Svokra našej dcérke všetko dovoľuje

mata3210
26. dec 2021

Ahojte idem sa vyžalovať alebo skor poradit :/ uz som zúfalá …. Zijeme s priateľom u jeho rodicov aj s 3rocnou dcerou ina moznost nie je. Som im vďačná za pomoc aj za vsetko ale uz mam asi averziou voci nej hovorim aj priateľovi aby sa snou porozpraval alebo ked aa mu vyžadujeme co mi vadi tak sa urazi alebo si myslim ze som drbnuta ze mi to vadi … taak svokra od narodenia malej si strasne dovoľuje zo zaciatku to bolo fajn brala som to ako pomoc ako ukážku ako to mam robit kedze som bola prvorodička… no teraz si robi snou co chce ale ze uplne brali ju prec len tak nic mi nepovedali aj ked som bola doma proste obliekli ju a isli na navstevu k jej kolegovi ale ku kamaratke alebo hocikde potom som im povedala ze nech sa pytaju tak teraz sa pytaju takym spôsobom ze malej najprv povedia ze ideme tata ideme tata a ona sa strasne tesi ked ide prec ked jej niekto oznámi ze ide prec tak ja neviem asi to naschval robia ze najprv jej povedia ze ideme tata a potom mna samozrejme ked vidim malu ako sa tesi tak nepovoem ze nejdes nikde… dalej od jej 2rokoch si ju bere do kupelni ked sa svokra ide kupat co mi tiez dost vadi myslim si ze nahú by mala vidiet len matku.. ide mi dakedy diktovať ako mam co robit rozkazuje jej aj ked som doma ja ze toto nema robit tamto nema robit nech papa a tak dalej ked vidim ze na malu kazdy krici ked nieco spravi idem ku nej a pekne jej vysvetlim a svokra hned pribehne kumne ked to vidi a bere ju na ruky mojka skace mi do toho … sladkosti vkuse jej davaju cokolady cukriky kazdy bozi den ci jedla normalne jedlo ci nejedla ich to nezaujima absolutne ma nerešpektujú ked poviem ze az po jedle a ze kazdy den cokoladu by jest nemala a nebude absolutne ich netrápi ci som daco povedala robia to za mojim chrbtom ked tu nesom … svokor najlepsie od 1roka jej daval pit colu Ano COLU ked som toto videla ja som myslela ze nožík chytím do ruky a spravim daco tak som mu povedala ze to co robite to co davate ročnému decku pit a on ze a sa co sak noc sa jej nestane som vybublinkoval ja mu hovorim to nejde o bublinky ale o to ze to decko ma 1 rok ona nema co take pit ide o zloženie tej vody (aby ste si nemysleli ze som nejaka biomama nesom ale pride mi chore davat tak malemu decku kolu) povedala som mu ze to bolo posledny krat… vobec absolutne stale ked idem prec do roboty vibec nerešpektujú moje pravidla absolutne vibec ja uz nevladzem nemam kde ist svokra robi vsetko preto aby mala mala radsej ju a aj sa jej to dari mala.nechce somnou sa ist kupat nedovoli mi aby som ju okupala ona chce babku rano ked vstane nejde kumne ale ide za babkou hned ku nej lahne 😭😭 je mi do placu z toho :( place za babkou za mnou nikdy neplakala tesi sa ked pride domov ked ja pridem ani namna nekukne … ked bola v perinke mala tak stale ked mi na rukach zaplakala hned mi ju svokra brala z ruky … dovoľujú si uz vela krat som im povedala ale vibec to nepomohlo dokonca to len zhoršilo 😭😭 mam pocit ako by som prisla o vsstko nezažila som matrinsky inštinkt alebo ked mala plakala tak svokra vswtko robila preto aby bola ticho nenechala ma utíšiť vlastne dieta 😢 ja sa snazim berem malu aby nebola na ociach jej hrajem s snou chodim snou vonku šálom sa snou ale akonáhle pride alebo ked musim ost do prace co ine mi ostava len dat malu jej :/ priateľovi to vyhovuje ze je mala s jeho mamou ja ked mu poviem ze mi nieco vadi tak sa oduje a urazi sa ze ja so si nieco take dovolila povedat na jeho mamku 😩 dakujem za kazdu radu

cyberk
26. dec 2021

Odstahujte sa.

sasa1310
26. dec 2021

ja ti radím odsťahuj sa k vašim. Nie odsťahujte sa. Pretože tvoj prvotný problém je partner. On môže za to, že si svokra robí čo chce.

sissy27
26. dec 2021

@mata3210 mýliš sa, keď si myslíš, že iná možnosť ako bývať u svokry nie je. Je a nie jedna. Tam je aj riešenie tvojho problému - odsťahovať sa.

dskjhfdlkdjhl
26. dec 2021

Mlada rodina ma zit sama, ak viete mat dieta, tak mate vediet zabezpecit aj ubytovanie. A dalej uz netreba pisat nic.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca0510
26. dec 2021

@mata3210 mrzí ma,že to máš takto v živote. Tak ako hovoria kocky,nájdite si niečo..

maciatkolulu
26. dec 2021

@mata3210 trojročná ide tata.... No dobre. Nuž, škoda, že nepočujeme svokrin názor. Hold, tak oddychuj, chod v kľude do prace a tak. Co viac ti napísať.

0silvia0
26. dec 2021

@mata3210 zober dieta a odid odtial... tvoj priatel asi mamicku neopusti, ale ak pracujes, prijem mas, dieta asi chodi do skolky, nejaky podnajom?

majah212
26. dec 2021

Odsťahuj sa , žiaľ myslenie svokrovcov -ich dom , ich pravidla a ty a partner ste pre nich ako malé deti. Prečo by ta mali rešpektovať, keď partner nestojí za tebou,
Inu radu ako odsťahovat sa, asi ani nedostaneš. Kazis si vzťah s dcérou, nehovoriac o tom, že asi ani vzťah s partnerom nebude tip top. Partner ostal v mama hoteli, má postarané o dcéru, nemusí nič a nikoho riešiť, pre neho sa život nezmenil v ničom a take niečo ako výchova dcéry zo strany otca, dbanie na jej zdravý telesný a psychicky vývin ho obchádza oblúkom. Ťažko radiť keďže sa odsťahovať nemôžeš, ste na nich závislí a oni to zneužívajú.daj dcérku do škôlky keď nechceš aby bola s nimi a po škôlke bude s tebou.

jaskolka
26. dec 2021

Odsťahovať sa. Co iné chceš počuť?
Ak "iná možnosť nie je" tak len tam trpieť to ďalej.
Bývanie ste mali poriešiť skôr, ako urobiť dieťa.
Tetaz je taky cudny trend, urobiť si dieťa s priateľom a žiť "u svokry" ktorá de facto ani svokrou ešte nie je

mirage
26. dec 2021

bud budes tolerovat svokru, alebo sa odstahujete.

mata3210
autor
26. dec 2021

@majah212 do skolky chodi… svokra je z roboty skor doma ako mala ked pridem domov s malou zo skolky len uvidi babku a uz ma nechce chodi za nou ako chvost ked je priklad chora a do skolky nejde som rada ze snou mozem byt do tretej pokial nepride domov svokra venujem sa jej som snou hráme sa vswtko ide ako ma no ked pride domov svokra uz ja neexistujem a svokra to využíva

sasa1310
26. dec 2021

@mata3210 nerieš svokru. So svokrou nemáš dieťa. Rieš tvojho priateľa. To ti nevadí, že nič nechce riešiť a odúva sa? To čo je za partnera

pribinak
26. dec 2021

@mata3210 prestaň točiť o svokre. Problém si ty a tvoj priateľ
Proste sa rozhybte. Nájdite si podnájom, zoberte hypotéku
Vždy je riešenie. Len treba zaťať zuby a začať makat

jaskolka
26. dec 2021

@mata3210 inak keď chodíš do prace a mate teda dva príjmy, ako je možné, že nemôžete sa odsťahovať? Hoci do prenájmu zatiaľ?

mabenn
26. dec 2021

@mata3210 smutne vobec docitat toto...dobre si si to pos**la...lebo "Zijeme s priateľom u jeho rodicov aj s 3rocnou dcerou ina moznost nie je." tak v prvom rade vlastne byvanie, svadba a toto sa nestane, ina moznost bola nerobit si dieta s priatelom v dome jeho rodicov...teraz uz len mas motivaciu vypadnut alebo trpiet dalej postupne horsie a horsie veci

mata3210
autor
26. dec 2021

@jaskolka priateľ inde ako do domu nepojde vela krat som ho presviedčala on do bytu nepojde uz som chcela ist do bytu ja od januara ale koli korone nechodim do prace kedze nas zatvorili

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenike114
26. dec 2021

@mata3210 odsťahuj sa do bytu aj sama, ak mu na vás záleží pôjde aj on a spamätá sa… lebo takto prídeš o nervy a aj o vzťah s dcérou…

pribinak
26. dec 2021

@mata3210 ty sa bez priateľa nevieš sama pohnúť? Však nemusite byt v byte navždy, Čadom môže pán priateľ postaviť dom snov

anavianavi
26. dec 2021

Nemala by si riešiť svokru, ale ako sa odstahujete. Kým tam ostanete, nič sa nezmení.

michaela789
26. dec 2021

Ja neviem ale ako v príspevkoch hneď prvej vete čítam "bývame u svokrovcov", tak sa mi ani nechce dočítať a rovno napísať CHOĎTE ODTIAĽ PREČ. Lebo tým sa vyrieši úplne každý problém, je jedno o čo ide...takže - CHOĎTE ODTIAĽ PREČ a vybavene.
Že iná možnosť nie je, nuž... Ak je to naozaj tak, tak neviem akú radu ti tu kto dá. Ja by som už radšej šla aj do podnájmu ako žiť v takomto niečom. Ale to už je na tvojom rozhodnutí a možno tvojej pohodlnosti - menšie náklady, dcéru má vždy kto postrážiť, atď.....
Svokru nezmeníš, vplyv máš akurát tak na to, ako sa zachováš ty. Ak priateľ nechce ísť, šla by som sama. Prečo by si mala trpieť nájazdy jeho pani matky. Ona si svoje dieťa vychovala, mala by si dať pohov. Ak to nedokáže, odíď.

didi2102
26. dec 2021

@mata3210 už jE zbytočne mudrovat že načo ste si robili dieťa keď nemáte bývanie,prečo si len priateľka ... Problém niesu svokrovci a to ja som dosť kritická ale vy , ja viem že nie každý si môže dovoliť hypotéku alebo rovno dom ale radšej skromne no vo vlastnom , aj môj už muž vždy vravel že nikdy do bytu nepôjde,dokonca si kúpil pozemok u nich v dedine, ja som vtedy zakročila a dala mu na výber že buď ja a byt , možno časom dom, alebo je koniec po 7rokoch, kúpili sme byt .... Ja by som žila radšej v malej kutici garsonke ako u svokry, v najhoršom prípadne samostatne poschodie s vchodom s jasnými pravidlami že je to naše,my rozhodujeme o tejto polovici ,samozrejme táto časť prepísala na vás,uvedom si že.si len priateľka v dome svokrovcov,ktorýli sice dieťa milujú rozmaznávaju ale keďže tam žijete.je to cez.ciaru dosť,ty v Tom dome nemáš.narok na nič a.otomze partnerovi je.to jedno ani nehovorím,budeš sa trápiť do konca života ,je toho plný portál , situáciu nijak nevyriešis

shinon258
26. dec 2021

@mata3210 inak - nie je to tvoja svokra.
Nájdite si vlastné bývanie. Boli ste dostatočne dospelí na to si spraviť dieťa, tak by ste mali byť dostatočne dospelí na to si zabezpečiť vlastné bývanie a nie žiť v detskej izbe otca dieťaťa u jeho rodičov.
Neviem síce koľko máte rokov, no mama tvojho frajera vás berie všetkých troch ako deti, keďže ste jej neukázali, že ste dospelí ľudia, čiže sa nediv, že to čo povieš berie jedným uchom dnu, druhým von 🤷

slovakboy
26. dec 2021

@mata3210 buď si muž urobí poriadok s mamičkou a definuje jasné pravidla alebo sa odsťahuj. Bal si kufre aj s deťmi a nájde dom bez vás. Vtedy sa uvedomí. Môj otec bol presne takýto že počúval len matku a mama bola z toho taká nešťastná až sa raz zobrala a odišla bývať ku kamarátke. Potom si otec uvedomil že jej to asi ozaj veľmi vadí a prestal byť závislý na mamke.

bmuller
26. dec 2021

@mata3210 tak hlavne zatial aspon cim skor nahuc na muza, ci si naozaj mysli, ze sposoby tvojich rodicov su pre vasu dceru prinosne, minimalne pre jej zdravie - sladkosti, cola.... mozu jej zavarit na metabolicke choroby uz pekne od detstva. nech robi poriadok aspon v tom, v com by mohol rodicom prehovorit do duse.

sasa1310
26. dec 2021

@mata3210 radšej slobodná v malej garsónke, ako komandovaná vo veľkom dome

anabel2341
26. dec 2021

@mata3210 coca cola je nič ? Ja som pred včerom vypila možno 2 poháre coca coly s myslela som že zomriem tak mi bolo zle .. ja by som sa odsťahovala pretože toto budú robiť stále nepomôže im žiadne dohováranie nič …

bmuller
26. dec 2021

*jeho rodicov, nie tvojich 😔

lucy94
27. dec 2021

@mata3210 no tak a sme dve . Akurát, že ja mám asi väčší extrém.U nás ÚPLNE detto, akurát , že ku mne je ešte aj muž hnusný a máme druhé dieťa . Prvý syn totálne ako by si o mne písala .. presne to isté. Druhého syna už tak neriešia,ale prvého ovplyvnili maximálne ako sa len dá. A nechcem strašiť,bude to len horšie. My sa neustále preto s mužom hádame , pretože nie sme samy,nemáme súkromie , syn je naviazaný na svokrovcov a najhoršie ,že ani vychovávať ho nemôžem ako ja chcem. Niežeby sa vyslovene stareli, je to presne o tom ako píšeš ty . Mužovi som x krát povedala,že takto to ďalej nejde,to dieťa je úplne rozmaznané,všetko mu dovoľujú, hýčkajú si ho, akoby bolo ich a nie naše . Nemám pokoj, kľud, som v 2 malých izbách v podkroví, bez kuchyne , kuchyňa je svokrina a vieš koľko času sa trávi v kuchyni .. :( od malička do malého tlačili jedenie a keď nejedol porovnávali ho so sesternicou , pozri ako ona papá ty nič neješ, pôjdeš na B12 ťa budú pichať .. čo som sa ja naplakala kvôli tomu. Myslela som,že sa podarí bývanie čím skôr a nečakane som otehotnela 2x a už ma druhý syn pomaly rok a hľa sme stále tu a ja sa už psychicky rúcam . Môj muž mi nieje žiadna opora , zarába peniaze , riadi , stará sa , ale potom mi to všetko pekne vykrici,že som neschopná,že sa neviem postarať, že kdeže vlastný dom pri mne. Že som naučená na hotové . Že ako som syna vychovala ,ze som ho nenaucila jesť , že to je môj výsledok . Nuž , dospeli sme do štádia , že sme sa rozhadali ešte aj pred Vianocami a celé sviatky sme mali dusnu atmosféru,ktorá trvá a neviem ako to ideme riešiť ďalej.