Svokor sa nám vnucuje

1nelka1
30. apr 2022

Dobrý večer, svokor sa silou mocou nám vnucuje. Máme dohodnutú dovolenku na tri noci do Tatier a chce ísť so mnou a manželom a našim dieťaťom. Manžel mu vysvetlil že nie, že chceme byť sami. V septembri máme naplánovanu dlhšiu dovolenku tiež v Tatrách a tiež sa nám tam tlačí..... Nevie pochopiť, že ho tam nechceme a chceme byť sami. Taktiež máme veľký problém, lebo neakceptuje nás ako rodičov a naše výchovne metódy. Dnes chcel aby sme sedem mesačne bábätko opakovali, že je príliš bledá.... No proste choré názory má a strašne sa nám vnucuje....od januára je na dôchodku a nedá nám dýchať. V jeseni sa má pridať na dôchodok aj svokra.....Asi sa odstahujem na druhý koniec Slovenska. 😒😒😒😒😒😒

matullienka
30. apr 2022

Fuu a čo by akože s vami na tej dovolenke robil? Treba asi nastaviť tvrdo hranice čo ste ochotní akceptovať a čo už je cez. Niektoré vecí jedným uchom dnu a druhým von.

janinah
30. apr 2022

Prečo musí byť informovaný o vašich dovolenkových plánoch?

miadi
30. apr 2022

Tak si naplanujte dovolenku este jednu aj snim stym ze vas pozve 😉moze prenajat chatku ci apartman.

panelacikova
30. apr 2022

@1nelka1 ja fakt nerozumiem tejto vete, kopírujem:

Dnes chcel aby sme sedem mesačne bábätko opakovali, že je príliš bledá....

miadi
30. apr 2022

@panelacikova opalovali asi 😁

panelacikova
30. apr 2022

@miadi aha 😀

bajka16
30. apr 2022

Neviem aké máte vzťahy medzi sebou..ale ja keby mám dobrého svokra tak nemám nič proti. Možno chce len užiť si vnucatko.. čo je tam vlastne zle? Skúste mu navrhnúť že tentoraz idete sami a potom môžte ísť spolocne aj zobrať aj svokru 🤷🏻‍♀️

panelacikova
30. apr 2022

tak v každom prípade nerozumiem, ak manžel drží s autorkou, prečo ho jednoducho neodstrihnú? nech by bol aj boh alebo duch svätý, ak v mojej rodine robí "hriech" a aj ja aj manžel sme o tom presvedčení, nebudeme s ním udržiavať predsa kontakty 🙂

1nelka1
autor
30. apr 2022

@panelacikova áno opalovali. Sorry za preklep.

panelacikova
30. apr 2022

@1nelka1 hej, už to dalo zmysel. tak si potom prečítaj môj príspevok o 23:30

1nelka1
autor
30. apr 2022

@panelacikova no svokor rád organizuje všetkým život. keby to bolo na mne tak sa s ním nestretávam. Ale kvôli malej a mužovi sa snažím. No mali by sme obmedziť kontakt lebo to nerobí dobrotu.....a svokor iný názor do úvahy neberiem.... On sa rozhodne pre niečo a tak to musí byť .....aj vo výchove....

miadi
30. apr 2022

Ja som raz mala taky sialeny napad zeby sme sli na cruise 🚢 dovolenku so svokrovcami nech si uziju vnuca. A svokra povedala ze len ked pojdu aj svagrovci ( ktori snou horko tazko prezili 2x v roku sviatky 🤣) tak hnet bolo Jasne ze sa to nikdy nestane. Tak Skus taku fintu na svokra . Ze len ked l pojde aj svokra svagrovci susedia a cela dedina.

1nelka1
autor
30. apr 2022

@miadi keď my svagrovcov nemáme z mužovej strany. 😔 Muž je jedináčik.

miadi
30. apr 2022

@1nelka1 tak vidis maju len jeho. Svokor je naviazany mà prve vnuca. Chce sa s vami rodinkovat. Ja by som Isla Ved bude mat inu izbu moze kocikovat. A z reci by som som si nic nerobila. Samoska nie na obe dovce jedna by stacila. Nemozes zas jedineho syna odstrihnut .. moze byt z neho super dedo pre malu.

1nelka1
autor
30. apr 2022

@miadi ale my mu nebránime sa s malou stretávať. Chodíme raz do týždňa vždy. Len proste potrebujeme aj byť len my traja sami a užívať si seba.... Už víkendy ani poriadne pre seba nemáme.... A náš vzťah mi je dôležitejsi ako svokrova potreba.

laila22
30. apr 2022

@1nelka1 ja ako dieťa som sa vždy tešila keď šiel s nami dedko na výlet. Moji rodičia ho brávali zväčša, keď sme niekde šli. Dedko bol výletný typ.. 🙂

miadi
30. apr 2022

@1nelka1 ale Ja nehovorim o svokrovej potrebe ale o tom ze pre dieta by bolo fajn mat taky blizsi vztah a dedom. No nemas ho rada ok, to uz mu musi tvoj muz vysvetlit ze Proste nie nech si nieco naplanuje so svokrou.

andreatytler
1. máj 2022

@miadi Mne sa skor zda ze svokrovi an tak nejde o rodinkovanie ako o komandovanie. Ja si neviem predstavit aku hrosiu kozu musi mat clovek ak mu niekto povie ze nechcu jeho spolocnost a on sa napriek tomu k nim tlaci. Preco tvoja svokra trvala na tom ze pojdu aj svagrovci? Chcela mat pokope celu rodinu. alebo sa bala ze by si s tebou nemala co povedat alebo nieco take? Ja som raz na zaciatku pozvala svokru do kina ze pojdeme ako kamosky a ona ze sa jej nechce ist. Doteraz neviem ci nechcela ist koli mne. alebo bola len unavena. Vztahy mame dobre, ale uz som ju viac krat nepozvala. Bala som sa ze ma zase odmietne. Preto mi je nepochopitene ze tento svokor sa vnucuje aj ked mu bolo jasne povedane ze ho tam nechcu.
@1nelka1 Bol svokor vzdy taky ze sa vam vnucoval, alebo az odkedy je na dochodku? Ak to druhe, tak mu treba najst konicka alebo pracu Mozno je to len velmi nestastna zhoda okolnosti... svokor sa nudi a vy mate nove baby a tak sa chopil prilezitosti.
Ak je to fakt zle, tak ten napad s odstahovanim, kludne zralizujte.

miadi
1. máj 2022

@andreatytler oh nie ona nemala problem stym o com sa somnou bavit ona velmi rada kvakala o tom co je u nas zle a co by sme mali zmenit 😉Strasne rada somnou komunikovala. Ja som dala temu ze je dnes krasne pocko a skoncilo to pri tom ze by sme mali vymenit novy plynovy sporak za elektricky. Ked som si nieco zasadila do kochlika ona to hnet vyhrabala ze som to nedala dokonalo do stredu. A presadila mi to. Skor by si sa mala pytat preco som snou chcela niekde ist ? 😃chcela som aby mala stravila cas s babkou. Ale to by musela chciet aj babka. Povedala ze Bud pojdu vsetci alebo nikto. Lenze od nej vsetci utekali lebo snou sa nedalo v klude nic . Chcela dychat za kazdeho lebo to nikto nevedel tak dobre ako ona. A vedela ze oni by snou nikam nesli.

miadi
1. máj 2022

Ono zas stym opalovanim babatka nie je nic skandalozne. Aj novorodencom prospieva 15min sunbath cez okno nas maly je zimne babo a midwife sa zdalo ze mà zltacku a odporucala opalovat. Dokonca je vedecka studia ze dieta od 6t ked dostane 30min slnka tak mà v tom vsetok vitamin D ktory potrebuje. A staci opakovat 40% jeho tela. ( Cize v bodicku) Urcite to svokor nemyslel tak ze natrite ho olejom a nechajte pol dna opekat.

miadi
1. máj 2022

@andreatytler my ked sme k nim chodili na navstevu bolo to podla ich casoveho planu od 5pm do 11pm este ked bola mala babo sa to chvilku dalo cele hodiny pocuvat 4 zivotne story dookola milion x .. viem ich naspamet. No Nebolo to dobre mala potrebovala svoj rezim v noci byt doma. Svokre sa to nepacilo ze dieta sa mà prisposobit dospelym. Casom muz pochopil ze max do 8pm happy wife happy life. No a ked zacala chodit uz sa to nedalo svokre tak venovat behala som za malou aby bola v bezpeci schody atd . Svokra mala taky zvyk ze vyzadovala aby som sa jej non stop pozerala do oci ked mi nieco hovorila vynucovala si to . Bolo to velmi unavne a pri dietati uz nemozne. .Oni uz nikde inde nechodili na dovcu poslednych x rokov len na floridu Takze to bolo skor tym ze nemala chut niekde inde ist nie zeby to tam somnou nevydrzala 😇

andreatytler
1. máj 2022

@miadi Wow, ty mas velku trpezlivost a toleranciu.

deti95060810
1. máj 2022

ja by som nemala problém ho zobrať...ak bude bývať v inej izbe ako vy, a cez deň si urobí vlastný program - túry, tak prečo nie...

jaskolka
1. máj 2022

Nie. Jednoducho poviem nie, nejdete s nami, a hotovo. Ci vám skočí do auta, alebo co?
Jedna vec je naplánovať niečo spolu a druha, keď vy idete ako trojica, teda len a len vy a deti, a on sa tam vnucuje.

amelie2017
1. máj 2022

Ak uz to mate naplanovane len pre vas 3, tak len vy traja. Ale mozete sa dohodnut na nejakom vikende a pojdete vsetci. Svokrovci vam malu postrazia a mozete ist sami na vacsiu turu, vecer v klude na veceru.

diamond007
1. máj 2022

@1nelka1 ja ťa chápem, tiež by mi to vadilo.
Som názoru že aj my sme rodina a áno, boli sme aj so starými rodičmi na dovolenke s prvým dieťaťom ale aj tak sme všade chodili, kočík som mohla ťahať len ja lebo dieťa mala révy keď ho držal iný a pod. A to je zvyknutá na nich. Asi jej tiež bolo dlho 😀

klamema
1. máj 2022

@1nelka1 pozor na toto ja som doplatila na to ze som bola taka dobra, milá nevesta.... Ak chceš viac vedieť napíš mi správu... Nechcem to rozoberať v diskusiach

elizabet173
1. máj 2022

@1nelka1 zlatá zásada - čím menej svokor vie, tým lepšie. Na kieho čerta mu vešiate na nos, že idete do Tatier, alebo na dovolenku? Pýta sa? Odpoveď - nevieme, ešte uvidíme, nerozhodli sme sa. Čo môže? No nič. Chce aby ste ju opaľovali? No a? O svojom dieťati rozhodujete vy dvaja, nie? Či ti ju násilím drží na slnku? Veď ste dospelí, máte ústa, prečítajte si niečo o asertivite a začnite sa podľa toho aj správať. Keď už vie, že idete do Tatier a tlačí sa tam s vami, nereagujte, ak neprestane, tak mu na rovinu povedzte, či mu nie je trápne sa pchať tam, kde evidentne chcete byť vy traja ako rodina. Či sa urazí alebo nie. Správajte sa ako dospelí, veď nemáte 12

travelllerka
1. máj 2022

Nám sa takto votrel môj otec na 4dnovu dovolenku na Sardiniu :D išli sme do niečoho ako rezort, my sme si zobrali apartmán, taký samostatný s kuchyňou a jemu sme prenajali jednotku izbu v hoteli, aby sme aspoň nebývali v jednej budove. On mal zaplatené aj jedlo, my sme si sami varili. Akože boli nakoniec aj fajn chvíle, čo to s deťmi pomohol, aj keď boli aj chvíle na nervy :D hlavne preto, že on je typ, že nevie byť sám, tak nám tam občas pod oknami stepoval. Ale doteraz na to spomína ako ja najúžasnejšie vec, akú sme kedy pre neho urobili 🙂 ale už by som s ním samotným nikdy v živote nešla :D už len keď pôjde aj s babkou, tiež netuším ako ho slušne odmietnuť. Môj muž to celé bral oveľa lepšie ako ja.

1nelka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz