Súhlasíte s názorom, že ak chlap nechcel dieťa, tak nemusí platiť?

24. feb 2022

Suhlasite s nazorom,ze ak chlap nechcel dieta nemusi platit?? Mam dieta s chlapom,ktory ho nechcel a nezaujima sa o nu a nechce ani platit,kamaratka mi povedala,ze ona by teda sa neponizovala a nic od neho nechcela,ze ved on dieta nechcel.Ze nech si ju sama vychovam a nic neziadam

mer12
24. feb 2022

Tak isto si neotehotnela sama, pri tom bol, náhody sa bohužiaľ stávajú a u vás z toho vzniklo dieťa. Či chcel či nie mal by platiť.

mamina1419
24. feb 2022

Ak si otehotnela kôli nehode , tak nech platí. Ale ak si zámerne vysadia tabletky a on nevedel tak by som nič nepýtala.

monuska112
24. feb 2022

nejde o to co si kto mysli, ale co hovori zakon. no zvazila by som ci mi tych jeho 50eur stoji za pripadne naroky, co si bude robit mozno neskor. ak by ti daval viac, vynara sa znovu iny pohlad na situaciu. poradila by som sa najskor s pravnikom o tom co mozem dostat a stratit, potom by som sa rozhodla.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majusikk
24. feb 2022

Peniaze nežiada pre seba ale pre malého on za to nemôže ze sa narodil otcovi ktorý ho nechce...

zuzana9393
24. feb 2022

Chcel/nechcel sama si si ho nespravila. Narok ma vyzivne ma tvoje dieta. Ale na druhej strane, ak si zabezpecena financne, ze ho nepotrebujes, tak by som ho neriesila. Nevies co bude o 10 rokov. Mam kamarata ktory si nasiel zenu s dietatom. Mali krasny vztah aj dalsie dieta, akurat po 14 rokoch sa ozval bio otec a zacal si prve dieta brat. V puberte a ma u neho dovolene komplet vsetko. Cize kadejake nocne zurky atd. Samozrejme on je teraz ten super. A otec ktory sa roky staral je zrazu zly. Rodina sa im kvoli tomu rozpada, stale sa hadaju.Treba porozmyslat, ci to stoji za tych par eur.

pribinak
24. feb 2022

Výživné nie je pre matku ale pre dieťa. Ak ty teraz peniaze nepotrebuješ, tak môžeš dieťaťu založiť účet a tam mu sporiť peniažky
V 18stke to môže byt celkom pekná suma

Ďalšia vec, nikde nie je napísané, že o rok-dva sa môže situácia veľmi zmeniť a budeš pre dieťa potrebovať každý jeden cent. Aj vtedy sa ti tie peniaze môžu zísť.

Tu by som odložila hrdosť bokom a hájila práva dieťaťa

Často je tu používaný argument že take či onaké peniaze nestoja za tie problemy. Ale tu potom je otázka s kým mam to dieťa?
To že teraz nechce platiť, neznamená že o rok či dva nezačne má taujem o dieťa
Treba myslieť dopredu

vroni
24. feb 2022

Keď nechcel dieťa, nemal s tebou liezť do postele. So easy. Keď si nevedel vtáka v gatoch udržať, musí platiť.

mamina0078
24. feb 2022

Nie nesúhlasím s tým názorom. Pokiaľ dieťa nechcel tak načo ho robil?

number19
24. feb 2022

Je ako otec zapisany v rodnom liste dietata?

sense
24. feb 2022

Ak je otec zapísaný v rodnom liste tak ma povinnosť platiť. Ak dieťa nechcel mal používať ochranu. Ak si ho podrazila a prepichla mu kondóm tak si chudera ale žiaľ to ho ne zbavuje rodičovský práv a povinností ak je zapísaný v rodnom liste.
Na druhej strane si treba uvedomit ze nemá len povinnosť platiť ale aj právo stretávania sa s dieťaťom a ci Nieked tých pár eur na výživnom stojí za prípadné ťahanice so sploditelom dieťaťa a robenie si naschval

uskrnica
24. feb 2022

Nie, ja by som nesuhlasila, proste sa podielal na jeho vyrobe, tak hold nesie taku istu zodpovednost ako matka

autor
24. feb 2022
janickacrazy
24. feb 2022

Ak si ho dala do rodného listu, tak ziadaj o výživné. Máš na to nárok a je úplne nepodstatné, či on dieťa chcel alebo nechcel. Platiť bude musieť.

daniela2202
24. feb 2022

Ak si vedela, že nechce, nemala si to robiť

maris5
24. feb 2022

Ak nechcel dieta, nemal ani sulozit. Normalne dat ziadost o stanovenie vyzivneho na sud. To nie su peniaze pre teba, ale pre dceru. Ak ich nepotrebujes nutne k zivotu, odkladaj jej/spor. To, ze to kamaratka teraz tvrdi, neznamena, ze by rovnako ronala keby bola v tvojej situacii. Ty mas robit vsetko pre dobro tvojho dietata. A tvojmu dietatu patri aj vyzivne od otca.

autor
24. feb 2022

@daniela2202 on povedal ze nechce az ked som bola tehotna,co som ako nemala robit?

mirro
24. feb 2022

To je výživné na dieťa, prečo by nemal platiť?

luccija
24. feb 2022

Kamarátka nech sa stará o seba.Naco počúvas múdre rady druhých?chcel, nechcel je otec a má podľa zákona povinnosť platiť.Ci kamarátka Ti bude platiť?veď tu ide o financie na 18 resp 24 rokov.Ak nechce platiť daj to na sud

bestmate
24. feb 2022

a vedela si od začiatku, že dieťa nechce? Alebo si si myslela, že zmení názor? Padol tu v diskusii koment, že si dotyčný mal ustrážiť vtáka, no, ale ustrážiť si treba aj hentam tú onú.

zdenusa4
24. feb 2022

Penize sa ti zidu kazdopadne, tak by som ho z toho vobec nevynechavala. To nie je o rozhodnuti, ale o zodpovednosti

sim_simonka
24. feb 2022

Ono je to taká dvojsecna zbraň. Poviem ti môj príbeh. Mala som 21 keď som ostala tehotná, s partnerom sme dieťa chceli (aj keď som bola relatívne mladá). On mal o 5 rokov viac. Lenže, akonáhle som otehotnela, on otočil. Že on dieťa nechce, ani nikdy nechcel, že som to na neho ,,nafingovala”, že ktovie či je dieťa jeho, a pod. sracky. No debil, čo ti poviem. Nechápala som, totálny sok pre mna.
Nevadí, ja som dieťa chcela, ja som sa rozhodla že si ho nechám aj napriek tomu že som vedela že budem slobodná matka. Samozrejme sa ma snažil prehovoriť, posielal na potrat, že ten zaplatí ale ak si dieťa nechám že mi spraví zo života peklo, že od neho nedostanem ani korunu. Zabolelo, ale ja som povaha že sa otrasiem a idem si svojou cestou.
Po pár mesiacoch ma kontaktoval ako sa mám, ako sa mi darí, či už viem pohlavie, či mám meno, dokonca dal nejaké návrhy…a ja som mu vtedy dala na výber. Mal nejaký čas na to aby si všetko premyslel a nech mi povie či chce byt zapísaný v RL ale tým pádom na neho plati aj vyživovacia povinnosť a môže sa stretávať so synom. Alebo nebude v RL, nebude ani platiť a ja ani nikdy od neho peniaze pýtať nebudem ale zároveň nás nechá na pokoji a o syna nebude prejavovať záujem.
Kašlala som na seba, bolo mi jedno či ma ma rad alebo nie. Išlo o moje dieťa, pre ktoré som chcela aj otca. Ale on sa už neozval. V RL neni, nič neplatí, svojho syna nikdy nevidel a mne je najlepšie na svete že sa s kretenom kvôli 50€ mesačne nemusím ťahať po sudoch. Aktuálne bude mat syn 8 rokov, na otca sa nepýta aj ked vie že niekde nejaký je, mám 5 rokov partnera ktorý moje dieťa miluje ako svoje vlastne a syn ho tiež považuje za plnohodnotného otca. A aj tu mám ,,výhodu”…žiadna striedavá starostlivosť a ťahanice o dieťa….

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata1001
24. feb 2022

To čo je ,ze nechcel dieťa? No už len kvôli tomuto vyjadreniu, by som žiadala výživné...ved to nebude platiť tebe na kaderníčku či koznetičku , ale na potreby JEHO dieťaťa...a ked ho nechcel, tak si mal natiahnuť ochranu..

autor
24. feb 2022

@sim_simonka no takto to bolo aj u nas najprv chcel,ale ked uz som bola tehotna nechcel

autor
24. feb 2022

Najskor som ho tiez nedala do rodneho listu,ze nech mam pokoj,lenze on vsade rozkrikoval,ze neviem s kym mam decko,vysmieval tak som nakoniec dala navrh na urcenie otcovstva,dna atd...ale o malu sa nikdy nezaujimal ani nezaujima,keby na tom som financne dobre kaslem ho,ale je mi dobre kazde euro

autor
24. feb 2022

@bestmate nie nevedela som od zaciatku

sim_simonka
24. feb 2022

Ani ja som nebola finančne na tom dobre. Vôbec. Doslova som mala hovno. A ja sama veľmi dobre viem aké sú podmienky v tomto štáte keď chceš ísť sama bývať, keď chceš hypo a podobne. Nič. Nikto ti nedá nič zadarmo. Ale o tomto je život. Brat ho taký aký je a tvrdo si ísť za svojim. Ja som sa nikdy neľutovala a dnes sa fakt nemám zle. Nie som boháčka, ale sama som si vybudovala všetko čo dnes mám. Aj bez jeho poondiatych pár korún mesačne. Tie ta fakt z biedy nevytrhnu. Ale teda keď už raz súhlasil že v tom RL bude (lebo Sak to sa tiež nedá len tak hocikoho tam zapísať, musel s tým súhlasiť) tak ma povinnosť voči dieťaťu. V tom prípade ho môžeš dať na súd

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
24. feb 2022

@bestmate, prečo by mala? Majiteľka "tej onej" nemá problém s dieťaťom. Kto dieťa nechce, sa snáď chráni. A ak nie, tak nech sa nečuduje a platí. Tak to proste je. Pre ženu ci chlapa.