Svokra nám s ničím nepomáha, len ma kritizuje

17. jún 2024

Ahojte. Budem sa snažiť napísať v skratke. Svokra nám s ničím nepomáha, lebo ma doma stále ,,kopec roboty"(Sú dvaja, nemajú ani záhradu) chodí k nám tak raz za týždeň až dva. Príde tak na Max pol hodinu, na kávu. Na ďalší deň vždy volá mužovi a kritizuje má. Tam sme mali špinu, tam pavučinu, či si to nevieme upratat. Po rodine ma ohovára,že mám prach, že nevarím to, alebo tamto. Pritom ona nemá šajnu, čo ja varím, alebo nie. Dedukuje z úplných hlúposti, ako napr,že malému u nej chutil koláč, isto taký ja nerobím ( a čo keď by som aj nerobila?) muž sa s ňou po týchto ohovarackach vždy pohada, ona sa pár dní neozve a takto to ide dookola. Lenže my čakáme ďalšie bábo, medzi deťmi bude dosť malý rozdiel. Takže ešte len teraz príde čas, kedy u nás bude bordel. A ja už mám z nej nervy. Mám chuť jej tie návštevy na drzovku zatrhnut. A povedať jej, že sme sa nezadlzili na celý život preto, aby mi niekto chodil kritizovat domácnosť. K druhej švagrinej má vstup zakázaný. Asi sa inšpirujem. Čo by ste robili vy? Ako by ste to riešili? Ona inak nevychádza s nikým. Má vlastné len nás.

kristinka92
17. jún 2024

A čo jej bráni pomôcť? Keď ma chuť komentovat kde vsade máš špinu, nech sa páči tam je handra, nech pomôže. Ty máš malé dieta, druhé na ceste, tak snáď sa budeš venovať v prvom rade deťom a nie glancovať domácnosť. Či vie len sadnúť na rit, nechat sa obskakovat s kávou a kritizovať? Tak sa inspiruj druhou švagrinou, aspoň ona bude mat ešte viac času na ešte vacsie upratovanie vlastnej domácnosti.
Mne raz jedna známa povedala, dieta si bude pamätať to ako si sa s ním hrala a venovala sa mu, nie či bol doma prach na poličke a 3xdenne povysavane. Tak sa podľa toho zariad

dskjhfdlkdjhl
17. jún 2024

Zacala si zaujimavo a to tym, ze vam s nicim nepomaha. To malo nejaky vyznam?

personality
17. jún 2024

Však jej to tak povedz, ze je to Tvoja domácnosť a jej syn sa môže rozhodnúť či chce s Tebou žiť, ona nech sa do Teba nestará.

veronka1996
17. jún 2024

Pošli ju do p..e matere doslova a bude pokoj.

januska12323
17. jún 2024

S čím má pomáhať? Keď príde strč jej handru do ruky a rob si svoje, opakuj pri každej návšteve. Ak ju doma nechcete tak ju nepozývajte.

simona1306
17. jún 2024

jaaa teda neviem, ale ja by som to brala jednym uchom dnu, druhym von ... ved vies v akom stave je tvoja domacnost, aj tvoj muz to vie ... ked ste stym spokojni, moze vam byt uplne ukradnute, co hovori svokra ... vravis ze Vas ohovara po celej rodine, no na konci vravis, ze nevychadza s nikym .... strasne sa v tejto dobe berie vsetko vazne .... treba trocha flegmatizmu do zivota ....

pribinak
17. jún 2024

Konfrontovala si ju? Povedala si jej že ti to vadí?

Odteraz navstevy len v cukrárni, v detskom kútiku, v parku ….

autor
17. jún 2024

@pribinak nie, pretože predomnou sa vždy tvári ako je všetko super. A keď sem príde vysmiata, ja nemám povahu sa s ňou začať hádať, alebo robiť dusno. Ale už ma to dozralo, takže sa chystám nato.

autor
17. jún 2024

@januska12323 nie, takto som to nemyslela, zle som sa asi vyjadrila. Mne by pomohlo, keby aj malého zoberie von, alebo sa mu skrátka povenuje. Určite by som nechcela aby mi tu upratovala, ja mám upratané. Ak sa porovnám s inými rodinami, tak podľa mňa tu vôbec nemáme bordel. Ona vidí aj neviditeľné smietky.

pribinak
17. jún 2024

Treba sa zdravo nasrat a povedať že dosť bolo divadielka a zrušia by som navstevy u vás
Len a len vonku, pocasie jw už teple, môžete sedieť na zmrzke a hotovo

pribinak
17. jún 2024

Das jej malého von? Ok, pocitaj s tým, že bude zas sisirt teci, že musí brat malého von

Ty musíš byt pred niu, dobre babka, stretneme sa, vonku na zmrzline. Nie, nepojdeme k nám. Bodka

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. jún 2024

@kristinka92 ja som pomoc nemyslela s upratovaním, skôr presne ako ty píšeš, keby sa povenovala deťom. Ale toto sa mi veľmi páči s tým čo si bude dieťa pamätať, to inak aj moja mama mi raz povedala 🙂 to u svokru použijem .

autor
17. jún 2024

@pribinak v tomto máš pravdu. Ona je žiaľ človek, ktorý v podstate vonku netravi žiaden čas. Buď je v robote, alebo doma upratuje a potom asi pozerá telku alebo spi. Fakt nikam von nechodí. Ani len do obchodu sa jej pešo nechce ( má ho na druhom konci ulice), radšej počká kým ju niekto odvezie 🙈 ale inšpirujem sa týmto.

autor
17. jún 2024

@dskjhfdlkdjhl a teraz ešte pozerám, že mi zmenili aj názov. Takže to už ozaj vyznieva, akoby som od nej čakala, že mi príde utierať prach a lestit okná 🤣🙈 toto milujem na tomto našom koňovi 😆

777januska777
17. jún 2024

Mam to podobne s jedným rodinným príslušníkom, nepomohla som si nijako, všetko robí, bez neho sa aj zemegula prestane točiť 😀 ale inak je to dobrý človek, takže nemám nejakú dramatickú averziu. Ale uvedomila som si, ze z reči môžem mat niečo a tak keď niečo potrebujem s detmi poprosím o pomoc. Daný človek sa vychvali pred rodinou ako pomáha, mne podáva rady co mam robit, ale v konečnom dôsledku mne pomôže, takže reči odignorujem a využijem co sa ponúka. 😀

autor
17. jún 2024

@777januska777 s tou zemeguľou je to aj u nás rovnako 😃 ja som si dlho hovorila, že kaslem nato. Ona kritizuje každého. Nikto nemá dostatočný poriadok ( okrem nej). Preto jej reči nikto ani neberie vážne. Mne hlavne vadí, že tym akoby burcuje môjho muža. On si síce nedá, ale na druhej strane keď ti niekto niečo nonstop tlačí do hlavy, tak min podvedome tá to ovplyvní. Napríklad u nás, keď dala hlášku o iných ženách ktoré majú aj tri deti a zvládajú to ( čo teda my sme mali asi mesiac taký kritický, že ozaj malý nespal a pomohlo by, ak by ho pokocikovala/ postrážila a ja som si oddýchla) tak môj muž už mal neskôr také myšlienky, akože to nezvládame. Pritom podľa mňa tieto ťažšie obdobia pri deťoch sú úplne bežné.

caroline_
17. jún 2024

@veronka1996 asi tak, neviem prečo sú niektoré svokry také prije.ane

ivanakal
17. jún 2024

Toto som mala zo zaciatku aj ja.. Ale naucila som sa to ignorovat. Nic ine ti nezostava. Kazdy ma nejaku uchylku, ked jej to robi dobre, ved nech si povie.. ty jednym uchom dnu, druhym von..

777januska777
17. jún 2024

Áno to chápem, možno muž by mal zvoliť taktiku nedvíhania telefónu 😀

rozculena
17. jún 2024

chodí len na kávičku? Tak najbližšie je otvor dvere a v ruke drž handru,vysávač...... povedz,že akurát ideš umývať okná,vysávať,tepovať koberce,utierať prach....hocičo.
Že nemáš kedy variť kávu a klábosiť s ňou.

gribka1
17. jún 2024

Pozri, tvoja domácnosť, ako tam máte je to vaša vec. Ale hoď s ňou rozhovor a povedz jej to. Ak sa jej nepáči, nemusí chodiť. A nechci od nej nič, deti musíte zvládnuť sami, pretože aj to by kade tade prepierala, že pomáha o dušu. Je fajn, že manžel nemá problém sa pohádať, ale skús aj ty. Treba ju upratať, bosorečku.

ahhola
17. jún 2024

Chodi pravidelne, napr. 2*tyzdenne? Bud v strehu, ked raz vynecha, posli jej fotky pavucin bordelu a napis... Material na konzultaciu zo synom a sirokym okolim... 😅
Tvoj chlap nech uprata byt, alebo mamku. S tebou ma drzat. 🌷

autor
17. jún 2024

@gribka1 presne som to aj ja mužovi hovorila, len jemu to bolo ľúto, lebo bol do večera v robote, ja som mala doma prváka s ktorým sa trebalo učiť, dom sme stavali, skrátka bolo to také ťažké obdobie. Ale mne celkovo je proti srsti aby mi strážila deti, keď sama nemá záujem. Moju mamu teší, keď s nimi môže travit čas,len býva daleko. Vlastne aj svokru, ale len do hranice jej komfortu. To je asi tá pol hodinka. Mala aj obdobie, že si ich brala k sebe (párkrát)a potom obvolava všetkých aký sú zlatí, čo robili atď. Ale mohla si ich takto zobrať len vtedy, keď mala deň predtým, aj deň potom voľno. Aby si stihla upratať, navariť, oddýchnuť. Sa mi páčilo, keď jej muž povedal, že tam má nejaký bordel 😆 ( po deťoch) a ona hneď urazená, že ale veď si to upratala keď odišli. Len asi jej nedopina, že u nás to tak nefunguje, že keď deti odídu tak ja si môžem upratať. Možno tak sa 10 rokov 🙈

makodob
17. jún 2024

Ahoj. Hranice si treba určiť v každom vzťahu. Ak ich niekto neustále prekračuje, tak skor či neskor bude konflikt. Len ty si si pri svokre hranice nenastavila. Svokra je očividne herečka a asi sa u teba pretvaruje. Neviem prečo to dovolíš. Povedz jej na rovinu, že ak v tomto ohováraní bude pokračovať, tak obmedíte kontakt. A podľa toho sa zariadíte. Buď pochopí alebo nie. Ale, aby niekto ku mne chodil s úsmevom, sondoval a posudzoval moju domácnosť a následne ma kade tade ohováral, tak už dávno by som to stopla.

domkakvet
17. jún 2024

Jednym uchom dnu a druhym von, nech si rozprava po rodine, ved rodina bola u vas, tak si spravi vlastny nazor.

pinkgirl
17. jún 2024

Veľmi si to pripúšťaš, povznes sa na tie jej reči. Nežijeme preto aby dme upratovali. Mimochodom ja prevádzkový neporiadok nepovažujem za neporiadok. V dome kde sa býva, žije navyše s deťmi je to úplne v poriadku. Veď má ten dom slúžiť nám a nie ty jemu. A keď bude mať najbližšie blbé komentáre, tak ju uzemni niečím ako že kontroly čistoty domácností po 1989 už nechodia😁.

autor
18. jún 2024

@pinkgirl neviem či si to moc pripúšťam, môžeš mať pravdu som tehotná, hormóny spravia svoje. Ale aj tak si myslím, že nemá právo takto sem chodiť. Aj jej to plánujem povedať, že ona by tiež takéto návštevy netolerovala a ja chcem mať kľudne tehotenstvo. Nech sa spamätá. A hlavne ja jej nemám kedy na to niečo povedať, lebo ona sa mi to tváre usmieva a za chrbtom okydava. Veď nie len tak pre nič za nič nemôže chodiť ani k švagrinej. Tam nechodí ani na sviatky, radšej prídu oni k nim. Keď chcú ísť deťom gratulovať, tak oni im nadrzovku povedia ,,nie je to vhodné, prídeme my". A ja sa už ani nečudujem. Aj keď predtým mi to prišlo neskutočne neslušné.

reddflowerlife
18. jún 2024

Autorka moju svokrovci su rovnaki… vsade vidia neviditelny bordel ale trapas je ze oni na to na navsteve este aj upozornia.. Svokor z nicoho nic zacne prosim pekne drhnut tlacitko na mikrovlnke ! Lebl sa mu zda zamastene. Svokra zadrbe ze tam hlre je pavucina dajte si to dole. No dakujem za informaciu!
Nechapem preco chodia ludia na navstevy a sleduju bordel inych ? To ich bavi byt hygienicka policia ?

reddflowerlife
18. jún 2024

Autorka a nezistovala si od svagrinej preco tam ma zakazany vstup?