mňa a moju rodinu. Nehovoriac že nerešpektujú oni mňa a našu rodinu.

Trw

pribinak
20. feb 2022

Toto je skôr problém ty a tvoj muž, ako ty a svokra. Proste tvoj muž by mal jasne povedať, že buď pôjdete spolu, alebo sám nepríde

Druha vec je, že ak sa fakt nemáte radi, tak načo tam chodiť? Aby ste sa nasilu na seba usmievali?

lukina20
20. feb 2022

fuha... mna by zaujimalo, ze preco ti manzel vykrical, ze mohol ist na sestrine statnice bez teba...
ved si jeho manzelka, tak bud ste pozvani k rodinnemu stolu u svokry obaja, alebo ani jeden z vas.

juliavolna
20. feb 2022

Ja si mylsim že teraz je chyba u muža - buď spolu alebo nejde ale to musí povedať on sam

autor
20. feb 2022

@lukina20 on mi to oznámil že ho pozvala a pýtam sa prečo len jeho... neviem... povedal som jej že smw dvaja ale keď vidím aká si tak som kľudne mohol ísť. Hádali sme sa o niečom a vykričal mi že si ma zastal :D.

autor
20. feb 2022

@juliavolna tú večeru fakt nevedel, lebo som to na ňom videla a horšie tepláky už doma nemá ako tie , čo si obliekol keď sme im šli zaniesť na skok čo chceli :D. Baby to aj ja budem taká svokra ?

lukina20
20. feb 2022

ja by som toto riesila s manzelom, ze teda bud obaja, alebo ani jeden, okrem toho mate dieta, to stara mama nechce vidiet? nemusite sa so svokrou lubit ako kone, ale v ramci moznosti cize vnukovych narodenin, menin ... (svoje s manzelom si mozete odpustit), Velkej Noci, Vianoc Silvestra by ste sa mohli tolerovat v jednom dome ...

autor
20. feb 2022

@lukina20 my sme uż skúšali všeko s ňou. Nahuckala všetkých proti mne. Moje dieťa ich ľúbi tak mi je ľúto tam neísť, ale už vidím aj na ňom hoc je maličký, že im nedôveruje už. Vidíš keď jej muž povedal, dokáže vymyslieť hocakú kamufláž aby boli oni "všetci" spolu ako za starých čias. Zať jej tam nevad...

mandarinka555
20. feb 2022

Nikdy by som sa netlačila tam, kde ma nechcú....Nemusí ťa, tak buď rada, že tam nemusíš chodiť...U nás paradoxne ma svokra stále volala, aj prehovárala, aby sme prišli všetci spolu...nepomohlo, ja som si vtedy super oddýchla, lebo išiel len manžel a deti.

kittykat22
20. feb 2022

Je mozne, ze to robi preto, lebo ziarli. Svokry to takto maju - a casto. Nevesty vnimaju ako svoju konkurenciu. Zamilovane a posadnute laskou svojich deti. Preto jej nevadi zat ale vadis jej ty - nevesta. A niesi prva ani posledna, ktora ma tento problem. Jediny kto moze vyriesit tento problem je tvoj manzel. Nemoze pristupit na tuto hru a musi matke povedat, ze si jeho partnerka a svokra sa takto nemoze takto spravat. V momente ked muz niekam pride bez teba, svokra nadobuda pocit, ze intrigami dosiahne co chce. A bude sa o to samozrejme pokusat dalej. Ty by si mala ist za svorkou a spytat sa jej, ci ma nejaky problem. A nie moc peknym tonom. Svokra je zbabela, pretoze robi veci poza chrbat a nepovie ti nic do oci. Vyuzi tuto jej slabinu a postav sa jej . A bez milosti, slz alebo trapenia. Ziadne vycitky. Svokra je zbabelec a ked to dobre zahras, tak sa stiahne.

mariska1989
20. feb 2022

Bez urážky aj ten tvoj nieje žiadne zlato 🙈 u teba hucala svokra u mňa zas to bola a je švagriná huckala svokru a svokreho . Raz som šla zaniesť veci z nemocnice čo bola svokra a jak na psa naštekal po mne urazila som sa na to a po 2 týždňoch chcel dôjsť lebo vnučka meniny švagrinej som napísala že nemám náladu na svokra a plus potrebujem ležať bola som tehotná s problémami jasné že bolo zle od vtedy sme sa so svokrom nevideli a on vnučku a to bude už mať 2 roky do toho po novom sme sa chytili so švagrinú ale naj za všetko môžem ja 😂 ešte je zle keď poviem však nech svokor dôjde a nech aspoň do očí pozrie .takže radu pre teba nemám už jedine nech si tam tvoj chodí sám ako môj 😁

dskjhfdlkdjhl
20. feb 2022

Keby toto urobila Tvoja mama, isla by si bez muza, pripadne by si sa kvoli tomu pohadala s muzom? Ja by som teda nesla bez muza a mame by som jasne vysvetlila, ze je to moj manzel a na oslavy chodim s nim. Takze hlavny problem nie je svokra.

nikolka1986
20. feb 2022

Čo je objektívny dôvod tráviť štedrý deň 2x u tvojich rodičov a u svokrovcov ani raz?

dominika7990
20. feb 2022

Máš to divne dosť s mužom. Neviem my sa vždy dohodneme ku komu ideme na Vianoce. Posledné roky odkedy mame deti to striedame. Raz u mojej mami Vianoce další rok u jeho. Silvestra tiež tak riešime. Keď sme na Vianoce u mojej mami Silvester sme so svokrou. A asi by som na tvojom mieste popracovala aj na vzťahoch s jeho rodinou. Prečo ťa nemusia? Čo sa tam stalo? Ako sa chovas ty ku ním? Robíš tiež rozdieli medzi tvojou rodinou a jeho či sa k ním chovas ako ku svojej? 🤷‍♀️

autor
20. feb 2022

Prvý rok manželstva sme boli u nich na Vianoce. Od začiatku svokra porovnávala náš vzťah, našu svadbu so vzťahom a svadbou švagrinej.

Nič som im neurobila.

Áno vidím to že aj mm je problém, jeho rodina ho ťahá od nás a on mamičke nevie vysvetliť rázne ako sa veci majú...

Mňa len doráža že ako si toto nejaká svokra môže dovoliť, rozbíjať vzťah a neskôr rodinu s dieťaťom. Veď najviac ubližujú práve dieťaťu ak medzi nami robia dusno. Nemajú ma radi z princípu. Neviem prečo, naozaj som sa snažila ale cítila som povýšenosť od nich a aj podrazy a narážky, podpichovanie a pod...

Do očí svokre povedať nemôžem, lebo je zákerná a otočila by to proti mne ako nie raz. Jedine ak pred mužom by som ako pred svedkom... ale nemám energiu a chuť na ešte viac vyhrotené vzťahy.

autor
20. feb 2022

@dskjhfdlkdjhl jasné že by som nešla. U mojej mamy toto nehrozí. Ona nás vychovala k úcte k rodine a rešpektu k iným.

lukina20
20. feb 2022

minimalizuj kontakt na nutne minimum... akoze uplne, ze minimum, vsak a co
ked chce ist manzel, nech sa paci, ale ked ma ist aj vase spolocne dieta, tak vtedy ides uz aj ty

dominika7990
20. feb 2022

Neviem ak to pôjde takto ďalej ja to vidím na rozvod v budúcnosti bohužiaľ :( treba zapracovať na vzťahu so svokrovcami skúsiť to dať nejako do poriadku. S manželom sa normálne porozpravat a aj mu povedať čo ťa trápi a že chcela by si to zmeniť len nevieš ako. Či ti nevie aj on stym pomôcť nájsť si k ním cestu aby vzťahy v rodine boli ok. Sú to jeho rodičia pozná ich najlepšie čo bude na nich platiť. Moj muž sa napríklad s mojou mamou tak raz ročne pohadaju 😂 ja môjmu mužovi jeho svokru fakt nezávidím 😂 ale tak vždy to ukludnim. Vždy vysvetlím mojej mame že jednoducho sme rodina a aj keď medzi sebou niečo mali tak nech sa to už nerieši že treba sa cez to preniesť a ísť ďalej atd. Že sme rodina a rodina má držať pokope nech sa deje čokoľvek. Naposledy si tvrdohlavo ona povedala že nie nechcem ho u seba tak som jej iba povedala ok a zároveň jej dohovorila že toto jej chovanie naozaj neni ok, ze sa musí nad to povzniesť, že ako si to predstavuje koľko týždňov mesiacov to bude naťahovať atď a aj tak tam príde raz somnou… Deň pred odchodom k nej mi volala či už sa aj muž pobalil a že mu už vari chrenovku 😂

dominika7990
20. feb 2022

Neviem možno som v tomto divná, ale vyvolávať vojnu, minimalizovať kontakt atd mne to príde ako zla cesta. Neni nič horšie ako si spraviť nepriateľa z mužovej mami. Nie vždy no asi tak z 80-90% sa to odzrkadlí aj na vašom vzťahu s mužom. Pokial ste obaja skúšali už všetko tak sa s ňou porozprávaj. Nie povýšenecky nie agresívne len sa jej v klude opýtaj na dve veci. A to prvá, Prečo sa k tebe chová tak ako chová. A druha ako alebo čo mozes zmeniť podľa nej aby ťa brala ako súčasť rodiny.

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bmuller
20. feb 2022

@didaa no aj ked ju svokra nema rada, tak take priehladne triky, akoze "synak, nieco potrebujeme na presnu hodinu" a on tam dorazi trapne v teplakoch.... z toho ma radost? 😀
autorka, spytala by som sa muzovej mamy, ci ma konkretne vyhrady. alebo nech sa spyta manzel mamy, co jej vadi a ci sa s tym da nieco robit.

magnetk
21. feb 2022

Svokra sa nikdy nezmení. Kamarátka mala presne to čo vy. Doma sa zato len vadili. Nakoniec si povedala koniec a prestala chodiť s mužom svokre. Teda úplne prerušila s nimi kontakt. Manžela a syna vždy pustila. Nech ide, je to jeho rodina. Syna pustila , šak je to babka. A ona sa s nimi prestala stretať. S celou jeho falošnou rodinou. Urobila tak po 10 rokoch a povedala , mala to urobiť skôr. Doslova má pokoj. Doma sa nevadia za jeho rodinu. A ušetrila si kopu nervov a smútku , že pre nich nebude nikdy dobrá. Lebo svokra povahu by nezmenila, vždy to bola intrigánka, manipulantka. A tie jej rodinné oslavy jej už nechýbajú. Aj tak to bola len samá faloš a pretvárka. Celé choré. Tak ak sú oslavy muź a dieťa idú a ona už nemá potrebu tam chodiť. A má pokoj a žiadne stresy od svokry. Len jej trvalo 10 rokov, kým s nimi sekla nadobro. A povedala má pokoj od nich. Mala to urobiť dávno.

nikolka1986
21. feb 2022

@magnetk To nie je riešenie.

magnetk
21. feb 2022

@nikolka1986 načo sa pchať niekde, kde nie je vítaná a ani nikdy nebude. Načo si spôsobovať bolesť a trápiť sa za svokru. Vy si myslíte, že také sa menia. Príde k nim. Odíde a prvá bude na pretrase. A doma sa len s mužom bude vadiť za jeho rodinu. Kamarátka to po rokoch ukončila, Tak ako som písala. A je spokojný muž aj ona. Roky sa za svokru trápila. Teraz má pokoj. 🙂

dskjhfdlkdjhl
21. feb 2022

Autorka-tu nejde o to, ci by to Tvoja mama urobila, alebo neurobila. Tu ide o to, ze Ty by si sa k tomu inak postavila. Stale nechces vidiet jednu vec-keby Tvoj muz bol normalny, tak tento problem neriesite. Nie svokra je hlavny problem, ale Tvoj muz. S nim to musis vyriesit. On jej musi vysvetlit, ze tada cesta nevedie.

mala_zabka
21. feb 2022

Na palicu ste tam všetci do jedného. Svokra, chlap aj ty. Čo to je ako za výplod, že svokra učí tvojho chlapa aby ti klamal? 😂 Je to dvojročné batoľa? Svokra je trapka, chlap jej cecok a neschopák odstrihnúť pupočnú šnúru a ty tiež trošku vedľa, nakoľko toto si máš riešiť s mužom doma. Mal by byť na tvojej strane a matinku si uzemniť.

marina447
21. feb 2022

fuha, tak verim ze toto je neprijemne ale presne treba si to poriesit s muzom, lebo ked on bude pritakavat na taketo pozvania jednotlivo, tak ty nic nezmozes, keby svokre teda jeho mame hned povedal, ze bud budete chodit obaja alebo nikto myslim ze by bolo po probleme.

andrejka1974
21. feb 2022

Určite by som chcela bmedzila návštevy ,keď chce ísť muž nech ide ale vždy zoberie aj dcéru,ja som v očiach svokra bola vždy nenazrana zlatokopka ,pretože ja som chcela drahšie auto ,ja som chcela viacej peňazí dokonca to povedal mimo mojich očí môjmu otcovi,môj otec bol často naivný a veril všetkému a raz si ma zobral a povedal mi že ja som ťa nevychoval že si taká a ja som mu musela povedať rovno do očí aj som zvýšila hlas že nevie aký je svokor zákerný že vidí len seba a mňa nenávidí a až potom pochopil a uveril mi že je to pravda, ja som sa svokrovi roky vyhýbala nemali záujem o naše deti mali ich len občas a to bývame na jednom sídlisku a muž to zo začiatku nevidel tiež ale časom pochopil že sa pretvárke treba sa rázne porozprávať a vermi muž sa zmení a bude na tvojej strane tak ako je môj

autor
21. feb 2022

Ďakujem vám za reakcie. S mužom som na túto tému mala milión rozhovorov. Pravdu povediac, neviem isto o všetkom o všetkých ich tajnášoch... a vlastne som si spomenula ešte na narodeniny jeho sestry kde sa vychystal a šiel sám (prišla som na to dodatočne veci na oslavu mal v batohu :D, trápne viem). Okrem toho, počas chodenia šiel na sestrinu svadbu sám, lebo toto je jej deň, a ona si rozmyslela že nie som pozvaná (to mi nepovedal priamo, ale ona hej).. :D. Ja som už laxná za 12 rokov som už vyhorená a keďže ich už poznám, tak sa ma to už toľko nedotýka.
Na náš vzťah to malo a má dezolátny vplyv. Nič s tým neviem spraviť.
Mm je mamin cecek áno a aj sestrin a tetin a otcov... proste bezchybné zlatíčko.
Teraz, keď máme dieťa sa situácia ešte vyhrotila v istom smere. Mrzí ma, že ho nechodia pozrieť, nezavolajú mu a to bývame v jednom meste a svokrovci stále niekam cestujù a pod... koľko krát sú o ulicu a nepozrú nás. Na druhej strane si myslím, že ho majú radi a to sa teším že aspoň na sviatok mu prišli zablahoželať a na Vianoce na neho nezabudnú. Natéria u nich nue je problém, škoda len že mu neukážu ako má rodina fungovať. Nejde už o mňa, ale o naše dieťa. Myslela som, že tieto teatrálne podrazy ich prejdú aspoň v mene vnúčaťa. Mýlila som sa, nič ich nezastaví.
K riešeniu nechodiť tam nepristúpim. Nedám sa vykorčuľovať z mojej rodiny ktorú budujem a musia si zvyknúť že patríme k sebe (to som oznámila narovinu aj mužovi, že toto nedopustím, radšej budeme bez neho. Buď my alebo oni). Nemienim vychovávať moje dieťa v takej atmosfére, a ukázať mu že je normálne označiť maminku za personu nevítanú a ukázať mu moju submisivitu. Kontakt som minimalizovala na 1x do mesiaca na pár minút. Zistila som totíž, že ak som ustúpila a nechodila tam, hranice si posúvali a už som nebola potrebná ani pri zásadnych rozhodnutiach. Takže tak. Súhlasím s vami, že problém je hlavne mm.
Viete vidím aké majú vzťahy k svokrovej mame a jej rodine a vidím, že je to tam zakorenené. Kedysi som sa nad tým veľmi veľa trápila. Dnes viem, že to nezmením a zo svojej pozície mamy a partnerky neustúpim a budem na nej trvať. Ak to rozbijú, čo som informovala muža, bude to jeho chyba že to dopustil. Ale vymedzila som si hranice, a dala jasne najavo, že toto si ku mne nebudú dovoľovať a tým som skončila komunikáciu aspoň so švagrinou.

Táto diskusia mi otvorila oči v tom, že nie som sama ktorej sa toto nezdá a ďakujem som si teraz všimla že slabá stránka svokry je, že je zbabelá. Ak to bude takto pokračovať, rada to využijem v otvorenú kritiku pred všetkymi.

blontimka
21. feb 2022

Zlyháva muž.

loginexistuje
21. feb 2022

v prvom rade urobit poriadok s muzom ak on chce ist nech si ide ale ty s dietatom tam nechodte (absolutne to obmedz) proste nie a este by som muzovi dala okusit z jeho mediciny a ty si urob vylet sama s malym (najma ked on pojde tam) a plus sa dohodni ze reciprocne nech on nechodi k vasim

svokra je zjavne psxvhivky chora lebo toto normalny clovek nerobi a tvoj muz v tom vyrastal a najskor ani on nebude uplne v poriadku lebo toto normlany muz nedovoli aby sa tak chovali voci jeho zene