Susedov pes behá po mojej záhrade

martina0782
2. jan 2022

Ahojte obraciam sa na vás s pomocou.
Niekoľkokrát susedov pes behal po mojom pozemku, po dohovore či už osobnom alebo telefonickom stále nezabezpečil plot aby mu pes neutekal. Púšťa ho v noci , nemôžme spať. Jednoducho narúša náš život a znepríjemňuje nám ho. Existuje nejaký zákon alebo niečo ako by sa to dalo riešiť? Ďakujem za rady.

ukulela
2. jan 2022

@martina0782 ako mate oploteny pozemok?

martina0782
autor
2. jan 2022

@ukulela pletivom, a keďže pes je poľovnícke plemeno tak sa vie podhrabať

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
2. jan 2022

elektricky oplotnik, par krat ho skope a prestane. Potom to mozte dat zase prec.

anjelicek26
2. jan 2022

@martina0782 každý jeden raz ho od chytiť a odviezť do útulku.. Suseda to po čase prestane baviť po neho tam chodiť a zabezpečí ho poriadne.

veronikalubko
2. jan 2022

@anjelicek26 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

elizabet173
2. jan 2022

@liljana
@anjelíček26 toto by som živote psovi neurobila, on nemôže za svojho sprostého pána. Urobila by som si okolo pozemku plot, pod ktorý sa nepodhrabe, teraz je to susedov pes, inokedy to môže byť iný.

martina0782
autor
2. jan 2022

Totižto plot je susedov čiže to zabezpečenie je aj na ňom, nie len z našej strany.

anjelicek26
2. jan 2022

@elizabet173 je to efektívne legálne riešenie.. A rýchle, účinné. Zvieraťu sa nič nestane, veď majiteľ si po neho prejde, bude tam pár hodin. Nevidim motiváciu investovať 8-9000 do betónového nepodhrabatelneho plota po celej dĺžke pozemku kvôli susedovmu psovi.. To má riešiť oň.

liljana
2. jan 2022

@elizabet173 eletricky oplotnik mu neublizi, trosku ho kopne a zacne sa mu vyhybat
https://www.elektrickyplot.sk/sety/set-basic-2/...
Pobavilo hodnotenie tohto pana 😂
Tomáš Lengyel 1.11.2020 Som spokojný - hodnotím veľmi pozitívne ...náš pes má na to iný názor :D :D :D

mjk40
2. jan 2022

Nejaké právne riešenia existujú ale kvôli psovi si robiť také starosti. Skôr ho chytiť ak sa dá a odniesť niekde.

elizabet173
2. jan 2022

@liljana ja by som toho pána ohodnotila aj ináč, ale nie je to publikovateľné. V prvom rade si má pozemok zabezpečiť on, čo ak by ten pes niekoho pohrýzol?

panelacikova
2. jan 2022

@anjelicek26 súhlasím. nevidím riešenie v tom, že autorka bude investovať do plotu. prečo by mala? pes predsa nie je jej. mne by to tiež vadilo, že mi behá cudzí pes po pozemku, nik predsa nie je povinný zbierať jeho exkrementy alebo sa cítiť ohrozený. nech si to rieši sused. a ak to nejde dohovorom, toto je dosť účinné riešenie. alebo zavolať MP, že mi behá po záhrade túlavý pes, nech ho prídu odchytiť a zanesú do útulku oni. párkrát by upozornili suseda a snáď by sa uvedomil....

martina0782
autor
2. jan 2022

@mjk40 áno ten pes je nebezpečný už som mala s ním tú česť , po ďalšie máme deti, chováme zvieratá, vy by ste to neriešili a nechali len tak aby cudzí pes behal po vašej záhrade?

panelacikova
2. jan 2022

@martina0782 volať políciu, že máte na pozemku túlavého psa, že sa ho bojíte, nech riešia. myslím, že to je v ich kompetencii. a sused nech sa aj po...toto.... akože mňa by to tiež poriadne.....vieš čo..

liljana
2. jan 2022

Inak, ak sa mu podhrabava. ten oplotnik by si mal nainstalovat sused. je to jeho starost. Navrhni mu to, inak ze to budes riesit so starostom. Oplotnik je stale "humannejsi", ako psa permanentne uviazat alebo zavriet do koterca.

elzik3
2. jan 2022

Veď za jeho správanie je zodpovedný majiteľ nie pes, však majiteľ PSA existuje čiže dávať do utulku PSA ktorý má majiteľa nedava zmysel .. Treba to riešiť cez políciu ale ak vám pes neničí majetok alebo neubližuje tak bohužiaľ buď to vyriešite ešte nejak s majiteľom alebo to budete musieť riešiť s iným oplotením

mjk40
2. jan 2022

@martina0782 no veď o to mi išlo, ak je nebezpečný tak je to problém. Ktorý treba ráznejšie riešiť. Ak by to bol iba neškodný túlavý havkáč tak by to nestálo za to.

martina0782
autor
2. jan 2022

@panelacikova už sme bezradní, so susedom to nejde po dobrom ani po zlom, preto som sa tu obrátila s pomocou či neexistuje nejaký paragraf a zákon ako to riešiť aby sa to konečne doriešilo a mohli by sme slobodne chodiť po svojej záhrade

mjk40
2. jan 2022

Podať to ako podnet na obecné zastupiteľstvo. To má určite komisiu pre bezpečnosť a verejný poriadok budú to potom riešiť aj s ním.

mondolina
2. jan 2022

@martina0782
volať pokaždé políciu, zák. 282/2002, nech je každé porušenie zapísané.

marca12
2. jan 2022

@martina0782 my sme takto museli dat kari siete dookola celeho pozemku. Mame velky pozemok a nebudem platit drahe podhrabive dosky kvoli susedovmu coklovi. U nas pustaju v noci psa a ten beha po celom okoli a burcuje vsetkych psov. Ze mi behal po pozemku bolo najmenej,ale ten stekot psov po celu noc je nieco priserne. Dohovarali jej uz aj poslanci,ktori maju na starosti nasu cast,nic nepomaha.

martina0782
autor
2. jan 2022

@marca12 áno tak to vás chápem, okrem toho, že jeho pes behá po mojej záhrade šteká tak, že nemôžeme ani spať. A ako to idete ďalej riešiť, keď nepomáha ani dohovor?

marca12
2. jan 2022

@martina0782 Trpime uz niekolko rokov. Nemas co urobit a zase nejake radikalne riesenia ako otrava a podobne na to nemam srdce. Pes nemoze za to,akeho ma pana. Susedina sestra je moja kamoska,skusala jej aj ona dohovarat,nepomohlo. Aj ta kamoska sa za nu hanbi,ale nevie to zmenit.

bmuller
2. jan 2022

@martina0782 a nechcete psika navyse? zlanarte psa na pochutky a zavrite do nejakeho koterca. co by sused urobil? 😀

deti95060810
2. jan 2022

@elizabet173 no len taká maličkosť - cena plota tiež nie je pár e .... a nespravíš ho za dve hodiny...😉

martina0782
autor
2. jan 2022

@marca12 áno aj my trpíme niekoľko rokov kvôli tomu. Sused ale nebýva tam kde má psa. Toho psa tu má na to aby mu strážil len pozemok. Čiže preto je ten pes pustený deň/noc. Už sme dohovárali či normálne či cez telefón keď sme ho nezastihli no nerieši to.

bmuller
2. jan 2022

@martina0782 nahovorte susedovi, ze ste videli v okoli jeho pozemku uz viackrat sa obsmietat pochybne individua a ze im asi nic nezabrani mu nieco ukradnut, kedze mu ten pozemok nikto nestrazi, lebo pes sa pretrca u vas...😉

anjelicek26
2. jan 2022

Oni mu v útulku za tejto situácie (agresivny nezaistený znudeny pes sám deň/noc) aj tak povedia svoje.. Trpieť toto roky no way, trpezlivý ste už boli dosť.

ivaa_
2. jan 2022

Volala by som políciu. Aby som za svoje peniaze stavala nový plot kvôli nejakému blbému psovi. No určite