Sused a pes

20. apr 2023

Ahojte, prepacte ze pisem takto anonymne ale potrebujem sa poradit ohladom jednej veci. Zijem na sidlisku s 3 rocnou dcerkou a manzelom a mame tu vedla vo vchode suseda ktory ma velkeho bieleho psa..neviem co je to konkretne za rasu ale vyzera to ako zväčšena verzia pitbulla. Za panelakom mame obrovske take detske ihrisko kde chodia samozrejme rodicia s detmi sa hrat ale aj tento sused so psom ..Psa nema nikdy na voditku a nedáva mu ani nahubok cize psik si behá hore dole. Sused tvrdí ze pes je neskodny tak naco mu ma davat voditko alebo nahubok.Je pravda ze pes doteraz nikomu nic neurobil ale v poslednom case zacina vrcat hlavne ked su v jeho blizkosti deti..Sused to obhajuje tym ze nejde o vrcanie ale len o take mumlanie lebo je to uz starsi pes..Chcem sa opytat ci je nejaka moznost nejak donutit suseda aby psovi dal aspon nahhubok ked uz ho nechce uvazovat na voditko lebo zacina ma ten pes uz znepokojovat a samozrejme nie som sama..Raz sa stalo ze sme si na chodniku s malou kopali lopticku lopticka nam trochu usla akurat vtedy vysiel z vchodu sused s tym psom lopticka doletela az k nemu zacal ju onuchavat v to pribehla dcerka rychlo lopticku zobrala a pes na nu zvrčal..podla suseda samozrejme o nic neslo to len tak zamumlal si pre seba..ja som ho uz vtedy upozornila ze by bolo dobre mu dat aspon nahubok lebo nikdy neviete ako moze tomu psovi prepnut a zautoci na nejake dieta..na to na mna vyletel ze si mam dat radsej nahubok ja..nechcem tu vyzniet akoze nemam rada psov prave naopak..ale musi predsa byt nejaky zakon alebo vyhlaska ze taketo psi by mali byt bud na voditku alebo mat nahubok aspon povinne. Lebo fakt ten pes nevyzera 2x doveryhodne a keby sa proti vam rozbehol verte mi nebolo by vam vsetko jedno..a toboz nie na nejake dieťa..

mondolina
20. apr 2023

pravdaže je zákon že musíš mať psa na vodítku. tak volaj mestských.

autor
20. apr 2023

@mondolina viem ze raz uz jedna mamicka nanho zavolala dostal nejaku pokutu a zas to iste..to bolo pred dvoma rokmi

syslik81
20. apr 2023

volat mestkych zakazdym ked vyjde bez voditka... mama ma civavy kt sa uz ledva vlecie ani zuby nema a aj tak musi byt na voditku ... je raz taky zakon tak sa ma dodrziavat ..ak chce aby sa vybehal nech s nim ide do lesa alebo na luku niekde za mesto

river_song
20. apr 2023

Isla by som za susedom mu dohovoriť, možno by som mu v ramci dohovoru ukazala nejake fotky z netu ako dopadli obete tiez takychto "umrnlanych psov, ktorí nič neurobia", naozaj uprimne by som mu prehovorila do duše, ci bude cakat az tomu jeho psovi prepne a nejakemu dieťaťu "zmení zivot", alebo si ho konečne začne davat na voditko.. ak by to nepomohlo, tak by som zakazdym volala policajtov, natacala ho, udavala ho. Stala by som sa jeho nocna mora.. Toto je jedna z vecí ktorú nenavidim a nozik sa mi otvara. "Nebojte sa, ved on neublizi".. ano, poznáme... Tiez som obet jedného takeho "ved on nehryzie, nemusite sa bat" 🙈🤦

lilyianka
20. apr 2023

Ja mam tiež psov,ale nikdy by som ich nenechala volne pobehovať tam,kde sú ľudia,tobôž deti.
Nikdy nevieš si psovi neprepne.

autor
20. apr 2023

ja ale nechapem ze ani on sa neboji,..ze tomu psovi nejak prepne a dohryzie nejake dieta..vsak potom on pojde do basy..

autor
20. apr 2023

keby ešte islo o nejakeho maleho psa..ok..ale to je taka velka biela doga..so sirokou papulou a ani z oci mu nic dobre nejde

river_song
20. apr 2023

On si bohuzial asi naozaj mysli ze ten pes nič neurobí, lebo ved doteraz neurobil, lebo ved je stary, lebo ved je kľudná povaha.. 🤷🤦 to si bohužiaľ mysli takto veľa ľudí..

slavomira236
20. apr 2023

Ono prave ze je stary tak je viac nervozny mozno slabsie vidi..
..

puklica13
20. apr 2023

Samozrejme ze mozes nieco urobit..volat PZ...ked dostane 7x po sebe pokutu, zisti ze voditko je lacnejsie

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0kristina0
20. apr 2023

Volat mestskych opakovane a povedat, ze sa bojite o deti lebo na nich vrci. Psy na volno v meste nemozu byt. Neviem ci mate vybehy pre psy v meste, tam si ho moze pustat na volno kolko chce.

1angelika
20. apr 2023

tvoje obavy sú na mieste, volaj zakaždým mestských. Moja dcéra má pamiatku 12 stehov od psa , ktorému nič neurobila ani nijako ho neprovokovala..

znamanneznama
20. apr 2023

predpokladám, že ide o argentínsku dogu tie su mega nebezpečné, kamarát ich choval a teda sám povedal, že musí na ne dávať extra pozor

svokrinjazykmonika
20. apr 2023

Ja som psíčkarka a milujem psov, ale na toto máš zákon. Zakaždým volaj policajtov, pes nemôže byť na voľno. A presne ako to tu niekto písal, po pár pokutách zistí, že vodítko je lacnejšie. 😁

autor
20. apr 2023

@znamanneznama dala som si to do vyhladavaca to plemeno a ano je to presne to

liljana
20. apr 2023

Na buduce mu povedz, ze ho chces poprosit (najskor skusit zmierlivo), aby chodil bud psa vencit inde, alebo mu dal nahubok. Inak na buduce zavolas mestskych, kedze ti nedal inu moznost. Das varovanie, nemoze potom zazerat, ze o nicom nevedel a ze si ho udala.

slavomira236
20. apr 2023

No nevyzera mierumilovne to plemeno..bala by som sa na rvojom mieste aj ja

apolka77
20. apr 2023

Napíš (te) mu list , citujte zákon aj upozornenie že sa zakaždým budú volať mestský...kópiu sú nechaj že bol upozornený...
Pre mňa je to fakt debil že ešte schválne ide tam kde su deti akoby čakal kým sa stane tragédia. ..magor.
Mestských by som poprosila nech ho rázne upozornia ..že ten pes vrci a je otázka času kedy ten pes po niekom vyštartuje.

maciatkolulu
20. apr 2023

Som psickar a veľký milovník zvierat. Mna teda najskôr zaujalo vencenie na detských ihriskách to ako fakt? To by mi vadilo ako prvé. Na voľno medzi ľuďmi proste nie. NAOZAJ ho skus ešte raz slušne poprosiť, aby medzi ľuďmi chodil s nim na voditku a keď nie, rieš policajtami.

erickatt
20. apr 2023

Zajazdim volaj MP. a ked drobec bude nieco jest? A pes po nom pojde? Zakazdim. Alebo normálnu policiu.
Aj ja mam psa a na dedine a zakazdim je na voditku ked sme mimo dvora

maciatkoe
20. apr 2023

U nas v BB som si vsimla, ze majitelia malych psikov vratane nas maju psika na voditku. A velkych psov pustaju len tak na volno. Vela krat sa k nam rozbehne velky pes bez voditka. Nasa na voditku. A este majitel velkeho psa nam hovori- nebojte on neublizi 🤦‍♀️🤦‍♀️. Mam na to velke nervy uz. Ale co si pomozeme. Uz som par krat vynadala takemu majitelovi, nech ma psa na voditku. Raz mi jeden s takym velkym neposlusnym psom ktory po nasom psikovi aj mne zablateny skakal odpovedal, ze on psa na voditko neda, a ze chudak nas pes ze musi byt na voditku 🤦‍♀️. Uz ani neviem co som mu povedala vtedy, ale urcite som bola uz drza..

janca704
20. apr 2023

tiez mi nejde do hlavy, co robi s tym psom na detskom ihrisku? Nikomu inemu to nevadi? No ale k veci, ak si ho uz upozornila, ze by mal mat aspon nahubok a on zareagoval ako zareagoval, volala by som pri jeho najblizsej navsteve ihriska so psom mestsku policiu. On ma povinnost mat psa zabezpečeneho. Najma ak nejde o male plemeno. Aj ja poviem, ze moj pes nic neurobi, ale tiez nemozem vediet, co tomu psovi v danom momente bude vadit (zvuk, pohyb, dotyk) a zareaguje. Uz ked vrci vyjadruje nesuhlas, varuje.

lienka9
20. apr 2023

Porusuje toho hned niekolko.na detskom ihrisku sa nevenci,nevenci sa taky pes bez voditka..ked ho nevie ukludnit a stale by sa tmolil okolo mna aj okolo deti,aj napriek upozorneniu volala by som policiu.ja mam tiez psa,yorka,na ihrisko ho neberieme.ak sa naahodou stane ze sa na chvilku zastavime drzim ho bud na rukach alebo je pod kocikom.urcite s tym neotravujem inych ludi a nedovolim mu ocikavat okolie ihriska..

ls56
20. apr 2023

Ved volaj zakazdym policajtov, mozno sa spamata ked dostane tolko pokút…

aljosa1
20. apr 2023

U nás na ihrisku sú cedule, že tam so psami nesmú už len s hygienického hľadiska a možno by som vo vchode vylepila cedule odkazujúc sa na zákon o tom, že psy majú byť na vodítku.

1angelika
20. apr 2023

@lienka9 👍 , bohužiaľ nie všetci sú takí uvedomelí ako ty. Ja už po našej skúsenosti sa bojím každého psa aj toho najkľudnejšieho, stále je to zviera a nevieš čo mu môže skrsnúť v hlave.

draik
20. apr 2023

Najskôr si prečítajte VZN Vašej obce, ktoré upravuje podmienky pohybu psov atď. Voľný pohyb zákonom zakázaný plošne nie je a aj na miestach s obmedzeniami sa to dá obísť.

mondolina
20. apr 2023

@draik
zak. 282
paragraf 7 odst. 1 písm. f
znamená potom čo?

anonymanonym
20. apr 2023

@mondolina zák. 282
Paragraf 5
(1) Obec môže všeobecne záväzným nariadením vymedziť miesta, kde je

a) voľný pohyb psa zakázaný,

b) vstup so psom zakázaný.

(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.