Svokra - averzia

niki_j
7. feb 2023

Ahojte, mám za sebou so svojou svokrou už čo to odžité, pár krát sme si museli aj veci vyjasniť keď sa už ďalej nedalo. Momentálne máme dobré vzťahy, ale ja som si k nej už po tých rokoch vybudovala značnú averziu. Vždy keď k nám idú na návštevu, hneď mi klesne nálada. V rodine je taký zvyk sa pri zvítaní pobozkať na obe líca, je to aj u nás bežné, ale tým že ja ju fakt nemusím, je mi to nepríjemné. Neviem ako jej to naznačiť aby sa neurazila, dokáže sa uraziť fakt za všetko a enchcem kaziť vzťahy. Naposledy sa ale stalo už to, že keď k nám prišli, ( ja sa vždy snažím ich privítať s nejakým odstupom, zakývem, pozdravím, usmejem sa - proste snažím sa vyhnúť kontaktu :D ) no ale minule teda prišla ona za mnou až do kuchyne sa zvítať a mňa fyzicky naplo… nebolo to viditeľné, ona si určite nič nevšimla, ale ja som cítila ako mi ide hore krkom žlč a musela som sa odvrátiť k hrncu a predýchať to 🤦🏻‍♀️ Nikdy som to nezažila, zaujíma ma či niekto z vás áno a či je možné aby sa tá averzia ešte zmenila? Teda fakt ju nemusím, ale ak ma začne pri každom vítaní napínať asi budeme mať problém. Vidíme sa tak raz za týždeň - dva, obmedziť to určite nemôžem.

matussara
7. feb 2023

@niki_j no nieco vas na nej riadne serie? nemate voci nej odpor koli niecomu? Nejaku krivku, ci ine nespracovane. Napina vas preto,lebo to vnutorne nechcete a tlacite sa do toho, zrejme koli vztahom a aby sa neurazila. Toto si priznajte a nerobte to.
Idete vpodstate proti sebe.

janetinka27
7. feb 2023

@niki_j tak jej podaj ruku, nemusis sa s nou bozkavat. a popracuj na svojej psychike, neoddavaj sa svojim strachom. averzia je tvoja zalezitost a jedine ty s nou mozes pracovat.

nyusika
7. feb 2023

Svet sa netočí okolo teba.
Je v poriadku, keď niekto má problém s narušením jeho intímnej zóny.
Ale zdravý človek to proste raz za čas pretrpi bez toho, aby sa takmer povracal.

animus
7. feb 2023

@niki_j ja mám všeobecne problém s bozkávaním sa s kýmkoľvek. Moja rodina to akceptuje, manžel to vysvetlil svojej rodine a všetci to chápu.

simik22
7. feb 2023

@nyusika poznámka " svet sa netočí okolo teba" bola k čomu? Lebo dáko mi vypadol kontext.

simik22
7. feb 2023

@niki_j averzia sa nezmení, ak ti raz niekto ublížil , a mas ťažké srdce na toho človeka, furt to bude s tebou. Skús sa odosobniť , skrz dobré vzťahy, hádam nabudúce nehodis tyčku , keď ju stretneš 🤣🤣

nyusika
7. feb 2023

@simik22 to je všeobecne.
Ľudia riešia v podstate malicherné veci, majú pocit, že sa im okolie musí vždy prispôsobiť a chápať ich... pritom mnohokrát stačí uvedomiť si, či ide o naozaj dôležité veci, alebo pre svoj pokoj proste zmením ja svoj postoj.

Tak konkrétne tu - má kontaktnú svokru, s ktorou momentálne nemá extra problém - proste raz za týždeň/dva znesiem to, že ma na privítanie letmo pobozká.

Môžete mať iný názor, ja ale razim cestu - môj pokoj je nás všetko, čo neviem zmeniť, buď úplne zo života vylúčim, alebo zmením svoj postoj.

saskia_98
7. feb 2023

@niki_j ja mam podobnu averziu na svokru. To ešte len vidim že vola/píše a ja som už nervozna, nalada na bode mrazu. Navštevy su obmedzene na minimum. A proste kym nemusim, nechcem ju vidiet. Tiež sme si preskakali hoci čím, ja som bola najhoršia nevesta na svete bez dôvodu, ona jednoducho vegeta čo sa do všetkeho mieša 😁 a tak.. ale momentalne to tiež držime v neutralnej rovine. Prideš, spravim ti kavu, poseď hodinu a vypadni. Mne raz dala k nim zákaz a od vtedy tam nechodim a ja som cela šťastná že tam nemusim isť a mam vyhovorku. 😁

777januska777
7. feb 2023

Podľa mna si jej stále neodpustila aj keď ste si veci vysvetlili. Keďže je to svokra a teda blízka rodina, tak si to od teba vyžaduje nájsť v sebe opätovnú snahu ten vzťah budovať. Vzťah sa znovu, ale buduje na úprimnosti, teda mala by si jej povedať, že je ti neprijemne ju bozkávať, keďže k nej máš výhrady, ktoré musíš sama v sebe prekonať. No áno možno sa jej to dotkne, ale aj o tom to je, vas vzťah sa musí obnoviť a obnova musí byť úprimná, lebo potom tam vždy bude ten falošný a zlý pocit. Už záleží od teba aký vzťah chcete mať, či taky no nijaký alebo lepší.

simik22
7. feb 2023

@nyusika ide o to , že žena má nejaký problém .potrebuje to dať zo seba von, možno nemá komu sa s tým zdoverit, tak napíše sem. Niekedy cudzí ľudia skôr poradia , povzbudia , ako keby to mala riešiť s manželom, sestrou , mamkou. Čiže vyjadrenia typu " svet sa netočí okolo teba " , myslím nie sú na mieste. 🙂

nyusika
7. feb 2023

@simik22 samozrejme, môžeš mať takýto názor.

milanemila
7. feb 2023

@niki_j ja napriklad mam problem s tymto “bozkavacim zvykom” tak vseobecne, proste mi to pri niektorych ludoch pride neprijemne a nerobim to, je mi jedno ci sa niekto urazi alebo neurazi, je to moje telo, moja intimna zona, moje rozhodnutie. Aj dceru ucime, ze na usta si dava pusinku iba s maminkou a tatom a ked bude chciet dat pusinku niekomu inemu, tak na licko a ked nebude chciet nemusi vobec, cize stava sa, ze niekto jej povie “pod daj pusinku” a ona povie, ze nie nechce a tak to ma podla mna byt. Ani by ma len nenapadlo nejaky fyzicky kontakt s niekym “pretrpiet” aj ked mi je neprijemny, ja normalne podam ruku a ustupim prec alebo sa iba slovne pozdravim, aj teraz pri druhom tehotenstve ked sa mi ludia natahuju hladkat brucho, poviem ze si to neprajem a hotovo.

simik22
7. feb 2023

@nyusika ďakujem 🤣🤣

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucitta9
7. feb 2023

@niki_j jeden nas rodinny znamy sa tiez stale chce bozkavat na obe lica a bohuzial je to clovek, ktory nevabne vonia - je to tuhy fajciar, mna tiez z toho napinalo. Nechcela som urazit tak som raz povedala ze mam skolny k herpesom, ze sa nesmiem ani napit po niekom. Dotycny to akceptoval a toleruje a ja mam pokoj.

44janica44
7. feb 2023

Neznášam to. tiež v muzovej rodine aj pri príchode aj odchode... no nechápem tento zvyk mne to príde ako by sme si vkuse blahozelali. Nikdy som sa s tým predtym nestretla a je mi to neprijemne, skoro vsetci u nich fajcia a to mi smrdi. Ale odkedy mam dieťa snažím sa preklznut dnu s plnými rukami veci, príp. S malou na rukách- ju našťastie nebozkavaju ani nechýbajú hneď pri príchode aby neplakala.

divokykonik
7. feb 2023

Ja to poviem takto. Ja mám na svokru a bozkávačky tiež averziu, skrátka mi porobila veci, ktoré sa ťažko odpúšťajú. Avšak na druhej strane si neviem predstaviť lepšiu babičku pre môjho synčeka, robí pre nás prvé aj posledné. Čiže ja to nejako pretrpím aj keď to neznášam. A svojim spôsobom ju mám aj rada. 😉

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matussara
7. feb 2023

@evamarek77 klasicke pozdravy?pre niekoho to je neprijemne, narusenie jeho zony a ak mate s niekym nespracovane veci, tak tazko ho dokazete v pohode vystat.
To zrejme vravite o neutralnom vztahu. Pochybujem, ze hocikoho na ulici pustite ku sebe

matussara
7. feb 2023

@niki_j nenudte sa do niecoho, co vam je proti srsti. Pre dobre vztahy? A aby sa svokra neurazila? Potlacite seba....cim viac sa do toho tlacit budete, tym viac vam telo bude odporovat-zatial nevraciate.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristinapetronela
7. feb 2023

Niekedy sa pobozkame pri privítaní s návštevou na lica alebo len podaním ruky .ako kedy .úplná pohoda kľud 🙃🙂

ahhola
7. feb 2023

Vieš, málokde ma svorka cit pre spravodlivosť, ak má viac ako 2 deti... Napr. kamosky svagrovci im posúvali veci, ktoré im zavadzali, napr. Rotoped, komoda, kávovar ... Im sa zišli no a potom sa dozvedeli, ze svokra im tie dary prepláca... Takže za kávovar dostali darcovia 100 na nový a obdarovaným sa do mesiaca pokazil... . Alebo sama nakúpi chuyovin od smejdov a nosí im to, no koho by nepotešilo rádio do kúpeľne za 200€...ci okyslicovac krvi za 600...puca stará.

matussara
7. feb 2023

@evamarek77 kedze nevieme co za tym vsetko je a preco autorka ma fyzicky prejav, ked ma svokru objat, tak je jedno ci svokra alebo niekto z ulice. Clovek ako clovek.
A je plno peknych-vzajomne respektujucich vztahov medzi svokrou a nevestou (zenou a zenou)

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pink_lady
7. feb 2023

Si dospela, svojpravna, tak buď asertivna...máš právo si vybrat koho vpustis do intimnej zóny. A povedať jasne. Nemá zmysel zatinat zuby a prwmahat sa. Aky to má zmysel?

niki_j
autor
7. feb 2023

@nyusika Nemyslím sa že svet sa točí okolo mňa, ale reálne s tým mám problém, tak sa pýtam či to niekto zažil.. chápem že svokra má taký zvyk, ale toto už začína byť naozaj divné tamáto reakcia a teraz to mám ja pretrpieť pretože to ona chce? To by som tiež mohla povedať že svet sa netočí okolo nej a nemusíme všetci dodržiavať jej pravidlá, vzhľadom na tvoj komentár 🙂

gabika128
7. feb 2023

@niki_j povedz nabudúce, že máš poslednú dobu problém s kútikmi na ústach a radšej sa pozdravite bez bozkavania na líce. Toto zopakuj viac krát a máš vybavené.... 😁

niki_j
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskakyska
7. feb 2023

♥️ SVOKRA ♥️,.......vďačná téma