Svokor zomrel a muž sa uzavrel do seba

sabina1984
7. aug 2017

už sú to dva roky po smrti svokra a môj muž sa uzavrel do seba,až tak že všetko čo robil jeho otec robí teraz on....viac pracuje,namiesto toho aby venoval čas rodine chodí na záhradku ,strávi tam aj 8 hodín...pracuje na dome v ktorom nikdy nebudeme bývať ,chcem prerábať byt a on radšej vrazí peniaze do domu.ak mu spomeniem dovolenku s deťmi tak odpovie len ,že jeho dovolenka je dom a záhrada tam je dosť roboty..ustavične sa hádame už aj na zubnej paste a ja to už po psychickej stránke nezvládam....rozmýšľam o rozvode ale nemám odvahu ,nemám ísť kde a plat na východe nič moc a deti sú na neho moc naviazené..neviem čo robiť...to čo som nenávidela na svokrovi to začal robiť aj muž ..ak ho upozorním tak začne to robiť naschvál ....som v koncoch ....ak mu spomeniem sedenia u psychológa tak mi povie ,že nech sa idem liečiť,postupne ma ponižuje pred deťmi aj rodinou...mám pocit ako keby som bola všetkému na vine ja .....naozaj nevládzem

bluka2
7. aug 2017

Vsak skus toho psychologa bez neho, je to znak toho, ze si zodpovedna osoba, co chce riesit problemy, pomoze ti pozriet sa na vec este druhymi ocami a dobrymi otazkami. Ponizovanie pred detmi? "daj sa liecit?" Tam treba razne zakrocit. Dobry psycholog ti pomoze, pozriete si, ake mas moznosti a co sa da robit

sabina1984
autor
7. aug 2017

@bluka2 budem musieť to skúsiť ,hoc sa bojím ale musím byť statočná...ďakujem

bluka2
7. aug 2017

@sabina1984 Skus to, dufam, ze narazis na nejakeho, co si sadnete. Potom to je jedna z najlepsich investicii v zivote. Drzim moc palce
Ps: kamaratky co hovoria na toto?

sabina1984
autor
7. aug 2017

@bluka2 ďakujem......podobne ....zmenu vidia aj oni..ale niekedy mám pocit ,že mi nik neverí ....hoc sa vyrozprávam ale neviem .....niekto povie ,to sú chlapi,potom aby som žila robím to hlavne pre deti ....a potom ako som si ho vychovala tak mám ..len nik nevie pochopiť ,že všetko sa to stalo až po smrti jeho otca ...

deti95060810
7. aug 2017

namal by manžel navštíviť odbornú pomoc? Nie ty psychológa ale on. možno aj psychiater by mu prospel....
môj otec tiež po smrti mojej mamy musel navštíviť odb. pomoc....

sabina1984
autor
7. aug 2017

@deti95060810 keď to spomeniem tak je ešte horšie ,a kvôli deťom radšej ustúpim

kale13
7. aug 2017

skus zmenit pristup a zacat s nim chodit na tu zahradu.. mozno si skor najdete k sebe cestu a potom ho lahsie presvedcis aj na tu dovolenku ci ine..

janinah
7. aug 2017

Mozno je ten dom a zahrada unik a relax.mam nieco podobne doma v zmysle ze manzel beha robit na gazfovstvo po rodicoch a pritom nam to netreba ani byvat tam nebudeme.ten cas by mohol venovat rodine ale on akoby citil povinnost sa starat o to co mu ostalo po rodicoch.dovolenku ci vikend pobyt naplanujem ja.inak by sme sedeli doma cely rok.skus to tiez tak-vybav.zaplat a jeho postav pred hotovu vec-ides s nami alebo nie? Inak to nebude.on sa nezmeni.ak sa nechces rozvadzat tak z toho musis nieco vediet vytazit .nemozes prestat zit a len cakat ze on sa znormalizuje.ide on na zahrafu?ty ber deti a chodte na kupalisko..
Apozor...to uz nie je konanie v smutocnej dobe.ta uz davno uplynula.to je u neho trvaly stav

veronicka88
7. aug 2017

Rozvod je vždy veľmi jednoduchá suché riešenie a únik...on ťa potrebuje,aspoň teda podľa môjho názoru ..som za to zobrať deti na záhradu,vziať gril,urobiť si tam obed či večeru a rozprávať sa do nekonečna...možno sa mu postupne uľaví a vráti sa k vám mysľou späť . On útočí a bráni sa...ty vyčítať a on sa obranuje...on nerozumie lebo tá počuje no nepočúva...skús sa mu priblížiť v tomto čo robí on...trpezlivosť máte pred sebou celý život,manželský,partnerský...niekedy žena musí prevziať velenie tak aby muž priamo o Tom nevedel...nedokazuj mu ze ho nepotrebuješ...ale veď ho nepriamo...nerozprávaj mu a nevyčítajú,pridaj sa aj s deťmi...trpezlivosťou dosiahnete viac ako bojom a obhajobou...hlavne kľud...ja si myslím,že nepotrebujete psychológa,on ma teba len nevie kam z konopi...a ty by si mala byť tak čo ho nenápadne vráti späť....a ja si myslím že o pár rokov pôjdete ruka v ruke a on ti bude vďačný...

adriannasvk
7. aug 2017

Pripada mi to tak,ze sa upol velmi na zvysok po rodicoch. Citi asi povinnost starat sa o to co mu po nich ostalo,asi ma pocit,ze im bude tak blizsie....mojmu ocovi zomrel otec a presne to iste bolo aj u nas,hoci kym zil velmi sa nestretavali lebo vela pil,zle sa aj ku ocovi spraval atd ale ked zomrel,velmi ho to zobralo,ostal dom aj s domacimi zvieratami a pocut o predaji nechcel,tiez snival,ze to prerobi a pojdeme tam byvat co moja mama ani pocut....zo zaciatku smw chodili do domu kvoli zvieratam,tie potom predal lebo s nimi bolo dost starosti....viem,ze to bude asi tazke a mozno proti srsti,ale u nas pomohlo ked mama povolila,zbalili sme sa cela rodina a sli do domu aj na cely den niekolko krat a boli sme tam,poriadili sme,vytriedili veci atd....postupne sam videl,ze byvat tam by nebolo ok,a odputal sa od domu.
Ak ti mozem poradit,skus tam naozaj aj s detmi na tu zahradu ist,skus takto podporit manzela aby videl,ze stojis pri nom,deti sa tam vyhraju,ty sa tam tiez pomotkas,nieco si najdes,a ked sa obaja uvolnite,manzel sa mozno trosku otvori a potom sa skuste o ton rozumne porozpravat,ze ako by to bolo vyriesit aby ste boli obaja spokojni,aj aby ste spolu boli aj aby on uzil tu zahradu atd...mozno casom na zahradu aj zabudne ked vam spolu bude opat fajn...twraz je u vas doma zjavne dusni takze obto viac hlada unik.
Musis sa aj ty nadychnut porozmyslat,kludne zajdi aj za psychologom vyrozpravaj sa mu,vypocuje ta,da ti nejake rady,urcite ta podrzi atd to nie je ako kamoske sa vyspovedat🙂
Myslim,ze toto sa da zachranit,mozno ti teraz aj na truc robi to co si neznasala na svokrovi,musitw obaja urobit niwco pre to,len je otazka kto bude prvy a myslim,ze si sikovna,dost silna rozumna a spravis ty ten prvy krok aby sa vsetko vratilo do starych kolaji.🙂drzim palce

sabina1984
autor
7. aug 2017

@kale13
Snažila som sa ale všetko bolo zlé...ako vravel že,je to dobré ale musel to opraviť a susedovi povedal že mám ľavé ruky.

veronicka88
7. aug 2017

@sabina1984 veď nemusíš tam chodiť robiť...len si vezmite bedminton,rakety,hry hocičo...q mne sa zdá že si na my veľmi nahnevana a zatrpnuta už...presvihol hranicu...len on si to neuvedomuje...

janinah
7. aug 2017

@veronicka88 bedminton na zahradu kde je roboty donekonecna?som sa zasmiala-cista provokacia
Co rafoe ist tam a grilovat...ak je to autorke proti srsti a chodila by tam nasilu.tak to nem dopadne dobre.neviem vek deti ale asi nevymemia sidliskovych kamosov za nudu na dedine

sabina1984
autor
7. aug 2017

@veronicka88 záhradke je len čisto na pestovanie.....veď tam chodím máme tam mačku....snažím sa ale on chce mať všetko typ top

veronicka88
7. aug 2017

@janinah vravím pre deti nie že ona má hrať a nechytajme sa za slovíčka,myslím že sme dospelé...bol to príklad a metafora...kto chce pochopí...mne sa ale zdá že autorka stále hlada len čo nejde a nie akoby to šlo...

sabina1984
autor
7. aug 2017

@janinah chalani majú 12 a 10 rokov...veru záhrada nieje nič pre nich....grilovacku máme ale pracovnú on pracuje ja grilujem dokiaľ podrobí čo má všetko vychladne...a potom som sklamaná že zas len práca a deti a ja nič...vyčerpaný a už ani neochutná

janinah
7. aug 2017

@veronicka88 ved nemusis tam chodit robit...pises...
Autorka.nerob veci nasilu.obrati sa to proti tebe.tu zahradu nenbudes milovat berie ti muza..aj ip napisrm ale az po dovolenke teraz na mobile mi to velmi neide

terezka1947
7. aug 2017

@sabina1984 neviem....ale aky mali vztah s otcom?
ako prezival smrt hend,par dni po...ako zvladal prve mesiace?podporovala si ho?chapala?
ono smrt rodica nie je pre kazdeho ok a nie len tak sa cez to prenesie...dva roky by mohli byt ok na prijatie toho,co sa stalo....ale smutok a kadeco moze doznievat,mozno ma on vycitky sam,ze malo otcovi pomahal,mozno dobiha,to co mal....atd
nie je lahke stratit rodica a nie je lahke byt ani partnerom cloveka,kt.rodica strati....chce to vela pochopenia,citlivsoti a trpezlivosti
osobne si myslim,ze tam este nieco a ine bude...resp.ze mozno ani predtym ste az taky super vztah mozno nemali-ale mozem a aj velmi mylit,za co sa ospravedlnujem

sabina1984
autor
7. aug 2017

@terezka1947 tak napíšem jeho otec trpel demenciou...dala som výpoveď aby som sa o neho postarala .....s otcom mali silný vzťah ...stála som pri ňom milovala som ho ešte viac...ale po istom čase sa uzatváral do seba a rodina išla bokom

terezka1947
7. aug 2017

@sabina1984 moja mama ma dnes 5 vyrocie umrtia a veru-niekedy je ten smutok a nou velmi zly...ak sa uzaverl do seba,je dost mozne,ze to este nema spracovane....a treba cas
mas to tazke tiez,nie je lahke podporovat takeho cloveka...ale treba vela pochopenia,rozhovorov,zbytocne nepovzbudzovat slovne,skor skutkami....a vela lasky
opakujem,lahke to nemas ani ty...ale asi on potrebuje este cas...a mozno aj nieco ho vo vnutri trapi,potrebuje to dostat von,ci najst nanovo zmysel zivota
urcite mu ty a deti ukradnute nie ste....ale mozno sa hlada,mozno chce byt otec ako bol ten jeho....chapes....co tym asi myslim....a mysli,ze mozno robi pre vas naj
urcite zajdi ty sama za psychologom na rady...a ak ti na nom zalezi este,zabojuj...kludom,pochopenim,nut ho niekedy vyrozpravat sa...atd...drzim palce

apolka77
7. aug 2017

@sabina1984 paci sa mi co pisu dievcata o podpore a aby si to chytila do vlastnych ruk, ale asi to nezabera a tento stav mu zacina vyhovovat. 2roky je dost, co tak odist na dlhsie niekde..mozno mu zacnete chybat.

apolka77
7. aug 2017

@sabina1984
Na dlhsie myslim 1-2tyzdne prazdniny mimo domu...ani by som mu o tom moc nerozpravala, iba ze ideme s deckami tam a tam...oddychnut si...

juliet86
7. aug 2017

To ako sa k tebe sprava tvoj manzel nie je v piriadku. Nesie to uz v sebe znamky psychickeho tyrania. Taha ta na dno lebo sam je na dne. Nenechaj sa! Uz len kvoli detom. Drzim palce

adriannasvk
8. aug 2017

Z toho co citam,tak sa naozaj autorka snazi. Ale
@juliet86 ma asi pravdu,manzel je asi na dne,nevie stratu zvladnut a teba taha so sebou...on si to neprizna,vsak chlap,ale potreboval by pomoc psychologa. Sam sa z toho nedostane. Poznam vela zien,kazda z ineho dovodu samozrejme,ked manzel stratil zaujem.o svoju rodinu,pozbierali sa,o rozvod nepoziadali z viacerych dovodov,ale rozhodli sa zit,zit pre seba,pre deti,byt tebou organizujem si zivot ci rodinny s detmi ci spolocensky s kamaratkami a zijem lebo sa utrapis. Manzelovi vzdy oznam,ze co chystas ci sa neprida,ak nie tak nie,nehadaj sa s nim,povedz mu,ze jw to iba navrh. Hoci si nemyslim,ze mu to dojde....a myslim,ze bude to tazke aj pre teba,ze ta nema kto doma objat atd.
Pripadne ma napadla este jedna moznost ak si to neskusala. Skus vystriehnut kwd bude mat manzel lepsiu chvilku,posad si ho,ze sa chces s nim porozpravat v klude bwz hadok atd,pred kazdou odpovedou si radsej nechajte chvilku,premyslajte aby sa to nezvrtlo na hadku a budete si nakladat....opytaj sa ho,ze ako si dalej zivot predstavuje,ci chce este byt s vami travit s vami cas nejaky atd....zw by bolo fajn najst kompromis,keby si nasiel cas aj na deti ci na teba,skuste sa dohodnut,ze kazdy piatok vecer pojdete bud do kina,ci na prechadzku atd.....ze ten bude iba vas,res rodinny,ci by v tom videl problem,mozno sa mu vratia spomienky ake to bolo fajn ked ste este zili ako ozajstna rodina a bude to lepsie...drzim ti palce,ale nesnaz sa donwkonecna lebo sa zblaznis daj si nejaky zavazok,ze co este si ochotna a kolko xasu dat a ak nebude vysledok tak ist od seba aby si nakoniec dr nepotrebovala aj ty s detmi.